Llewelyn Moss na poľovačke náhodou narazil na následky vyrovnávanie účtov medzi drogovými zločincami. Medzi mŕtvymi telami ležali dva milióny dolárov. Moss neodolal pokušeniu, nález si privlastnil a rozpútal tak štvanicu, v ktorej sa do úlohy lovnej zveri dostal on sám. Na stope mu je psychopatický profesionálny vrah, ktorý sa nezastaví pred ničím. (STV)

Dalajlada

Parádní, atmosférou nabitý film. Příběh pěkně odsýpá a člověk jen zírá, co se to vlastně děje. Bratři Coenovi nenechali, jako vždy, nic náhodě a vše pěkně zamotali, abysme měli na co koukat. ()

Drslw

Trúfam si hodnotiť až po treťom pozretí. Veľmi dobré životné postrehy a veľmi realistická réžia. Skvelí herci. Výborný zeitgeist. Ale bez konca. Musím priznať, že zaokrúhlené nahor... ()

crusader1 odpad!

Cista blbost! Vrah ktory sa vsade dostane nepozorovane a je viac menej nezranitelny predznamenava film ktory nema ani zmysel pozerat pretoze clovek necaka nic zavratneho od takeho filmu... herecke vykony boli dobre ale kvoli stupidite celeho filmu si nezasluzia ani hviezdu!!! ()

lineker

Duo Coen předvedlo návrat ke kořenům v drsné, nesmlouvavé gangsterce o čtyřech pronásledovatelech či chcete-li pronásledovaných. Pomalé až líne tempo jako by předurčovalo podnebí a krajina kam je příběh zasazen. Pomezí americko-mexických hranic, kde dojde k události, která má za následek chvilkový nedohled na dva milioný dolarů smrdících kokainem. Zájemců o peníze je samozřejmě vícero, ale všem vevodí Anton Chigurh se svojí tlakovou bombou. ()

Sejkorka

Tenhle film není pro starý. A tak díky za podrobný obsah TV Prima. Proč jen 3* ? Inu, dobro nezvítězí, i když o tom šerif celou dobu mele.Přikláním se k některým názorům, že jeho postava je ve filmu zbytečná. Nic neovlivní, žádná pořadná akce, pořád jen filosofuje, čehož vrcholem je úplný závěr filmu. Tak určitě, ty Oskary a tak. Javier Bardem a Jash Brolin špičkové výkony. A krásná Helena z Harvaspáru. Škoda, že aspoň ona nepřežila ... ()

Fish8888

Na film jsem koukal bez vědomí ocenění a úspěchů, prostě se mi líbil na Netflixu cover, tak jsem ho pustil. Asi po 10 minutách jsem si v duchu začal říkat "o to tady jde?" a začalo se mi chtít šmátrat po mobilu, abych se podíval na csfd. Ani nejmenší náznak nudy, film jede jako vlak, herci všichni super, včetně oscarového vraha s patkou a tlakovou lahví. Film má ale především zajímavou kombinaci strašně dynamické režie a osudovosti / elementu náhody, která je podle mě neskutečně dobře fungující a Coenovcům se to tady povedlo absolutně skvěle. ()

aristoteles

Tenhle snímek je do obrovské míry založen čistě na atmosféře. Postavy jsou poměrně lehce uvěřitelné. A akce je zde také dobře zpracovaná, není to žádný Bay což je dobře, v některých momentech však létá olovo vzduchem jako o závod. Nemůžu opomenout ani výborně zpracovanou kameru, režii a scénář, který je postaven na mistrovské knižní předloze. Z herců bych asi nejvíce vypíchl Javiera Bardema, který roli mexického terminátora zvládnul opravdu bravurně. Teď k mínusům. Jediné co filmu lze vytknout je to, že film je béčko, občas je to na něm opravdu vidět, ale když člověk ten film tak bere a počítá s tím, myslím že si film užije a bude to pro něj zážitek. Na druhou stranu si myslím že se na film podíváte jednou a znovushlédnutí proběhne po několika letech. Finální verdikt: Na snímek se určitě doporučuji podívat. Kvůli osobitosti filmu nemusí sednout všem. Já osobně si ale myslím že snímek nedělá hanbu žánru, hercům, režii a ani knižní předloze. ()

opatstviolov

Všechny scény s Javierem Bardemem byli neskutečné, ale jinak to bylo jen dobré. Nechci nijak tento film shazovat, ale nebýt Bardema tak je to jen takový lehce nadprůměrný krimi-thriller. 8/10 ()

horskejvlk

Zvláštní thriller, co se nám vlastně Cohenovci chtěli říct, že časy se mění což je relativní, tudíž tahle země není pro starý. Mládí vpřed a staří na svá místa. Děj je obstojný, malé klišé odpustím totiž, že pronásledující je takřka krok za pronásledovaným, jde o to že zlo postupuje a starý šerif už nechápe jak se zlu daří. Sympatické bylo že drsňák honí drsňáka. ()

UnCool

To je neskutečný film, žádné happyendy a jen surový příběh s parádním záporňákem a pořád a vždy skvěle hrajícím Tommym Lee Jonesem. ()

Swango

Coenovci v polohe, v ktorej sú bezkonkurenční prinášajú atmosfericky bezútešný, krutý, pomaly plynúci thriller s jednoduchou dejovou líniou. Geniálna vizuálna úroveň záberov a mrazivých scén vsiaka hlboko pod kožu. „What´s the most, you ever lost on a coin toss?" Tvorcovia vo filme nepoužívajú hudbu, čo v istom zmysle pridáva strohosti a drsnosti príbehu. Tak ako sa u Coenovcov v top forme očakáva nechýbajú výborné dialógy a štýlový čierny humor. O hereckých výkonoch možno hovoriť len v superlatívoch na čele s Javierom Bardemom v roli psychopata Antona Chigurha, za ktorého si zaslúžene odniesol sošku. No Country for Old Men je dobrým príkladom toho, že film nemusí mať zložitý prešpekulovaný dej ani záverečný plot twist. Film musí baviť a emočne rezonovať. Hodnotenie: 100+% ()

teekanee

Nevím, co si o filmu mám myslet. Vycházkový tempo je podle mě až moc vycházkový, ale určitá jinakost tohodle snímku je určitě velice zajímavá a atraktivní. To, že ve filmu absentuje hudba, jsem se dozvěděl až na youtube o to větší klobouček, jelikož atmosféra filmu opravdu nechybí. Bardemův záporák je velice děsivej a Brolinův hrdina zase velmi sympatickej. Samotnej konec šel tak trochu mimo mě. 81% ()

BGH

Vzpomněl jsme si, že tenhle film jsem viděl. Kdysi. Podle traileru jsem si ho připomněl. A zjistil sem, že ve mě nezanechal vůbec nic, nezanechal ve mě jedinou zapamatováníhodnou scénu... takže to vlastně není nic, než šedý průměr :) ()

MatoPalkes

Štýlovo natočený jednoduchý príbeh ktorý ma nijako neoslovil. Ale uvažujem o druhej šanci. Bardem démonický (zaslúžený Oscar), Brolin frajer. ()

SLPHR

V celku dobře zpracovaný thriller, který, co se týče příběhu, nepřináší nic nového. Pokud bych chtěl něco opravdu pochválit, tak to je atmosféra filmu, která je po celou dobu správně temná. ()

mikroslar

Cohenové jsou pro mne pokračováním tvůrců „těch dobrých velkých detektivních krimithrilerů“, které se mi tak líbily v sedmdesátých letech. Thriller má ze své definice vyvolávat napětí a má být postaven na sledování osudu „hrdiny“, jak jsme se učili ve škole a „Tahle země není pro staré“ téměř učebnicově tuto definici splňuje. Je nemožné nebýt napjatým při sledování osudu Llewelyna Mosse (Josh Brolin). Film vtáhne do děje a pak už nemá šanci nudit. Nápadité rozvíjení zápletky, přísně logické, dodržující chronologii, výborně scénáristicky, režijně i herecky uchopené hlavní postavy s jasnými motivacemi i charaktery, bez zbytečné psychologizace- moru současných thrillerů), jsou vůči sobě až prvoplánově kontrastní  a tvoří ostře vymezený trojúhelník:  Llewelyn Moss,  šerif Bell (Tommy Lee Jones), Chigurh (Javier Bardem)-jednání jako z učebnice scenáristiky. Výborný střih, dodržování zvolené atmosféry, nic zbytečného a vše na svém místě. Není co dodat. ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (viac)

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

02.06.2014