Zápisník smrti: Poslední jméno

• Japonsko Desu nôto: The last name (viac)

Pokračování minisérie podle komiksové předlohy. Light Yagami se konečně dostane do blízklosti L a jeho vyšetřovací skupiny. Navíc se ve světě objevuje nový Kira, který vyměnil půlku svého zbývajícího života za schopnost vidět pravé jméno každého člověka, se kterým se setká. Kdyby se Light s tímto novým Kirou spojili, mohli by se celkem snadno zbavit L a všech ostatních vyšetřovatelů. Podaří se L zabránit jejich setkání nebo už je pozdě a musí přijít na jiný způsob jak oba dopadnout? (Genryuusai)

klerik

Druhý zápisník možnože pôsobí vleklejšie ako jednotka. ale má svoju atmsoféru a napätie slušne graduje. Opäť slušná obmena tém seriálu, ale hlane konečne došlo na filozofickú rovinu, či je ten, čo zabije vraha tiež vrah. Vyústenie filmu má zmysel hlavne ako alternatíva k anime, inak mi prišlo trochu nedotiahnuté.... ()

misulka03

Nedokážu se rozhodnout zda byl předchozí díl lepší či naopak, ale opět mě to nezklamalo. Light stále zůstává mnou trošku nepochopen nebo lépe řečeno spíše jsem už od začátku věřila, že je ve skrytu duše dobrý - a v prvním díle zabije svoji přítelkyni a v druhém chce zabít svého otce, který ho miluje a nedokáže připustit, že Kira je jeho syn. Stále jsme těmto faktům nemohla uvěřit - taková milá tvářička :( Ale koho jsem si neskutečně po tomto dílu zamilovala byl L. Ty jeho očička a způsob držení čokolády je prostě neodolatelný a s tou prasečí maskou mě neskutečně rozesmál. Pro tuto roli byl vybrán skutečně excelentní herec. ()

Pilda17

Naproti prvnímu dílu má o dost rychlejší tempo hned od začátku. V prvním díle se spíše seznamoval s deníkem smrti a ve druhém už film jede od začátku ve velkém stylu a navazuje na předchozí díl perfektně. Film o proti jedničce má i lepší děj, ale oba jsou zhruba na stejné úrovni a to je velmi slušné. O závěru ani nemluvím, ten byl prostě perfektní a je vidět, že si dal režisér záležet. Prostě rozuzlení jak má být. Nápady ve filmu jsou skvělé, ale stále mi něco chybí, tak jako v jedničce, ale i přes to je to film, který stojí za ten ztrávený čas.. 8/10 = 80% ()

Tsuki

Společně s prvním filmem tvoří druhý film celek, proto dávám stejné hodnocení jako prvnímu, i když je pravda, že teprve v druhém díle dochází k nějaké "akci" a první díl se zdá být spíš jakýmsi úvodem. Líbily se mi však oba dva díly, i přes to, že na mangu nemají (ilustrace Takeshiho Obaty jsou zkrátka nenahraditelné). Hudba (Kenji Kawai) je také ucházející. ~(4,4)~ ()

Fíla

Chtělo to něco víc. Nějaký více epický závěr. Postrádal jsem více emocí a vůbec, myslel jsem si, že prožitek z finále druhého dílu bude o něčem jiném. Zejména v prvním dílu, na Vás dýchne atmosféra asijského prostředí. Mít po ruce takový death note, to by se andělé smrti asi činili. Způsob, jakým zápisník smrti ovládl Lighta, je pochopitelný. Když má člověk velkou moc, v tomto případě na životem a smrtí, je jen velmi těžký odolat tomu vábení. Za mě jednička o trochu působivější. ()

• Mezi původním anime a filmovým zpracováním příběhu lze najít několik odlišností. V anime po smrti L (Ken'ichi Matsuyama) pokračuje Kirovo zabíjení dalších několik let, kdežto ve filmu končí před jeho úmrtím. Počet Kirů se v těchto dvou filmech vyšplhá na tři, kdežto v anime je jich 5, vyjímaje toho pravého jsou 4 jeho stoupenci a až na Misu všichni zemřou. V anime není Kira zastaven detektivem L, ale jeho nástupcem geniálním N. Ve filmu si dále Misa (Erika Toda) vymění oči s andělem smrti celkem dvakrát, kdežto v anime třikrát. Oproti filmu je v anime do vyšetřování jako rukojmí zavlečena i Lightova sestra, ale nápor nevydrží a uzavře se do sebe. Současně se v animované verzi příběhu také vyšetřovací tým vydává do nově postaveného sídla v USA, které je speciálně vyhrazené pro Kirův případ. Rozdílem je také skutečnost, že v seriálu umírá L Lightovi v náručí. (Shley)
  • Při závěrečných titulcích hraje skladba „Snow (Hey Oh)“ od Red Hot Chili Pepers. (hrumsrt)