Leckie, jehož zranění se už zhojilo, opouští po japonské kapitulaci nemocnici a vrací se domů. Sledge míří zpět do Alabamy, aby se znovu setkal se svou rodinou i se Sidem Phillipsem. Lena navštíví Basiloneho doma a zažívá emotivní setkání s jeho rodinou. Leckie se přizpůsobí poválečnému životu, pokračuje ve své civilní práci a začíná nový vztah, ale Sledge, který si není jistý, proč právě on přežil válku zdánlivě nezraněn, se bude mnohem déle vyrovnávat se vším, co prožil. (HBO Europe)

Najt

Finální epizoda se soustředí na návrat domů. Seriál nám ukazuje hlavní postavy které přežily jak se vrátí do běžného života. Úplným závěrem je pak emoční souhrn nejhlavnějších postav a informace o jejich životě, včetně vypravěčů ze začátku každé epizody v doprovodu dojemné hudby. Když si pak uvědomíte, kolik příběhů a hrozných chvil s sebou nese tahle doba a ti co přežili jak je to navždy poznamenalo, tak tahle epizoda opravdu vezme za srdce. ()

fabecc1222

Závěrečný epilog o tom, co je po válce...Jedna věc je přežít samotné boje, a druhá je vnitřně se vyrovnat s návratem do běžného života. V Bratrstvu jsme se obdobného dílu nedočkali, tak přišlo jen shrnutí skrze monolog od Winterse, což je škoda, i tam byla spousta charakterů, které by podobné scény, jako jsou zde, zasloužili. Herecky i hudebně patřil tento díl určitě k těm lepším, i Leckie jako postava je tu celý díl docela fajn. Pochopitelně to tady už není o akci, ale o tom, co s vámi válka udělá, a jak vás změní, což zas vidíme nejlíp u Sledge, který je na začátku rozjuchaný mladík se zdravotními neduhy, a teď je z něj dospělý člověk se spoustou vnitřních traumat. "Vás u námořnictva nenaučili nic, v čem lze pokračovat? - Učili mě zabíjet japonce". ()

Shakers

Úspech Band of Brothers sa už zopakovať nedá keďže väčšina vojakov sa tohto seriálu nedožila. Každopádne zopár sa ich ešte našlo. Tak či tak je to pekne zakončenie, ale musím povedať, že Pacific nemá takú váhu po stránke emócii ako BoB. A je to predovšetkým hercami s môjho pohľadu. Leckie je fajn a jeho linka ma tu bavila, ale Mazzello nie je taký sympťák. Navyše baseball a hudba od Kamena bola výborná bodka, podobná scéna mi tu chýbala. 80% - 4* ()

MartinezZ

23.5.2010Part 10 - Home: Závěrečná část, konec. Naši neohrožení válečníci se dozvídají o konci války a putují domů. Nejdelší cestu spolu putují vlakem Sledge a Snafu. Frajer s prořízlou hubou, Leckie, doma dostává svou starou práci a navíc i srdce místního děvčete. Oproti tomu Sledge se do normálního života nějak ne a ne dostat a tak tu hraje zdeptlého zbohatlického synáčka. Nakonec jsou popsány seriálem se mihnuté postavy a jejich skutečné předobrazy, váleční hrdinové, a jejich osudy. Bohužel, tahle část posledního dílu byla spíše k pláči (a nebylo to dojetím), protože si tak lze krásně ověřit, jak moc se vás seriál dotkl. Mě evidentně skoro vůbec, protože o drtivé většině postav jsem neměl ani ponětí, že se v těch 10 dílech někde vyskytovaly. No a to bylo vše. A ač to tak z popisu nevyznívá, kupodivu tohle byl asi jediný díl, který se nějak povedl. Bohužel, není to pro seriál pocta. Nemůže být pro seriál, zasazený do bojů o Pacifik, poklona, že jeho nejlepším dílem je díl, kde se nebojuje, kde není žádná akce, a jen se sleduje zubožená psýcha přeživších a navracivších se. ()

kenkaku

15.8.1945 - začínáme tedy koncem. Asi to nebylo úplně fér, ale neubránil jsem se srovnání s #10 Bratrstva neohrožených. Proč nefér? Protože jsem čekal stejnou emoční facku jako tam a ona tak nějak u posledního Pacifiku nepřišla. Ono asi si moc vymýšlet u reálných postav nejde - chápu. Takže se loučíme s postavami snad tím nejhorším způsobem. Dlouze, super dojemně a jen s hrstkou. Extrém byla tak trochu Basiloneho žena kde se jen trochu pofňukalo a nic z tohoto. Mnohem lepší na tom byl Leckie, který alespoň svou Věru, které smolil dopisy (co nikdy neposlal), dostal na rande (a nakonec i k oltáři). U Sledge to bylo snad nejhorší, tam se musel scénář prostě v těch jeho problémech povrtat důkladně (jako ve smradlavém hovně) a divák v nejdelší epizodě celé série sleduje většinu času jak civilní život nedává. Chápu, že je to smutné, ale v tak malém počtu postav to prostě nefunguje a natažený na celou epizodu je to prostě moc. Před titulkama sice dojednána rozloučení všech rovnoměrně a vkusně, ale škoda byla už napáchána. ()