Death Note - Zápisník smrti

• Česko Zápisník smrti (viac)
Animovaný / Dráma / Krimi / Mysteriózny / Psychologický / Thriller
Japonsko, (2006–2007), 14 h 11 min (Minutáž: 23 min)

Predloha:

Takeši Obata (komiks), Cugumi Óba (komiks)

Kamera:

Kazuhiro Jamada

Mamoru Mijano, Aja Hirano, Kazuja Nakai, Šidó Nakamura, Akeno Watanabe, Maaja Sakamoto, Nozomu Sasaki, Hiroši Ótake, Ken'iči Macujama, Keidži Fudžiwara (viac)

Jasika

Asi nejlepší anime co jsem viděla. Je úžasné, že i když v tom není žádná akce, tak to dokáže diváka udržet v křesle. Kolikrát se za celý díl postavy ani nehnou ze židle. Prolínající se myšlenky dvou géniu pričemž každý miluje spravedlnost, ale má k ní jinou cestu. Škoda jen zvratu po 17 díle, měla bych srazit hvězdičku, ale nedokážu to, a to detektivky nemám v oblibě. Rozhodně doporučuji "náročnějším" divákům s oblibou v anime, kdo chce vidět bitky a krev pusťte si Bleach, tohle je spíše psychologická záležitost. ()

Raven_PWL

Do 25 dílu je to výborný, sice poslední 3 díly už je to jen trochu delši. Ale to co následuje od 26-37, byla pro mě nuda, proklikával jsem se. Už to nebylo ono, se smrtí L se to všechno změnilo. Nápad a inteligene obou hrdinů jsou nadliské a výborné. Ale ta nuda z posledních dílu změnili moje hodnocení. ()

Koprix

Tato série patří bezpochyby ke špičce mezi anime. Poutavý příběh vás vtáhne do děje a propracované hlavní postavy vás bezpochyby donutí nebýt k jejich osudu lhostejný. Zvláště geniální mladý detektiv L vás nenechá spát - chová se nepředvídatelně, do mysli mu nevidíte, ale i přesto si vás něčím naprosto získá. Atmosféru dokresluje skvělý soundtrack a opening s endingem od Maximum the Hormone nakonec dovedou diváka k šílenství podobně jako zápisník smrti hlavní postavu Yagami Lighta. Skvělý zážitek plný nečekaných vývojů a zvratů se dá nejlépe užít napoprvé, své kouzlo ale příběh neztratí ani když se díváte znovu a poněkolikáté. ()

Zombiepod

Osoba, ktorá písala príbehovú líniu tohto seriálu, by si zaslúžila Nobelovu cenu. Neuveriteľne premyslené do každého hlúpeho malinkého detailu, Death Note spája originálny temný hororový nápad s napínavou kriminálkou so zápletkou, akú som ešte nikdy predtým nevidel. Neustály boj dvoch hlavných, geniálnych postáv, je plný takých logičností, aké by asi nikto nečakal. Každý moment už len v tak krátkej stopáži jedného dielu, je nepredvídateľný a vynikajúco vymyslený, že to lepšie už snáď ani nejde. Jedno by som tvorcom však vytkol - seriál zbytočne natiahli až na 37 častí. Po prvej polovici už bohužial mierne poklesne ako aj napätie, tak aj samotná animácia a tie výborné úvahy a nápady sa už občas opakujú. Stále však trvám na piatich hviezdach, pretože takéto výborné anime som ešte nikdy nevidel. ()

Rimer545

Velmi napínavý příběh chlapce, který odstraňoval zločin tak, jak mouchy sprejem (rychle). Naprosto senzační postavy a jejich úžasné povahy. Velmi inteligentní Ryuzaki, nemilosrdný Light Yagami a proradný Ryuk. Tak úžasné Lightovi monology ("A já se stanu BOHEM NOVÉHO SVĚTA!!!!" "Svět je prohnilý a ti co to dělají si zaslouží zemřít, někdo to musí udělat tak proč né já??? I kdybych měl obětovat vlastní duši stojí to za to, protože svět tak nemůže jít dál!!!!"). Naprosto senzační seriál. ()

kojak89

Vůbec sem netušil, že mě příběh zaujme po shlédnutí jen pár dílů. Sice sem zatím viděl jen první půlku seriálu, ale už teď můžu garantovat za to, že po shlédnutí pár dílů, budete hladovět po dalších a každým dalším dílem budete čím dál tím víc nenasytnější :D ()

Kozy9

Veľmi nadhodnotené anime. Dej sa spočiatku vyvíja kvalitne, námet je v skutku ohromujúci, časti vám rýchle utekajú a stávate sa súčasťou deja. Ale nanešťastie každou ďalšou epizódou sa celkové tempo spomaľuje, akcia je pohltená spočiatku zaujímavým neskôr nepríjemným fylozofovaním nad nepodstatnými skutočnosťami, seriál sa nepríjemne zamotáva, charaktery sa strácajú a kladný dojem klesá. Kvalitný príbeh na 15 častí je komerčne pretiahnutý na nespočetne veľké množstvo nezáživných a podpriemerných epizód a tak sa nechtiac z kvalitného snímku stáva priemerné dielo. 60% ()

eChoe

Desu Noto nabízí výborný tajuplný příběh s mnoha nečekanými zvraty, skvěle vykreslené hlavní charaktery a jejich nezapomenutelné myšlenkové souboje. Oba, jak chlapec, který vzal spravedlnost do svých rukou, tak i vyšetřoval, který ho má dopadnout, jsou uvěřitelně motivovaní, oba dva jsou vlastně na straně dobra, ale i přesto musíte dle vlastního svědomí a přístupu k trestnímu právu a životu zvolit toho, kdo se stane vaším záporákem. A to je právě to, co mě na této anime sérii tolik fascinuje. Poprvé jsem při sledování krimi seriálu - filmu dostal možnost si zvolit záporáka, kterým se mi stal mně jinak velmi sympatický Ryuzaki. Rád vzpomínám na střední, když jsem Raitovo jednání hájil před spolužákem, který ho vnímal přesně naopak. To nejlepší, co si pamatuju z období, ve kterém jsem sledoval výhradně anime. ()

Zeno

Co do technického zpracování nemám výtky. Začátek super, atmosféra super, zajímavá zápletka a vývoj. bohužel postupem času děj začíná být překombinovaný a únavný. Druhá řada zbytečná a dokoukat celé je utrpení. To jak se Light postupně mění ze sympaťáka v hajzla je rozhodně zajímavé - pro mě poněkud nepochopitelně je však až dokonce prezentován, jako kdyby mu měl divák fandit... Nechci příliš prozrazovat děj. Nebýt té rozvláčnosti mohlo to být i víc než lepší průměr. ()

Shredder

Bol som zvedavy, ci je Death Note hodny svojho hypu. Uvodne epizody a zaver su naozaj posobive, vsetko medzitym je "len" velmi dobre. Zaklad je vysvetleny uz v obsahu a v postate vystihuje cely serial. Vacsina epizod je neustaly suboj medzi dvoma genialnymi myslami, subor tahov a protitahov medzi dvoma hracmi, ktori tahaju s figurkami a zaroven zvadzaju zapas na osobnej rovine. Postavy a dej sa rychlo vyvijaju, ale zakladna kostra epizod je casto repeticna. Okrem spominanej thrillerovej roviny je tu aj hlbsi podton, ktory uz tradicne riesi spravodlivost, ludske hodnoty, hranie sa na Boha a podobne. Obidve hlavne postavy su svojim sposobom zaujimave. Light Yagami je miestami sympaticky a mnohi sa stotoznia s jeho viziou, zaroven je vsak lahke nenavidiet ho za jeho detinskost, aroganciu, sobeckost a predovsetkym machiavelizmus a hranie sa na Boha. Na druhej strane excentricky L, ktory bojuje za spravodlivost a jeho lakonicky a "neludsky pristup" z neho nerobia tradicneho hrdinu, no taktiez je to postava, ktora sa da lahko oblubit. Pre mna osobne to bol iny typ anime nez na aky som zvyknuty a nespadol som z neho na zadok, no ako povedal Ryuk: "We eased each other's boredom for quite a while." ()

AddieWilimes

Pozoruhodná otázka morálky. Výborný příběh, zajímavě vykreslené charaktery. A zatímco v manze je mnohem větší parchant, v anime jsem Kirovi dost fandila... ()

HERGImanCZ

Souboj dvou geniálních mozků. Kdo udělá chybu, zemře! Představte si, že byste našli zápisník, do kterého když napíšete nějaké jméno, daná osoba zemře. Co byste s ním dělali? Student Light Yagami předně takový zápisník najde a rozhodne se, že ze světa vymýtí zlo. Policie si ale brzy povšimne, že zločinci z celého světa začínají umírat, a tak proti Lightovi nastupuje L. A tady ta správná zábava teprve začíná. Jedná se o psychologický souboj těchto dvou geniálních postav. "Kdo je ten správný? Jsem špatný, když fandím Lightovi, který vlastně jedná protizákonně?" - To jsou otázky, které si budete pokládat. Budete fascinováni dokonalostí plánů, které vám předloží obě strany. Budete s společně s nimi prožívat veškeré emoce. A hlavně nebudete chtít, aby seriál někdy skončil! ()

G04T

Ze začátku fakt supr. Bavilo mě to jak svině. Atmosféra, příběh, postavy a gradace neměli chybu. Bohužel od 11. dílu se scénárista asi často ožíral, tak vymyslel naprosto nesmyslný postavy, psal debilní dialogy. Nezáleželo mi vůbec na žádných postavách. Jedině Ryuka jsem měl rád. Jednotlivý scény nanavazovaly vůbec na sebe, logika je pro tohle dílko neznámý slovo, bylo to natahovaný, zjednodušený. Ve většině epizodách se řešilo 20 minut naprostý NIC. Tak výbornej nápad můžou fakt zkurvit jen Japončíci... Misa a N mě neskutečně srali, magor co zral čokoládu byl naprosto zbytečnej, ale na štěstí konec mě nezklamal. Anime asi prostě fakt není pro mě. 30% ()

hull

Chytlavý, leč nekonečný seriál. Své diváky nutí čekat na další díly se zájmem, ale po krátkém čase začíná působit syndromem nastavované kaše. Postrádá hloubku, i když se snaží vystupovat přesně opačně. Námět i postavy jsou celkem zajímavě vytvořené. Jenom těch prvotřídních mozků je tam trochu moc. Největší slabinou je překombinovanost některých dějových situací. Myslím si, že je to však dobrý seriál (asi tak na 7 %) a vy jste určitě čekali, že to řeknu:). ()

Sierra88

jak jsem se zacal divat na ten serial byl jsem nadcen tou iteligni moralkou v tom to serialu mysterioznosti bylo v kazdem dile na rozdavani. nejlepsi dil byl promne kdyz kirra zabil tu byvalou agentku FBI kdyz sla rict L jak kira zabiji a mysli. po tom co se tam obevila ta trhla blodynka slo to do do WC :-) a uz mne to nebavilo jen ten posledni dil byl skvely.. ()

Elegnor

Jsem teprve na začátku a možná je předčasný hodnotit, ale i tak mě příběh dost zaujal a já se vážně pořád těším na pokračování.. ()