Pacifik

• USA The Pacific
USA, 2010, 8 h 32 min (Minutáž: 47–59 min)

James Badge Dale, Joseph Mazzello, Jon Seda, Ashton Holmes, Rami Malek, Josh Helman, Keith Nobbs, Martin McCann, Jacob Pitts, Brendan Fletcher, Tom Budge (viac)

8. prosince 1941, jen 24 hodin po překvapivém útoku Japonska na námořní základnu v Pearl Harboru, vydal Kongres formální vyhlášení války proti japonskému impériu. Napětí mezi Japonskem a USA narůstalo po celé desetiletí, kdy Japonci rozšiřovali své dobyté území o značnou Díl území Číny a Jihovýchodní Asie. Bombardování Pearl Harboru vyústilo v oficiální vstup Spojených států do II. světové války, kterou již třetím rokem spojenci - Spojené království, Sovětský svaz, Čína, Kanada a Austrálie - vedli proti Japonsku, Německu a Itálii.

Armádní náborová místa se prakticky přes noc naplnila tisíci Američany, kteří se spěchali zapsat do armádních sil. Mnozí z nich si zvolili námořnictvo, jehož počty se během šesti měsíců následujících po útoku na Pearl Harbor navýšili více než třikrát.

Minisérie televizní stanice HBO „Band of Brothers“ (Bratrstvo neohrožených) sledovalo zkušenosti jedné posádky armádních výsadkářů na evropské bojové scéně. PACIFIC se zaměřuje na válku vedenou na druhém konci světa, v Tichém oceánu a na jeho ostrovech, včetně Filipín, Nizozemské Východní Indie, Nové Guinei a Šalamounových ostrovů. Miniseriál sleduje propletený příběhy tří mužů z 1. námořní divize: pěchotní divize, přezdívaná „The Old Breed“ (Stará garda), jelikož byla nejstarší a největší divizí, která se aktivně podílela na službě námořnictvu USA. 1. námořní divize byla za podpory svých kamarádů z námořnictva, vzdušné obrany a armády, v první linii mnoha nejtěžších tažení války v Pacifiku.
Vojín 1. třídy (PFC) Robert Leckie, jehož ztvárnil James Badge Dale, vyrostl ve městě Rutherford, státě New Jersey, jako jeden z osmi dětí. Ve věku 16 let se začal věnovat profesionální kariéře sportovního zápasníka za deník Bergen Evening Record. Leckie, jemuž kamarádi v armádě přisoudili přezdívku „Luckie“ (Štístko) byl jedním z těch, kteří se k námořnictvu dali těsně po útoku na Pearl Harbor. Sloužil jako kulometčík u posádky H, 2. praporu, 1. námořního regimentu, 1. námořní divize.

Četař John Basilone (Jon Seda) vyrostl v městě Raritan, státě New Jersey jako jedno z deseti dětí italských přistěhovalců. V roce 1934, když mu bylo 18, se Basilone dal odvést do armády USA a po tři roky sloužil na Filipínách, kde se stal šampionem v boxu. Po krátkém návratu do New Jersey, se v roce 1940 Basilone přidal k námořnictvu a stal se kulometčíkem u posádky C, 1. praporu, 7. regimentu, 1. námořní divize a později přešel k posádce B, 1. praporu, 27. námořnímu regimentu, 5. námořní divize.
Vojín 1. třídy (PFC) Eugene B. Sledge (v podání Joe Mazzella) se narodil do privilegované rodiny v městě Mobile, státě Alabama a jako takový měl na obou stranách rodiny příbuzné, kteří bojovali za Konfederaci. Sledge byl synem lékaře, který sloužil v armádě za I. světové války. 18 let dovršil pouhý měsíc před tím, než USA do války vstoupilo, ale jeho odvodu bránila srdeční zdravotní komplikace a do armády tak vstoupil až v prosinci roku 1942. Přestože jeho rodina usilovala, aby se vyškolil na důstojníka, Sledge se nakonec k armádě připojil jako řadový voják a sloužil u posádky K, 3. praporu, 5. námořního regimentu, 1. námořní divize jako minometník.

V časovém prostoru 10 hodin nám PACIFIK nabízí neohrožený náhled „pod helmu“ zkušeností těchto mužů a jejich spolubratří v boji, z nichž se každý nachází v situaci, kdy bojuje o svůj život na vzdálených úlomcích pevniny, o nichž nikdy před tím neslyšel – Guadalcanal, Cape Gloucester, Peleliu, Iwo Jima, Okinawa. Extrémní strádání ve vysilujícím podnebí a boj proti brutálnímu nepříteli, který raději zemře, než aby se vzdal, přivádí tyto námořníky na pokraj lidskosti. PACIFIK znázorňuje bitvy v rovině fyzické, psychické i emoční a zamýšlí se nad skutečnou cenou, již lidé ve válce platí. (HBO Europe)

Noviik

I když je to zatraceně dobrý seriál, dokonce jeden z těch nejlepších válečných, který kdy spatřil světlo světa, tak musím dát čtyři hvězdy. Jde hlavně o srovnání s Bratrstvem neohrožených, které je naprosto úžasné, dech beroucí a srdce rvoucí. Zde se také objevuje tragická stránka války, psychologie postav i šílenost toho všeho kolem. Bohužel ale chybí větší sžití s postavami. Chybí i ta šokovanost, okamžiky překvapení a zděšení. Více těch okamžiků, které se vám zapíší do podvědomí, což je u podobného seriálu velmi důležité. ()

Radiq

Tak jo, Bratrstvo neohrožených mi to připomínalo fakt hodně, akorát v jiným prostředí, ale nebudu srovnávat. Má to několik základních nedostatků, které mě teda štvaly. Za prvé - hrozně blbě zapamatovatelní a nesympatičtí herci - v hlavě mi jich po dokoukání zůstalo jenom tak 3-5, z toho jenom tak dvoum jsem držel palce, aby přežili. Vysloveně nudné byly 3 díly - opušťák v Austrálii, příběh vyznamenanýho Johna Basilona a poslední díl, kterej se odehrává až po skončení války. Krev a masakry slušivě zpracované s autenticitou a někomu to možná přivodí i blitek pod jazykem. Celkově hrůzy války a boje byly z celýho seriálu asi to nejlepší. Zbytek není pomalu ani potřeba vidět, heh, ale to bych byl asi pěknej hovad. Další minus je vyzdvihování a oslava amerického hrdinného vojáka (i když někdy i připosraného), skoro jak nějaký propaganda z ruskýho filmu. Škoda, že tam nebyly i sekvence z japonské strany. A že je to podle pravdy, to si zaslouží hvězdu navíc, jako vyznamenání... ()

eJacques

1.díl: První díl po vizuální stránce perfektní, včetně nákladné scény vylodění a úchvatné úvodní znělky... Ale stejně jako v Band of Brothers přebíjí akci a adrenalin kupa amerických klišé a nepoměr padlých Američanů k Japoncům, kteří nabíhají před kulomet opravdu "jako při střílení krocanů"........................ 2.díl: Jestli bylo Bratrstvo neohrožených pohádka o nesmrtelnosti Amíků a jejich bezchybné mušce, tak tenhle druhý díl Pacificu je ultra arcipohádka s poměrem padlých v jedné bitvě asi 368 : 5, kde Japonci nabíhají ve vlnách rovnou před kulomet jak Sověti na ruské frontě... Spielberg s Hanksem se pomátli........................ 3.díl: A zase jedna hvězdička dolů, jestli to mělo být o vykreselení charakteru postav a jejich duši, tak není... Do varu člověka přivedou jen scénky se Stellou (ve skvělém australském seriálu Rush jí ale blond vlasy sluší víc)........................ 4.díl: No tak teď už jen 14min do akce, pak Leckie sám zabije 4 Japonce ze zálohy, aby ho mohli kámoši poplácat po ramenou, a následuje opět a opět a opět sebevražedný útok Japonců do zakopaných pozic Amíků se skórem asi 50 : 2, (ti dva Amíci jsou jmenováni až ráno, ale mrtvoly nikde)... Končím, na tuhle sračku a lá "jeden nesmrtelný Američan vítězí proti celé armádě" nemám nerv........................ 5., 6., 7., 8., 9. díl: Na tohle jsem čekal, zvedám na 3*, luxusní akce, řežba jako blázen, škoda těch dílů předtím........................ 10.díl: Dojemné, paráda, finiš seriálu se povedl... ()

Cedr

Ve srovnání s Band of Brothers (kterému se samozřejmě nelze vyhnout) Pacific docela silně prohrává, ve srovnání s ostatními "běžnými" seriály si Pacific vede celkem slušně. Bylo to zábavné, docela dost chytlavé, ale nebylo to ani zdaleka dokonalé. Problém je v tom, že většina lidí právě tu dokonalost (právem) očekávala. ()

Remivsremi

Tento projekt to měl těžké už od začátku, ještě než padla poslední klapka, už se začal srovnávat s BoB. Rozdíl mezi oběma seriály je v jejich pojetí. V BoB jsme sledovali celou Easy Company jako celek a nezávisle se poznával každý člen této úžasné roty. V Pacificu máme 3 hlavní postavy, kteří ani nebojují spolu. Zjistíme jaké to jsou osobnosti a jak se psychicky vyrovnají s válkou. Největší slabinou shledávám v nevyrovnanosti jednotlivých dílů. U "trilogie" o Peleliu jsem byl u obrazovky doslova přikován. Tato ne příliš známa bitva se rozvrstvila do 3 dílu a je to jen dobře, neboť to je vrchol celého projektu. Naproti tomu mi některé díly lezli krkem(3,8). To se u BoB nestalo. Proto celkově Pacific hodnotím jako zajímavé přiblížení války v Pacificu, ale stále tu bude pachuť toho, že se věci mohli natočit jinak a lépe. ()

Gothar

Po šiestom dieli si konečne dovoľujem hodnotiť a samozrejme je to za 5 hviezdičiek. Zdá sa, že tvorcovia nekopírujú Band of Brothers, takže by to mohlo byť zaujímavé aj po príbehovej stránke. Technické záležitosti sú dokonalé, herci hrajú dobre, takže zatiaľ spokojnosť. Jediný rozdiel oproti BoB vidím v tom, že tu nemáte veľa príležitostí na budovanie si vzťahu k postavám, ale aj bez tohto prvku dokáže Pacific naplno zaujať a vytvoriť počas bojov dostatočné napätie, pretože atmosféra je vystihnutá dokonale - ak príde nová postava, tak máte chvíľku na zoznámenie s ostatnými, potom krst ohňom a upevnenie priateľstva s tými, čo prežili, pričom ostatní upadajú do zabudnutia. Rovnako keď vojaci trávili dlhý čas trénovaním, tak aj atmosféra pôsobí rozťahane a aj keď divák nemá vzťah k jednotlivým hrdinom, tak sa môže celkom dobre vžiť do ich pocitov. Doplnenie po skončení seriálu: Hodnotenie nechávam, pretože je to stále vysoko nad priemerom ostatných seriálov, ale oproti BoB mi The Pacific prišiel slabší. Orientuje sa viac na psychiku, čo nie je na škodu, ale ak by boli úvodné diely dlhšie, tak by tam mohli vsunúť viac akcie a bolo by to dokonalé. Celkovo mi to pripadá, že režiséri jednotlivých dielov sa nevedeli poriadne dohodnúť na celkovom imidži seriálu a ten na to doplatil. Ak tu je niekto, kto nevidel BoB, tak mu odporúčam najprv pozrieť The Pacific a až potom BoB, aby bol dojem lepší, pretože porovnaniu sa nedá vyhnúť a tam The Pacific bohužiaľ stráca. Najlepší bol pre mňa diel s číslom 9. ()

rodo

Možná jsem čekal mnohem víc, ale přesto se nejedná o špatný seriál. Občas se objeví slušná a nadupaná akční scéna, ale celkově je to takové umírněné a každopádně více vlastenecké než Bratrstvo neohrožených, které se mi líbilo o trochu víc. Škoda jen nevyváženosti jednotlivých dílů. Někdo sice může namítnout, že je to tak rozmanitější, ale mně to nabourává celkovou kompaktnost děje. ()

markuc

Tak mam za sebou prvni dil, skoro skvele, jeste se to urcite rozjede poradne (i Bratrstvo melo pomalejsi zacatek) - proste klasicke navozeni deje a atmosfery. Tak jak jsem rikal, druhy dil byl lepsi - tvurci velmi zrucne navazaly na Bratrstvo, jedna se o velmi povedene dva dily. Bohuzel treti dil neudrzel latku stejne vysoko, byl o poznani horsi, nez druhy dil (i nez cele Bratrstvo), hlavne mene akcni...ale ono se to urcite jeste zlepsi. Ani ctvrty dil mne teda nepresvedcil. Ocenuji, ze celkove vyzneni je jine, nez v pripade Bratrstva, ale toto vyzneni neni lepsi a ja teda cekal, ze tento serial bude lepsi nez Bratstvo, zatim teda mirne zklamani. Po shlednuti pateho dilu musim konstatovat, ze je to slabe, takove o dost mirnejsi nez Bratrstvo. Zatim to nevypada na vyraznejsi zmenu, ale neprestavam doufat. Sesta epizoda me nepresvedcila o opaku, je trosku "akcnejsi" (nez predchazejici dily), ale na kvality Bratrstva to porad nema - zatim 4*. Ale verim, ze boje v pacifiku byly zvlast huste. Osma epizoda serial docela uzemnila a presvedcila mne o tom, ze to je vlastne cele o nicem - citove vylevy vojaku o tom, jake to bylo krute a jak to meli tezke jsou sice pekne natoceny, ale nestaci to. Serial neprinasi nic noveho a jako celek neni natocen nijak extra zajimave. Scenar rapidne pokulhava, treba proc se osma epizoda jmenovala Iwo Jima, kdyz tam z tohoto ostrova byla tak petina celeho dilu? Je to dost slabe teda, hlavne to zvoral scenar - u Bratrstva se zameril na par vojaku, zde si vzal na paskal vetsi sousto a nezvladl to, zustal nekde na puli cesty. Zameril se na par vojaku a cely serial je vicemene chaoticky, nejdriv krute boje, pak strih a klidna scena...clovek si u toho rika - WTF. A k tomu jeste dlouhe zabery do nikam nebo na herce (u kterych by se melo neco odehravat v hlavach, ale neumi hrat). Celkove vyzneni je tedy vlastne takove, ze boje v pacifiku byly krute, ale to je vsechno, nic dalsiho se nedozvime a zpracovani nicim neprekvapi. Desata posledni cast tento muj dojem jen potvrdila, vse to uzemnil chaby scenar, ze ktereho se filmarum bohuzel nepovedlo vice vydolovat. Chapal bych to tehdy, pokud by cele vyzneni serialu bylo jine, valecne sceny by potom byly zbytecne a vice by se mohlo hrat na "city". Takto vznikl jen paskvil, skoda penez a elanu. ()

žvanimírek

The Pacific - at se snažím, jak se snažím, tak neustále musím srovnávat tento snímek a počin s již tolikrát propraným a výborným Band of Brothers!! Ovšem není to až tak nepochopitelné, stejná producentská bašta - Steven Spielberg, Tom Hanks a Gary Goetzman slibovali minimálně stejný nářez jako v BoB...nicméně pánové zvolili trochu jiný způsob natáčení a vylíčení skutečností a faktů. Zatímco v BoB je zobrazena cesta jedné roty (Easy Company) od samého počátku ve výcvikovém táboře až po samotné "tažení" těchto frajerů (slovo "frajer" použito jen v tom nejlepším slova smyslu) II. světovou, tak v The Pacific je nám spíše ukazováno, jak chlapci bojují sami se sebou, s krutou přírodou a nevyzpytatelným počasím v pacifiku. Neříkám, že je to horší, jak všichni víme z hodin dějepisu, v pacifiku se odehrávala trochu "jiná" válka než-li na Starém kontinentu, ale musím se přiznat, že mě to zatím až tolik nevzalo, nezatáhlo to děje, stále jsem nenašel své hrdiny typu Dicka Winterse, Bulla Randelmana, Bucka Comptona nebo Franka Perconteho.... Na konečné hodnocení ještě počkám, stále je před námi 6 dílů a věřím, že mě Robert Leckie ještě přesvědčí o kvalitě. Po shlédnutí posledního dílu musím doplnit, že mě Robert Leckie ani zbylí borci o kvalitě nepřesvědčili, pořád jsem čekal, kdy se to konečně rozjede, ale nerozjelo. Škoda, potenciál byl....... ()

Blacks

Pacific své kvality rozhodně nezapře, ale s takovým Bratrstvem neohrožených nelze ani srovnávat. Absenci výraznějších postav, charakterů a místy až nudu nemůžu opomenout. Jako největší plus bych viděl, že každý díl vcelku slušně odsýpá. A 3 hvězdičky jsou v tomhle případě odpovídající ohodnocení. ()

Mr.Bulanek

Celou dobu čekám na něco, a to něco nepřichází. Nějaký náznak že by něco mohlo přijít bylo kolem 8-9 dílu. Nejzajímavější byly až poslední díly, což je, myslím si, málo. jediné co si z celého seriálu pamatuju je narozeninová písnička z 1. dílu. (Alespoň myslím že to byl první :D ) Happy birhtday to you! Happy birhtday to you! Happy birhtday dear Phillis! Happy birhtday to you! How fucked are you now? How fucked are you now? How fucked are you now You're surely fucked now. ()

Mrkvič

1. díl 80% Hned jsem si říkal, že to bude kupa příhod, které se někomu za války v Pacifiku staly, ale že se tím nesžiju dostatečně s postavama. Bratrstvo mělo spoustu známých ksichtů a tak to bylo v tomhle ohledu snažší. Ke konci ale přišel hodně silný moment, který pár postav slušně přiblížil. 2. díl 80% Jako v prvním díle má tento jeden silný moment, který je tentokrát akčnější. Obrovská řež a jedna spásná "vychytávka". Až na pár postav mi ale ostatní ksichty nic moc neříkají a tak si tak umírají a poté jsou doplňováni novýma. Než filmový je to takový dokumentární zážitek. 3. díl 70% Pořád se dějem obstojně prodírá jedna postava, ale ostatní působí do prázdna. U většiny silných scén jsem si říkal, že se k nim scénárista těžko dostával. Nebo mi alespoň nikdo moc nevysvětlil, proč to tak má dopadnout. 4. díl 80% Ježiš jak mě už tam chybí akce. Tohle vysloveně nudnej díl. Jak jsem si vzpomněl na poslední díl MASH, kde se něco obdobného řešilo. Ale líp. 5. a 6. díl 70% Tak nějak pořád to samé. Přehnaně krvavá řež, když dojde na střet. Potom nějaký historky a dojmy z nastálých situací. A trocha civilnějšího žití ve válce. 10. díl 100% Zajíci se mají počítat až po honu a chtělo to tak udělat i v případě Pacificu. Závěrečné dva díly se skutečně povedly. Hlavně poslední díl, který končí představením skutečných vojáků, kteří posloužili jako předlohy. Někomu to silné konstatování faktu možná přijde laciné, ale ti borci si to rozhodně zasloužili. Obrovská pocta a velký respekt jim i tvůrcům. ()

Javad

Prvá časť (*****) : Pekne sa to rozbehlo, úplne chápem hodnotenia na ČSFD a IMDb, od producentskej dvojice Spielberg – Hanks som nič iné ako úspech ani nečakal. Druhá časť (****) : Menšie sklamanie, veľmi podobné ako prvý diel (SPOILER! cez deň bla bla s vojakmi a v noci málo prehľadný, zato veľmi naturalisticky natočený masaker). Tretia časť (****) : Trochu romantiky :) Štvrtá časť (***) : No to sme sa zase nikam nedostali, kvalita klesá, škoda! Piata časť (***) : Konečne akcia! Stále je to ale málo, čakám na ďalšie časti... Šiesta časť (****) : Tak a je to tu - akcia na akú som čakal, škoda že prišla tak neskoro... Siedma časť (****) : menej akcie ako minule,ale stále dobrééé. Osma časť (****) : Pripadalo mi to ako film, nie časť seriálu – dobrý príbeh. Deviata časť (***) : a je koniec vojny... Desiata časť (***) : Rozlúčka s niektorými postavami. Zhrnutie: THE PACIFIC má svoje klady aj zápory, nudné časti a aj skvelé (tých je menej). Hodnotím vysoko kvôli technickému prevedeniu a preto, že tie milióny dolárov ktoré boli do tejto mini série investované je naozaj vidieť. ()

Mairo15

1.díl 80%, 2.díl 90%, 3.díl 80%, 4.díl 60%, 5.díl 100%, 6.díl 100%, 7. díl 130%, 8.díl 90%, 9. díl 75% 10. díl 100% (Praha - WTF?) ()

ivan bohatyr

Ani se mi nehce věřit, že by se něco mohlo vůbec přiblížit nej seriálu Band of Brothers. A taky že ne, zprvu to vypadalo, že by se to mohlo rozjet, ale teď, když už sem viděl všechny díly, vím, že to na čtyři*, které sem původně dal, nemá. ()

Cocacolix

Srovnávat tento seriál s Band of Brothers je blbost. Je to úplně jiný projekt, a je to i jinak natáčeno. Zatímco bratrstvo začalo v podstatě nejdrsněji, tady se dočkáme nejdrsnějších bojů v devátém díle (Okinawa). Děj odsýpá dobře, nenudí. Účelem není popsat celou válku s japonskem ( i když si to mnozí asi myslí), ale odvyprávět příběh převážně tří lidí (i když vyprávělo dost jejich spolubojovníků a rodinných příslušníků). To běží zatím víc než plynule (jsme u čtvrtého dílu) a do konce to bude maximálně gradovat... Příběh samotný je možná trochu chaotičtější (obzvláště pro laiky), ale válka v Pacifiku byla také mnohem složitější než v Evropě, a je třeba to brát v potaz. Nelíbí se mi hodnocení lidí, co to berou pouze jako zábavný seriál, a neuvěřitelně nadávají na třetí díl, že se tam vlastně nic neděje. Co se týče filmové stránky - kamera povedená, výprava opravdu famózní, hudba a zvuky perfektní (bál jsem se že v každém válečném filmu či seriálu budou různé zvuky zbraní. Tady je to s BoB zachováno). Herecké výkony ucházející, James Badge Dale je sympatický už z role v seriálu 24 Hodin... PS: Po dokoukání všech dílů hodnocení poopravím ()

rowdys

Neuveriteľný žvást plný tých najdebilnejších dialógov, aké len možno vo vojnových filmoch vidieť. Tešil som sa priam neopísateľne no po siedmych dieloch ma prešla trpezlivosť, lebo ešte i scenáre Baywatchu oproti tomu dokážu zažiariť. Spielberg vyhorel nie len ako režisér ale i ako producent. Dve hviezdice za technickú stránku a už o tom v živote nechcem počuť. ()

Raven0

Tady pořád někdo píše, srovnávat x nesrovanávat s Bratrstvem neohrožených... Ono je těžké nesrovnávat, když toho mají tolik společného. A já prostě srovnávat musím. Je jasné, že Pacific odejde z tohoto "souboje" jako poražený. Některé části jsou vyloženě zbytečné a nudné. Některé dialogy jsou skoro nesmyslné a rušivé... Na druhou stranu tísnivá atmosféra pacifiku je snad ještě o stupeň drsnější než u Bratrstva. Tohle muselo být daleko větší maso a daleko náročnější vojenské tažení... Taková scéna přesunu přes letiště mi ještě dlouhou dobu bude ležet v hlavě. Bláto, déšť, nepropustná džungle, smrt na každém kroku a beznaděj. To jsou hlavní esence Pacificu. ()

Režisér Bonda našel další projekt

Režisér Bonda našel další projekt

12.10.2020

Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít) zdá se našel další ambiciózní projekt. Natočí totiž první tři epizody nové válečné minisérie Masters of the Air produkované Stevenem Spielbergem a… (viac)

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

12.10.2019

Společnosti Amblin Television Stevena Spielberga a Playtone Toma Hankse uzavřeli dohodu s Applem a oficiálně tak připravují obří válečnou minisérii Masters of the Air, která bude finální kapitolou… (viac)

HBO a Spielberg opět ve válce

HBO a Spielberg opět ve válce

23.01.2013

Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi… (viac)

Zlatý glóbus 2011 - výsledky

Zlatý glóbus 2011 - výsledky

17.01.2011

Tak jako každý rok, i letos, nám hollywoodští zahraniční novináři připravili nejedno (ne)příjemné překvapení. Pod letošním moderátorským vedením Rickyho Gervaise se stal neúspěšnějším filmem The… (viac)