Robin Hood

• Česko Robin Hood (viac)

Po smrti kráľa Richarda Levie srdce (Danny Huston) sa statočný a bystrý lukostrelec Robin Longstride (Russell Crowe) rozhodne obrátiť vojne s Francúzmi chrbát a vrátiť sa späť do Británie, do chudobou, hladom, korupciou a strachom, predovšetkým však brutálnym šerifom (Matthew Macfadyen) drveného Nottinghamu. Len ťažko uveriť, že práve na tomto bohom zabudnutom mieste nájde niečo, v čo už ani nedúfal – domov, rodinu a lásku, v podobe odvážnej a nezlomnej vdovy Lady Marion Loxleyovej (Cate Blanchett), ktorá sa zvláštnym riadením osudu zrazu stane... Jeho manželkou! A keďže je hrdá žena spočiatku viac ako skeptická nielen k jeho pohnútkam, ale i k nemu ako k mužov... Rozhodne sa získať si jej dôveru i náklonnosť, a tak sa obklopí skupinkou podobne zmýšľajúcich mužov a spolu s nimi sa rozhodne nielen vzdorovať šerifovi všade, kde je to len trochu možné, ale predovšetkým postarať sa o potrebných tým najjednoduchším a súčasne najspravodlivejším spôsobom - bohatým brať a chudobným dávať! Nanešťastie však jeho desaťročiami vojny oslabenej vlasti hrozí oveľa väčšie nebezpečenstvo, a tak sa Robin, azda najnepravdepodobnejší zo všetkých hrdinov, spolu so svojimi spojencami musí pokúsiť o nepredstaviteľné – zabrániť krvavej občianskej vojne a pokúsiť sa vrátiť Anglicku niekdajšiu slávu a jeho korune stratený lesk! (TV Markíza)

Heroine

Výpravný, dlouhý, tak nějak trošku nezajímavý a nudný film. U mně je jednoznačné minus v obsazení Russela Crowa, který se podle mně na Hooda nehodí, a je to starý nuďák. Jinak jednu hvězdičku dám za zajímavou Cate Blanchett, ale mohlo to být celé mnohem lepší. ()

GOREGASM

Robin Hood potvrzuje, jak moc fajn je komukoliv, v tomto případě čemukoliv dát druhou šanci. Když jsem viděl Robina poprvé před šesti lety, naivně jsem podle trailerů očekával Gladiátora lesů Sherwoodských. Chyba lávky. Tohle je jasný, jak už někdo přede mnou jistě napsal, Robin Hood Begins a strašně mě mrzí, že Ridley s Robinem pomyslnou trilogii nikdy nedotáhne. Lepšího a syrovějšího Robina ještě dlouho nikdo nenatočí, stejně jako si ještě dlouho nikdo nestřihne zprvu bezejmeného lučišníka s takovou samozřejmostí a charismatem jako Russell Crowe. Ridley Scott je aktuální mistr velkolepých a výpravných snímků, který ani nyní nezapomíná, že podobně masivní projekty musí být založeny na potu nejen komparzistů a CGI používá jako pomyslné koření, nebo aby půlku svých hvězd při nejmenším nezmrzačil. Přesně takový Robin Hood je, čili plný precizně promyšlené a koordinované akce, kterou bičuje bezezbytku intenzivní kamera, stejně jako vybrušuje k k velkoleposti přehledný střih. Ale to u Ridleyho nepřekvapí. Vymazlenost několika highlightů celého snímku, jako například finální napnutí tětivy, kdy se kamera dotává na samotnou hranu rozostřené intenzity, aby následně bleskurychle zachytila penetraci Strongova hrdla, dělá z Robina Hooda film, na který nezapomenu. Je nutné zmínit, že příběh svým uchopením bude potřebovat, aby se v makovičkách diváků vstřebal, protože nejde o chytlavý a každou vteřinu napínavý rollercoaster. Naopak stejně jako celý film odmění trpělivého a filmové řemeslo glorifikujícího diváka, který nepotřebuje co pět minut twist, ale naopak si nechá rád a se vším všudy vyprávět. 90% P.S. Deluxe casting ()

strikeman

Ridley Scott natočil prequel k Dumasově románu - není to tedy až tak překroucení legendy, za což někteří snímek kritizují. Kladem spektáklu je jistě sympatický herecký ansámbl. Když pak zamhouříme obě oči nad emancipovanou lady Marion máchající mečem v brnění, bohužel celkový dojem i tak kazí nepřehledně a uspěchaně natočené válečné scény (když už je jich tu tolik)... 69% ()

Rathalos

Robin Hood je postava,na ktoru rad cumim v telke,historicky znama osoba,ktora bojovala za tych dobrych a tento akcny dobrodruzny film ma potesil,aj ked moja naj verzia je v hlavnej ulohe s Kevinom Costnerom,ta je top pre mna...:-) ()

MickeyStuma

(Director's cut: 156 min) Když se řekne Robin Hood, každý si vybaví romanticko-dobrodružný legendární příběh o zbojníkovi, který je po desetiletí znám již jako leckterá známá legenda, pohádka či pověst. Ale co se na to podívat reálně v prostředí skutečného temného středověku? Nápad svým způsobem troufalý, ale ne neuskutečnitelný. A s vervou sobě vlastní se něčeho takového chopil Ridley Scott a natočil historický snímek dle scénáře Briana Helgelanda ničím se svým žánrem naprosto nevymykající. Dané dějství obsahuje od všeho něco. Kousek romantického dramatu, kousek původního příběhu a kousek politické všímavosti v rámci akčně-válečného počinu. Historikové si klasicky budou rvát vlasy, ale dobře jim tak. Nejedná se o film, který by se měl brát vážně. Scénář je solidní a plný nápadů právě v rámci onoho realismu. O napětí není nouze a příběh jako takový je promyšlen dobře. Válečné scény tradičně v režii Ridleyho Scotta nezklamou a přinášejí výbornou dechberoucí podívanou. Temný obraz středověku, blátivé prostředí a nejistota z každičké budoucí minuty. Snímek pro diváky, kteří nemají problém se do něčeho takového se svojí fantazií ponořit a uchopit daný skutek podle svých patřičností v zájmu poctivého středověkého příběhu podle dobových kritérií. ()

oli009

"One does not simply name the movie Robin Hood when there is no Robin Hood in the story." Zhruba tohle mi běželo hlavou celou první polovinu filmu, než jsem se smířila se skutečností, že Ridley Scott mě napálil a celý film by se měl jmenovat spíš Zrození Robina Hooda, protože je to vlastně takový prequel vyprávějící o cestě Robina Longstrida, která sice nakonec přece jen skončí v Sherwoodském hvozdu, ale dostaneme se tam až těsně před závěrečnými titulky. Nemám ráda, když mě tvůrce takhle oklame a naláká mě na něco, co pak vůbec není obsahem příběhu, snad jen s výjimkou Tenkrát v Hollywoodu, kde překvapení nad Tarantinovým dějovým twistem bylo skutečně příjemné a s radostí jsem mu to, jak mě celou dobu vodil za nos odpustila. V tomhle případě rovnou říkám, že film vůbec není špatný, za normálních okolností (rozuměj za normálního názvu) bych mu asi klidně i nadělila čtyři hvězdy, ale tenhle tvůrčí podvod nějak nedokážu skousnout, zvlášť když jsem milovníkem Krále zbojníků. ()

greenlord

ted jsem to videl znovu a zvedam na 4*, tohle ja muzu, crowe, strong a blanchett skveli, cela particka spravnaku ok a vubec se na to proste dobre kouka ()

shereen

Jednoznačně zklamání. Příliš dlouhá expozice, místy zbytečně nepřehledná kamera. Patos na plátně bez enthusiasmu v hledišti = trapas. Neočekávám od historického velkofilmu, že me intelektuálně obohatí, chodím na tyhle snímky, protože mám ráda tu heroickou atmosféru "ducha dějin", ale takhle prázdný dojem jsem zatím neměla z žádného ze Scottových filmů. ()

..Anya

Nechat se unášet na vlnách Atlantiku, poslouchat tu opojnou chraplavou hudbu a u ní tančit. Zavdat si medoviny... Proletět se čarokrásnou krajinou a konečně spatřit The White Horse z vrchu, jsem tu, Anglie! ()

Mr.FreeZer

Dobrodružný snímek o Robinu Hoodovi, který ale nijak nevybočuje. Kvalitně natočené bitvy mě potěšily. Najde se tu i pár odkazů na Gladiátora, ale i Ridley Scott ví, že další ,,Maximus" to není. ()

maZSlicko

Když pomyslim na filmové zpracování o Robinoj Hoodoj,tak se mi vždy vybaví ten Robin s K. Costnerem,takhle by měla vypadat legenda o králi zbojníků.Ale Hood s Crowem a se Scottem na řídící židli,má taky něco do sebe..Tak trochu jiné zpracování o Robinoj eště před tím než začal loupit v Sherwoodskem lese..Ano i tak se mi to líbilo..Herci sou výborní(Crowe,Blanchet,a Strong jako další výbornej záporák)Režie jak by smet,dobový kulisy a dobívání hradu bylo taky suprově udělané.Tím pádem moje hodnocení směřuje ke 4*. ()

guri

Scottov Robin Hood nebol zly. Ale ani nic extra... Russell Crowe odohral svoj standard, zaujimavy Mark Strong nedostal vela priestoru, nezaujimava Cate Blanchett ho dostala pomerne dostatok, technicka stranka uplne OK, hlavne v prvej polovici dost ukecane a mnoho motivov bolo posunutych do uzadia (Robinova druzina, vznik mena Robin Hood atd. - mozno by pomohol rezisersky zostrih...). No ako akesi intro k legende o zbojnikovi zo Sherwoodskeho lesa to je fajn. ()

arnecht

Neni to gladiátor, neni to vlastně ani statečný srdce, ale mě se to líbilo. Čekal jsem to o dost horší, takže jsem byl nadšen.... :) ()

pepa3rd

Příběh jak ho neznáme, oproštěný od všech dokola omílaných klišé. Už po prvních dvaceti minutách vám dojde, že od tohohle filmu nemůžete čekat nic z toho, na co jste v notoricky známém tématu zvyklí z ostatních filmových zpracování. Teď jen vzestává otázka, jestli budete ochotni tuhle hru přijmout či nikoliv. Mně to nedělalo problém a film jsem si tak skvěle užíval. Dokonce mi tahle varianta známé legendy připadá historicky uvěřitelnější :). Filmu tak mohu vytknout jen dvě věci. Jednak na můj vkus příliš šedé a pochmurné prostředí (daň za deštivou Anglii) a jednak příliš uspěchaný konec, kde se dostavil neoblomný pocit, že jsem musel něco přehlédnout. Doufám, že alespoň tu druhou výtku odstraní režizérský sestřih na DVD, zatím 70 % ()

Stíba

I přes hodně kolísající hodnocení jsem si byl jist že Ridley Scott a Russell Crowe mě v historickém dramatu nemůžou zklamat a to se taky potvrdilo. Robin Hood není historickým velkofilmem typu Gladiátora s kolosálními bitvami ani nějaký dějově výpravný snímek, je vlastně dost těžko přirovnatelný k jinému typově podobnémmu filmu. Myslím si, že tu není příliš slabších míst, jen je škoda, že jsou celkem jasně viditelná. Co se týče stopáže tak nejsem příznivcem zbytečně rozvleklých fláků o ničem ale tady mi 140 minut vůbec nevadilo a rozhodně jsem se ani chvíli nendudil. Rozhodně velice slušný film. ()

Carthorias

Asi jako Král Artuš s Clivem Owenem není Artuš, tak Robin Hood s Russelem Crowem není Robin Hood. Což ale neznamená, že je to na škodu, naopak, aspoň se neopakuje stokrát známá šablona. Potěší také fakt, že hlavním záporákem není šerif z Nottinghamu, ale jakýsi zrádcovský rytíř, s úžasným záporákem Markem Strongem, který už o svých zlotřilých schopnostech přesvědčil v Sherlocku Holmesovi. Kladem je také fakt, že se celý příběh posune jaksi "o level výše", a že už nejde pouze o partu bláznů hopsajících z a do lesů v okolí Nottinghamu, ale že je v sázce osud národa, a to nejen v důsledku občanské války, ale i vnějších nepřátel. Hold, Anglie a Francie jsou kamarádi do deště. ()

posh.exe

Trochu z gladiátora a trochu ze statečnýho srdce, asi jsou tyhle historický filkym na jedno brdo. Každopádně Russell Crowe hraje parádně, ale celkově ten film nic novýho nenabízí. ()

Miany

Tento film utekl jako voda, plynul a bavil a najednou konec. Byla jsem unešena zážitkem tak kvalitního historického filmu a bylo mi líto, že skončil, chtěla bych totiž ještě pár minut být v té době a prožívat to spolu s Robinem a jeho družinou a milovanou ženou. Herecké výkony skvělé. Zábava a žádná nuda, takhle bych specifikovala film Robina Hooda ve zpracování Ridleyho Scotta. Neurazil, nadchl. Povedené a proto tak vysoké hodnocení, jelikož film byl nad očekávání výborný. ()

Kremik

Celkem povedená oddychovka, kterou člověk nesmí brát moc vážně. Pokud se tím budeme řídit, dostane se nám kvalitní zábavy, bez hlubšího podtextu. Film se určitě nezapíše do historie, ať už plytkými postavami nebo historickému guláši, který nám scénaristé namíchali, přesto jako popcornová zábava poslouží velmi dobře. ()

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

01.08.2016

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

16.05.2014

Pokud chcete v Hollywoodu natočit oslnivou sci-fi nebo velkolepý historický film, nejdřív byste měli jít za Ridley Scottem. Šestasedmdesátiletá legenda má na kontě filmy jako Blade Runner, Vetřelec… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (viac)