Robin Hood

• Česko Robin Hood (viac)

Po smrti kráľa Richarda Levie srdce (Danny Huston) sa statočný a bystrý lukostrelec Robin Longstride (Russell Crowe) rozhodne obrátiť vojne s Francúzmi chrbát a vrátiť sa späť do Británie, do chudobou, hladom, korupciou a strachom, predovšetkým však brutálnym šerifom (Matthew Macfadyen) drveného Nottinghamu. Len ťažko uveriť, že práve na tomto bohom zabudnutom mieste nájde niečo, v čo už ani nedúfal – domov, rodinu a lásku, v podobe odvážnej a nezlomnej vdovy Lady Marion Loxleyovej (Cate Blanchett), ktorá sa zvláštnym riadením osudu zrazu stane... Jeho manželkou! A keďže je hrdá žena spočiatku viac ako skeptická nielen k jeho pohnútkam, ale i k nemu ako k mužov... Rozhodne sa získať si jej dôveru i náklonnosť, a tak sa obklopí skupinkou podobne zmýšľajúcich mužov a spolu s nimi sa rozhodne nielen vzdorovať šerifovi všade, kde je to len trochu možné, ale predovšetkým postarať sa o potrebných tým najjednoduchším a súčasne najspravodlivejším spôsobom - bohatým brať a chudobným dávať! Nanešťastie však jeho desaťročiami vojny oslabenej vlasti hrozí oveľa väčšie nebezpečenstvo, a tak sa Robin, azda najnepravdepodobnejší zo všetkých hrdinov, spolu so svojimi spojencami musí pokúsiť o nepredstaviteľné – zabrániť krvavej občianskej vojne a pokúsiť sa vrátiť Anglicku niekdajšiu slávu a jeho korune stratený lesk! (TV Markíza)

Miany

Tento film utekl jako voda, plynul a bavil a najednou konec. Byla jsem unešena zážitkem tak kvalitního historického filmu a bylo mi líto, že skončil, chtěla bych totiž ještě pár minut být v té době a prožívat to spolu s Robinem a jeho družinou a milovanou ženou. Herecké výkony skvělé. Zábava a žádná nuda, takhle bych specifikovala film Robina Hooda ve zpracování Ridleyho Scotta. Neurazil, nadchl. Povedené a proto tak vysoké hodnocení, jelikož film byl nad očekávání výborný. ()

Kremik

Celkem povedená oddychovka, kterou člověk nesmí brát moc vážně. Pokud se tím budeme řídit, dostane se nám kvalitní zábavy, bez hlubšího podtextu. Film se určitě nezapíše do historie, ať už plytkými postavami nebo historickému guláši, který nám scénaristé namíchali, přesto jako popcornová zábava poslouží velmi dobře. ()

Petyas

Tenhle film se mi hodnotí opravdu těžko. Nebylo to špatný, docela jsem se i bavil. Líbil se mi i scénář. Ale ten diametrální rozdíl mezi tímhle Robinem a všemi ostatními staršími mi trochu vadí. Tohle prostě není Robin Hood, jak je na něj člověk zvyklý, ale spíše nějaký jiný historický film. A moc se mi nelíbilo, ani jak se k tomu postavil Ridley Scott. Tady chvílemi nevím jestli se dívám na Gladiátora nebo na nějaký jiný jistorický film. Není asi správné porovnávat tento film vůči ostatním Robinům, ale prostě mi to nedá. Když je člověk jednou na něco zvyklý, tak k tomu prostě ten sklon má. Musím se na to podívat ještě jednou, abych si lépe utříbil myšlenky. Takže teď dávám něco mezi 50 a 70%. ()

Skleni

Bohužiaľ sa mi stalo to čo sa mi rpi ridleym ešte nestalo. Som nedokázal dopozerať film na raz. Musel som si dať pauzu. Proste .. miestami to bolo až nudné. Možno mi to prišlo až naťahované za účelom aby to pripadalo ako veľkofilm. No neviem. Ten príbeh pretvorený do reálu mi vôbec neprišiel reálny. Ani historické podklady mi neprišli moc presné. No ale neviem no. A najsmiešnejšie mi z filmu prišlo vylodenie v "normandii". To bolo velmi vtipné. A aj ten koniec. No ja neviem. Celkovo ma napadá iba rozprávka s nulovým potenciálom a otrasným scenárom. Loxley was a great man. And you are his son. Trápne. 58% ()

TooMoneyToo

"Zapomeňte na pohádky, tohle je realita!" říká Ridley Scott a nejsou to žádná slova do větru. V netradičně vyložené bajce o Králi zbojníků najdeme jak zradu a utrpení spojené s hektolitry krve, tak naději a lásku. Nový Robin se chce tvářit jako velkofilm, ale v žádném případě jim nechce být a to je dobře. Je neuvěřitelné, jak se dokázal Crowe dostat po State of Play do formy! Jinak Strong je bezvadně úlisný a Blanchett správně tuctová... ()

bolf!k

Nechápu, proč se film jmenuje Robin Hood, když ten příběh je úplně o něčem jiném. Vůbec sem nepobral totální ignoranci postavy šerifa z Nottinghamu a i dalších cool předělávek, co si do nový verze vymysleli páni tvůrci. Navíc jsem se často musel smát tý stupiditě, kterou je Scottova verze přímo nadupaná. (Odkrývání Robinova původu nebo armáda malejch fracků na bílejch ponících?). Tohle pro mě není a nebude Robin Hood, musím si pustit starší verzi s Costnerem, abych si spravil chuť. 40% ()

Blaogranas

Největší slabinou filmu je jeho vlastní název. Kdyby se jmenoval Robin Longstride, tak by tuším získal lepší hodnocení. Svým skutečným názvem však zabíjí jednu legendu. Já osobně bych nazval Robinem Hoodem pokračování, které by mělo začít přesně tam, kde tenhle film končí. Jinak film je výpravně velice povedený, výborně zahraný, ale příběhově poněkud slabší. Moc jsem chtěl dát 4* za krásnou Cate a sympatického Russella, alias dva mé oblíbené herce, kteří jsou opět skvělí, přesto se ale kloním k příběhově více odpovídajícím 3*. ()

SuperFigo

Tak tohle snad tvůrci nemysleli vážně. Je to nuda a hrůza. Všichni měli asi hromadnou halucinaci když tenhle film dělali, především pak scénaristé. Čekal jsem přes 2 hodiny jesli to nezachrání poslední bitva, ta však moje hodnocení strhla ještě níže. Tento rok je to snad to nejhorší co jsem viděl. ()

darkreider

Tak sa teda zrodila legenda (iný pohľad na vec mi vôbec nevadil). Trvalo jej to dve a pol hodiny. To by mi ani tak nevadilo, keby bol tento čas poriadne využitý. Tie hlavné dejové obraty sú vyriešené hneď a film sa nafukuje len zbytočným balastom. A aby toho nebolo málo, tak je tu všetko klišé a kto aspoň trochu predvída, má celý dej na tanieri hneď od začiatku. Bohužiaľ si myslím, že tento film nemá moc , čo ponúknuť. Akcia pekná, kostýmy fajn, krajina Ok, ale nič viac. Žiadna silná scéna, emócie, nič. Ťažký priemer a to napriek kvalitným hercom. PS: Decentná poznámka na záver. To pred koncom bolo vylodenie v Normandii?!? To teda dobovo nepôsobilo. ()

foundation

Toto nie je film o tom ako legenda konci ale ako zacina. Sympatizujem so Scottom koli tomu ze sa snazil akosi ,,realisticky,, popisat a zachytit ako sa to asi mohlo stat a ako sa to cele zacalo. Lenze tam moje sympatizovanie konci. Vo vysledku to su 2 a pol hodiny neuveritelnej nudy. To sa mi este vazne nestalo u ziadneho Scottoveho filmu aby som sa len prevaloval na gauci a cakal na koniec ako na spasenie. Na prstoch jednej ruky dokazem spocitat sceny vo filme ktore naozaj stali za to. Plus kladne hodnotim poslednych 10 minut ,az do uplne zaverecnych tituliek, ktore sa niesli uplne v inom duchu ako cely predosly film. A hovorim ze sa mi pacili najviac. Russel Crowe tentokrat nepredviedol nic vobec nic navyse, a skoro cely film sa tvaril akokeby mal tej spiny, blata a ,,stredoveku,, po krk. Mam dokonca taky divny pocit ze by som nasiel hned piatich dalsich ktori by sa hodili na jeho ulohu ovela lepsie. Ostatni herci takisto velmi fadni. Ja napriklad som sa mimo ineho tesil aj na vybornu hudbu ale po tom co som videl mam pocit ze soundtrack k filmu je zrejme ciste CD s troma pripitymi country pesnickami pri pive a vine a zbytok je tak maximalne sumenie vetra. Hudba velmi velmi nevyrazna. Celkovo velmi povrchny, vlazny film ktory nema na to aby nieco v divakovi zanechal aj po skonceni. U mna to je naozaj tak velmi velke sklamanie ze film nema na to aby dostal aspon 3 hviezdy. 50 percent Riddley a Boh ta chran ak nieco podobne vyvedies s tymi Votrelcami :D. BTW len tak ma napadlo ako by to vyzeralo keby to dostal do ruk taky Oliver Stone. ()

jurca

Stejný případ jako Království nebeské. Já, jakožto milovník historických filmů, jsem ochoten dosti odpustit. Líbí se mi to, co jiným třeba ne a naopak. Z pohledu tuctového diváka tomu určitě něco chybí a 3* jsou na místě, ale jak jsem říkal, historie mě baví, filmy o ní mě baví a proto dávám 4*. ()

n3uro

Čekal jsem jen vyplnění sobotního večera průměrným filmem o něčem co mě ani nemůže zaujmout. Robin Hood je pro mě velkým překvapením; bavil jsem se od začátku až do konce, a Cate Blanchett byla nesmírně sexy. ()

Torgal

V prvej hodine dokonalý historický film, ktorý síce nemá s Robinom Hoodom okrem názvu nič spoločné, ale vôbec to nevadí. Potom sa ale tempo spomalí, začne sa riešiť politika a vzťahy a je to už len veľmi dobré. Čo mi ale najviac vadilo bolo to, že napriek dĺžke (videl som režisérsku verziu) sa film nevyhol značnej uponáhľanosti (napr. vyriešenie problémov s rebelujúcimi lordmi) a veľmi nepravdepodobným náhodám (Robinov pôvod). Toto mi dosť skalilo dojem z inak výborného filmu so skvelou výpravou a hercami. 8-/10 ()

dakarin

Russell Crowe i Cate Blanchett jsou opravdu ve svých rolích zlatí, už jen oni číní požitkem sledování tohoto filmu. Vynikající práce, zajímavé, strhující, milé, celkem přijatelně smysluplné. Náročný, ale vyvážený scénář, geniální obraty v příběhu ... skauti, co to dělali, tak to jednoduše umí ... hra pro oči i duši ;-) Přežil jsem celkem vpohodě ponížení Lvího srdce na bezduchého pijana, ale zdivočelé lesní děti mi v průběhu, aniž na konci, radosti nepřidaly. Do příběhu jsou namontovány poněkud nevhodně a nevěrohodně a .... sebraly filmu tu pátou hvězdičku :-( jinak ale D O P O R U Č U J I --- R O Z H O D N Ě :-) ()

Alenka.

můj tatík dorazil zrovna na proslov "musíme vybudovat zemi..." a nazval to budovatelským filmem z padesátých let. Díkybohu že jsem na to nešla do kina asi bych se unudila víc než jen u televize. Čekala jsem jaksi víc ()

Harts

nádherné herecké výkony, mě to zaujalo, čekal jsem úplně standardního robina hooda, tak jsem sledování filmu odkládal dlouho a pak mě to mile překvapilo. ()

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

01.08.2016

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

16.05.2014

Pokud chcete v Hollywoodu natočit oslnivou sci-fi nebo velkolepý historický film, nejdřív byste měli jít za Ridley Scottem. Šestasedmdesátiletá legenda má na kontě filmy jako Blade Runner, Vetřelec… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (viac)