Iron Maiden: Live After Death

(koncert)
všetky plagáty

Záznam je sestříhán z několika koncertů skupiny Iron Maiden ze slavné Long Beach areny v Kalifornii z března roku 1985. Kapela zde vystupovala v rámci svého "World Slavery Tour" a celkově jí během těchto koncertů spatřilo 52 000. Videozáznam vyšel v roce 1985 na VHS. V roce 2008 byl remasterován zvuk do DD 5.1 a vydán na 2DVD kdy na prvním disku je Live After Death a na druhém tzv. The History of Iron Maiden Part 2 jež se skládá z IRON MAIDEN: BEHIND THE IRON CURTAINS, Rock In Rio 1985 a dalších bonusů.

Seznam skladeb: 1. Intro: Churchill`s Speech / Aces High

Sestava: Bruce Dickinson - zpěv
Dave Murray - kytara
Adrian Smith - kytara
Steve Harris - basa
Nick McBrain - bicí (messiah)

Lima

IRON MAIDEN je jednou z mála kapel (možná že už i jediná), která z té pověstné "Nové vlny britského heavy-metalu" snese i dneska přísnější měřítka, navzdory tomu, že kvalita jejích alb, v porovnání s tím, co dělali zejména v 80.letech, poněkud upadá. Tohle video k jejich do té doby druhému živáku LIVE AFTER DEATH je ale představuje v plné síle, při jednom ze čtyř vyprodaných koncertů na Floridě roku 1985. Videozáznam byl pořízený jinou noc, než album samotné, ale rozdíly zde žádné nejsou. Tedy v obou případech platí, že pořadí skladeb je stejné, některé songy naživo vyzní mnohem "nářezověji", než ve studiovém provedení (patrné zejména u úvodní ´Aces High´) a ´meidni ´dokazují, že s pojmem "improvizace" si nikdy moc netykali (vyjma skvěle vygradované skladby ´Running Free´, prokládané Dickinsonovými prupovídkami a hecováním). A i na křepčícího třímetrového Eddieho dojde :o) Bezbřehá energie, kulisy laděné do starobylého Egypta a chytlavé skladby, zejména z jejich dvou nejlepších alb ´Number of the Beast´a ´Powerslave´ - no do prčic, můžu dát jiné hodnocení než pětihvězdičkové?? Zvlášť při vzpomínce, kdy jsem v 2.půlce 80.let jako mladej "metalák" obrážel koncerty s džískou plnou nášivek? :o) ()

Jara.Cimrman.jr

Live After Death je nejlepší heavy metalový koncert všech dob. Samozřejmě se o tom mohou vést diskuze, někdo s tím může i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se s tím dá dělat. V době metalu zaslíbené totiž Železní paňácové vtrhli na pódium a spustili takový uragán, že mi z toho ještě týden vlály vlasy, které jsem nikdy neměl. ()

MM_Ramone

Anglická hudobná skupina Iron Maiden je dnes pre mňa predovšetkým nostalgickou záležitosťou. Občas si ich ešte rád vypočujem, ale ani zďaleka ich nežerem tak ako v dobách, kedy vznikol záznam tohto ich koncertu. V roku 1985 som bol ich hudbou doslova posadnutý. Vo vtedajšom socialistickom zriadení bolo však veľmi ťažké zohnať ich nahrávky. Bola to kapela, ktorá komunistom nevyhovovala. Ani neviem, čo všetko by som dal za to, aby som mohol zhliadnuť ich naživo. Vtedy to bolo takmer nemožné. Teraz, po tridsiatich rokoch, som si kukol ich oficiálne koncertné DVD "Live After Death" a opäť vo mne ožil ten mladý vlasatý rebel. Iron Maiden pre mňa navždy zostanú kráľmi heavy metalu. ***** ()

Kryton

Pro mě nejlepší heavy metalový koncert co jsem kdy na DVD viděl. IM ve vrcholné formě k turné k mé oblíbené desce Powerslave. Více není co dodat a zamiřte někdy na turné , kdy se opakují 80tky. ()

janesX

Pôvodne tu boli za mňa štyri hviezdy, no nevydržalo to ani pol dňa a zisťujem, že pre Iron Maiden (rokov osemdesiatych) mám takú slabosť, že sa na tie štyri nedokážem dívať a skrátka tam tú piatu musím prihodiť.. Aj keď mi tam chýba moja obľúbená, nikdy neopočúvatelná Flash On The Blade. ()

icedalaman

Skupina na vrcholu své slávy v osmdesátých letech. Nejlepší muzkální období historie. Dnes už se bohužel tato kvalita nahrazuje pseudohudbou jako je disco, hip hop, techno a co já vím jaké sračky ještě. Syrové, hutné a bez obalu. Perfektí show a Eddie jako sfinga mě dostal. ()

BOURQUE

Tento záznam z koncertu nesmie uniknúť ani jednému fanúšikovi heavy metalovej hudby! Pravdepodobne najlepší heavy metalový koncert všetkých čias! Geniálny a teatrálny pódium, úžasný a vykryštalizovaný zvuk a jedna kapela na absolútnej vrchole, ktorá bez akýchkoľvek pochybností patrí medzi najväčšie a najvýznamnejšie. Určite odporúčam všetky pesničky, ale zvlášť odporúčam skladbu „The Rime of the Ancient Mariner“, ktorá tu znie ako pesnička z inej planéty. Osobné hodnotenie: 100% (*****) ()

EddieIron

Skutečnost,že jsme v té době neměli možnost tohle vidět naživo řadím mezi zločiny komunismu!Live After Death je podle mnohých,včetně mě,nejlepším živákem všech dob.Víc nemá smysl se rozepisovat.100 procent!!! ()

GASTON73

Skladby: 1.Intro: Churchill`s Speech / Aces High 2.Minutes to Midnight 3.The Trooper 4.Revelations 5.Flight of Icarus 6.The Rime of the Ancient Mariner 7.Powerslave 8.The Number of the Beast 9.Hallowed Be Thy Name 10.Iron Maiden 11.Run to the Hills 12.Running Free 13.Sanctuary ()

Martyr.blood

Kurva, toto je nezabudnuteľná podívaná! Aj keby osobne zamnou došiel Bruce Dickinson a povedal že som kokot tak nepoviem že toto vystúpenie je napiču, lebo toto má v sebe mágiu Maidenu! Run! Live to fly! Fly to live! Aces hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiigh!!!!!!!!!!!!!!! ()

hevys

legendárni kapela v dnes již klasické sestavě /dickinson,harris,murray,smith,mcbrain/ a jejich pamatné turné world slavery k albu powerslave je to nejlepší co kdy mohlo vzniknout. ()