Pre Lawrenca Talbota sa detstvo skončilo v noci, keď mu zomrela matka. V snahe zabudnúť opustil ospalé rodné panstvo Blackmoore a vydal sa do sveta. S rodinou sa znovu spojí až vďaka Gwen Conliffeovej (Emily Bluntová), snúbenici svojho brata Bena (Simon Merrells) ktorá ho poprosí o pomoc v pátraní po budúcom manželovi, ktorý bez stopy zmizol. Lawrence jej vyhovie a vráti sa domov, kde na neho okrem sarkastického otca, sira Johna Talbota (Anthony Hopkins), čaká aj hrôzostrašná legenda o krvilačnom monštre s nadľudskou silou, ktoré sa po nociach túla po okolí a vraždí všetko živé. Lawrence je spočiatku voči týmto poverám imúnny, rovnako ako inšpektor Scotland Yardu Aberline (Hugo Weaving), ktorý vedie pátranie po zmiznutom Benovi. Postupne ale začína zostavovať desivú skladačku a odhalí starodávne prekliatie. Tých, ktorých zasiahne, sa počas splnu zmenia na vlkolakov. Aby preveril pravdivosť tejto legendy a zároveň ochránil budúcu švagrinú, ktorú začal bezmedzne milovať, vydá sa za plného mesačného svitu do blackmoorských lesov, aby nebezpečné monštrum vypátral a zabil. Ak teda vôbec existuje. Keď sa Lawrence vydáva na trestnú výpravu, zďaleka ešte netuší, ako veľmi ho táto noc zmení. Spozná totiž tragickú pravdu o sebe aj o svojom otcovi. A tiež o svojom vlastnom zlovestnom osude... (TV JOJ)

Hellboy

Zatímco originál byl naivní, tato verze je prostě jen hloupá. Zřejmě proto, aby byl film politicky korektní a nenavážel se do cikánů, byla jedna podstatná část změněna. (Jinak, než snahou o politickou korektnost si to vysvětlit neumím). Původcem nákazy lykantropie tak neni cikánský vykladač budoucnosti, ale někdo úplně jiný... a s touto změnou přišly nepřehlédnutelné logické chyby. První hodina jinak "jede" docela věrně podle 70 let starého originálu, ale v okamžiku, kdy původní film končil, tento ještě přes půl hodiny pokračuje a to ne zrovna nápaditě. Některé myšlenky jsou trestuhodně nevyužité - například obvinění z duševní choroby. Objevují se zde ale i motivy, které mě potěšily (ačkoliv jsou také nevyužité) : že je Larry shakespearovský herec a také to, že jeho otec je lovec s indickým sluhou. Abych to nějak shrnul, tak to nejlepší na celém filmu je Hugo Weaving ve vedlejší roli. Něco je špatně, že? Verdikt: Rychle zapomenutelná nuda. ()

Botič

Osobně mám slabost pro tento druh Jekyll-Hydovského příběhu v náručí krásky a zvířete spojující staré s novým v osidlech gotické atmosféry. Ačkoliv je Vlkodlak hororem na jedno použití a možná i zbytečným remakem, nedá se mu upřít dokonale temná atmosféra ženoucí příběh kupředu. Střihová skladba je přinejmenším zvláštní a je zřejmé, že se předělávalo poměrně hodně. Avšak všechno bledne před hezky postaru udělanými maskami spolu s až nečekanými krvavými jatky a pohledem Emily Blunt. 102 minutová stopáž je tak akorát, aby nestihla nudit a skončila v tak rychlém sledu v jakém vlastně začala. I přes všechny chyby solidních 7/10. ()

Arachneuss

The beast will have to stay. Žrádlo, pěkně krvavé žrádlo. Vlkodlak by mohl být a možná i je, čistě tříhvězdovým blockbusterem, jenž během krátké doby upadne v zapomnění. Tento úděl se mu ale naštěstí ze všech sil snaží odepřít jeho režisér, který i z té nejhloupější scény dokáže vykouzlit atmosféru poctivých horrorů skrze nádhernou vizuální stránku a hlavně maskér, díky němuž neztrácí chlupaté bestie charisma svých představitelů na úkor CGI triků. I tak je po závěrečných titulcích jasné, že tohle potřebuje Director's cut. A to opravdu nutně. ()

3DD!3

Čím více se odkládala premiéra, tím víc rostli mé obavy o výsledný produkt, ale Joe Johnston to zvládl víc než obstojně. O tak zásadní počin jako byl první VLKODLAK se sice nejedná, ale úpřímně, kdo z vás něco takového čekal? Akce je rychlá, svižná a (v unrated verzi) řádně krvavá, atmosféra rovněž povedená. Benicio Del Toro sice nepředvádí nic víc než svůj standart, ale takový Anthony Hopkins nebo Hugo Weaving (Abberline je asi nejlepší postava a klidně bych si nechal líbit spin-off nebo dvojku, pokud by tam byl) si místy kradou film pro sebe. Elfmanova hudba děj výborně dokresluje a hlavní téma mi přišlo jako svižnější Drákula, což není výtka ale pochvala, protože zní vážně skvěle. Říká se, že zabít nestvůru není hřích. Pouze zabít člověka. Ale kde jednomu konec a druhému začátek? ()

hellstruck

Jedna hvězdička za Emily Blunt-ta si ji bezpochyby zaslouží.Přiznám se,že jsem film v půlce stopla,nejsem masochista.Nazvala bych to jednou velkou vleklou nudou,která měla akorát tak pěkné kostýmy a hlavně Em. ()

kitano

Síce neprekvapí, no inak je to po všetký stránkach veľmi solídne zvládnutý oldschoolový horor s prima temnou atmosférou. Čo výnimočné je, je výborná herecká zostava a ikeď sa nedá povedať že herci excelujú, sú do svojich úloh bezchybne obsadený a užívajú si ich. Mierne mi vadilo, že kamera nesníma veľké celky, ktoré by ešte viac umocnili potemnelú "ospaládiera" atmosféru a je škoda, že parádne exteriery zostali tak trochu nevyužité. Zápletka točiaca sa okolo prekliatej rodiny a vlkodlakov spolu s parádnym dobovým prostredím sú však tutové. Cítiť z toho staré filmy ako Frankensteina spol. Takýchto staromilských filmov sa dnes točí málo a preto si ho treba užiť. (7/10) ()

Spiker01

Dalo by se říci, že se jedná o plochou, skoro ve všech ohledech nezajímavou a tuctovou x-tou adaptaci Vlkodlaka, která lidi naláká na zajímavé obsazení, nic dalšího, co by stálo za to, však nabídnout nedokáže. Jenže, pak se najde někdo jako já, komu film celkem sedne. Na oko velkolepé dialogy totiž zachraňuje charisma Benicia Del Tora, Hugo Weavinga a ostatních zúčastněných, což v kombinaci s hutnou atmosférou dokáže pěkně vyvodit pocit mrazení v zádech, ze kterého mě vysvobodila pouze reklama. Je velká škoda, že jsem si neobstaral extended edici, která je prý ještě krvavější, což si ale na druhou stranu nedokážu moc představit, protože obyčejná kino-verze je krvavá už víc než dost. Někdy si to musím doplnit, nyní už mám však na pár let vystaráno...70% ()

akisha

Ach bože, kdo měl na svědomí ty masky? První třetina naprosto super - blata, ponurost, mlhy, Anglie, Del Toro, Blunt, Hopkins... No dokonalost! Tajemství, mystika, atmosféra gotického hororu, paráda! Bohužel pak nastoupí "vlkodlak" čili chlápek v košili a kalhotách s obličejem porostlým chlupy. Jediné, co bylo na jeho přítomnosti pozitivní, byly potoky krve a skvělé gore, kterého se teda tvůrci nebáli. Jinak ale fakt slabota, některý záběry mi přišlo skoro jako parodie a SPOILER závěrečný fight s Hopkinsem, to byl poslední hřebíček do rakve. Opravdu si nemyslím, že to, co jsme potřebovali vidět, byl morfující se vytuněný chlupatý Hopkins, jak ve zpomalených záběrech wrestluje s dalším chlupatým valibukem. KONEC SPOILERU Škoda, nebýt tohohle rušivého elementu, tak je to minimálně na 4! ()

Falko

70%. Tesil som sa na tento film a ignoroval som priemerne hodnotenia na CSFD, ale teraz uz chapem, preco su tie hodnotenia take, ake su. Ani ja som nebol az tak nadseny, ako som to ocakaval podla traileru a uz teraz viem, ze mi tento film o par mesiacov utkvie len tak matne v pamäti, co je skoda. Nie ze by sa mi to nepacilo, to by som nemohol dat 70%, ale strucne povedane po scenaristickej stranke to bolo slabe. Sceny premien boli sice super a niektore zabery boli dost brutalne, krvou sa tiez nesetrilo, takze nic pre slabsie zaludky, aspon to bolo pre mna v tych chvilach napinave a zaujimave. Benicia Del Tora som si zapamätal hlavne z filmov TRAFFIC - NADVLADA GANGU (2000), 21 GRAMU (2003) alebo z filmu SIN CITY - MESTO HRICHU (2005). Ale kto by to povedal, ze si po dlhej dobe zahral komercnom filme aj Art Malik, ktoreho poznam ako hlavneho teroristu z Cameronovych PRAVDIVYCH LZI (1994), ktora bola jeho asi zatial najväcsou ulohou. Vo vlkodlakovi bol zamaskovany skoro ako Bin Ladin, takze nebude tazke ho rozpoznat :-) Reziser Joe Johnston ma za sebou par fantasy filmov, ako napriklad CO JE MALY, TO JE HEZKY (1989), JUMANJI (1995) alebo JURSKY PARK 3 (2001), takze ani podla jeho filmografie nemozem od neho ocakavat ziadne zazraky. Pre zabavu to ujde, je tam par zamernych lakaciek, je to tak na jedno pozretie... 24.02.2010 _______ Po piatich rokoch teda zvysujem o hviezdicku navyse, predsa len to bolo slusne natocene... 16.04.2015 _______ Benicio Del Toro - (Lawrence Talbot) +++ Anthony Hopkins - (Sir John Talbot) +++ Hugo Weaving - (Abberline) +++ Emily Blunt - (Gwen Conliffe) +++ Art Malik - (Singh) +++ Geraldine Chaplin - (Maleva) +++ Simon Merrells - (Ben Talbot) +++ Cristina Contes - (Solana Talbot) +++ Produkcia: Benicio Del Toro +++ Hudba: Danny Elfman +++ (Videl v kine 23.02.2010) +++ ()

Tyler

Z "Vlkodlaka" mám rozporuplné pocity. Vlastně se mi líbíl a dá se říct, že mi na něm zásadně vadila pouze jediná věc. Ovšem u horroru dost podstatná - absence napětí... Divoká bestialita vlčího muže snímaná kamerou, která neuhýbá ani před opravdovými orgiemi krve a vnitřností (a já ji beru jako plus :)), totiž sama o sobě pocit tísnivého strachu nevyvolá. Osnova „dorůstající měsíc – úplněk – proměna – masakr“ působí dost mechanicky, vlkodlačí scény se opravdu nesou jen v duchu efektního otevírání lidských konzerv, postupné budování atmosféry hrůzy chybí. A to mě mrzí… Na druhou stranu výprava, a to od vymazlených kostýmů přes rodové panství až po blata a viktoriánský Londýn, nemá chybu, tady se vysoký rozpočet projevil na výbornou. To samé kamera. K výkonu herců taktéž nemám námitek, Hugo Weaving si roli inspektora Abberlina (příjemné pomrknutí na diváka) evidentně užívá, Benicio působí dostatečně temně i v lidské podobě a Anthony Hopkins zase jednou předvádí, že nečitelní a i přes nasazený úsměv děsiví samorosti mu jdou skvěle. O nikom jiném nemá cenu mluvit, Emily Blunt funguje jen jako ozdoba a zbytek jako více či méně důvtipný dobytek na porážku… Celkově jsem zklamán rozhodně nebyl, ale čekal jsem přece jen víc. Ty tři hvězdičky proto berte spíš jako 70%. ()

Nevka

Vlkodlak by měl velkou šanci uspět, kdyby se mu do toho nepletl jeden velice mizernýc fakt, a to: problémem filmu byl velice nesympatický hrdina Lawrence (bylo to asi úplně spackaným výběrem herce do hlavní role, neboť Benicio Del Toro filmu nic nepřidal, ale troufám si říct, že mu dokonce odně sebral), kterého by mi bylo "líto", že ho pokousal vlkodlak možná za pár miliard korun. Celkově byly, ale byly jinak postavy vhodné do role a filmu naopak od Benicia přidala krásná Emily Blunt, která hrála skvěle, a tak i Anthony Hopkins. Hororové zpracování filmu bylo skvělé a brutálních scén bylo tak akorát. Omšelé prostředí filmu roku 1891 skvělé a nervové vypětí někdy taky velice velké. Dlouho jsem se rozhodoval, jestli mám dát tři nebo čtyři hvězdičky, ale nakonec jsem se rozhodl dát tomu velice těsné čtyři hvězdy za celkové vyznění filmu a Emily v roli Gwen. ()

viperblade

Možná to bude tím, že jsem viděl DC verzi (119 min), možná jen tím, že jsem neviděl originál anebo je tu i možnost, že mám velkou slabost pro Emily Blunt. Tak či onak, Vlkodlak mě nezklamal. Lekačky sice byly na místech, kde jsem je čekal, ale fungovaly, podmanivá hudba mě opravdu přenesla do staré Anglie a trojice herců (Del Toro skvělý, Hopkins jako vždy perfektní a Emily, jak už jsem zmínil výše, překrásná a vynikající) mě potěšila. Navíc, nečekal jsem, že to bude až tak krvavé, což mě potěšilo. Vlkodlak určitě není dokonalý film, nicméně teď na něm nemůžu najít žádnou chybu, takže musím dát plný počet. ()

castor

Přiznám se, že hlavním důvodem mého oťukávání s Vlkodlakem byla po zhlédnutí Správců osudu přítomnost Emily Blunt. Přiznám se ale podruhé, že od člověka, která napsal 8 mm nebo Sedm bych čekal mnohem víc.. O průšvih rozhodně nejde, ale po celou svoji stopáž nikdy nestrhne a na rozvleklém příběhu se dalo zapracovat výrazně víc. Je vidět, že výsledná podoba byla přetáčená, dotáčená, hrabalo do ní asi víc lidí, než by bylo zdrávo. Přesto pár momentů tu máme, třeba tehdy, kdy se hlavní hrdina utrhne v blázinci ze řetězu a vydá se do nočního Londýna, ostatně celá druhá polovina je o poznání vydařenější, než ta první. Potěší i Weaving a Del Toro, s Hopkinsem už je to horší, Blunt zase nemá co hrát. Nicméně, světe, div se, trhání a drásání leckdy divákovi stačí. Mně moc ne, každopádně nudou jsem netrpěl.. ()

ClintEastwood

Výtvarná stránka vypadá, jako by tento film natočil mistr Tim Burton. Vše je tak krásně černobílé, všude samá mlha, husté lesy, zapálené pochodně. Film má krásnou výpravu a navíc k němu složí hudbu Danny Elfman. Režíroval ale Joe Johnston a to velmi dobře. Vlkodlak je dobrý film, víc než dobrý. Původní černobílou klasiku jsem bohužel neviděl, ale tento snímek se mi trefil do noty. Dobře vystižená atmosféra staré Anglie působí výborně a je silnou stránkou tohoto díla. Stejně jako herecké výkony Hopkinse a Del Tora (ten se pro roli vlkodlaka snad narodil) či povedené masky. Velmi dobře zpracovaný klasický příběh, který nepostrádá napětí, pár luxusních lekaček a má i zajímavé vyústění. Snímek je navíc zabalen v moc hezkém kabátě, já jsem vážně spokojen, nenašel jsem žádné závažné minus a tak nemám důvod šetřit hvězdičky. Takhle si představuji dokonalou filmovou zábavu. ()

Rex Mundi

Chápem tento film ako poctu klasike - klasickým hororovým námetom, vizuálom, spôsobom i obsahom rozprávania aj zakončenia. Má krásne prepracovanú atmosféru, ale myslím, že bez pochopenia zámeru a štylizácie by samostatne ako moderný horor neobstál, lebo súčasný divák bez reflexie (napr. ešte nerozkukaná mladá generácia) ho nepochopí a neprijme - príliš pripomína kúsky ako Mary Reilly alebo Slonieho muža. Musím podotknúť, že maska vlkodlaka na štýl starého Hollywoodu sa mi nepáčila. Iné kontroverzné pocity dobre vystihol v komentári tron. ()

MM_Ramone

Konečne som sa po dlhom čase dočkal kvalitného filmu o vlkodlakoch. Werewolf horrorov, ktoré za niečo stoja sa doposiaľ moc nenatočilo. Preto ma titul „The Wolfman“ hodne potešil. Téma je výborne spracovaná. Zasadenie deja do 19. storočia, na veľké Viktoriánske sídlo v Blackmoore, v Anglicku, je skvelé. Výborné sú aj scény z nočného Londýna. Vďaka štedrej produkcii je stvárnenie tejto historickej doby presvedčivé. Prvotriedne je taktiež herecké obsadenie. Hlavné úlohy si zahrali energický Benicio Del Toro a skúsený veterán Anthony Hopkins. Celý snímok sa drží časom zaužívaných postupov v tomto špecifickom horrorovom subžánre, ktoré sú obohatené romantickou linkou, profesionálnymi filmovými trikmi, pôsobivými hudobnými podkladmi a nápaditým výtvarným prevedením jednotlivých scén. **** ()

D.Moore

Původní film jsem viděl tak dávno, že si z něj dnes už nevybavím takřka nic, a myslím, že je to dobře. Vyhnul jsem se totiž srovnávání a Vlkodlaka, rok výroby 2010, jsem si užil. Dokonce můžu s klidem říct, že ze všech těch hororů a "hororů", které v posledních letech ve světě vznikly (a které jsem viděl), je Vlkodlak dost možná nejlepší. Ne, není nejoriginálnější ani nijak nečekaně děsivý, ale je tak povedený, atmosférický a v každé minutě dramaticky poutavý, že si ode mě zkrátka zaslouží hodnocení nejvyšší. Benicio Del Toro hraje perfektně, Anthony Hopkins samozřejmě taky, ale u něj mě to těší o to víc, že se po celkem dlouhé době zase dočkal velké role... Líbily se mi i minivýstupy Maxe von Sydow (v titulcích nebyl uveden) a "mistra triku" Ricka Bakera, který si "zahrál" jednoho z rozsápaných nešťastníků. Joe Johnston uvařil hutnou dobovou napínačku, Danny Elfman ji jaksepatří okořenil... A já ji snědl s velkou chutí. ()

Spooner

Přes všechny ty odklady a problémy při natáčení z toho nakonec vzniknul hodně slušný film. Místama je to sice trochu nevyrovnaný a některé ty kecací scény moc nefungujou. Když ale dojde na akci, tak to má Joe Johnston pevně v rukou. Triky jsou výborné, brutalita potěší a hudba je také výborná. Celé to navíc rychle uteče a má to takovou atmosféru starých filmů. Herecké obsazení je sice trochu nevyrovnané, takže dva herci hrajou výborně (Del Toro, Weaving), jeden byl nejspíše zfetovanej (Hopkins) a někdo si zase spletl film ( Emily Blunt). Ve výsledku to ale hodně potěší, i když se z předlohy dalo vytěžit samozřejmě mnohem víc.70% ()

Faustka

Zákony vlků, potažmo vlkodlaků jsou nemilosrdné, leč opodstatněné. Tak i „Wolf Man“(1941) a „Wolfman“(2010) si nemohou přiřknout jednoznačné vítězství. Neovlivněna originálem a oproštěna od malicherného hnidopišství jsem byla přímo s lačností vtažena tímto magickým svitem měsíce matně zalévajícím scenérii ponurosti viktoriánského venkova s již nahlodávající zchátralostí šlechtického sídla v popředí. Těmito chodbami se svou stále neutuchající rozhodností, v této chvíli, ale „přetěžce zkoušenou“, kráčí vládce celého panství Sir John Talbot(brilantně ztvárněn Komturem Anthonym) vítající po letech zpět svého rozmařilého syna Lawrence(Benicio s uhrančivým pohledem) hledajíc u něj útěchu pro tragickou ztrátu druhého syna Bena(sežrán zaživa), po kterém zůstává slzami svázána, též snoubenka Gwen(unylou Emily by ani kousnutí neprobralo). Posléze jim je v patách(i tlapách).., také inspektor Abberline(Hugo drtič), věčný to slídil a neodbytný ohař, který zachytil horkou stopu a té se hned tak nepustí.Ta nejtíživější tajemství, však ukrývají útroby neprobádaných hvozdů, jejímiž temnými zákoutími se plíží zákeřní tvorové noci, kteří prahnou po tom, až mezi ně vstoupíš. //„Tahle dáma co žhne bílým ohněm a smrtelníci ji nazývají Luna, ozařuje podlahu mé koupelny..“ ()

Benicio Del Toro ostřeluje Enterprise

Benicio Del Toro ostřeluje Enterprise

06.11.2011

Natáčení Star Trek 2 začne v lednu a J.J. Abrams ladí obsazení. Už víme, že se kompletně vrátí posádka první části, tedy Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, Simon Pegg, John Cho a… (viac)

Del Torův vysněný projekt zkrachoval

Del Torův vysněný projekt zkrachoval

09.03.2011

Když Guillermo del Toro se slzou v oku opustil Hobitín, zdálo se, že mu Hollywood kývne na cokoli. Proto se s vervou pustil do svého vysněného projektu, adaptace antarktického hororu H. P. Lovecrafta… (viac)

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky