Iron Maiden: Rock in Rio

(koncert)
všetky plagáty

Rock in Rio je film s živým koncertem legendární heavymetalové skupiny Iron Maiden. Bylo nahráno během festivalu Rock in Rio v brazilském Rio de Janeiro. Na jejich vystoupení přišlo okolo 250 000 lidí - což je nejvíce v historii kapely, hlavně díky návratu zpěváka Bruce Dickinsona a kytaristy Adriana Smitha. (culas)

masw

Tento koncert z roku 2001, je to nejlepší Live DVD, které tato britská heavymetalová kapela vydala. Záznam z Brazílie je skvělý hlavně díky atmosféře, počtu diváků a také Dickinsonovým divokým chováním (skoky, jízda na kameře). Obsahuje hlavně skladby z alba Brave New World, ale také starší kousky (které jsme si měli možnost vychutnat i v Ostravě tedy část). Takže vynikající DVD, vynikající kapely. UP THE IRONs!!! ()

Zombiepod

Kedysi som bol veľkým fanúšikom Ironu, dnes ma ich hudba už príliš neberie, ale toto vystúpenie v Riu je dodnes snáď najlepším DVD koncertom, aké som kedy videl. Neopísatelná atmosféra štvrť milióna ľudí, kapela hrá bez najmenších chýb a celá show, ktorú tu fanúšikom predvádzajú, je nesmierne originálna, svojská a nenapodobiteľná. Bruce Dickinson má nezabudnuteľný hlas ako na nahrávkach, tak aj naživo a aj po toľkých rokoch nám "starčekovia" ukazujú, ako má vyzerať pravé heavymetalové vystúpenie. Keď na mňa Rock in Rio takto zapôsobilo z TV obrazovky, aké to už muselo byť naživo? Škoda, že som tam nemohol byť. ()

DaViD´82

Eddieho pohůnky moc nemusím, ale to nic nemění na tom, že tento živák z Ria je jedním z nejlepších zaznamenaných koncertů vůbec. Zčásti jsou na vinně samotní Maideni, jelikož hrají v životní formě, ale hlavním kladem je přítomnost čtvrt milionu fanatických Brazilců znajících každou notu snad lépe než samotní interpreti. Vytváří tak jeden obrovský kotel a ze záznamu především díky nim sálá ohromná energie, jakou postrádá devětadevadesát procent koncertů na DVD. Po shlédnutí budete rozhodně litovat, že jste u toho nebyli. Což je pro záznam koncertu to nejlepší vyznamenání. ()

masiko

Maideny miluju a tohle je jejich nejlepší koncert. Hlavně ta podpora lidí je úplně úžasná. Takže kterej píčus tam nechal Dickinsona "dozpívat" ty pasáže, který během koncertu naschvál vynechal? A navíc ty lidi ztlumil? To fakt musel udělat jen úplnej debil a tim se mu dokonale povedlo zničit pravděpodovně nejlepší koncert všech dob a udělat z něj lehkej nadprůměr (maidenovskej podprůměr). Myslim v týhle DVD verzy, která je tim naprosto zmrvená. A já se těšil, že konečně uvidim, jak se Dickinson tváří u toho démonickýho smíchu na konci pomalé části Fear of the Dark... Samozřejmě kvůli maskování umělého dozpívání vynechaného verše (aby nebylo vidět, že Dickinson má zavřenou pusu) je v tu chvíli záběr někam do prdele. Tam si taky můžou producenti strčit tohle zesraný dývko. ()

Mirokukii

Božská Iron Maiden představuje svůj Báječný nový svět ve své plné síle a s nezadržitelnou energií. Po pár průletech nad hlavami stovek tisíců brazilců, nezbytném úvodu zachycujícím šílenou atmosféru z placu, a pár slovech od samotných aktérů, se do potemělé oblohy začnou rozeznívat první tóny Goldsmithovi Arthur's Farewell (První rytíř), a mě pomalinku začíná naskakovat husí kůže. Hudba ani pořádně nedozní, a na stejdž se vřítí první blázen s kytarou, jenž mi za pomoci riffu Wicker Man (skladbou inspirovanou stejnojmeným filmem) naježí všechny chlupy na těle, přičemž vystřelým ze sedadla. Neskutečná šou. Parádní skladby hraný od podlahy. Neutichající tóny. Nespočet explozí. Nejlepší koncert co jsem viděl. ()

• Na koncert se přišlo podívat 250 000 lidí. Jednalo se o poslední koncert světového turné k desce „Brave New World“ (2002). (Fuhman.Dajar)