Death Note - Zápisník smrti

• Česko Zápisník smrti (viac)
Animovaný / Dráma / Krimi / Mysteriózny / Psychologický / Thriller
Japonsko, (2006–2007), 14 h 11 min (Minutáž: 23 min)

Predloha:

Takeši Obata (komiks), Cugumi Óba (komiks)

Kamera:

Kazuhiro Jamada

Mamoru Mijano, Aja Hirano, Kazuja Nakai, Šidó Nakamura, Akeno Watanabe, Maaja Sakamoto, Nozomu Sasaki, Hiroši Ótake, Ken'iči Macujama, Keidži Fudžiwara (viac)

Skya

Hra, kterou hrajete z nudy o život, svůj i celého světa je zábavo od prvního dílu až do konce. Kira nemá srdce ale nemůžu si pomoct a celou dobu fandím aby se mu to povedlo a vyhrál. ()

Youngova

Je těžké ohodnotit seriál, který je do jedné části vaším nejoblíbenějším a v té druhé na něm sotva zvládnete udržet pozornost. Ale ano, i přesto se o nějaké to zhodnocení pokusím. Death note má zajímavý příběh, to rozhodně. K tomu mu přihrává i geniální zpracování Bohů smrti (Ryuuk a jeho jablka, ehm), zobrazení myšlenkových pochodů jednotlivých aktérů a inteligenční souboje, které nás provázejí seriálem od začátku do konce. Není to ovšem nic, co by průměrně inteligentní divák nemohl pochopit, tak se neděste. Dalším plusem tohoto seriálu jsou postavy. Matsuda, L, Ryuuk - zaručeně nejlepší postavy. Koneckonců, Ryuzaki je mou nejoblíbenější postavou ze všech anime (zatím). Koho ale ráda nemám, je Light, následován Misou, Mellem a Nearem. Konec prostě hrozně zmršili a posledních 10 nebo kolik dílů za to snad ani nestojí. I přesto zůstává Death note seriálem úžasným, k jehož 26. dílu se třeba i ráda vrátím. (Mimochodem, byla jsem jediná, kdo v tom viděl prvky shounen ai?) ()

Appendix

Člověka si Death Note celkem rychle získá, dokáže nabídnout originální prostředí ,dokonce i postavy. Má hlavu a patu. U konce se ta kvalita trošku vytratila, ale poslední díl to vše napravil. ()

hergot

Úžasný seriál :) a ta první úvodní písnička byla nejlepší, druhá mi tam nepasuje. Seriál je úžasný, napínavý, mnoho překvapivých dějových zvratů (ne všechny příjemné, ale to je věc názoru). Prostě tento seriál mě chytil a už asi nepustí. :) ()

damic

Jeden z nejlepších seriálů, které jsem kdy viděl. Zanechal ve mě silné pocity a téměř jsem propadl do DN světa, jelikož týden, kdy jsem to sledoval, jsem žil jen tím. Nicméně se taky musím připojit k většině, že takhle silné pouto na mě působilo jen do 25. dílu a kdyby to skončilo, tak by to ve mě vřelo ještě dlouhou dobu. Ale i přesto ta druhá půlka nebyla nijak strašná, jen ne tak dobrá a originální a působila spíše hektickým a nedopracovaným dojmem. Hodnocení ale nechávám 5*, jelikož kdyby nebyla druhá půlka, tak bych dal s radostí hvězd 8 a ta druhá půlka mi to vyvážila do csfd hodnocení)))). L rules! ()

Duston_Movie

Prvé anime, ktoré som videl. Death note ma veľmi bavil, aj keď postupne sa to začalo celkom zamotávať (tým mi to trochu pripomenulo Breaking Bad) Všetky myšlienkové postupy a premyslený dej boli super a celé to šlo super a nikdy som nemohol predpokladať, čo sa stane. Obľúbil som si tu shinigamiho Ryuka. Záver tiež popičofka. ()

OokamiCZ

Dámy a pánové, připravte se na velkolepou jízdu s prastarým námětem honu na kočku a na myš s velkým zklamáním na konec!!! Což je tedy také trochu silněji nadnesené, neboť se dá říct, že L i Yagami jsou oba dva zároveň kočkou i myší, jde jen o to, kdo bude rychlejší. Málokdy se mi stane, že musím mermomocí vidět další a další díl, ale i přesto si některý pouštím víckrát za sebou, abych vychytal všechny detaily. Ne, že by vše bylo tak složité, ale nechci o nic přijít. A tak se prokousáváme přes Lightovo seznamování s Death Notem a Ryukem, objevení tajemného L, drsnou zkoušku Yagamiho intelektu (nejsilnější část - díl 7), objevení "druhého Kiri"... a tu bych asi měl přestat spoilovat :) Celý děj úžasně nadhazuje myšlenkové pochody obou hlavních postav až do pomyslné poloviny série, od které mne vše přestalo bavit a další díly jsem sledoval už jen ze setrvačnosti. Kirova tajemství, kdysi tak dobře chráněná, jsou najednou vyblita na stůl vyšetřovacímu týmu, místo božího eLa máme tentokrát dvě malé děti (asi aby ho součtem věků dorovnali) Neara a Mella... a já vám prostě nevím, ale už to nebylo ono, děj měl skončit v polovině a nazdar. S tím už ale nic neuděláme, proto se při obstojných 80% podívejme na Death Note a při volných chvílích poslouchejme jeho famózní soundtrack. ()

in flames

Výborne. Možno nadhodnocujem pretože toto je moje prvé japonské anime a nemám s čím porovnať, ale animácia, dej, ironickosť toho boha smrti je proste veľmi chytľavé a ja si toto určite pozriem do konca. Čo sa zatiaľ pri žiadnej japonskej produkcii nestalo. ...len prosím nezverejňujte moje meno nech ho Kira nezapíše do... ()

RyuzakiSE

Hah, DN jsem viděla, když jsem chodila do 4. třídy (mé první anime, u kterého jsem si byla jistá, že to opravdu anime je), tenkrát mi i rodiče zakázali se na Death Note koukat... ale i tak jsem se na něj koukala dál na černo. Jinak super promyšlené anime, důkaz toho, že nikdo není dokonalý. Dokonale vás to též donutí i zamyslet. Jen v půlce vás to možná přestane bavit a budete mít chuť to přetočit úplně nakonec. Dávám i tak 5* (Zvlášť za Ryuzakiho, hihi). ()

eoj

Především v první části chytlo, ale s blížícím se koncem se prodlevy mezi jednotlivými díly prodlužovali a dokoukával jsem spíš abych to "měl za sebou". ()

LordLaser

Spočiatku to vyzerá na fajn anime, potom už to je stále o tom istom a miestami dokonca až nelogické, pričom si na tom tento príbeh zakladá. Jedno treba vyzdvihnúť a to poriadne- inteligencia postáv, intro a outro prvej série a hudba všeobecne počas anime. Zanecháva silný dojem, ktorý ostane. ()

Rollien

Ve své třídě naprosto bezkonkrenční film! (y) Viděl jsem ho už dvakrtát a klidně bych na něj mohl koukat po třetí. Zpracování je nejspíš bezchybné a to ve všech ohledech. Ikdyž co mě zklamalo byla smrt "L", který tam měl být až do konce. Nový hrdina, který nastoupí na "místo" "L" mi vůbec nebyl sympatický a trochu mě i zkazil zbytek filmu. Přesto si myslím, že je to naprosto na vrcholu svého žánru, a že lepší anime se bude těžko hledat. Vzhledem k tomu, že jsem se přiklonil na stranu Lighta a konec filmu byl pro mě strašný. Pár dní jsem z něj ještě byl oklepaný tak doporučuji určitě mrknout na rozšíření - tzv. "OVU". Kde jsem byl spokojený a můj zážitek z filmu byl naprosto super. Zaručeně 5* a téměř 100%" ()

petaechelon

Nejlépe zpracované,na tento seriál si udělám dobrý názor hodně dlouho:) Samozdřejmě chtěla sem to hodnotit až to skončí,takže řeknu jediné,závěr bylo nejlepší zakončení seriálu. A každý určitě doufáme,aby byl death note opravdový:-) 100%,určitě ()

Xantila

Naprostá klasika anime a to plným právem. Touha změnit svět a souboj dvou geniálních mozků se spoustou nečekaných zvratů, téma, které donutí člověka zamyslet se, většinou povedená kresba a přiléhavá hudba. Bohužel, od půlky výrazně slabší, nové postavy jsem si nedokázala nijak oblíbit. ()

Katgatoo

Bavilo mě to dost, jenže někde v půlce přišel zlom (nemůžu spoilerovat jaký) a už jsem nedokázala držet pozornost. Přestaly mě zajímat nové postavy. Nedokoukala jsem. ()

Drooo

Z počátku vše naprosto skvělé (napínavé, skvělý nápad, zajímavý příběh, super animace), ale postupem času se toto všechno zamotá do jednoho klubka a vznikne z toho jen nuda. Jakmile seriál začne nudit, dle mého názoru to není dobrý seriál. Přesto je zajímavé, jak vysoko je tento seriál hodnocený, jelikož většině lidem, kteří píší v komentářích, už je v polovině nebavil. Já jsem se rozhodl pro jednu hvězdu. ()

Bury

Strhující boj dvou géniů. Tlukot srdce a krůpěje potu tekoucí po čele. Napětí, smrt a život. Šílenství, nemorálonst a to nejděsivější psaní do deníku, které může existovat. Tyto všechny věci seriál obsahuje. Zvláštní na tom všem je, že je těžké si vybrat hrdinu, kterému přejete výhru. Nenechte se odradit anime grafikou, protože tento strhující příběh si oblíbilo i nemálo těch, kteří přímo animem opovrhují. ()

storm23

Sice ke konci mě trochu štvalo to neustále chození v kruhu, že Light je Kira a přesto se už nic proti tomu nepodnikalo. Avšak celkově velmi chytlavé, krásně zpracované s velmi povedeným závěrem. ()

Dannyck

Páni. Tím co se v Death Note děje, mě seriál zaujal jako žádný jiný. V jednoduchosti animace perfekntě vynikne jednoduchý, přesto velmi originální a hlavně zajímavý námět. Vše se ubírá k souboji dvou géniů, který je čím dál napínavější a pomocí neočekávaných zvratů atmosféra houstne až na kritickou hranici. TO ALE PLATÍ JEN DO 26. DÍLU! Pak se stane určitá věc, a místo toho aby setiál pokračoval v logickém vyprávění, věnoval se zajímavým postavám a rozvíjel je, aby nebyly tak ploché (třeba Macuda), do děje se zamíchá spousta jiných postav, zápisníků a náhod, z čehož pro mě zbyl jen zmatek. Tyhle díly jsem překousl jen proto abych se dostal k závěru, který je podle mě přesně takový jaký má být (ikdyž s těmi novými postavami). Tuhle část jsem radši vytěsnil, a po dobrém(?) konci můžu dát 5*, ikdyž férovější by byly 4*. Doporučuji tedy shlédnout díly 1-26, a pak 36 a 37. Až si to budu chtít dát znovu, což bude předpokládám brzy, udělám to přesně tak. A očekávám, že si Death Note užiju ještě víc. ()