V 17. storočí sa dvaja jezuitskí mnísi vydávajú do zeme vychádzajúceho slnka šíriť kresťanskú vieru. Netušia, že do Japonska prichádzajú práve uprostred krvavého prenasledovania a vraždenia kresťanov. (Magic Box)

Mark1983

Vždyť Scorsese umí točit tak nádherné filmy, tak jak to, že je možné Vlk s Wall Street a tohle Mlčení neodpovídá jeho filmovým kvalitám? Tedy i když vím, že Vlk z Wall Street je ohodnocený nadprůměrně, ale pořád to nebyl ten styl, který mi u toho režiséra sedí. A snímek Mlčení? Je dosti zdlouhavý až nudný. ()

robbez

Velmi silný příběh a nevšední film. Zajímavá konfrontace dvou odlišných kultur a náboženství. Z hlediska Japonců byli křesťané duchovní předvoj evropské koloniální invaze a je celkem pochopitelné, že se tvrdě a všemi způsoby bránili. Psychologicky zajímavá je ale určitě i otázka víry a osobní statečnosti či pošetilé a nesmyslné zbytečnosti (?) za ni zemřít nebo od víry odpadnout a zda od ní odpadnout skutečně nebo jen naoko... ()

brkerez

Zajímavý téma a zamyšlení a super vizuál. Scorsese celkem dobře vykreslil motivace, zmatek a pochyby mladýho kněze, kterej, čerstvě naládovanej dogmatama z klášterní školy a naivitou, prostřednictvím utrpení svýho a hlavně cizího, postupně mění nebo spíš doopravdy nachází postoj ke svojí víře a jejímu šíření. Japonští ultačovatelé nejsou vykreslený jako krutý barbaři, ale jako jiná názorová klika, která ač neváhá sekat hlavy katanou, je v podstatě v právu, a která má ve svých širokých rukávech víc moudrosti, než nezvaný verozvěstové, který do cizí země přišli exportovat svojí víru bez toho, aby onu zemi, už přítomnou víru, zvyky a třeba i jazyk trochu znali. Ale to sem si možná přibarvil, nesnášim pánbíčkářství a církev, takže já bych rozhodně kopal za japonce a misionáře bych strkal do děr. Tohle všechno by se ale dalo stihnout za třetinu stopáže, Silence páchá haraikiri díky dvě a půl hodinám , v kterých se místo zajímavýho tématu a Japonský perspektivy utahaně patlá s hlavnim hrdinou. Takhle to navzdory kvalitám, i díky určitýmu chladu a pro mě nevěrohodnosti některých hereckých výkonů, byla strašně rozvlečná nuda. ()

gizi

Tak Scorsese mě opět příjemně překvapil, a to víc než to. Film je ještě o třídu lepší než velmi dobrá knižní předloha. Divák by měl ale být předem připraven na to pomalé tempo. Dávám všech pět hvězd, a to nedělám zrovna často. ()

Kyrgyzstanec

2 hodiny jednoho podivného motivu a náhlý závěr + pár psích kusů v mezičase. Pozoruhodně se povedlo historii bolestivě překroutit a udělat ji méně zajímavou zároveň. ()

Kritickej

7/10 Mimořádně poctivě zpracovaný historický film. Téma jde bohužel hodně mimo mne, ale stejně jsem byl zvědavý, jak to skončí. ()

Bragi66

Velmi malebné obrazově i herecky, ale tragicky zdlouhavé a bez vývoje. To stálé přežvykování myšlenky o tom, jestli se jezovita má zříci své katolické zatvrzelosti, je dost otravné. Budhisté týrají katolíky - no to na příběh nestačí. Nepředstavuje to dva světonázory, jen to okecávají plytkými přirovnáními. ()

Chicharron

Snímek o střetu dvou kultur, ve kterém většinou vítězili jezuiti. Samurajové ale měli ostřejší meče a vzhledem k tomu, co mají jezuiti historicky na triku, mi jich tak nějak ani nebylo líto. Film se mimo jiné hrozně vleče a nudí. ()

Nick321

Řekl bych, že od začátku filmu jsou divákovi naprosto jasné dvě věci: Že to pro kazatele neskončí dobře (v tom smyslu, že úředníci šógunátu najednou nedojdou evangelizace a těžké dřevěné mříže se samy nerozestoupí, aby mnich mohl vyjít ven) a že prostí japonští vesničané nikdy křesťanství nepochopí. Tudíž celá ta cesta byla zbytečná. Film je co se daného tématu pěkně natočený, ale myslím, že Vám bude stačit vidět ho jen jednou. ()

Ardath

Mlčení je snímek o věřících pro věřící. My ostatní můžeme alespoň ocenit jeho technické stránky. Snad si tímhle Marty vykoupil u boha několik těch tvůrčích let navíc, ať nás může dále těšit svými mafiánskými dramaty. ()

vinson003

Nechápu, že člověk, který nemá rád náboženství, jde do kina a ještě po kině zhnusí film ostatním jednou hvězdou, případně odpadem. V současném balastu americké kinografie se jedná o drahokam, který dává mnoho námětů na přemýšlení, jak křesťanům, tak budhistům (a nejen jim samozřejmě), i když v dnešní době informační kalamity by to bylo už asi na jedné straně uznání moudrého a nebojácného, ale přitom klidného, soucitu a na druhé straně uznání duše plné inkarnací pobývající v obalu zvaném Bůh, každý den zápasící s tou božskou směsicí. Přičemž v dnešní mírové době oba zabalení do ráje - budhista v háthě své a křesťan v háthě Boží - tedy vlastně ve dvojím ráji, protože řekněme si to na rovinu, zemřít se nechce nikomu, už jenom kvůli takovým bijákům, nebo třeba tyčince Sneakers :). Moc pěkné, všem věřícím doporučuju jako memento naší lenivosti a jiných hříchů a hříšků, kterými dáváme přednost egu před tím Vyšším, neřkuli Nejvyšším. 90 % ()

CampaHD

Imax 50%. Rolandova Mise absolutne neporazena. Čo potešilo bolo dobové stvárnenie a práca kostymérov. Hercom nie je čo vytknúť len tu Martin zlyhal a materiál ma nezobral. A to Jeremiho a Robertovu misiu milujem. Škoda. ()

Scorsese opět pomýšlí na Sinatru

Scorsese opět pomýšlí na Sinatru

19.04.2024

Legendární americký režisér Martin Scorsese (Mafiáni, Casino) vloni slavil úspěch se svými výpravnými Zabijáky rozkvetlého měsíce a nyní už opět vyhlíží příležitost na další spolupráci se svým již… (viac)

Martin Scorsese a další pokušení Krista?

Martin Scorsese a další pokušení Krista?

29.05.2023

Uznávaný režisér Martin Scorsese v předešlých dnech oslavil poměrně silný úspěch na festivalu v Cannes se svým nejnovějším snímkem Killers of the Flower Moon. 206 minut dlouhé epické dílo o tajemných… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

O Zlaté glóby se letos popere i Deadpool

O Zlaté glóby se letos popere i Deadpool

12.12.2016

La La Land vs. Místo u moře vs. Moonlight. Letošní rvačka o ceny má jasné favority a potvrdily je i nominace na Zlaté glóby. Mnohé překvapily hned dva zářezy pro Deadpoola, totální absence naopak… (viac)