Bezcitný a sebevědomý pistolník Ben Wade (Russell Crowe) se svou bandou zločinců a vrahů přepadnou poštovní dostavník. Bez milosti postřílejí všechny členy doprovodu a uloupí velkou sumu peněz. Jenže každý jednou udělá chybu. Obávaný vůdce bandy Wade je zatčen. Rančer Dan Evans (Christian Bale) má dluh, který není schopen splatit. Za 200 $ se přidává k eskortě dobrovolníků, která Wadea musí živého dopravit k soudu v Yumě. Po cestě se oba protivníci, kteří jsou každý z naprosto rozdílných světů, snaží získat respekt toho druhého. Ale s Wadeovými zkušenostmi a bandou nelítostných zabijáků v zádech se transport stává drsným a téměř nesplnitelným úkolem. Oba tuší, že tahle cesta rozhoduje o jejich dalším osudu. Čas se krátí a vlak do Yumy odjíždí ve 3:10... (Intersonic)

JohnMiller

No vidíte.. Aj dneska sa dajú natočiť skvelé westerny. Stačí "iba" dobrý príbeh, skvelú produkciu a charizmatických hercov. A, veru s týchto hercov tiahla charizma na kilometre. Russell Crowe, Christian Bale a dokonca aj, pre mňa doteraz neznámy, Ben Foster podávali, povedal by som, až Oscarové výkony. Cesta k Vlaku, ktorá tvorila hlavnú časť k príbehu, nebola iba zámienka o to aby sa o nejakú kostru dokázal pozliepať aký-taký príbeh, čo je v niektorých Hollywoodskych filmoch očividne samozrejmé a je to scenáristicky chabé fušovanie ale v ceste bolo poznať nádhernú symboliku a silné posolstvo, ktoré medzi riadkami naznačovalo že aj zlý človek má v sebe štipku dobra a dokáže sa zmeniť. Teraz mám trocha pocit akoby som v tomto komentári natieral med okolo úst, pretože táto snímka nie je vôbec taká psychologicky pestrá ako sa s môjho komentára môže zdať. Ide o nekompromisne chladný a agresívny western, hoci sa odohráva zväčša v rozpálenej prérií, ktorá si nedáva kvôli PG ratingu servítku pred ústa. Strieľa sa tu chladnokrvne bez akéhokoľvek súcitu. Som nesmierne rád že herci nevyzerali ako nejaký metrosexuáli. Herci mali doboví výzor. Zapadli by v pohode aj do Spaghetti westernov.. A verte mi, niečo také často netvrdím. ()

Lucjen

Bale a Crowe...mohlo to dopadnúť zle? Obaja podali jedny z najlepších výkonov. Crowe rozdáva charizmatické pohľady kde sa len dá, Bale nie je pozadu. Napätá dejová línia ku koncu stráca dych a vystrieda ju možno trochu nepotrebná sentimentalita, ale kvôli hercom, hudbe a perfektnému zvyšku odpustiteľná :) A nesmiem zabudnúť milé prekvapenie, Logana Lermana(Charlieho z Perks of Being a Wallflower) ktorý už tu ukazuje svoj potenciál. ()

Želik

Westerny mám rada, western s takýmto obsadeným zbožňujem. Dôkaz, že to nie je mŕtvy žáner a že aj v dnešnej dobe sa dá natočiť kvalitný western. Koniec síce hral na city, ale mne sa to páči práve tak ako to skončilo. ()

Foma

Co pořád všichni chtěji? Copak se furt všichni chovaj logicky? Co je to věrohodný chování?! Mezi zlosynem a hrdinou se vytvořilo natolik silný pouto, že to prostě zlosyna změnilo. Třeba je to pohádka, ale vždyť v pohádkách se třeba žába mění polibkem v princeznu, nebo zvíře v prince. Copak je za to nemáme rádi? ()

Skip

Tenhle western se opravdu povedl se vším všudy. Místy možná trošku rozvleklý, ale na to se dá velmi rychle zapomenout. Všechny postavy měly dánu jasnou charakteristiku a díky skvělým hereckým výkonům jsme jim mohli vidět, tak říkajíc, do hlav, což mnohonásobně zvětšilo rozměr filmu. ()

kajas

Westerny nejsou vůbec můj šálek, ale v tomto případě mě nalákalo libové obsazení a jiné Mangoldovy snímky. Rozhodně bylo fajn sledovat Russellova nejednoznačného padoucha, přidávám se ale do tábora diváků, kterým závěrečné minuty nepřipadaly vůbec věrohodné. Jednou postačilo. ()

Frenegonda

...možná je to vítr.... Tím to všechno začíná. Sucho neúroda a dluhy. Vyděrači za zádama a dobytek je za kopcem...a za kopcem jede obrněný transport peněz... Western jak má být. stupňuje se napětí. Až k naprosto odzbrojujícímu usměvu Russela Crowea...padouch Wade:-) Tak co už máte lístky? Tehle vlak má sice malý zpoždění ale... ()

Chrysopras

Velmi slušně odvedená westernová práce. Kromě vítečného hlavního dua, bych chtěl vyzdvihnout výborného slizáka Fostera a frajeřinku v podobě několikazáběrového obsazení L. Wilsona - velmi ocenuju, kdyz se do takovych epizodnich roli neboji herci z vyssich pater jit, takže klobouk dolu. Nijak vyrazne mi nevadil ani zaver na ktery je tady hojne upozornovano - je sice prislazenej, ale film mi neskazil. ()

kinderman

Do kina jsem šel s předsudkem, proč by měl průměrný režisér Mangold předělávat Davesovu skvělou klasiku. Z kina jsem šel s tím, že se Magoldovi povedl zatím nejzajímavější film kariéry (i když jako obvykle mohutně podpořen skvělým castingem) a nebýt něverohodnosti závěrečného Wadeova gesta, možná bych vytáhl i známku nejvyšší. Kontrolní otázka: Kde se vzala ta jména šerifových zástupců (Kane, Harvey Pell, případně Sam Fuller)? ()

kalap

Vynikajúci parádny western v ktorom bolo úžasne sledovať,ako Russel Crowe s tým svojim dobráckym výzorom hraje darebáka. ()

IceQueen

Kvalitne natočená nuda s hviezdami. Chlapi sú tam drsní, to je fakt. Žiadne zranenie nemôže byť dostatočne vážne na to, aby sa s ním nedalo jazdiť na koni, alebo utekať. Bezcitný, chladnokrvný zločinec máva neočakávané záchvaty altruizmu a jednonohý rančer, po krk v sebaľútosti, sa snaží byť hrdina. S ohľadom na žáner sa dá čo to odpustiť. Zbytočne dlhé, umelo naťahované. Rozhodovala som sa medzi 2 a 3 hviezdami, ale ako vidím, film je dostatočne ospievaný, takže mu môj kritický postoj neublíži. ()

Fanucci

Parádní film. Skvělá zápletka, kamera, dialogy, charaktery postav se rozkrývají v průběhu celého filmu a díky špičkovým hercům to vše působí maximálně věrohodně. Jediné co mi na filmu nesedí (a proč nedám 5 hvězd) je naprosto nelogické a noblesní chování Wadea ke konci filmu. Působí to romanticky, zajímavě ale na mne to působilo lacině. Člověk jako Wade je především sobec a hranice noblesy a prokazování respektu druhým končí přesně v moment, kdy by mu takové chování mohlo uškodit. Až na dost z mého pohledu rozpačitý konec ale jde o fantastický film. Velmi silné 4 hvězdy. ()

Carlossss

Tak konečně po dlouhé době někdo natočil pořádný western. Bale a Crowe tvoří vynikající protipóly, které dokazují, že hranice mezi dobrem a zlem není vůbec tak tlustá, jak se nám všichni ti hodní strýci snaží namluvit. Trochu klišovitý závěr ubírá na jinak vynikajícím dojmu. Ben Foster jako zarostlý pistolník je záporák, jak má být... dobrá zábava, můžu jenom doporučit:) ()

maverick10

Jeden z nejlepsich westernu. Spolecne s Nesmiritelnyma je ukazkou toho praveho filmoveho kumstu. A Ben Foster?? Jako padouch byl ten vubec nejvic nejlepsi zaporak, jakeho jsem videl. ()

Kosmik

Pokus o western namíchaný z několika receptů na hollywoodská klišé, která u diváků mají spolehlivě fungovat. Bohužel tady moc nefungují. ()

BoredSeal

Konečně nějaká sympatická role pro Croweho, od Beautiful Mind mě ve všem nudil. Ale ten konec? Proboha pánové, to snad nemyslíte vážně. Proč Crowa nenechá někdo hrát pořádnou svini? ()

SonG

Ještě než začnu o filmu samotném, nechápu, proč tenhle kousek nebyl k kinech?Velká chyba protože........Russel Crowe a Christian Bale jsou v kondici, dialogy výtečné, herecké výkony výborné, příběh poutavý a pointa neuvěřítelná....Navíc western, kterých je posledních pár let sakra málo. Mangold to zvládl na jedničku, a díky jemu jsem strávil fakt příjemný večer. ()

Diamant

Mimoriadne napínavý western. Boj medzi dobrom a zlom sa odohráva okolo nás, ale aj priamo v nás. Na ktorej strane som ja? Na ktorú stranu privádzam druhých svedectvom vlastného života? ()

ilemas

Tenhle western jsem zhlédl jen kvůli vysokému hodnocení, o to větší bylo moje zklamání. Russell Crowe jako záporák nějak nesedí. Spousta trapných dialogů, konec naprosto ujetý. Hodně slabé dvě. ()

MartinNDL

Konečně dobrej western. Bože jak já mám tenhle žánr rád. Teda, když se to dobře udělá. A oni ti američtí filmaři nejsou tak hloupí a vědí, proč už se tyhle filmy moc netočí. Když se to neudělá dobře a originálně, tak je to průser. Komerční i umělecký. 3:10 je film, který stojí na výborných hereckých výkonech, psychologii postav a napětí. Bylo to točeno v duchu starého dobrého zápodu a to je dobře. Chlapi jsou zde přesně takoví, jací být mají, chovají se tak a díky za to. Konec je trochu přehnaný a někdo na něj bude nadávat, mně se líbil. ()

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka

24.08.2018

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (viac)

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Producent Brian Grazer, režisér Ron Howard a scenárista Akiva Goldsman měli pro adaptaci fantasy-westernové ságy Stephena Kinga Temná věž bombastické plány. Filmová trilogie, provázaná seriály z… (viac)

Pistolníci nevymřeli

Pistolníci nevymřeli

23.12.2010

James Mangold to už s westernem jednou zkusil, když natočil remake klasiky 3:10 Vlak do Yumy. Letos se vrátil do současnosti a zkusil akci v rozpačitě přijatém Zatím spolu, zatím živi. Teď tyhle dva… (viac)