Po fuške v Londýne sú nájomní zabijaci Ray (Colin Farrell) a Ken (Brendan Gleeson) poverení svojím drsným šéfom Harrym (Ralph Fiennes), aby sa ukryli v Bruggách. Zatiaľ čo Ken si užíva pokojné prostredie a pamiatky malebného belgického mesta, uvravený a akčný Ray sa nudí a zatúži po dobrodružstve. Túla sa s turistami, dvorí miestnej kráske Chloe (Cléménce Poésy), mláti jej bývalého priateľa, skinheada Eirika (Jérémie Rénier), a zabáva sa s americkým trpaslíkom, ktorý tu nakrúca surrealistický film. Dovolenka sa však skomplikuje, keď Ray zistí, že šéf Harry ho prikázal zabiť a túto prácičku má vykonať Ken. Lenže Harry vôbec nerátal s tým, že Ray s Kenom sa na výlete tak veľmi spriatelia. A tak bossa čaká ťažká úloha - všetko si bude musieť zariadiť sám! (TV JOJ)

HarlanWade

Drsně gangsterského a zároveň úchylně vtipného efektu se dá evidentně dosáhnout i jinak, než pomocí jedné z pěti, neustále se opakujících hollywoodských šablon, trapných a předvídatelných hlášek, pozadí amerických mrakodrapů, téměř bez přestávky puštěných nesnesitelných odrhovaček, nejméně sedmi hereckých hvězd, desítek chladně natočených akčních honiček a hektolitrů krve. V Bruggách si s přehledem vystačí s originálním námětem, všehovšudy dvou anglických hereckých ikon, bezvadným scénářem, plným dokonalého anglického humoru a několika nemilosrdně procítěných fucků, malebným poklidným městečkem plným atraktivních památek, minimem hudebních vsuvek, jedinou jednou scénou, kdy se zkrvavená polomrtvola válí po pádu z věže na zemi a vyřkává svá poslední dojemná slůvka před smrtí a především nenápadně, zato ve výsledku naprosto působivě vygradovaným závěrem. Co se týče poklidných a přitom rafinovaně inteligentních pohodiček, angličani jsou stále o krok napřed. Mimoto - zatímco třeba Nula od Nuly pojde nebo Horší než smrt, byly nefalšované černohumorné nášupy, V Bruggách je vedle toho i docela silným osobním dramatem o skutečném přátelství, důležitých životních rozhodnutích a nepostradatelné cti, jehož konec (a zdaleka nejen ten), člověka donutí k zamyšlení. ()

Soubi

Stylová kombinace černého humoru a drama s vynikajícím hereckým obsazením a s neuvěřitelně pohádkovým městem. 4 hvězdy. ()

Peter-1307

S týmto filmom sme sa navzájom úplne minuli. Krásne kulisy, to jediné čo ma zaujalo. Mala to byť vlastne gangsterka, ale nepochopil som ju. Bolo v nej pre mňa až príliš veľa ingrediencií naraz zmiešaných. ()

Cavader

Celý film je vlastně takový jeden velký, perfektně fungující kontrast, kde na jedné straně je krásně omamná, pohádková atmosféra gotického městečka Brugg a na druhé Collin, který Bruggy naprosto nenávidí. Do toho všeho strkají prsty drogy, "sightseeing" za večerního světla, politicky nekorektní scény, situace u kterých si člověk od srdce pobrečí a problémy rasistických liliputů. V Bruggách jsem si nejvíce cenil konce, kde Fiennes předvede něco, co se dnes již jen tak nevidí a dále je ještě možné spekulovat o tom, zda-li hrdina přežil, či nikoliv. ()

Creony

Když už má člověk pocit, že veškerá současná kinematografie jde do kytek, je třeba si pustit film jako je tento, aby si zachoval alespoň špetku naděje v lepší zítřky... ()

Melpomene

V Brugách dostanete to, čo chcete (v mojom prípade sa to nerovnalo tomu, čo som čakala) - trochu tohto, trochu toho, trochu tamtoho, a ešte extra dávku navyše, aby toho všetkého nebolo málo. určite potom neoľutujete, keď z tejto írsko-belgickej zmesi zjete celú porciu... (tuším som sa zamilovala do farrellovho írskeho prízvuku) ()

sovereign

Navsteva tohto carokrasneho mesta ma primala zhliadnut film. Pomale, osobne, rozpravkove, ale zive s prijemnou davkou solidneho gangsterskeho humoru + uzasna hudba. Tento film ma realnu sancu stat sa dobrou filmovou klasikou. Beriem vsetkymi dvadsiatimi! ()

radys.v

Když jsem poprvé videl tento film, řekl jsem si, že se do Brugg musím zajet :). A musím uznat, že jsou ještě krásnější, než ve filmu. Jen bych doplnil 1 velkou technickou chybu - věž, že které ke konci skočí - scéna se asi točila na jiné věži, jelikož na rovnou polochu je nereálné se dostat (maximálně ke zvonům) a ani jsem si nevšiml, že by schody někam pokračovaly. A nesouhlasím s kritikou Martina McDonagha - scénáře jsou vtipné a zábavné (jak Six shooter, V Brugách i Sedm psychopatů). ()

morfeus.fs

Takhle ultimátní mix precizně vypreparovaného děje/scénáře, absolutně tempo neztrácejícího humoru a dechberoucích vizuálů se málokdy vidí. V Bruggách svým příběhem diváka spolkne hned v první minutě a vyplivne ho až při závěrečných titulkách, kdy po pečlivě vygradovaném závěru(který je pro moje gusto opravdu boží!) nezbývá nic jiného, než si to pustit znovu. A ne, že by to tam na poprvé nebylo, ale na podruhé si lze zcela vychutnat ten neotřelý režisérský styl a perfektní práci s kamerou, nasvícením a vizuálním vzezřením všeobecně. A co se týče scénáře, který je natolik inteligentní, nepovrchní a několikavrstevný jak si jen může dovolit, aby se v něm zároveň objevilo 126x slovo fuck (don corleone), vtipy o černých trpaslících a tak podobně: sám o sobě by vystačil na osobitou stylovou gangsterku a ani by nemusela být tak pěkně natočená. Postavy jsou napsány naprosto lidsky a jejich zasazení do prostředí Brug je skvělé. A co se týče hereckých výkonů tak Colin Farrell tu předvádí prvotřídní koncert a adekvátně mu sekundují i ostatní (včetně úžasné Clemence Poésy). Přesto podle mě někomu tenhle film nemusí sednout. Ale každopádně, za ten risk to stojí. ()

AnnaMae

Už po dvaceti minutách jsem tušila, že tenhle film bude za plný počet. Není dokonalej ve smyslu, že by byl nějak dechberoucí svojí velikostí, spíš dechberoucí svojí skromností. Nejodlišnější a nejzábavnější film za posledních pár let. Nevěděla jsem přesně, jaké body musí splňovat můj dokonalý film – teď už vím, že tenhle je splnil. 1. smysluplný děj s kvalitní zápletkou, 2. věrohodné živé postavy, 3. věrohodné a krásné dialogy, 4. perfektně zahrané, 5. zábavné, 6. překvapivé momenty, 7. napínavé, 8. hezká hudba, 9. dobrá pointa, a když tam navíc je aspoň jeden hezký herec/herečka, tak to je třešinka na dortu. Jasně, že každý kvalitní film nemůže splňovat tohle všechno a v typickém dramatu nebude zábava - tenhle však splňuje vše. V podstatě drama, ale vtipnější než leckteré komedie. Hodnocení: ***** * ()

Forsetino

Výborný film, který pro mě byl vším, co o něm tvůrci tvrdí. Drama, krimi, thriller i komedie a tudíž jsem nebyl vůbec zklamán, ba naopak. Originální příběh ve velmi pěkném prostředí s téměř dokonalou atmosférou, který je decentně kořeněný černý humorem. Sympatické herecké obsazení a nadprůměrné herecké výkony z tohoto snimku dělají nadprůměrný zážitek, který rád zkouknu znovu. Takže pro mě velmi silné 4 hvězdy! ()

Astinas

Brendan je z mých nejoblíbenějších herců,takže na něj jsem se těšil,ale naopak Colin mě trochu lekal.Nakonec jsem byl velice šokován,když jsem viděl,že Colin fakticky HRAJE!A hraje hodně dobře jeho postava se mi hodně líbila,plná sarkasmu a takové nebezpečné upřímnosti(např.scénka s americkým tlouštíkem).Celý film jsem se smál a zíral,jak vše klape.Scénář je doopravdy skvěle napsaný. ()

FezDog

Černá komedie s čestnými zabijáky, v čele s úžasným Ralphem Fiennesem, ktery je pro mě nedoceněný herec. A co se týče Brugg tak to je pastva pro oči. 5* ()

zed.

To, čo som od tohto filmu naozaj nečakal bolo, že by som sa mohol zabaviť. Na odporučenie som si ho ale zapol už s nejakými kladnými očakavániami, aj keď žánre thriller, krimi mi veľmi blízke nie sú. No na moje prekvapenie, to kladné, čo bolo na začiatku začalo stúpať. A veľmi rýchlo. Naozaj perfektné spojenie drámy a komédie, ktoré sa v takýchto žánroch už len tak nevidí. ()

Bendiys

Krasne ulitle. Chvilemi herci prehravaji, to ale nakonec zapada do celeho komplexu filmu. Uzasne propracovana etiketa najemnych vrahu. Fucking good Bruges. Asi se tam nekdy zajedu podivat... ()

Metalicum

Hned po prvním shlédnutí se z toho stala jedna z mých "srdcovek". Colin je boží, nadává přesně tak jak bych nadával na jeho místě já (takže scénář mně šitý na míru), Fiennes v menší roli ale o to zábavnější ( " Vždyť je to kurva pohádkový město, nebo snad ne? Jak to může někoho nebavit?"). prostě skvělý. ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Britský režisér Martin McDonagh byl díky Třem billboardům kousek za Ebbingem blízko Oscarovi, nakonec si ho ale odnesli pouze Frances McDormand a Sam Rockwell. To ale nic nemění na tom, že jeho… (viac)

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (viac)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky

23.02.2009

Snad jen jednoho většího překvapení jsme se dočkali při vyhlašování Oscarů za rok 2008 v hlavních kategoriích: nejlepším hercem v hlavní roli se nestal Mickey Rourke za Wrestlera, ale Sean Penn za… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008