Death Note - Zápisník smrti

Ticho (E25)

(epizóda)
  • Japonsko Činmoku (viac)
Animovaný / Dráma / Krimi / Mysteriózny / Psychologický / Thriller
Japonsko, 2007, 23 min

Light, kterému se vrátila paměť, přikáže Mise, aby po Higuchiho smrti začala zabíjet. (Netflix)

Petra321

Páni... Vedela som, že sa to stane, ale nečakala som, že takto. Medzi Lightom a Lom sa mal odohrať veľký final fight, kde by všetko prasklo a L by sa v poslednej chvíli všetko dozvedel... Čo vlastne ani nebolo potrebné, pretože L poznal pravdu už od začiatku, ale aj tak som dúfala v priznanie. Predstavila som si Lightovu vyškerenú tvár a epický moment. Ten napokon prišiel, no v inej podobe, než som očakávala. Dostalo sa ku mne, že toto mala byť pôvodne posledná epizóda, takže si nie som istá, či končím alebo idem ďalej, pretože bez najlepšieho detektíva to už jednoducho nebude ono... ()

honajz2

SPOILERY Aha, tak prd. Žádný souboj už nebude, jak měl Light dost našlápnuto na výhru, tak to tvůrci neprodlužovali a L.a tady velice emotivně zabili.  I Rem, diktátor Light se neštítí zabít kohokoli. A když pominu Misinu písničku, byla by to nejlepší epizoda z celého seriálu, skvělé finále a neměl bych problém tomu vrazit nadšených pět hvězd, i když vyhrála strana, které jsem vůbec nefandil. Ale já těch pět nedám a to z toho důvodu, že tohle není poslední epizoda. Prý měla být, ale pak přibylo dalších 12, bo to mělo úspěch a tak už teď tuším, že se objeví někdo nový a že začne další (už čtvrté!) vaření z vody. A jelikož jsem nevydržel, šel jsem si to vyspoilerovat a koukám, že jsem měl pravdu. No a na základě toho jsem se rozhodl, že udělám něco, co jsem ještě nikdy v životě neudělal - po skvělé epizodě seknu se zbytkem seriálu. Proč? Protože chci, aby tohle pro mě byla ta závěrečná epizoda, celé finále seriálu, protože to nejen tak vypadá, ale i já si myslím, že tady to prostě mělo skončit. Možná ještě s jednou epizodou navíc, jak si Light vede, což koukám že bude, ale bude to trvat zbytek seriálu a popravdě mě ani neláká to zkoušet. Už od počátku šlo o souboj mezi těma dvěma génii, jeden absolutně vyhrál a už ho nikdo nemůže zastavit. Tohle prostě je finále. A chci, aby to tak pro mě zůstalo. Takže sbohem Death Notu, byla to víceméně pěkná a napínavá zkušenost i přes všechny blbosti v tom, pár slabých epizod, vatu a několik vaření z vody a hurá na Serial Experiments: Lain! Už se na to těším dlouho a doufám, že to bude stát za to :-) Silné 4* ()

Frajer42

Spoilery! V momentě, kdy už jsem toho přitepleného emaře začínal mít rád, nebo jsem k němu začínal cítit jakousi lítost, tak nám mizí ze scény. Light vymyslel další ze série dokonalých nápadů a v podstatě si pojistil Elkovu smrt. Člověk by čekal, že pojídáním veškerých sladkostí a cukrů si L užene smrt mnohem dříve a snad by stačilo jen počkat. Každopádně bylo docela epické, kterak si L chtěl ověřit platnost pravidel, která jako jediná bránila usvědčení Lighta. Avšak dostal se v tuto chvíli na velmi tenký led a tak Shinigami musel začít jednat. Závěr byl neskutečně epický. Dokonale zde fungují zpomalené záběry v kombinaci s parádně zvolenou hudbou. [90 %] ()