Iron Maiden: Death On The Road

• Veľká Británia Iron Maiden: Death on the Road

Na podzim roku 2003, 24. listopadu, předvedli Iron Maiden svou dosud nejvýpravnější a nejvíce strhující show během světového turné k albu Dance of Death. Bylo zachyceno během koncertu ve Westfallenhalle v Dortmundu a pečlivě sestříháno Stevem Harrisem, Záznam vás přenese přímo do centra dění plného síly, dramatu a výborné podívané, jako byste byli v první řadě! Více než dvě hodiny bonusů obsahují mimo jiné celovečerní dokument o nahrávání alba Dance of Death včetně přípravy celé tour a pohledů do zákulisí kapely. Navíc mezi bonusy najdete promo videa z alba Dance of Death, fotky a artworky, galerie, rozhovory s kapelou a fanoušky a spoustu dalšího, což vám umožní udělat si kompletní obrázek o albu a turné. (oficiálny text distribútora)

J.e.r.e.c

Sestřih koncertu z turné ke druhé desce po návratu Dickinsona (a zároveň poslední, která za něco stojí) „Dance of Death“ je postaven z velké části právě na ní. To mi celkem vyhovuje, přece jen ty písničky nemám tak oposlouchané, jako staré fláky. Bruce je na pódiu jasným tahounem číslo jedna, lítá nahoru po kulisách dolů, hadry mění častěji, než Lady Gaga, a ještě u toho zvládá zpívat. I když poměrně často hlasově lehce nezvládá a nechává to na skvělých německých fanoušcích. Koncert je vizuálně velké divadlo a fans si rozhodně museli přijít na své. Já bez tortury přiznávám, že mě Železní panáci nikdy příliš nebrali, a tenhle sestříhaný (imho docela brutálně, DVD má o 35 minut víc) koncert na tom nic nemění. ()

Fuhman.Dajar

Dance of Death a Paschendale a No More Lies a Rainmaker a Wildest Dreams a Journeyman  jediné skladby které na tomto koncerte kapela zahrála. Nicko Mcbrain v jednom rozhovoru řekl , že některé skladby které jsou na studiovém albu např. Montségur tu nikdy živě nehráli jako bylo v případě Face in the Sand tam používal dvojitý basový pedál a nemohl ty pasáže stíhat jednou nohou takže musel hrát oběma. ()

EddieIron

Nemůžu si pomoci,ale pražský koncert tohoto turné byl mnohem lepší.A opravdu nepříjemný je brutální střih,který po pár minutách začne být tak otravný,že se člověk víc soustředí na to,aby ho nebolely oči než na muziku.Naštěstí hudba všechny neduhy přebije a nejde jen o staré fláky.Dance of Death,No More Lies nebo Paschendale jsou hudební skvosty! ()

reky

I když Dance Of Death řadím téměř na chvost diskografie kapely co do oblíbenosti, živé provedení se celkem vydařilo. Skladby z desky naživo fungují velice dobře, jeden příklad za všechny je monumentální Paschendale. Záporem DVD je zběsilý, až klipovitý střih, který přichází co pár sekund, takže je divák nucen během kytarových sól sledovat všechno možné, jen ne příslušného kytaristu. Bruce také nemá úplnou top formu, což je způsobené údajným nachlazením v době natáčení koncertu. ()

gogos

Iron Maiden je pojem. Patří mezi nejlepší kapely všech dob a jejich vystoupení o tom svědčí. Přesto si nemůžu pomoc, ale Maidni mají mnohem lepší DVD a mají na víc... Možná že dortmund nebyl tím pravým městem pro koncert, možná nebyl Dickinson v plné formě, každopádně si toto dílo nezaslouží nejvyšší hodnocení... ()