Llewelyn Moss na poľovačke náhodou narazil na následky vyrovnávanie účtov medzi drogovými zločincami. Medzi mŕtvymi telami ležali dva milióny dolárov. Moss neodolal pokušeniu, nález si privlastnil a rozpútal tak štvanicu, v ktorej sa do úlohy lovnej zveri dostal on sám. Na stope mu je psychopatický profesionálny vrah, ktorý sa nezastaví pred ničím. (STV)

ClintEastwood

S bratry Coenovými mám podobnou zkušenost jako s Martinem Scorsesem či Francisem F. Coppolou. Jejich uhrančivé, vypilované snímky se mě většinou naplno dotknou až po druhé projekci. Tento oscarový kousek není výjimkou. Totální absence hudby, kterou můžeme vnímat jen podprahově, Tommy Lee Jones velmi upozaděn, otevřený (nebo dokonce nijaký) závěr a přesto - takový zážitek. Skutečně zvláštní podívaná, kde si Chavier Bardem (to je doslova anděl smrti) a Josh Brolin hrají na kočku a na myš. Je to svým způsobem mistrně natočený western. Fascinující, stylová záležitost a Bardemův herecký, minimalistický koncert. ()

Trellíno

Až do El Pasa delikatesa, pak se střihačovi někam ztratilo deset minut filmu a závěr už je úplně na pytel. Škoda, první dvě třetiny jsou to nejlepší, co bratři vytvořili ani nevim za jak dlouho, ale potenciál nakonec naplněn nebyl a když chybí vyvrcholení (ke kterému bylo skvěle vykročeno), tak se přebíjí vše dobré, co se událo předtím. P.S. Brolin se pro mě definitivně stává filmovým Bohem posledních dvanácti měsíců, takže doufám, že bude i nadále pokračovat v nasazeném tempu, kterého vystřelilo mezi vůbec nejzajímavější současné herce. ()

D.Moore

Mohlo to sice být více Coenovské a méně McCarthyovské, ale to by pak zase nevznikla tak dobrá adaptace. Škoda několika nezfilmovaných scén a toho "nijakého" konce. Ano, já vím, že je i v knize, ale stejně... ()

MM_Ramone

Snímky dvoch židovských bratov Joela Coena a Ethana Coena mám hodne rád. Páči sa mi ich originálny, autentický, kreatívny réžijný rukopis. Tituly ako "Big Lebowski" a "Fargo" silne ovplyvnili môj filmový vkus. Takže od filmu "Táto krajina nie je pre starých" som mal vysoké očakávania. No a tie boli naplnené. Dostal som čo som chcel. Coenovci mi naservírovali dve hodiny dokonalej filmárčiny. Atmosferický americký neo-western. Po dlhej dobe som mal skvelý divácky zážitok. ***** ()

Dan9K

Naprosto dokonalý film, jehož dokonalitu neumím ocenit tolik, jak bych si přál a to čistě jen proto, že jsem na ty dva bratry Coenovce pěkně nasraný, jak si ze mě během filmu dělali srandu. To, jakým způsobem si snímek hraje s hlavními postavami a příběhem je ojedinělé. Tahle země není pro starý má snad ty nejnapínavější okamžiky, jaké mohou být ve filmu k vidění a to zejména díky své skvělé kameře a dechberoucím zvukovým efektům. V tomhle filmu si nemůžete být ničím jistí a každou vteřinou se může stát zásadní nebo zcela zbytečná a i přesto nezapomenutelná scéna. Chci to vidět ještě jednou a to hned teď! Cítím, že mi uniklo milion věcí... ()

Niktorius

Zajímavý film určený užší sortě filmových labužníků se specifickými požadavky. Chlad který čiší z vynikajícího Javiera Bardema a prostupuje většinou filmu se přes pomalé, nezaujaté a emočně nezúčastněné vyprávění přesouvá i na diváka a místo hlubokého emocionálního zážitku ho připoutává k plátnu umělecky pojatou kamerou (záběry z pustiny poseté mrtvolami byly špičkové) a především zákeřně postaveným vyprávěním, které se v závěru snaží o intelektuálně vypadající přesah. No Country for Old Men je snímek pro ty, kteří od filmu nevyžadují aby cloumal emocemi a místo toho pasou po množství skrytých vyznamů, jež rádi postupně rozkrývají a stejně tak rádi podrobují film jakékoliv analýze. Ale i pro "běžného" diváka jsou dvě hodiny strávené v zemi, co není pro starý příjemným zážitkem, jen ne nijak převratným. V tomto směru vyznívá značně problematicky zásadní vypravěčský twist přibližně v třetí čtvrtině snímku - divák, v té chvíli již naladěný na prostý ale působivý a napínavý thriller, se těžko ubrání zklamání z toho, že vlastně neviděl to, co celou dobu vidět chtěl. A že v tu samu chvíli kritik sedící o několik řad před ním nadšeně vyskočí do výšky a opěvuje rafinovanost pointy, to zklamání zmírní jen težko. ()

Spooner

Tak Coeni mě bohužel zklamali. Čekal jsem, že po těch filmech z posledních let, které se mi už moc nezamlouvali, vrátí do starých kolejí. Asi jsem čekal tak trochu nového Farga. Ale ten se bohužel nekoná. Některé scény sice byly dost dobré a napínavé, ale jako celek to nedrží pohromadě. Tempo je totiž až moc pomalé a celé je to příliš dlouhé na tak prostý příběh. To se nejvíce projevuje v poslední půl hodině, která už je doopravdy o ničem a je docela zbytečná. Aspoň, že herci zachraňují co mohou. Javier Bardem je geniální, jde z něj hrůza celou dobu a nominaci na Oscara dostal zaslouženě (přeji mu i výhru). Josh Brolin s ním ovšem drží krok a po Americkém gangsterovi předvádí další dechberoucí výkon. No a Tommy Lee Jones se taky nemá zač stydět, pořád je to vynikající herec. Coeni mě prostě tentokrát dost zklamali, doufám že co nejdříve naberou druhý dech. Už by ho potřebovali jako sůl. ()

Faustka

Na tuhle zemi sáhla smrt:( Domnívala jsem se, že chladnokrevnější parchant(Stansfield - moje modla:) už nikdy nepřijde. A náhle… a pro mě dost nečekaně se odnikud zjevil Anton Chigurh, aby mi dokázal, že vždycky může přijít lepší. Coenovci zamakali na 120 % ()

Davies182

V tvůrčím podání bratrů Coenovic zde kamery rozehrají smrtící hru trojice oceňovaných herců (T.L. Jones, Javier Bardem, Josh Brolin), a nebude to žádná sranda. Působivé hektické drámo o tom, že poctiví nálezci tučných finančních obnosů se snadněji dožijí důchodu, získalo roku 2008 Oscara za nejlepší film roku. A za režii. A za vedlejšího herce... Neváhejte. ()

petero

Bratia Coenovci sa opäť vracajú k pôvodným drsným príbehom ktoré im idú najlepšie, kde si hlavný hrdina zadelá na poriadny prúser. Film pevne stojí na ich skvelej réžii a charizme zabijaka s tlakovou zbraňou. ()

gogo76

Bratia Coenovci boli vždy majstrami spletitých príbehov plných čierneho humoru. Tento oscarový film je v podstate veľmi jednoduchý, ako tu už bolo spomenuté, takých filmov tu už bolo viac, ale je tu jeden zásadný rozdiel. Záver je úplne iný. Priznám sa, že zaskočil aj mňa, ale iba na chvíľu, pretože záver vlastne dokonale vystihuje názov filmu, ale aj život taký aký je. Plný nezmyselného násilia, v ktorom pre starých nie je miesto. Španielsky herec Javier Bardem si strihol jedného z najväčších filmových záporákov. Pre jeho veľké oči dostal odo mňa prezývku žabiak a od filmových akademikov, oscara za herecký výkon. J. Brolin mal dobrý rok a teším sa s čím príde na budúce. Film 90%. ()

venus

Další nudná gangsterka, kterou za pár dní pustím z hlavy... bohužel. Táhne se to, střih dost zaostává a o nějaké gradaci příběhu se nadá vůbec mluvit. A ten konec je fakt otřesný. Už dlouho mě nic tak nezklamalo! Líbí se mi, jak to vystihl maxi6! ()

Amarcord_1

85% - Výborný film s úžasnou atmosférou. Westernovské prostředí, a Kitanovské náslilí. Originální scénář, geniální herectví, skvěle propracované postavy, úžasná filmařina. Tento film sice nebude moje "srdcovka", ale svou autenticitou si mě vždy bude získávat. ()

Reiniš

Napínavé od začátku do konce, navíc s existenciálním rozměrem, tak jako v knihách jednoho z nejzajímavějších spisovatelů dneška Cormaca McCarthyho. A Javier Bardem zde hraje postavu, tak krásně zlou a tajemnou, že se těším na příští setkání. Poctivá filmařina, jež nemá k dokonalosti daleko. ()

Xmilden

Podepisuji se pod hodnocení Bosse 321. Nebýt Bardema hvězdička dolů. Bratři Coenovi natočili jistě lepší snímky. Přesto laťku mají stále vysoko. PS: Přecejen Coenovic snímky zrají jako víno a po několikáté repríze už musím oznámit že je vše naprosto v pořádku. ()

Phobia

Kladně hodnotím, že se film dokázal vyhnout zažitým klišé, ale přece jen bych ocenila o něco kratší stopáž, o něco méně moralizování a filozofování... a trošku méně zmatku v závěrečné třetině. 72% ()

Divočák

Naprosto zbytečný film plný naprosto zbytečných postav. Snad jen ten Bardem tu má nějaký důvod - do očí bijící prvoplánovitost. Jestli tohle dostane oscara, meli by pánové akademici raději chodit kanálem. ()

-bad-mad-wolf-

No, mám dojem, že se šerifovi dostávalo poněkud málo prostoru, ačkoliv byl dle mého názoru ústřední postavou celého filmu. Tak či onak, zdaleka nejpůsobivější personou zůstává Anton Chigurh, který je v démonickém podání Javiera Bardema jedním z nejcharismatičtějších a nejděsivějších zabijáků, co se kdy na plátně objevil. A spolehlivě vraždí i mou předchozí výtku. Záliba bří Coenů v cynickém a nečekaném likvidování libovolných postav příběhu tentokrát nabírá trochu jiný rozměr - veškerá bizarnost zde totiž nemá šanci zakrýt prostý fakt, že souhra životních náhod může být větší svině, než tisíc sebešílenějších zabijáků. Konfrontace podlé reality s vybroušenými prvky filmové fikce je jedním z předních kladů Téhle země, která možná není pro starý, ale já si ji dám rád znovu. ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (viac)

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

02.06.2014