Dealer III

• Česko Dealer III (viac)

Fanúšikovia Sopranovcov musia vedieť: Filmy trilógie Dealer Nicolasa Windinga Refna majú to najlepšie z blízkeho a osobného zobrazenia každodenného gangsterstva – a nemusíte vidieť žiadny z nich, aby ste pochopili ďalší. Tretia a najlepšia časť série sa zameriava na srbského drogového kráľa Mila, malého zlodeja v pôvodnom filme. Okrem toho, že pripravuje večeru pre 50 hostí na oslavu 25. narodenín dcéry Mileny, pripravuje aj komplikovaný obchod s drogami. Keď namiesto heroínu dostane 10 000 tabletiek extázy, Milo je z novej drogy zmätený a zavolá bývalého bodyguarda a súčasného reštaurátora Radovana, aby mu pomohol. Refn nakrútil nervózny, pohlcujúci film, ktorý sa hrá ako celovečerná verzia paranojou presiaknutej scény varenia cestovín z filmu Mafiáni od Martina Scorseseho. (Film Europe)

Lachtaan

Ač je mi to nemilé, musím jít zase po nějaké době proti proudu a nejopěvovanější dánské gangsterce uvalit pouhopouhý průměr, protože mě příběh balkánského mafiosa Mila příliš neuhranul. To mě mnohem více bavil i první příběh, kde jsem sympatizoval s Kimem Bodniou. Zlatko Burić ve mně nezanechal jediný impuls k tomu, abych na jeho sólo cestu brzo nezapomněl. [viděno v Edisonline 9.7.2023] ()

elanius

(94/2013) / Perfektná séria od Refna, ťažko nájsť podobne ladený film. Momentálne hodnotenie na csfd je 77, 77, 84 čo sa týka celej série. Paradoxne po prvom pozretí mám pocit, že sa jednalo o najslabší kus, aj keď zameranie na srbov bola dobrá voľba. Mikkelsen chýbal kriticky, a Zlatko ho proste nahradiť nedokázal. Celkovo ide film v pravidlách celej série, aj keď scéna s odstraňovaním mrtvol bolo asi to najhustejšie čo je možné v ramci gore vidieť vo filmoch vôbec. Treba určite vidieť všetkých Pusherov po sebe aby človek dokonale vstrebal tú autenticky deresívnu atmosféru dealerov Kodane. (8/10) ()

Yoshimitsu

Dealer č.3 - je příběh o dealerském bossovi Milovi, který si mě získal hlavně v prvním díle. Tady už je to vyhasla žárovka, co chodí na terapie pro drogově závislé. Dávám 60% ()

noriaki

Vypadá to, že všechny vrstvy podsvětí trápí ten samý problém. Stačí jedna nepovedená akce, a už se v tom vezete. Po Frankovi a Tonym schání peníze i Milo. Sice mu nehrozí smrt, ani existenční problémy, ale lehce se z toho taky nedostane. Nicolas Refn přitlačil na důrazu, takže třetí díl volné trilogie zvolna graduje do regulérního hororu. Na konci mě mrzelo, že film nepokračoval další půlhodinku, protože do kouta zatlačený Milo byl opravdu děsivý, a rozjetá situace slibovala netradiční zážitek. ()

Brain-D

Do třetice Nicolas Winding Refn utvrzuje svůj subžánr o autentických pohledech do života dealerů, feťáků, smažek a naprosto ztracených lidí. Momenty ticha, kde určitá postava přemýšlí jsou prostor pro diváka, aby si mohl představit, jak by aktuální situaci řešil. Úžasné ! ()

klima777

Masa dosti, zdaleka ne bez krve. Refn má svébytný smysl pro humor; pokud na něj člověk přistoupí, stane se součástí hry. Lajny, pálky, fauly, trestné lavice atd. Což může být ubíjející... (2,5*).--------- Kodaň nebo Southpark? ()

Autogram

Tretí diel a tretia postava dánskeho drogového podsvetia trvale pred kamerou. Ani zdanlivý veľký boss Milo to nemá jednoduché. Odvykačka, klub anonymných narkomanov, veľká oslava, ťažkosti so zásielkou, to všetko ho veľmi stresuje a k dobrej nálade vždy jedna vec chýba. Až sa to klasicky vymkne spod kontroly. Netradične sa našlo pár dokonalých gagov, grcajúci ničoho neschopní gangstri boli úžasní. Aj ten Milov vnútorný boj dobra so zlom som riadne prežíval s ním, ale to konečné riešenie situácie už patrilo do iného žánru, no čo by nespravil na poľskom speede. Ani neviem, čo si o tom myslieť, tak radšej som myslel len na to, či nezabudnú na mrazák. –––– Už jsme s Majkem vedli první vážný rozhovor tchána a zetě. Máme společný obchodní plány, takže v tomhle bodě táhnem za jeden provaz. –––– Ona má narozeniny. Dneska. Vosumnáct. To je klika! –––– Zařizuju, zařizuju. Všechno v pohodě. ()

BuryGol

Závěrečnej, a podle mě i nejslabší díl. Tentokrát je v hlavní roli mafián Milo. Už od začátku se film trochu táhne a jakoby tápá. Když už se blížil konec a já se přistih že se nudim, už jsem tušil hodnocení. Naštěstí se na konci objevila super scéna jak se zbavit mrtvoly ve stylu porážky prasete. Když Milo řezal jeho vnitřnosti a házel je do drtiče, nebylo mi úplně do smíchu. Bylo tam sice pár nesmyslů a "ale" a je tam víc slyšet srbština než dánština, ale to vem čert. Každopádně je tohle skvělá trilogie, a jsem rád, že jsem na ní narazil. Snad se mi zase podaří podobnej objev. ()

Jello Biafra

Záverečný diel dánskej trilógie privádza späť na scénu srbského drogového bossa Mila z prvého dielu. Časy sa zmenili a Milo už nie je tým, kto mal pod palcom drogový biznis v Kodani. Snaží sa ho vyšachovať albánska konkurencia. Lenže Milo sa len tak nenechá. Tretí diel je o poznanie brutálnejší než boli prvé dva a jeho zápletka sa točí opäť okolo nevydareného kšeftu s drogami - tentoraz sú to lentilky vymenené za extázu. Dotyčná brutalita príde na záver a práve záverečnou "zabíjačkou", ktorú si režisér mohol odpustiť, sa film zhodí na obyčajný priemer. Dusná atmosféra však zostáva. ()

srbak

Od tohto momentu po dopozeraní posledného dielu tejto nadpozemskej trilógie musím všetkým odkázať, že velebím Refna za jeho životné dielo Pusher Trilogy. Zasa si nemôžem pomôcť a jediné na čo sa zmôžem je dánskeho borca len chváliť (a asi sa aj k nemu začnem modliť). Pusher III je ako orgazmus - síce trvá krátko ale stojí za to. Refnovi srbskí deduškovia Milo (kuchár roka) a Radovan ( Řezník alias Martin Pohl) si užili svoju (snáď) poslednú životnú jazdu a všetkej tej nepodarenej hávedi (narážam najmä na albáncov a poliakov...) vrátane Kodaňského ''cukríkového'' King Konga natrhali prdel. Úžasné, bravúrne, famózne... Takúto eufóriu som nezažil snáď nikdy. ()

herr_carter

Syrové zakončení celé série, jak má být, Zlatko Buric je můj nový oblíbený herec ! Pusher 1 = 79 %, Pusher 2 = 82 % a Pusher 3 = 90 %, krásně vzestupnou tendenci to všechno nabralo.....................moje hodnocení = 9 z 10. ()

sedm.1

N. W. Refn s Dealerem potřetí, a zase trochu jinak. Určitě tedy naštěstí zůstal zachován styl zpracování a vizuál, ovšem od smolaře Franka a primitiva Tonyho nás tvůrce tentokrát díky gangsterovi Milovi zavedl mezi větší ryby, což ovšem vůbec neznamená, že i velká ryba se nemůže dostat do pořádných sraček, a že i velké rybě se lepí smůla na paty, jak jen může, ovšem s tím rozdílem, že všechny ty nastalé situace a problémy řeší jinak, ovšem určitě ne s až tak jiným výsledkem, či dopadem. Každopádně, toto pokračování je pro mě ale určitě to nejslabší, zápletkou se to plácá docela dost na místě, postava samotného Mila, ztvárněná jinak opravdu perfektním Zlatko Buricem, není zas až tak zajímavá a v neposlední řadě mi tu přišlo i spousta scén, které byly úplně mimo, jako například veškerá ta sezení anonymních feťáků, či závěrečné porcování, to se prostě naprosto míjelo s účinkem a pro film samotný to byly zcela zbytečné momenty, točené jen pro efekt. Spád to má ale jinak výborný, hluchých míst je minimum, celková zábavnost více než slušná, prostě má to svůj styl, dynamiku, zábavnost, ale štěstí, že jde o už závěrečný díl, neboť u dalšího pokračování jsem přesvědčen, že by už jednoduše neobstálo, už tady bylo totiž znát, že se dost vařilo z vody. ()

Maynard.

No, tak po pravdě mi není jasný, proč se to jmenuje Dealer 3, když s dvojkou to nemá nic společnýho a s jedničkou myslím taky ne (už sem ji viděl před řadou let, tak si nejsem uplně jistej). Tohle je spíš takovej psychologickej sólokapr jednoho týpka, kterej se celejch 5 dní držel a nedrogoval, ale pak to na oslavě svoji dcerky krapet přepísknul. Takže první půlka filmu celkem nudná, žádný přestřelky ani fajty. No, ale druhou půlkou to kluci dánský docela přivostřili. Střeva ven, střeva do mixéru, střeva všude :o). Je to natočený dost syrově, ale tak nějak bez nápadu, na to že tenhle rejža udělal DRIVE, čekal bych víc... ()

leon_id

Dustojne zavrseni tehle drsne trilogie, ktere se me zda nejvice promakane ohledne postav a pribehu ve kterem figuruji. Hlavni zaporak je tentokrat charismaticky Milo, ktery se pokousi na stare kolena trosku uklidnit, ale protoze se nejedna o zadnou americkou komedii, muzeme ocekavat jak jeho snazeni dopadne. Do pribehu opet zasahuje dvoumetrovy sympatak Radovan, ktery ma svuj vystup az ke konci filmu, ale vazne stoji za to si pockat. Zaver zustava otevreny (dalsi pokracovani se primo nabizi) a bez nejake hlubsi pointy, kterou si muzeme jen domyslet. Divaka krome hektolitru prolite krve muze zaujmout take vyborna hudba, ktera dokonale podkresluje dramaticke sceny. Kdyz pominu originalitu prvniho dilu, tak se me ten zaverecny jevi jako nejlepsi a davam mu 75% ()

Lukoboss

Tak tohle byla trefa do černýho - dát hlavní roli hnusnýmu záporňákovi Milovi (Zlatko Buric) a ukázat světu, jak tenhle pán obchoduje a řeší problémy. Rozhodně nejlepší díl trilogie, kterej má trochu problém s rozjezdem, ale jakmile se děj blíží k polovině, je to neskutečný drama. Kombinace hluchých míst bez dialogů s hudbou podporující nelehkou situaci diváka přiková a nepustí. Druhá půlka je bezkonkurenční oproti všem dílům - kdyby se podařila takhle celá trilogie, byl by to neuvěřitelnej nářez. ()

Tjaden

V posledním Pusherovi se děj točí kolem stárnoucího Mila, který v prvních dvou filmech vystupoval jako velký boss. Časy se však mění, dopředu se dere progresivnější mladší generace a pouhé podání ruky již není zárukou úspěšné dohody. Příběh se odehrává během jediného dne, kdy se Milovi podělá skutečně všechno, co se podělat dá. Když už se zdá, že se od něj všichni odvrátili, podá mu záchrannou ruku dávný přítel Radovan (má nejoblíbenější postava už z 1. dílu), toho času počestný majitel restaurace, který však stále umí "řešit problémy". Film je natočen opět dobře známým způsobem. Díky kameře působí neuvěřitelně civilně, dialogy jsou navíc tak přirozené, jako by se je snad herci ani neučili ze scénáře. Jelikož jsou oba Srbové veselé kopy, zazní i několik vtipných hlášek (viz ta nad mrtvým Albáncem, která je zmíněna snad v každém druhém komentáři :-)). Závěr opět vyšumí do ztracena, s čímž se někteří nemohou smířit. Já to však chápu zcela jasně - Milovi se podařilo přežít další den, i když své problémy úplně nevyřešil a bude se s nimi muset dále potýkat. Život, jaký vede, je prostě kolotoč, z něhož není úniku. ()

BlackTom

Sviňa Milovho formátu sa proste vyhrabe zo všetkého, zvlášť keď je nablízku "starý známy" Slavko Labovic, znovu pod obľúbeným menom Radko / Radovan. Oproti takřka bezduchej dvojke, je Pusher 3 radosť sledovať, zvlášť, keď hlavná postava nemá takmer lobotomicky vykradnutú palicu z toľkého fetu, ktorý požíva. Na kultovú jedničku to nesiaha, jasná vec, ale predsa, sledovať vývin "drobnej" postavičky nešikovného kuchára a neporiadneho narkobaróna je pre fanúšika trilógie priam potešením. A čo tam po nejakom Poliakovi, či nebodaj Albáncovi, hlavne že sa bavíme. King Kong of Kopenhagen :))) ()

NeosinneR

[MFF Cinematik 2010, Piešťany] Nie nadarmo sa vraví "Do tretice, všetko dobré". Nie teda, že by predošlé dva diely boli zlé, ale tretí bol najlepší. Drastickejší, morbídnejší, zábavnejší, lepší. ()

EKLEKTIK

Radovan, se už zase raduje. Druhý díl této trilogie byl plný emocí, ten třetí, je už zase odtažitým vyprávěním o člověku, kterému už pomalu dochází dech a který se marně snaží, udržet si svou pozici, ve svém světě. ()