Basilone cítí stále větší znechucení z úlohy, kterou musí hrát v kampani na válečné dluhopisy, a přesvědčí námořní pěchotu, aby mu umožnila cvičit vojáky, připravující se na boj. Přesune se do tábora Pendleton a prožije vášnivou romanci s Lenou Riggiovou, která také slouží v námořní pěchotě. Oba si uvědomují, že žijí ve vypůjčeném čase, neboť Basilone se zanedlouho zúčastní vylodění na ostrově Iwo Jima. (HBO Europe)

MartinezZ

23.5.2010Part 8 - Iwo Jima: Tak jestli předchozí díl dával znát, že se se seriálem konečně začíná před jeho koncem něco dít, díl následující nadšení zmrazil. Nijak zvlášť zajímavě zalternovaný BoBovský příběh 'Doca', tedy díl s minimem akce, za to s dramaticky romantickou vložkou. ~ Basilone přestává prodávat válečné dluhopisy doma v USA, zatímco kdesi v Pacifiku umírají jeho spolubojovníci, a žádá o návrat k armádě a možnost cvičit nováčky. Této žádosti je vyhověno a Basilone (teprve v osmém díle vím, o kterou postavu se vlastně jedná!) cvičí jako o život. Ovšem samotný výcvik má atmosféru nulovou, to už na tom byl lépe výcvik ve hře Call of Duty (a ve Vietcongu ještě lepší :D). Výcvik je ale jen výplní a mostem k tomu, aby byl Basilone v táboře a mohl se zde setkat se svojí osudovou láskou. To proto, abychom mu to přáli a byli s ním šťastní, a proto, abychom trpěli ve chvíli, kdy se Basilone znovu vrací s nováčky na bojiště a zanechává doma v USA čerstvou vdovu. ~ Jak říkám, epizoda z BoB s doktorem má o několik tříd větší hloubku než tohle. Začínám mít pocit, že když neuvidím poslední dva díly, prokáži tvůrcům službu. ()

Najt

Epizoda věnována Basilonemu, epizoda, která byla odpočinková a která ukázala, že za tím vším hnusem byly pořád něčí životy. Že mariňáci byli jen lidi, lidi kteří se narodili do doby největší války v historii lidstva a bylo na nich bránit svoji vlast. Lidi, kteří poznali tu nejohavnější dobu, kterou první polovina 20 století, století, ve kterém se většina z nás narodila, byla. Závěrem pak bylo vylodění na Iwo Jimě. ()

fabecc1222

Tam, kde si u Bratrstva tvůrci vystačily s tím, že se postava XY prostě vrátila z lazaretu atp. zpět na frontu, tak tady tvůrci představovali napřímo i tyto dějové odbočky. Proto jsme v minulých dílech vždy občas mrkli, jak je na tom v USA Basilone, abychom mohli zde dostat v podstatě jeho samostatný příběh. Po pravdě, nejsem si úplně jistý zařazením těchto dílů, nebýt akčního závěru, který spěje k očekávanému konci, tak je tento díl snad ještě horší než ten z Austrálie. ()

cyphercz

Váhal jsem mezi 3 a 4 hvězdama, hlavní problém má u mě tato epizoda ve velkém nepoměru "obyč život Johna Basilona" vs samotné vylodění na Iwo Jime, které má snad jen posledních 10 minut epizody a to je sakra málo, i když je to jasně kvůli brzké smrti našeho hlavního protagonisty. Nakonec dávám 4*, protože bylo zajímavé sledovat pohnutky a myšlenkové pochody tohoto mariňáka, který i přes všechen ten luxus a relativní pohodu co si vysloužil na Guadalcanalu se sám rozhodl vrátit do bojů, kde se skutečně dle historických pramenů "nezašíval" někde v týlu, ale byl vždy na špici útoku, což ho však stálo jeho život. ()

kenkaku

Takže začínáme na Pavuvu a pak se vracíme k Basilonemu na cvičák, asi aby bylo učiněno spravedlnosti za dost (jakožto reálné postavě), kde vládne brutální nuda - asi jako v Melbourne. Vůbec nechápu tu drzost, pojmenovat epizodu Iwo Jima (to i nijak extra povedené Vlajky našich otců jsou na tom lépe). Možná nelhat divákovi a pojmenovat to po pravdě “Basilone tribute” by udělalo větší službu. Takhle ale dojem posledních pár minut fakt nezachrání. Kdyby byla bitva o Iwo Jimu tématem poloviny epizody, dal bych průměr (možná i nadprůměr), protože těch 6 minut akce na Iwo Jimě (ano opravdu jen šest) vypadalo fenomenálně. Takhle ale ne. ()