Keď starnúci Ted Crawford (Anthony Hopkins) zistí, že ho jeho prekrásna a výrazne mladšia manželka Jennifer (Embeth Davidtz) podvádza s iným, naplánuje jej vraždu – dokonalú vraždu! Medzi policajtmi, ktorí prídu na miesto činu, je i detektív Rob Nunally (Billy Burke), skúsený vyjednávač v rukojemníckych drámach, ktorý ako jediný získa povolenie vstúpiť do Crawfordovej rezidencie. A hoci sa mu Crawford k vražde manželky okamžite prizná, Nunally mu prakticky nevenuje pozornosť, pretože nedokáže prestať civieť na umierajúcu ženu na dlážke v stále sa zväčšujúcej kaluži krvi – je ňou totiž jeho milenka, ktorej pravú identitu doposiaľ nepoznal! Crawforda následne uväznia a obžalujú. Obžaloby sa ujme mladý a ambiciózny Willy Beachum (Ryan Gosling), asistent okresného prokurátora Joea Lobruta (David Strathairn), ktorý verí v rýchly proces a ľahké víťazstvo. Ibaže nič nie je tak jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá – a tak si zakrátko nielen Crawford, ale i Willy bolestne uvedomia, že v živote každého človeka raz nastane „okamih zlomu", v ktorom sa naruší aj tá najdokonalejšia fasáda... (TV Doma)

gemi

Je to těsně pod hranicí čtyř hvězd. Ale těžko si v roli zlého génia představit někoho lepšího než Anthony Hopkinse. ()

Lupes

Docela překvapivý thriller s nevytěženým potenciálem. Dobré, ale mohlo být lepší. Směrem ke konci klesající úroveň, americká nutnost vítězství dobra a spravedlnosti naštěstí kazí jen posledních pár záběrů. Byť je na Anthony Hopkinsovi věk už dosti znát, v záběru je bohužel o poznání méně než Ryan Gosling, jehož výraz ztraceného psíka z útulku mění toto drama v komedii. Na druhou stranu, o to lépe se fandí temné straně síly... ()

ER

Tady lze litovat,že se ze zajímavé pointy,klube drama s právními kličkami,jelikož osobní rovina v rámci hlavních postav je o hodně zajímavější. ()

Acrobat

Slušná vec, kde nevedno, kto má posledný tromf. Trochu prispatá réžia s nepochopiteľným nastavením svetla pri snímaní postáv ale nevadí. Právnické thrillery s prímesou policajtov vedia narobiť dusno a ťahajú diváka za nos. Tu sa to podarilo aj vďaka kamennému Hopkinsovi a vnútorne šibnutému Goslingovi. Nevyhráš prípad letíš, je tiež zrkadlom trochu drsnej demokracie západu. Od všetkého sa to tam mieša, civil, trest, represia, súdy. Všetky činné zložky obalené malou ale výbornou fintou. Dobré, pri inom režiséerovi možno výborné. (videné 16.04.2018, Dajto archív) ()

bearmeedek

Film vidělo už hodně lidí, celkové hodnocení velmi dobré, podsouvané komentáře mizerné. Já jsem k filmu přišel náhodou, při výběru z nevybratelné nabídky našich televizí. A byl jsem nadšen. Kamera, světlo, tempo a nálada, a v neposlední řadě i hudba, to všechno připomínalo o hodně starší kriminální thrillery. To samé téma, kdy jasný vrah si pohrává se spravedlností. Ovšem závěr byl originální. Spokojenost. ()

rublik05

Poměrně slušně natočený, avšak neuvěřitelně nudný snímek, který skutečně táhnou jen a pouze Anthony Hopkins a Ryan Gosling, jejichž scény patří k tomu nejlepšímu, co snímek nabízí. Přestože má film zajímavý námět, kvalitní zpracování a délku zhruba sto minut, tak stejně po většinu času nudí a zaujme jen vyloženě několika scénami. Velká škoda, potenciál byl obrovský. 5/10. ()

Lichty

Devadesát minut jsem si užíval Hopkinsovu hru a Goslingovu snahu o spravedlnost v příjemném rytmu a zcela jasně jsem uvažoval o vyšším hodnocení. Jenže jak Hoblit rozjel poměrně dlouhou zajímavou kriminálku, nevěděl asi úplně přesně, jakým stylem chce celou věc zakončit. A zakončil to bohužel tím nejhorším, logicky nevyváženým a v reálu naprosto nemožným závěrem, kterým pohřbil veškerou snahu scénáře i jeho v zrcadlech různě se odrážející režii. ()

Looka

V tomhle filmu si mě definitivně získal R. Gosling. Jinak jde o celkem snadno zapomenutelný film i když zápletka a rozuzlení není tak špatné. ()

zmates

To, že se 100 minut čistého času pronudíme až k jedné, byť zajímavé, pointě, nepovažuji za obstojnou moderní filmařinu. Během těchto minut se seznámíme se špatně obsazenou postavou státního zástupce (Gosling se tam vážně nehodí), uslyšíme jednu dobrou hlášku a nesčetněkrát si prohlédneme Anthonyho Hopkinse s jeho "dívej, jakej jsem hajzl" výrazem na tváři. Když k tomu ještě se svou troškou do mlýna přijde český dabing, kde největšího smrkáče Goslinga mluví snad Alfred Strejček nebo co, je nezdar dokonán. Na jedné spásné myšlence se film stavět nedá. ()

smeke

Neskutočne priehladná finta a uplne trapné vyriešenie pomocou mobilou. Rozťahané, vedlajší dej uplne mimo. Ten záver vyzeral ako v rozprávočke dobro zvíťazilo nad zlom. Priemer. ()

.killer.

Chytrý film, obalený naprosto zbytečnýma odhybkama někam do prázdna. Základní dějová linka nemá chybu, ale kupříkladu Rosamund Pike by mohla být úplně v klidu ze scénáře vyškrtnuta a nic by se nestalo. Stejně tak pracovní problémy Ryana Goslinga. Zbytečné desítky dialogů, které natahují délku stopáže a vůbec nevedou k závěru filmu. To je asi jediný defekt, který mi tu nesedl. Co se týče hereckých výkonů, tak jsem spokojen. Kamera i hudba standard. Podobných filmů je řada, ale tento patří k těm povedenějším. ()

john.h

Celkem solidní detektivko-právnická podívaná, kde se mezi sebou utká zajímavá dvojice Gosling - Hopkins. Škoda, že to ještě trošku neupravili a neudělali z toho nějaké pokračování Hannibala. Při Hopkinsově kreaci jsem si na něj totiž nejednou vzpomněl. ()

Indyi

Zápletka se brzy odkryje a až do konce už žádné velké překvapení nepřijde. Typické soudní drama, kde na jedné straně stojí arogantní fracek Gosling v roli mladého talentovaného státního zástupce, který si přeje připsat další čárku do kolonky vyřešených, pardon vyhraných případů. Na straně druhé chladnokrevný, mrazivě neodolatelný vrah Anthony Hopkins. Průměrný film, který táhnou právě oba jmenovaní. ()

dogma97

Skořápka by se mi snad i líbila (herci, kamera, rytmus), kdyby ale náplň nebyla tak chabá - právnicky ubohé, s chatrnou zápletkou. ()

Dendulkaa_

Scény kde je Hopkins s Goslingem jsou bravurní.. Jak si to Hopkins krásně užívá. Kdyby tak to okolo bylo jěště trošku víc zajimavější. ()