James Bond: Quantum of Solace

• Veľká Británia Quantum of Solace (viac)

Nekonečná púť za spravodlivosťou a túžbou pomstiť sa tentoraz Jamesa Bonda (Daniel Craig) zvedie dohromady s krásnou a temperamentnou Camille (Olga Kurylenková). Tá ho zavedie k Dominicovi Greeneovi (Mathieu Amalric), bezcitnému obchodníkovi a hlavnému šéfovi tajomnej organizácie Quantum, ktorá má svojich členov na tých najvyšších miestach, ba dokonca prenikla aj do MI5 a CIA. Keď Bond odhalí sprisahanie, ktorého cieľom je ovládnuť jeden z najdôležitejších prírodných zdrojov – vodu, musí manévrovať v mínovom poli plnom zrady, podvodov a vrážd tak, aby Quantum zastavil skôr, ako bude neskoro... (TV JOJ)

fefee

Medzi filmy ktoré fakt nemusím patria "Bondovky". Túto som pozeral len kvôli efektom, inak sa to ani pozerať nedalo. Dej o ničom a trápne nereálne situácie boli priam prepchaté filmom, ale nie je práve toto znakom všetkých bondoviek? No dávam hviezdičku naviac za efekty ktoré boli na celkom slušnej úrovni. ()

Brain-D

Ze začátku jsem byl zaskočen neustálou akcí a řekl jsem si, že je to docela přeplácaná blbost. Ale ono to je tak stylový a velmi mi to připomínalo hru "Assassins Creed" a filmy o Bournovi. Až se akce uklidnila, tak Craig začal hrát a je tu ještě větší elegán než v Casino Royale, na které to krásně navazuje. Je to sice změna a není to jako ostatní bondovky, ale to nevadí. U mě to uspělo jako skvělý akčňák s výborným agentem. ()

haj

Na první zhlédnutí velké zklamání - příliš málo příběhu, humoru, atmosféry a téměř naprostá absence čehokoliv, co by připomínalo bondovku (hudební theme využitá jen těsně na začátku na pár vteřin, chybění gun barrelové sekvence na úvod filmu, typický představení... v Casinu to mělo svoje opodstatnění, tady už ne), jen samá akce a akce, která je často značně nepřehledná a záporák se kromě exoftalmu taky moc nepředvedl. Producentské duo opět selhalo s výběrem režiséra, Forster sice je kvalitní režisér, ale jeho hlavní doménou je vyprávění příběhu a s akcí před Quantum neměl žádnou zkušenost, takže jeho výběr pro jednu z nejakčnějších bondovek v celé sérii je pro mě velkou chybou. Pořád je ale kvalitativně Quantum někde úplně jinde než Die another day, akce sice ztrácí na přehlednosti, ale naštěstí je natočená z velké části poctivě v reálu s minimem speciálních efektů, takže je většinou zábavná a vzhledem k jejímu množství se pořád něco děje, podobně jako u Moonrakeru. Herecké obsazení je zdařilé, lokace dobře zapadají do atmosféry a syrovějšího pojetí celého filmu a Craigovo ztvárnění naštvaného Bonda zpětně skvěle zapadá do vývoje postavy během jeho působení v roli. Zkrátka na první zhlédnutí se jednalo o velké zklamání, ale s opakovanými projekcemi si mě film získal a dnes ho řadím do hezkého kvalitativního středu bondovské série. 7/10 ()

VanTom

Dvaadvacátá bondovka má perfektní rozjezd, u svižné a dynamické akce mi překvapivě nevadil ani rychlý a zkratkovitý střih, což normálně nesnáším. Daniel Craig jako odhodlaný a "neposlušný" 007 působí ještě lépe než v Casinu Royale; potěšil i znovuzískaný nadhled, méně už opětovné křečovité vyhýbání se typickým bondovským proprietám. Jen ta zápletka byla až příliš komplikovaná, politická a angažovaná. ()

Beatle

"Zabili mi Gemmu".........."Vy parchanti!" Slabší než Casino Royale, méně nápadité, dějově nudné. Až příliš pompézní zpracování něčeho, co se vejde v synopsi na 3 strany. A zabili mi Gemmu, a to mě naštvalo. 65% ()

Sany33

Toto bol James Bond? Áno, síce tam hral Daniel Craig, ale ako agent 007 mi to moc nepripadalo. Skôr ako priemerný akčný film. Jediné čo vám napovedá, že ide o film s agentom 007 je príbehová nadväznosť na Casino Royale. Neviem či si to pamätáte ale na konci predchádzajúceho dielu Bond odhalil konšpiráciu, ktorú na neho zosnovala žena do ktorej sa zaľúbil a ktorá tragicky na koniec zomrela. Logicky sa Quantum of Solace bude venovať pomste, honbe za odhalením pravdy a všetkými tými klišoidnými kravinami. Ďalej sa mi nepáčilo, že celý film sa nesie v duchu pomsty a v nezmazateľnej spomienke na Evičku Green, akurát Bondovi to dakto zabudol povedať, pretože hned v druhom zábere je už v posteli s Olgov Kurylenko. Ale však to poznáte. To je jednoducho Bond. 57% ()

mab

Někdo tu trefně poznamenal, že to je víc film střihu Bournea než Bonda. Navíc nepřesvědčivé zápletky, akční scény překombinované, padouch, kterému by jste ze soucitu darovali lízátko, a styl co 2s to jiná scéna, to rozhodlo o ubrání hvězdy z průměru do podprůměru. Vzhledem k lowendovému zvuku, kdy chvilku neslyšíte, co říkají, aby vám v zápětí explodovaly bubínky, jsem váhal i nad jednou hvězdou. Že by nejhorší Bond? SkyFall byla oproti tomuto úleva. ()

romajz15

Oproti prvnímu filmu slabota, ale nebudu to odsuzovat, protože překonat Casino je prakticky nemožné. Film je slušnou akční podívanou se zajímavou zápletkou, ale chybí tady ta geniální režie. ()

lykan9

Je pravda, že na bondovce Quantum of Solace je mnoho věcí, na které by se dalo ztěžovat. Ale díky tomu, že délka filmu je jen hodina a třičtvrtě, tak divák příběhem prolétne, tak rychle, že si jich zpočátku ani nevšimne. Já osobně jsem se nesmírně bavil a oproti Casinu Royale jsem si užil smršť akčních scén. Co si však neodpustím je kritika na Mathieua Amalrica. Musím konstatovat, že je to jeden z nejnudnějších bondovských padouchů. ()

fabecc1222

V Casinu zkusili tvůrci představit nového Bonda, a s ním i navodit nový styl, vyšlo to. V Quantun of Solace (Což je název, u kterého asi dosud nikdo nepochopil, co má znamenat) si řekli, že to poženou ještě dál, a už to prostě nefunguje. Tahle Bondovka má z Bondovek tak málo, že už málem ani není Bondovkou. Napasovat děj ihned na konec Casina podle mého také příliš nefunguje, a samotný Bond je tu místy hodně nesympatický. Craig se stále velmi snaží, občas nahodí nějakou podařenou hlášku, ale to je prostě vše. Amalaric se zařadít mezi nejhorší záporáky Bondovek ,jehož motivace, a celkově cíle jsou dost nejasné a zmatené. V celkovém hodnocení za mě dosavadní nejhorší Bondovka. ()

svobik

Forster kopíruje akci, ale velikosti Greengrasse zkrátka nedosahuje. Komplexní příběh z Casina je tentam, spolu s ním zmizel i emoční přesah a napětí na každém kroku. Vše tak zachraňuje božský Craig a většina neakčních scén, které jsou Forsterem podávány s daleko větší jistotou. Ani to však nového Bonda nezachraňuje od na mé mysli vyvstávající myšlenky, že se jedná o pouhý zbytečný dovětek geniálního Casina. EDIT: Po druhém zhlédnutí je výsledný dojem ještě horší. Podivný spletenec nepřehledných akčních scén, povětšinou nevýrazných postav a artových odboček. V jádru vlastně strašně nezajímavý film, který kdyby neměl bondovský cejch, měl by o řád nižší hodnocení a po premiéře by úplně zapadl. ()

Bagr_007

Quantum of Solace u mě sbírá body především za výborného Daniela Craiga a za velmi povedenou závěrečnou akci, která docela dost zlepšuje náladu po těch předešlých. Režisér Marc Forster asi moc nepochopil, že dlouhé nepřerušované záběry v akčních pasážích jsou mnohem zajímavější, přehlednější a prostě lepší, než ty jeho zběsilé střihy ve kterých se vyznáte maximálně s ovladačem, kterým si film každé dvě sekundy zapauzujete. Na ty nádherné honičky z Casino Royale hodně rychle zapomeňte. I příběh je oproti předchůdci o mnoho slabší, ale proti tématu Bondovy pomsty nic nemám. Olga Kurylenko je fajn, Marc Forster doufám dostane padáka a bude v dalším díle nahrazen nějakým schopnějším režisérem, který s podobným rozpočtem dokáže natočit skutečné divy. Rád bych také zdůraznil, že bondovské trademarky jsou mi ukradené a ve filmu jsem hledal kvalitní akční podívanou, kterou není. Pro mě osobně zatím největší zklamání tohoto roku, přesto, jak jsem již naznačil, závěrečných 30 minut dost zlepšuje výsledný dojem. ()

JekoRek

no tak nevim nevim... původně jsem chtěl dát jen 3* protože mně přišlo, že tam nebyla v podstatě žádná dobrá akce a taky zápletka byla slabší, ale dávám jednu hvězdičku navíc za ten běh po římse v hotelu. 73% ()

MI-380

Skoro vše, co čekáme, také opravdu dostaneme: charismatického Bonda, krásné ženy, odporné padouchy velkého formátu, dvouhodinovku zeměpisu, trochu černého humoru a hlavně pořádnou neošizenou akci. Kdo si myslí, že v Bondovi objeví něco jiného, ten je dezorientován a měl by hledat "kvantum útěchy" v jiném seriálu. V televizi jich najde dost. Dvě poznámky na závěr: a) s Craigem nastal posun - jakési temné oživení, b) 106 minut je často až moc, tentokrát bych naopak bral těch obvyklých bondovských 20 minut navíc. 90%. ()

NoFiction

Akce, rychlost, nápad, prostě nemáte proč se dívat na hodinky, kdypak bude konec. Tohle je bond........ale furt mi tam pořád chybí nějak vynálezy mistra Q. Doufám, že to v dalším díle nějak vychytají. ()

IvyH

Jestli bych tento film měla hodnotit jako Bondovku, dostal by ode mě tak dvě hvězdičky - kde je nějaké martini, sex s bondgirl nebo hláška "Jmenuji se Bond, James Bond"?? Naprostá vykrádačka Bournea. Naštěstí si film ještě pořád drží nějakou přidanou hodnotu (díky bohu za Craiga), takže dávám čtyři hvězdičky, s tím, že ta čtvrtá je za to že, hlavní postava tohoto filmu je James Bond. ()

cross

Forster se vydal tak trochu rozporuplnou cestou...a to po všech stránkách... Akční scény s ruční kamerou a realistických zaměřením vs. moderní technikou vychytané bondovské akce, krásná žena působící jako partner vs. sexistický bondovský postoj k ženám, příšerná úvodní píseň vs. nový bondovský hit, psychologicky zklamaný hlavní hrdina vs. vždy usměvavý a nad věcí zabíjející J.B. a nebo třeba málo humoru a hodně nároků na diváka vs. hodně suchých hlášek a naprostá odevzdanost diváka probíhající filmové akci... Prostě, jak je vidno, Forster nenatočil špatný film - dokonce ani špatný akční film, jen nenatočil nového Bonda - resp. jaksi vynechal vše co Bonda činí Bondem a nahradil to atributy, které si divák může najít ve spoustě jiných filmů - tak proč je sakra ještě někdo má tendenci cpát i do Bondovek??? **** za skvělý akční film (ne za novou Bondovku!!!), parádního Daniela Craiga a perfektní Arnoldův soundtrack... ()

Pražák

"Zhluboka se nadechni. Ať to stojí za to." Chybí pořádný nepřítel! Bond bojuje víc se sebou. Nevadí mi, že to není naškrobený pan motýlek Brosnan, ale nemá k sobě oponenta. Nevolám po znetvořených karikaturách, ale po herci s velkým "H", který tu svini prostě nezapomenutelně zahraje! ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter

06.04.2021

Bond našel záporáka

Bond našel záporáka

02.03.2019

Na bondovské frontě zdá se konečně vše šlape, jak má, kamery se brzy rozjedou, a tak je na čase se podívat na obsazení. Producenti podle všeho momentálně vybírají herce do čtyř rolí. Hlavní záporák,… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

17.05.2016

Adele zazpívá agentovi 007

Adele zazpívá agentovi 007

15.09.2012

Poprvé se o tom mluvilo už loni na podzim. Není divu, britská zpěvačka s výrazným hlasem, který zní zároveň moderně i retro, je asi první volba, která člověku napadne. Teď je to oficiální. Titulní… (viac)