Dealer

Frank je jen obyčejnej dealer drog, kterej by rád rozjel vetší byznys než jen prodávat pytlíčky feťákům na ulicích a v klubech. Se svým kumpánem Tonym si nevedou špatně, přesto Frank přesvědčí mafiánského bosse Mila, aby mu půjčil prachy na kšeft, ze kterýho oba vyvařej pořádnej balík peněz. Milo souhlasí a Frankovi půjčí s tím, že jestli něco podělá, zapomene na dobré vztahy a jeho mrtvolu budou seškrabávat ze zdi... (North Video)

JASON_X odpad!

Další zbytečný remake. A navíc naprosto průserový. Vážně nevím, jak bych se na tenhle film tvářil, kdybych už dávno (v minulým tisíciletí) neviděl Refnův syrový dánský originál. Protože teď mám dojem, že takovou přehlídku trapnosti aby divák pohledal, skoro jako kdyby to točili Češi v devadesátkách. Navíc z Mila je Albánec nebo cikán nebo co, z jeho gorily vazouna Radovana jakejsi tlustej Hakan, Frankova kamarádka šlapka má sexappeal řeholní novicky... K zblití. Ale totální úlet jsou představitelé Franka a Tonyho, božínku. Jako kdyby světácký a drsňácký dealery hráli Vaculík a Tofi. Nebo ne, spíš Mádl a mladej homo Stropnický. A obchodník se zbraněma by byl třeba Liška. Eh, tak rád bych měl hlavu pisklavého kašpárka Tonyho ve svěráku ve sklepě, pomalu utahoval, hodně pomalu, sadisticky, až by se ozvalo slastné "křup!". Myšlenky psychopata? Kdepak, za to může tenhle paskvil! ()

bourec

Originál sem (bohužel!)viděl.Nicolase Vidláka Frndu mám na černý listině nekoukatelnýho babrala,film Drive ve filmotéce jen z důvodu,že sem dvd koupil ve stánku kvůli zvědavosti a netrpělivosti.Novej dealer je o dost snesitelnější,přímočařejší,nejsou tam žádný prázdný záběry,prostě Luis Prieto zřejmě nebude píčus.Ale víc jak tři nedám,mám totiž obrovskej odpor jak k féťákům,tak k existencím,jakou představuje Zlatko Burič.Takže vůbec vo nějakejch sympatiích nemůže bejt ani řeč.60%. ()

verbal

Na úvod musím podotknout, že "Windigem" Refnem prudce pohrdám, považuji ho za audiovizuálního teroristu a profesionálního nudila a pokud mohu, vyhýbám se mu jako kolonádní obšoust pannám. Z tohoto důvodu nejsem postižen dánským originálem, který je bezesporu pestřejší o nervydrásající, nekonečné záběry kamery do jednoho bodu ve snaze vyjádřit bezbřehé umělecké ambice mistra esoterické nudy. Myslím si, že jeho pouhá produkční účast určitě rymejku jen prospěla. Jak už název napovídá, film se věnuje problémům se zácpou a jejich řešení. Nejde však o klasickou poruchu peristaltiky střev, jednoduše řešitelnou běžným laxativem. Hlavní hrdina má prostě v prdeli kolík. Stal se totiž vítězem veřejné zakázky na dodávku koksu a ukecal pár balkánců, aby mu dali na fuckturu. Shodou nešťastných náhod a akcí macešského státu, který sociálně - demokraticky brání svobodnému podnikání, jak jen může, došlo k narušení dodavatelsko - odběratelských vztahů, přičemž zásahem vyšší moci plnění selhalo. Jelikož však náš milý podnikatel opomněl zakotvit tuto podstatnou klauzuli ve smlouvě o dílo, má za prdelí naprosto dokonalého, jugošského mecenáše šňupací kultury, sveřepě rozhodnutého řešit své pohledávky mimolegální cestou a snažícího se tak svého dlužníka minimálně pořádně urazit. Třeba průstřelem kolena nebo tak... Je to strhující, hnusné, špinavé, tísnivé, prosté jakýchkoliv artových kudrlinek a já bez váhání vytahuju všech pět. ()

lillien

Proboha, co je to tu zase za sebranku plaček, tak se prostě na ty remaky nedívejte a nebudete se muset pohrdlivě pomočovat. Neviděla jsem žádnou předlohu, nečekala jsem nic, mlhavě jsem tušila, že jde o film s tématem jakéhosi feťáckého byznysu a kupodivu jsem se celou dobu skvěle bavila. Neuvěřitelně blahodárně na mě působil ten kolotoč větší a neuvěřitelnější smůly a průserů, co se postupně nabaloval Frankovi do cesty. Pak má jeden pocit, že jeho problémy a starosti jsou jen "laskavé příležitosti k osobnímu růstu", protože dokud nemáte partu Albánců za prdelí a dluh 50 tisíc liber se splatností jednoho dne , nevíte, co je to problém. A že se ti lidé nikdy nepoučí..kšeftovat s tak drahým nelegálním fetem, který vám kdejaký cigoš prohodí za solamyl, to nemůže nikdy dopadnout dobře.. ()

Morholt

Refnův originál byl parádní, ale už je to nějaký ten pátek, co jsem ho viděl, takže britský remake jsem neměl s předlohou potřebu srovnávat. Na můj vkus možná trošku moc techno, ale díky tempu a hercům jsem nad všudypřítomným ducáním mávl rukou. Chápu, že divák, který si včera pustil originál a dnes remake, bude ohrnovat nos, ale když si dáte pár let odstup, tak věřím, že si užijete i tuhle verzi. 75% ()

• Film sa natáčal v Londýne. (Laslo)
  • Herec Zlatko Buric si zahrál i v původní dánské trilogii Pusher režiséra Nicolase Windinga Refna, a to dokonce i stejnou postavu - mafiána Mila. (JardaBauer)
  • Približne v 3. minúte Frankov (Richard Coyle) spoločník drží v ľavej ruke cigaretu počas strihu rôzne. Najprv filtrom k sebe a následne filtrom od seba. (Johnny.ARN)