Po fuške v Londýne sú nájomní zabijaci Ray (Colin Farrell) a Ken (Brendan Gleeson) poverení svojím drsným šéfom Harrym (Ralph Fiennes), aby sa ukryli v Bruggách. Zatiaľ čo Ken si užíva pokojné prostredie a pamiatky malebného belgického mesta, uvravený a akčný Ray sa nudí a zatúži po dobrodružstve. Túla sa s turistami, dvorí miestnej kráske Chloe (Cléménce Poésy), mláti jej bývalého priateľa, skinheada Eirika (Jérémie Rénier), a zabáva sa s americkým trpaslíkom, ktorý tu nakrúca surrealistický film. Dovolenka sa však skomplikuje, keď Ray zistí, že šéf Harry ho prikázal zabiť a túto prácičku má vykonať Ken. Lenže Harry vôbec nerátal s tým, že Ray s Kenom sa na výlete tak veľmi spriatelia. A tak bossa čaká ťažká úloha - všetko si bude musieť zariadiť sám! (TV JOJ)

Horxus

Jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděla. A kdyby nebylo Phone Booth, byl by to nejlepší film s Colinem Farrellem. Ralph Fiennes si znovu střihl perfektní sketu a dvojce Farrell a Gleeson mi padla přesně do noty. Celé je to úžasně promyšlené, plynulé, smutné a zábavné najednou a deštivá atmosféra Brug byla dokonale depresivní. Tohle je přesně můj styl, tady nemám výtky. ()

Kubi21

Velmi dobrá téměř pětihvězdičková zábava, kterou ale v mých očích totálně a na samý průměr srazilo posledních deset patnáct minut. Po celou dobu jsem se opravdu parádně bavil a přál si být v těch zkur.... Bruggách taky. Ale od fyzického nástupu Fiennese to šlo dolů. Ne kvůli němu, ale díky scénaři. Tady bohužel jindy kvalitní McDonagh svou práci nezvládl vyšperkovat. Určitě to stojí za vidění a všichni herci, hlavně oba hlavní představitelé, jsou skvělí. Škoda. Tady bylo našlápnuto a vlastně i vystoupáno hodně vysoko, ale bohužel se utrhla lavina a skončilo se v základním táboře. ()

Ingie

Nádherné prostředí a do něj zasazený kontrastně drsný, ale výborně napsaný příběh protkaný skvělými dialogy. Přihoďte fantastické trio hlavních mužských herců a jednu blondýnku jako obrázek (ještě hezčí než v roli Fleur Delacourové) a máte černěhumorný akční mix za jednoznačných 5 hvězdiček. ()

kiros179

Fucking Bruges! Co k téhle perle dodat? Farrell v životní roli, černý humor, že by se za něj nemusel stydět ani Dude (ano, týpek z Big Lebowsky), nájemní zabijáci, trpaslík, drogy a naprosto nekompromisní dialogy v nádherných Brugách (fucking Bruges!!!). Jestli se náhodou najde někdo, komu černý humor není cizý a tento film jeste neviděl, tak hurá na to, v Brugách obstojí v nejvyšší konkurenci (Coenů). Pro mě osobně jeden z nejlepších filmů roku, a žánrový zažitek nezažitý od Big Lebowského. Dokonalost - 95% ehm...fucking Bruges!!! ()

nula87

Gangsterka, která ale není opravdovou gangsterkou, protože popisuje krátkodobý oddych dvojice nájemných žoldáků, který dostali jako "odměnu" od svého psychopatického šéfa. A McDonagh se s tímhle netradičním příběhem zaryje pod kůži, baví v každé boční linii příběhu, a nechává Farrella s Gleesonem rozehrát opravdový koncert. Navíc má opravdu skvěle vypilovaný scénář a závěrečná Fiennesova čističská mise nemá chybu. 80% ()

sergio4

"Vypadnete z Londýna vy debilové, jeďte do Brugg. A já ani nevědel, kde ty pitomý Bruggy jsou....je to v Belgii." Absolútny filmový skvost. Pre mňa jeden z najväčších filmových zážitkov ever... Životná rola Collina Farrella dosť možná to smrdelo minimálne nomináciou na Oscara, skvele pracoval s mimikou tváre, tá jeho "znudenosť" pri obhliadke Brugg je famózna :) Taktiež musím vyzdvihnúť jeho kolegu Brendena Gleesona, to ako zahral svoju záverečnú scénku so smrťou to bolo neskutočné. Naprostý herecký koncert týchto pánov + Ralph Fiennes! Skvelý mix čierneho humoru, gangsterky, cynizmu a nostalgie zaobalené do priateľstva medzi dvoma parťákmi. "Kurva a co když peklo znamená už navěky zůstat v těch zkurvenejch Bruggách!" ()

konysua

McDonagh dal komedie atmosféru nevídaných rozměrů. Málo kdy se to podaří, ale zkurvený Brugy to dokázaly. Jedno z měst kde bych se rád v budoucnu podíval. Ultimátní humor z úst toho nejlepšího ansámblu, jaký se jen na place mohl setkat. Legendární hlášky, dialogy a celé scénky. Těžko se V Brugách k něčemu přirovnává, možná je to něco nového. Anglie z toho samozřejmě smrdí na sto honů a to vždy zaručuje úspěch. 10/10 ()

Romeroo

Asi takhle to vidím já: z počátku se z ošklivé imitace krásné sličné dívky, vyklubala bohyně co Vás ovládá každou minutou víc a víc a Vy oddalujete orgasmus, protože chcete, aby to trvalo věčně a mohlo Vás to dokonalé tělo bavit ještě nějakých pár minutek. Asi nejlepší Collin. Gleeson bez komentáře, přesně se hodí k Farrelovi ( tedy nehodí, ale ta chemie to je věda ). A Clémence Poésy je prostě, ta je neskutečná....a co já to tady vůbec řeším? Pravidla jsou pravidla, a Bruggy povinnost. ()

anyonecek

Velice krásné zimní městečko. Film se odehrává ve skvělém prostředí s parádními hereckými výkony a to hlavně od Colina Farrella. Příběh jednoduchý ale zároveň doladěný do nejmenšího detailu. Závěrečná honička byla jako taková třešnička na dortu. Skvělý film, který můžu doporučit. ()

Havala

Trošku zdlouhavé, ale svoje kouzlo ten film má určitě, až tak moc bych ho ale rozhodně nevyvyšoval. Ten konec je originální, to jo. ()

BlueFourOne

Nádherné drama, dokonalý scénář a dialogy, pěkné prostředí a atmosféra, asi tak, jak jej ve filmu postavy popisují :-) Colinova role, no teda, to bylo něco. Od úplného začátku filmu, po jeho konec. ()

Dzegr

(1) "You've got to stick to your principles." (2) "-Je to zasraný pohádkový město. Jak zasraný pohádkový město může nebýt něčí gusto kurva? Jak všechny ty kanály, mosty, dlážděný ulice, kostely a všechny ty zasraný pohádkový věci můžou nebýt něčí gusto kurva? -Chci říct... -Jsou tam ještě ty labutě? -Jasně, labutě... -Jak kurva můžou labutě nebýt něčí zkurvený gusto?" ()

applestar

Originální styl filmu, který mi sedl. Colin super jako vždy ale víc se mi líbil Brendan Gleeson! Film má náboj a o akci není nouze. Občas se i zasmějete když tam Colin něco zahlásí. Jiné, dobré, doporučuji. ()

Patches1984

Takový Tarantino v evropském stylu. Kde je Tarantino akční, hláškující a krvavý, tam je McDonagh melancholický, surrealistický, temnější. A musím se přiznat, že mi to takhle vyhovuje i víc. Humoru je tu stále spousta, ale není zdaleka tak prvoplánový, je sušší a má jaksi větší hloubku. A to samé platí o postavách, které jsou charismaticky zahrané a permanentně balancují na hraně mezi komikou a tragédií. Brugy jako kulisa jsou dokonale atmosferické a kamera nám to nezapomíná připomínat, kdykoliv to jen trochu jde. S tímhle vším bych odpustil i slabší příběh, který ale přitom překvapivě dobře šlape, a ačkoliv nejde o žádnou hustě vypointovanou nepředvídatelnou zápletku, tak má co říct. Jsem naprosto nadšen. 10/10 ()

darthvader77

Vskutku postavy se chovají jako idioti, ale tenhle film je tak neuvěřitelně dobře zábavný, má tolik vynikajících černo-humorných hlášek, že nad tím zůstává rozum stát. Navíc koho by to nebavilo, když může sledovat působivý výkon lorda Voldemorta. Tenhle film si pustím znovu, už jen kvůli: "Harry, ty jsi zmrd. Ty jsi vždycky byl zmrd a vždycky budeš zmrd, jediné co se možná změní, je to, že budeš ještě větší zmrd. :D ()

liquuid

Toto dílo mi přijde okrojené, nedotáhlé, nekompletní a nudné. Colin mne nepřesvědčil ve své roli a celkově to vše působí prázdným dojmem. Je to prakticky o ničem, natáhlé a nic neříkající. Já jsem hluboce zklamán a opět jsem se přesvědčil, že opravdu procenta nejsou vše a člověk si musí na vše udělat názor sám. .. ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Britský režisér Martin McDonagh byl díky Třem billboardům kousek za Ebbingem blízko Oscarovi, nakonec si ho ale odnesli pouze Frances McDormand a Sam Rockwell. To ale nic nemění na tom, že jeho… (viac)

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (viac)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky

23.02.2009

Snad jen jednoho většího překvapení jsme se dočkali při vyhlašování Oscarů za rok 2008 v hlavních kategoriích: nejlepším hercem v hlavní roli se nestal Mickey Rourke za Wrestlera, ale Sean Penn za… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008