Ant-Man

• Česko Ant-Man (viac)

Najnovší prírastok medzi filmovými spracovaniami komixov spoločnosti Marvel, prináša na strieborné plátno príbeh Ant-Mana. Podvodník Scott Lang (Paul Rudd), vybavený pozoruhodnou schopnosťou zmenšovania svojich fyzických rozmerov a súčasne znásobovaním svojej sily, sa musí ujať úlohy hrdinu a pomôcť svojmu mentorovi, doktorovi Hankovi Pymovi (Michael Douglas) ochrániť tajomstvo skrývajúce sa v jeho úžasnom obleku Ant-Mana, pred úplne novými nástrahami, ktoré ho ohrozujú. Pym a Lang stojaci tvárou v tvár zdanlivo neprekonateľným prekážkam sú nútení naplánovať a uskutočniť rafinovanú lúpež, ktorá zachráni svet. (Saturn)

honzii

Slušná oddychovka, která mě mile překvapila. Zmenšování je tu ztvárněno a využito velice dobře (hlavně scéna prvního zmenšení je obzvlášť prímová), humor celkem funguje (na to, jak extra nemusím Rudda a Penu, zde byli sympatičtí) a akce je tu díky hlavní zmenšovací premise neokoukaná. Přesto však Ant-man není ničím, co by svou originalitou vzalo dech. Záporák nic extra, i ta akce ke konci přestává být zajímavá (opakování stejných věcí, nudné lasery záporáka atd.), rodinná dramata jsou totálně okoukaná (asi vycházejí z komixu, ale i tak.. rozvedený otec bojující o přízeň své dcery, tajemství ohledně úmrtí v rodině.. nepřipomíná vám to trochu každý druhý film?), a nebýt to vlastně heist film, nebylo by na tom příběhu (krom té základní premisy) asi nic zajímavého. Cením tedy hlavně snahu o humor, vizuální ztvárnění zmenšování a lehce rozvernou režii, která ve srovnání se stereotypními Avengers působí jako svěží vánek. ()

klukluka

Uáááá...strašná zívačka. Po půl hodině jsem usnul. Vyspinkal jsem se do růžova, borec se přitom teprve převlíká za superhrdinu. Co tam mezitím celou dobu dělali, nechci raději vůbec vědět. S dějem to každopádně nemohlo mít nic moc společnýho. Pak se teda konečně zmenšil, přičemž se ukázalo, že tahle "superzbraň" je naprosto ku hovnu. A tím podle mě byly jasně daný kvality sci-fi filmu, kterej o téhle vychytávce pojednává... Ne, tohle nemohlo být myšlený vážně...? Michael Douglas se prostě na starý kolena rozhodl, že bude hrát pro děti. Kdyby ještě existoval televizní kabaret, tak se budou alternovat s Pepou Dvořákem. ()

Ebon

Velmi zábavná, uvolněná Marvelovina. S nadsázkou, plná nápadů (někdy dost vtipných), bez hraní na vážnou notu. Paul Rudd a Michael Peña jsou ve své kůži a viditelně se svými postavami dost bavili. Velký Michael Douglas zjevně přestál rakovinu jazyku z lízání Catherine Zeta-J a opět předvedl něco ze svého umu. Toto je jasná ukázka, že když se comix nebere smrtelně vážně, ale udělá se z toho popcornová zábava, tak i divák může být spokojený. ()

wooozie

Z vizuální stránky je to brilantní kousek, herecky bezproblémový a i film jako celek ubíhá opravdu rychle. Nicméně jakkoliv si to o čtvrtou hvězdu říkalo, zůstanu nejspíše u tří, protože ať se snažím sebevíc, nemohu si vzpomenout na žádnou zásadní scénu nebo cokoliv zapamatovatelného, nehledě na to, že velká část filmu je vyplněna jenom bezduchým tlacháním naprosto o ničem. Ovšem čistě subjektivně bez nějakého číselného hodnocení je Ant-Man mnohem lepší než totálně průměrný druhý díl Avengers. ()

joora1

Příjemné zjevení mezi komiksy v marvelovském podání. Vtipný antihrdina s příznačným názvem ANT-man předvedl sympatickou akční jízdu, která se převážně odehrávala v mikrosvětě. Určitě palec nahoru. ()

iXtr3m3

Heist-comix-buddy-comedy-krimi movie? Rudd skvelý. Dougles dôstojný, Peňa fantastický. Malý veľký komix, cameo z Avengerov fajn, vtipnejšie ako obvykle ale stále únosné. Odklon od klasického Marvelu ako Deadpool, ale nie do vôd R-kových, ale PG-13 tkových... :) ()

Seti

Marvel ve svých tradičních kolejích, kde nezklamává, ale zároveň už ani nijak nenadchne.Základní otázkou u Ant-Mana bylo, zda a jakým způsobem se marveláckým komiksovým mágům podaří převést na plátno milimetrového superhrdinu, aby z toho nebyla směšná parodie. A balanc mezi vážnou a vtipnou stránkou se jim podařilo zachovat velmi slušně.Samozřejmě někdo může celou premisu mravenčího hrdiny smáznout jako naprostou frašku, ale dle mého názoru se na Ant-Mana dá v marvelovském univerzu úplně s přehledem pohlížet i s vážnější tváří. Tvůrcům se v mých očích podařilo ospravedlnit existenci hrdiny,kterého jsem považoval za naprosto zbytečného, a to není málo. Příběh je pak klasický superhrdinský origin, který na zadek nikoho neposadí, ale díky netradičním schopnostem ústřední postavy je zajištěn jakýs takýs prvek originality. Paul Rudd svoji roli zvládl bez problémů, ale filmu vévodí Hank Pym s tváří Michaela Douglase a především partička ultra "desperátů" poflakujících se kolem hlavního hrdiny (věřím, že jejich vlastní heist movie, by byl neskutečná prdel:-). Ant-Man rozhodně není filmem, na jehož pokračování bych se těšil jako pirát na návrat do Tortugy, ale svoje místo v marvelosvském vesmíru si našel a obhájil. ()

Han22

Marvel (většinou) nezklame. Ant-Man mě v Captain America 3 nezaujal, říkal jsem si co je na hrdinovi co se umí zmenšovat? Ona výtka v podstatě zůstala, ale Ant-Man (hrdina i film) si místo zaslouží. Scott Lang je totiž opět jiný než hrdinové z Marvel světa. Není to voják, milionář, vědec, teenager nebo hláškující antihrdina. Je to zloděj a loser s partičkou pochybných kamarádů, s dcerou ke které se nesmí přiblížit a svou hrdinskou roli plní především jako vykoupení před svou dcerou, která o něm začíná pochybovat. V roli mentora je skvělý Douglas, v roli dívky bohužel nějaká šereda (fakt Evangeline Lilly?). Efekty super, především superhero bitka mezi hračkami ve finále nemá chybu. A příběh? No hrdina je zloděj, takže je to celkem klasický zlodějský film (ukrást vynález) kombinovaný s Mravencem-Z (spousta mravenců a jejich svět) a Miláčku, zmenšil jsem děti. A především je to pohodovka, která není strhující jako Avengers nebo Captain America, ale oddechovka bavící skvělými efekty, hláškami a sympatickými postavami. ()

Loki_Six

"Yeah, this dude sounds like a bad-ass, man. Like he comes up to him and he says, y'know: I'm looking for this dude who's mo' unseen, who's flashing this fresh tat, who's got, like, bomb moves, right? Who you got? She's like: Well, we got everything nowadays. We got a guy who jumps, we got a guy who swings, we got a guy who crawls up the walls, you gotta be more specific. And he's like: I'm looking for a guy who shrinks. And I'm like: Daaamn! I got all nervous, 'cause I keep mad secrets for you, bro. So I asked Ignacio: Did bad-ass tell the stupid fine writer chick, to tell you, to tell me, because I'm tight with that man that he's looking for him?" ()

Litvicek

Absolutně nejzbytečnější marvelovka, která byla stvořena. Vyloženě komerční účely a "zabavení se" před dalšími filmy z Marvelovského vesmíru. Ant-Man působí velice hravě, komicky a hlavně zábavně, to samozřejmě uznávám ale co nám vlastně tento film dal? Nebo o co tam vlastně šlo? V porovnání s jinými filmy, nešlo tam vesměs o nic, proč bychom měli hrdinům a vůbec celému filmu fandit. Aspoň já to tak rozhodně vidím. Přiznám se, po šesti pivech, kdy jsem se dopotácel na projekci, do toho nejmenšího posraného kinosálu s tím nejmenším plátnem, které si tato free projekce mohla zřejmě dovolit, jsem se tedy usadil a pomaličku během startu filmu jsem teprve přicházel tak nějak k sobě. Ale zpět k hodnoceni. Ant-Man je natočený čistě jako komedie, která má pobavit lidi do dalšího dílu od Marvelu. Toť je celý jeho záměr a účel, nic víc. Komedie zasazena do světa superhrdinů z komixů. A proč tedy ty 4*? Skvěle jsem se bavil. Celou dobu jsem byl bdělý, film držel mou pozornost, potrápil mou bránici a o mozkovně ani nemluvě. Špatné bylo zřejmě asi jen herectví Evangeline Lilly, která v tomto díle bohužel nechcípla a dle podtitulkové scény je hodně pravděpodobné, že se s ní ještě setkáme. Oh shit.. Jdu to utnout, než nad tím budu přemýšlet víc, než je zdrávo. Díky CŠFD.CZ za projekci. Už bylo KURVA na čase! Ostrava jede! Praha smrdí! ()

bloodline

Marvelovky začínajú dejovo zívať na úrovni klasického pornofilmu. Tajomstvo sem, tajomstvo tam, koketovanie, (h)laškovanie, nežne dlhá predohra, "ideme na to", sem tam plesknutie po zadku, komplikácie, polohový zvrat, grandiózne finále, potľapkanie po pleci, strih, koniec, sprcha, domov, spať. Svojim spôsobom už neočakávam nebodaj vysoko umelecky prepracovanú záležitosť pre náročnejšieho diváka a Ant-Man sa ani len nepokúsil vybočiť zo zabehnutého rámca priemerných predstavovačiek. Sympatie zožal takou milou svojskosťou s výrazne blahodárnym vtipným koloritom, ktorý neopúšťal mravenisko ani v citovo či akčne vypätých scénach (záverečné zápolenie rozžiari úsmevy aj pesimisticko-introvertným flegmatikom). Z mravčej perspektívy slastné letné osvieženie pre široké vrstvy homo termitiska so šibalsky zvládnutou vizuálnou výzvou. Čo viac prekvapujúce čakať od outsiderov? ()

MelodyTuring

Nečekala jsem nic, dostala jsem hodně... Ant-man je podařený marvelák s lehce naivním ale inteligentním hrdinou. Je to takový Stark bez ega, sebevědomí a hory peněz. Naopak záporák je klasický šílený vědátor, kterému někdo "sebral lízátko". Plusem sou rozhodně mravenci, do dneška sem nevěřila že muže být mravenec roztomilej. Ale za co body fakt dolů... tak za to ubohé jehně. To se neodpouští. ()

Krabak

První cca půlhodina je tedy k smrti nudná. Říkal jsem si, že to bude celkem průser alá K. Amerika 1. Naštěstí se potom film chytne za koule a začne další parádní jízda od Marvelu plná super akce a skvělého humoru. A jsem opravdu zvědavej, jestli se Wasp dostane vlastního filmu, nebo bude dána pod Ant-Mana --->86% ()

Balu...

V kině jsem od filmu dostal přesně to, co jsem od něj očekával a navrch ještě humor, kterej mě fakt bavil.. Opět naprosto subjektivní 5* v rámci jedinečnosti okamžiku. Jestli je film na 5 hvězdniček zjistím až po opětovném shlédnutí z ntb/tv doma.. ()

SpaceOdyseus

Po dalsi projekci musim hodnoceni zvednout o jednu hvezdu. Ano, je to zas jen origin story, zaporak ma stejne schopnosti jako hrdina a trosku vyvinutejsi oblek. Ale kdyz ono to je tak zabavne natocene, tak vtipne podane, Rudd hlaskuje ostosest, Pena neskutecne bavi a akcni sceny jsou tak napadite! ()

Davej

Kupodivu zábavnější než Avengers. Myslel jsem si, že už mě komiksové filmy definitivně přestaly bavit, ale tenhle mi opravdu dobře sednul. Snad to bylo kombinací s chytrým humorem, snad tím, že ve filmu hrál M. Douglas nebo Corey Stoll, kterého mám zatím spojeného jen s House of Cards. Nemůžu ani vyloučit, že vliv na to měla i postava dcery Hanka Pyma, o které jsem si celý film myslel, že jí hraje Catherin Zeta Jones a proto jsem její obsazení považoval za metahumor (sledoval jsem film v letadle, takže jsem nemohl googlovat obsazení)... Plusové body přidala i neutralizace některých zaběhaných kliše a zábavný souboj v závěru. Každopádně jsem vůbec nic nečekal a o to pozitivnější to bylo překvapení. ()

Animovaný prequel Transformers na cestě

Animovaný prequel Transformers na cestě

02.05.2020

Společnost Hasbro a studio Paramount najali režiséra a scenáristu Joshe Cooleyho (V hlavě, Toy Story 4) aby natočil animovaný prequel robotí série Transformers. Film by měl mít gigantické měřítko,… (viac)

Captain Marvel si našla režisérské duo

Captain Marvel si našla režisérské duo

20.04.2017

Přestože existují sólové filmy Supergirl, Catwoman nebo Elektry, půlka internetu na ně dávno zapomněla a pravidelně se řeší, kdy už se dočkáme superhrdinského celovečeráku s ženskou hlavní hrdinkou.… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz