Po více než měsíci bojů na Okinawě dostane 1. divize námořní pěchoty rozkaz, aby posílila pěší divizi pozemní armády, která útočí na nejúporněji bráněné japonské pozice na ostrově. Primitivní podmínky i morální dilema, jež představuje přítomnost civilního obyvatelstva, znamenají pro Sledge a ostatní vojáky mimořádnou fyzickou i psychickou zátěž. (HBO Europe)

kenkaku

Okinawa květen 1945 (tedy ze začátku bojů na Iwo Jima - únor 1945 - hop do poloviny bitvy o Okinawu), tedy datum alespoň slibovalo dobývání pevnosti Šuri. Sice to tam doslovně nepadlo (a ty chybné útoky dělostřelectva mohly být klidně mířeny tam :)), dobýváni “něčeho na kopci” probíhalo a bitva to byla solidní, řádně ponurá a syrová. To zoufalství Japonců z přítomnosti Američanů u bran Japonska z toho bylo cítit fest. ()

cyphercz

Člověk si říká, že 7. epizoda byla hodně drsná a realisticky ztvárňující pekla války, tenhle díl jde ještě o trochu dál... opravdu šílený, a to skutečná válka byla nejspíš ještě horší, prostě pokaždý když vidím tenhle seriál nebo Bratrstvo, tak jsem rád, že žijeme v míru a řešíme naprostý pí*oviny ve srovnání se 40. lety 20. století. ()

drackula

Už som si myslel, že Pacific predviedol v ep7 svoje maximum a potom prišla Okinawa. Všetko čo fungovalo v predošlých epizódach bolo posunuté ďalej prítomnosťou civilistov a celkovým pocitom márnosti. Neskutočný emočný mlynček a spomenutie atómovej bomby bolo posledným klincom. 100% HBO Max ()

FiRST

Nejdrsnější a zároveň nejlepší epizoda celého seriálu. Když sledujete Sledge a postavy kolem něj celou sérii, jde u něj vidět absolutní posun. Od nezkušeného mladíčka, který se bál vystřelit, až po ostříleného mariňáka, který nemá problém vzít to do vlastních rukou. Taky je zde dost poznat, jak musela být válka psychicky zničující, že někteří vojáci ani nevěděli, co svými skutky mohou způsobit. Za mě 10/10 a nejlepší epizoda seriálu. ()

fabecc1222

Takovýhle díl by dokázal klidně vydat za celý samostatný film. U Sledge tu pozorujeme velmi dramatický posun od důležitého matadora až po vnitřní uvědomění si zbytečnosti všeho toho, co se okolo něj děje. Obdobně je na tom i jeho parťák Snafu, ta psychická žátěž už je prostě moc na všechny. Ještě do toho s kontratsu s natěšenými nováčky, který berou válku jako nějakou hru. Na druhé straně jsou Japonci, kteří se neštítí už ničeho, a scéna s civilisty, využívaných jako živé bomby, je teda opravdu dost nechutná. ()