Po fuške v Londýne sú nájomní zabijaci Ray (Colin Farrell) a Ken (Brendan Gleeson) poverení svojím drsným šéfom Harrym (Ralph Fiennes), aby sa ukryli v Bruggách. Zatiaľ čo Ken si užíva pokojné prostredie a pamiatky malebného belgického mesta, uvravený a akčný Ray sa nudí a zatúži po dobrodružstve. Túla sa s turistami, dvorí miestnej kráske Chloe (Cléménce Poésy), mláti jej bývalého priateľa, skinheada Eirika (Jérémie Rénier), a zabáva sa s americkým trpaslíkom, ktorý tu nakrúca surrealistický film. Dovolenka sa však skomplikuje, keď Ray zistí, že šéf Harry ho prikázal zabiť a túto prácičku má vykonať Ken. Lenže Harry vôbec nerátal s tým, že Ray s Kenom sa na výlete tak veľmi spriatelia. A tak bossa čaká ťažká úloha - všetko si bude musieť zariadiť sám! (TV JOJ)

bery71

V Bruggách jsem byl jednou v životě a jen 107 minut s Rayem (Colin Farrell). Byl to zvláštní výlet na zvláštním místě, kterému nikdo nemůže upřít osobitou a tajemnou atmosféru. Po celou dobu byla s Rayem sranda (hlavně jeho irský přízvuk) i když se chvilkami se trošku přiostřilo. Hrála nám tam moc hezká muzika a nakonec jsem byl mile překvapen, jak moc se mi tam líbilo. ()

mala_kea

Jak tak přemýšlím, tak mě napadá, že už dlouho jsem neviděl tak skvělej kousek. V hlavní roli Colin, který tady opravdu válí. Kriminálka je to jak dělaná, vtip střídá vtip a akční scény taky nechybí, takže nemám námitky, opravdu skvělý kousek, který stojí za to shlédnout ()

Puol

No lepšiu prapagáciu Brugy asi nezoženú, i keď neviem či si ju zrovna takto predstavujú. Drsná gangsterka so silným herecký obsadením s drsným slovníkom. Spočítať použitie "fuck" vyžaduje pomaly vyššiu matematiku. Nekorektné a veľmi zábavné, nedá sa nepochváliť záporáka Ralpha Fiennesa. ()

Vakomlok

Collin Farrel jako přidrzlej hejsek a Brendan Gleeson se ho marně snaží trochu srovnat. Oba dva nájemní zabijáci skrývající se v gotickém městečku po nevydařené akci, čekající na telefonát od šéfa. Atmosféra je super, gotická a komorní, skvěle kontrastující s věčně neposedným Farrellem. "Fuckuje" se skoro nepřetržitě, vedou se absurdní dialogy (ať už za přispění drog nebo bez nich), ale je to především skvělé zábava. Jen těch posledních deset minut je trochu někde jinde než zbytek filmu. ()

DHDV

Skvělý scénář kde sou naprosto skvělé dialogy. Herci sou dobře vybraní, ale myslím si, že s tak dokonalým scénářem by ústřední dvojici dokázali zahrát snad všichni ale role sedly všem výborně a také opět nezklamal Finnes. Ve filmu najdete černý humor, inteligentní humor a dialogy, které nejsou směšné ale i tak sou „zábavné“. Další výhodou filmu je, že nemá hluché místa a rychle to všechno odsýpá a nepřestane nudit. Docela mi schází originální filmy a tenhle je hodně originální. Víc takových!!!! Ale zaléži na vkusu a možná na tom jak dokážete ocenit inteligetní humor! ()

Rockerman

Těžko uvěřitelný, ale přesto velmi dobrý příběh. Je o tom, že i nájemní vrazi mohou mít čest a svědomí(už to je dost absurdní). Bavil jsem se velmi dobře příběhem, ve kterém nechybí napětí ani černý humor. Když k tomu ještě připočítám ten nejednoznačný závěr. Prostě je to film, který lze jen vřele doporučit. Po druhém shlédnutí přidávám i tu poslední hvězdu. Uvědomil jsem, že takových směsic humoru, absurdit a cynismu není natočeno mnoho. ()

KHkomiks

Nápaditá, vtipná, vydramatizovaná černá komedie a gangsterka o zabijácích, kteří si jedou odpočinout do Brugg, které mimochodem nemohou vystát. Dialogy jsou někdy skoro jako od Tarrantina, ale zfilmováním se podobá spíše bratrům Coenovým. ()

Smejdik

Stylový filmík... škoda té utahané první půlky, protože druhá, akční, polovina byla tak skvěle groteskní, že jsem vážně nevěděl, jestli se smát, brečet nebo se radši nedívat (ty prostřelené hlavy a krky si mohli odpustit :)). ()

*Colorado

Můj oblíbený film. Jak už jsem několikrát psal, mám rád britský černý humor a tady ho je opravdu požehnaně. Ne že by šlo o sled humorných scén, ale když už na ně dojde, tak jsou opravdu skvělé. Výběr hlavních postav nezbývá také než kvitovat, jak dojde na scénu Ralph Fiennes, tak to je ultra nářez. Každá postava je jiná, ale dohromady působí jako výborně poskládaná mozaika. A byl jsem rád i za ty obrázky Brugg :) ()

mrtvej pes

Pohlcující, vtipné, hořkočerné, vizuálně nádherné, dokonalé co do herců i jejich výkonů, překvapivé,.. Jen mi někdo vysvětlete tu prapodivnost, že se někdo rozmašíruje o zem, vypadá jako obří pizza a ještě má dost času na pár posledních srdceryvných slov. ()

S.Dedalus

ohó tak že by přece jenom farrell uměl hrát? a že mu to tady de znamenitě jistěže mu dává gleeson na prdel ale i tak velmi ale opravdu velmi příjemné překvapení jinak bruggám krapet škodí delší stopáž a nějak sem se nemohl srovnat s až příliš gangsterským koncem ve zbytku mcdonagh opět předvedl poctivé řemeslo které není jen divadelní ale skvěle funguje i na plátně a především první polovina dá prostor divákovi se zamyslet ()

Andronikos

Dej "V Brugách" sa postupne zauzľuje a divák doň vtiahnutý netrpezlivo a možno až fascinovane čaká, ako to dopadne. A práve zamotaný, napínavý dej v druhej polovici jeho trvania je podľa mňa jediné jednoznačné pozitívum tohto filmu. - To, že máme pred sebou jedného začínajúceho (a v podstate ihneď aj skončivšieho) nájomného vraha, ktorý trpí výčitkami svedomia, je potenciálne značne zaujímavý motív. Nech plesá každý milovník Dostojevského! Ale to, že sledujeme dvoch vrahov, ktorí na tému prestuplenija i (posmrtného) nakazanija a samovraždy vs. možnosti byť lepším človekom filozofujú, pričom druhý z nich má za sebou úspešných zakázok viac, popritom ale je nadšeným obdivovateľom pamätihodností Brug incl. Kristovej krvi, bolo na mňa predsa len priveľa. O bľabotaní na tému vojna bielych a čiernych (trpaslíkov) už ani nehovorím. - Snímka trpí na príliš veľké systémové chyby nato, aby dostala odo mňa plný počet: rieši vážnu psychológiu, ale halí sa do bezmála komediálneho hávu (pri pomyslení na obligátnu záplavu budúcich "kultových hlášok" som už teraz znechutený), operuje s príliš početnými náhodami v deji a vykresľuje neuveriteľne sa chovajúce postavy, napr. Harryho, afektovane na česť dbajúceho otca dvoch ne-zmrdov, ktorý však na uznanú vinu v skutočnosti asi príliš nedbá, ak mám usudzovať podľa jeho nepohnutej tváre na záver. Na druhej strane je to film, ktorý sa mi vďaka svojej lepšej, psychologickej stránke pravdepodobne natoľko výrazne usadí v povedomí, že ho nemôžem pripraviť o solídne hodnotenie, hoci moje čerstvé dojmy z neho sú prinajmenšom značne zmiešané. ()

Akana

O profesionálních zabijácích už se natočilo kdeco. Film V Bruggách se ale rozhodně vymyká. Že to bude střelené a vtipné, to jsem celkem čekal, ale mile mě překvapila existenciální rovina, která si s absurdními situacemi a dialogy moc dobře rozumí. Navíc je tu zvláštní melancholická atmosféra, za níž do značné míry stojí to báječné/příšerné město, které se v závěru stává i klíčovým symbolem. Další klady: promyšlené detaily dějové i myšlenkové, hudba (protože nejsem "soundtrackista", málokdy si jí všimnu víc, než jako doprovodu, v tomhle případě ale rozhodně ano), obsazení (další body pro Gleesona, ten člověk pošilhává po mojí Top 10), gradace (kvality tohohle filmu rozhodně nesou jasné od prvního záběru). Trochu kostrbatou logiku v pasáži s pádem z věže rád odpustím. Film, který láká k vícenásobnému obcování. 90% ()

hororwatch

Nikdy jsem u filmu necítil aby v určitých pasážích opisoval definice jednotlivých žánrů. Takhle přeplácanej mix mi ale vůbec nesedl. Kdyby to byla akční komedie bez těch filozofujícíh pasáží tak budiž, ale takhle to bylo přeplácaný že i sám film vyšuměl do ztracena. Ale je to vážně škoda, protože akční pasáže (opět bez těch parodií) byly natočeny dobře a nějakej ten vtípek se taky vydařil a to hlavně v první půlce filmu, po ní už pak pouze přispívaly k degradaci výsledného dojmu. Film mi zpříjemňoval akorát Gleeson, kterému narozdíl od Farrella sedí ta dvojrole akčňák, drsňák, pan komický obličej apod. a z Poézky taky roste líbezná holčina. A co se Farrella týče, mám na něj po několika zhlédnutých filmech jasnej názor a definoval bych ho jednim slovem a to jest Kýč- pěkně vypadá, role drsňáků v moderních filmech mu sedí( v Budce mu to slušelo nejvíc) ale navíc u mě prostě nemá. Tenhle film dokázal, že toho sebe parodujícího drsoně udělat neumí a nahodit jinej obličej než ,,Nejvíc drsnej-drsnej-nejmíň drsnej'' taky nezvládne. On za to asi nemůže. Ale co už. Ikdyby tam snad hodili někoho mému oku více lahodícího, tak by to musel být komik, protože podle tohodle scénáře by ze mě ten film vytřískal třetí hvezdičku jedině přes lepší humor. Toť vše. A abych nezklamal ty, co to budou nevěřícně třeba číst, tak samozřejmě nechápu to hodnocení. Zas vypuklo sestupné řetězové nadšení. Kdyby alespoň jeden z těch žánrů vynikl, na něco se ten film zaměřil.ŠKODA ()

Hermi14

Velice neotřelý thriller se zajímavým zakončením. Celý film je našlapaný černým humorem a ironií, takže jsem se neustále skvěle bavil. I když první a druhá polovina filmu je značně odlišná, celé to tak nějak jde dohromady. Žádná bomba to není, ale určitě stojí za zhlédnutí. ()

viktorka181

Božská atmosféra kouzelných Brug (mimochodem, ve skutečnosti prý nejsou až tak dokonalé), výborně zahrané a perfektně napsané postavy a několik neuvěřitelně vtipných scén. Neříkám, že takové byly všechny, že to místy není prvoplánově "husté" a přehnané, že je to uvěřitelné. Není. Ale je to chytře vtipné, krásně se na to kouká, konec není klišé, nejde to snadno zaškatulkovat.. Co víc si vlastně od komedie přát. ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Britský režisér Martin McDonagh byl díky Třem billboardům kousek za Ebbingem blízko Oscarovi, nakonec si ho ale odnesli pouze Frances McDormand a Sam Rockwell. To ale nic nemění na tom, že jeho… (viac)

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (viac)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky

23.02.2009

Snad jen jednoho většího překvapení jsme se dočkali při vyhlašování Oscarů za rok 2008 v hlavních kategoriích: nejlepším hercem v hlavní roli se nestal Mickey Rourke za Wrestlera, ale Sean Penn za… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008