Námořní pěchota včetně Sledge, jenž získal přezdívku „Kladivo", pokračuje v bojích na Peleliu. Nepřítel je však odhodlán bránit se do posledního muže. Sledge, zlomený ztrátou velitele, jehož si vážil, i tím, jak nepředstavitelné krutosti na obou stranách vidí, se ocitá na samém pokraji zhroucení. Když je cíl konečně dobyt, vojáci se vracejí na Pavuvu, ale to, co prožili na Peleliu, je zásadně změnilo. (HBO Europe)

cyphercz

Hodně drsná epizoda a z prvních sedmi rozhodně ta nejlepší. Je to vlastně krásně protiválečný díl, protože zobrazuje ty nejhorší svinstva války, které zákonitě doživotně poznamenají všechny přeživší - smrt oblíbeného poručíka (Hill Billy) a kapitána (Ack Ack), fanatičtí japonští vojáci bojující do posledního muže, cesty lemované rozkládajícími se mrtvolami "našich" i "jejich", čekání na to, kdy přiletí ona smrtelná kulka či granát atd. A největší ironií je, že dobytí Peleliu ani nakonec nebylo strategicky jakkoliv důležité... ()

Najt

Po letišti pěchota pokračuje do kopců, kde se odehrávají další drsné boje a okamžiky, které navždy změní jejich životy. Po dobytí se mariňáci vracejí se smutkem, slzami v očích a na dně zpět na základnu na Pavuvu. Poslední tři epizody odehrávající se na Peleliu patří zatím k nejdrsnějším epizodám seriálu. ()

MartinezZ

23.5.2010Part 7 - Peleliu Hills: Tak že by se mini-seriál vážně pomalu zvedal vzhůru? Tentokráte už dojde k opravdovým konfrontacím s druhou stranou i když jen minimalisticky. Na začátku v historickém úvodu je vyobrazeno, jak důmyslné podzemní šachty měli Japonci na ostrově vybudovány, aby tato skutečnost byla vzápětí v celém díle využita asi jen jednou. Někdo kecá v bunkru, hodí se tam granát, někdo zakřičí. Stále čekám na tu horlivost a přesvědčení "Japs" neodcházet z toho světa bez minimálně jednoho zabitého Američana. Sem tam se něco ukáže a vzápětí to leží obličejem k zemi, aby se nepoznal ten osvětlovač, co už zemřel několikrát v minulých záběrech... Ale alespoň se změnily kulisy z rozvalin ČKD na kamenitý ostrov, na kterém jsou nám v krátkosti představovány zajímavé postavy (konečně, jak to, že tam tohle nebylo od začátku!!!???), aby byly vzápětí zdecimovány, ať už fyzicky či psychicky. I když s mnoha nelogičnostmi a bolavými zkratkami se zase něco konečně děje. Snad se tato bebí podaří vyléčit v následujících třech dílech. Musí! ()

kenkaku

Fascinuje mě, že dva měsíce (relativně historicky bezvýznamného) válčení na Peleliu stály tvůrcům za 3 epizody (mimochodem tato epizoda začíná v říjnu = popisuje druhou polovinu bojů, kdy první polovinu popisovala minulá #6), ale šest měsíců řezničiny u (historicky) dost zásadního Guadalcanalu, bylo odfláknuto polovinou stopáže věnované Peleliu (pak nemá v těch vycpávkových prostřihách vypadat Basilone jako debil). Každopádně epizoda si drží kvalitu a tempo, takže Peleliu je od vylodění v #5 až do konce #7 jasným ukázkovými topem celé série (kéž by tak vypadal i zbytek). ()

fabecc1222

Tenhle díl pokračuje vesměs tam, kde končil minulý, a stále se tak pohybujeme na bohapustých planinách ostrova Peleliu, kde má člověk pocit, že nemůže přežít ani ten základní mikroorganismus, šílené místo na život...Tam, kde parta okolo Leckieho byli v podstatě klasický vojáci, a nebylo to až tak parta k zapamatování, tak parta okolo Sledge jsou víc propracované charaktery, a zvlášť psycho Snafu stojí vážně za to. ()