Keď starnúci Ted Crawford (Anthony Hopkins) zistí, že ho jeho prekrásna a výrazne mladšia manželka Jennifer (Embeth Davidtz) podvádza s iným, naplánuje jej vraždu – dokonalú vraždu! Medzi policajtmi, ktorí prídu na miesto činu, je i detektív Rob Nunally (Billy Burke), skúsený vyjednávač v rukojemníckych drámach, ktorý ako jediný získa povolenie vstúpiť do Crawfordovej rezidencie. A hoci sa mu Crawford k vražde manželky okamžite prizná, Nunally mu prakticky nevenuje pozornosť, pretože nedokáže prestať civieť na umierajúcu ženu na dlážke v stále sa zväčšujúcej kaluži krvi – je ňou totiž jeho milenka, ktorej pravú identitu doposiaľ nepoznal! Crawforda následne uväznia a obžalujú. Obžaloby sa ujme mladý a ambiciózny Willy Beachum (Ryan Gosling), asistent okresného prokurátora Joea Lobruta (David Strathairn), ktorý verí v rýchly proces a ľahké víťazstvo. Ibaže nič nie je tak jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá – a tak si zakrátko nielen Crawford, ale i Willy bolestne uvedomia, že v živote každého človeka raz nastane „okamih zlomu", v ktorom sa naruší aj tá najdokonalejšia fasáda... (TV Doma)

ghatos

Samotná zápletka (vrah vs. žalobce) ujde, vše ostatní je taková nepovedená stafáž. Anthony Hopkins jednoznačně převyšuje Ryana Goslinga. Zbytek osazenstva herecky nestačí ani na mladého právníka. Viděl jsem to ve žlutém autobuse - tam je to postačující. 60%. ()

J-o-k-e-r

Moc se mi líbí takové filmy, rád je i v poslední době vyhledávám. Pro okolí jasně definovaný scénář, ačkoli je divákovi hned jasné, že to nemůže být tak jednoduché a jasné...nadprůměrný i inteligentní thriller s ještě málo známým R. Goslingem na jedné straně a se zkušeným matadorem A. Hopkinsem na druhé. Hra začíná... ()

D28

Všetci vieme, kto je vrah, asi polovica i to, kde je vražedná zbraň, no a napriek tomu nás film drží v slušnom napätí až do konca. A nikto, kto nečítal scenár, nemôže vedieť,aký bude, to mi nevyhovoríte.Mňa okrem správnej thrillerovej atmosféry bavilo najmä "ksichtové herectvo" oboch duelantov, dokonca i relatívna jednoduchosť príbehu - tu to pasovalo.Zbytočných slov som veľa nenašla, tak ani ja nejdem nimi plytvať.Dobrý film. ()

Miki8888

Já toho Goslinga prostě žeru, v tomhle filmu mu role ,,zasraného právníka" fakt sedla. Dokáže využít svého charisma a držet se svého - mluviti stříbro, mlčeti zlato. Hopkinse nemá ani cenu komentovat, to je taky pecka. Opět musím podotknout na nedostatek a tím je ženská role a scény s ní, herečka Rosamund Pike není nesympatická, v roli působila normálně, ovšem pokládám si otázku, proč tam vlastně něco takového muselo být? Vždyť ona tam neměla žádný , ale vůbec žádný význam. Prostře zbytečně to natahuje snímek scénkama o ničem. Koho zajímá rodinná žranice na den díkuvzdání apod. Jinak sem se, ale skvěle bavil. Takže se těch pár minut dalo bez problému přežít. ()

Autogram

Nudná právnická konverzačka. To jedno nápadité objasnenie na konci nič nezachránilo. Rosamunda sa tam predvádza, skrášľuje scény, ale inak je bez akéhokoľvek prínosu v príbehu. ()

TheRoller

Hopkins v deriváte na svoju najslávnejšiu rolu. Gosling, aj keď ho dosť nemusím, viac ako schopný. Rosamund celučičká na spapanie. Celkovo dobrá atmosféra s originálnym, neotrepaným námetom a s ešte lepším rozuzlením. Zbraň bola ukrytá geniálne a páčil sa mi aj spôsob, ako sa na to prišlo - náhodou, asociáciou. Najlepší moment: Finále Anthonyho a Ryana. ()

Kurikmoon

Zaujímavá jednorázovka, kde ma bavili sledovať herecké výkony hlavných postáv. Prekvapenie ku koncu sa nekonalo, asi som mal svoju silnejšiu chvíľku... ()

ganz

Všichni se můžou snažit o sto šest, hrát co to jde, ale podprůměrný film to prostě nezachrání. Když i twist, který by měl šokovat, nebo alespoň překvapit, je úplně hrozná nuda, je něco špatně. Prostě to celé stojí na chatrných základech. Proč by proboha milionář vymýšlel takhle stupidní a komplikovaný plán, který se s každou další proměnou může rozpadnout? Pokud by se chtěl zbavit svojí ženy v realitě, tak by se prostě ztratila a už nenašla. Postavit plán na tom, že detektiv, se kterým tvoje žena spí, má pistoli, tak si koupím stejnou pistoli, pistoli mu vyměnín, pak budu doufat, že se mi podaří dostat jeho a pouze jeho na místo činu obležené policií a .... Ne. Prostě ne. ()

m.a.t.o.

„Neviem ako by som to mal povedať v právnickej terminológii, ctihodnosť.“ – „Opíšte to vlastnými slovami.“ – „Tuto pán svedok trtkal moju ženu.“ Komentár obsahuje spoilery! (Takmer) dokonalý zločin v podaní Antonyho Hopkinsa, ktorý si celý film kradne pre seba. Až mi na konci bolo ľúto, že mu to nevyšlo. 70 %  ()

manonfire

Film bohužel vcelku dost nudně pojatý. Na druhou stranu obě pointy na konci, kdy jedna přebyla druhou patří v rámci justičních dramat mezi ty umější. Jak se říká, pokud je pointa překvapivá přestože je logická, tak je vyhráno. Škoda, že z toho nápadu nemohl film těžit po celou dobu. 50% ()

Philoun1

Celkem slušný thriller ze soudní síně s výborným hereckým obsazením, ale i přesto mě film nedokázal přesvědčit o své výjimečnosti, podobných sem viděl spoustu a ještě uvidim. ()

jatamansi

Záběry na důvtipnou Hopkinsovu hračku přímo předznamenávají důmyslnou konstrukci jeho zločinu. Od začátku víme, co a jak udělal, co naplánoval, a člověk se zmítá ve dvou kontrastech. Na jednu stranu si film a Hopkinsovo herectví opravdu užít, na stranu druhou ať už je rychle konec a ať vím, jak to dopadne. Trochu mi to připomínalo výstup na Solisko. Lezete, už to vypadá, že jste nahoře, ale je to jen další klam. Vrchol ještě výš. A stejně tak si tvůrci hráli s námi, když už to vypadalo na konec, ještě něco se ukázalo a jelo se dál. Hopkins je pan herec, nezapře divadelníka a jeho mimická škála je úsporná, leč dokonalá. Sire Anthony, tohle se vám fakt povedlo. ()

Specs

Hlášky: Robert Nunally: - "Tede, je vaše žena tady? Je v pořádku?" Ted Crawford: - "To si nemyslím. Zastřelil jsem ji." & Ted Crawford: - "Můj pták má důkaz." soudce Robinson: - "Promiňte?" Ted Crawford: - "Můj soukromý detektiv, říkám mu pták." & Ted Crawford: - "Teď byste si mě měl opravdu předcházet, Willy." Willy Beachum: - "Proč?" Ted Crawford: - "To, co zbylo z jejího života, závisí na přístrojích fungujících díky kabelům, které vedou k zásuvkám v elektrickém obvodu. A já rozhoduji o tom, kdy je vytáhnou. Proto." ()

Vercinix

Jediné co bych tomuto filmu vytkl je jistá archetypičnost postav a (a toto by mi vadilo snad ještě více) velmi lehká předvídatelnost děje či zvratů. Ovšem herecké výkony a obsazení z tohoto snímku dělají koncert "latentního" dramatu. ()

Liqid

Pánové Goslig a Hopkis jsou výborní herci a tenhle film utáhli naprosto skvěle, bez nich by to byl propadák. Možná tam mohl Hopkins dostat větší prostor pro předvedení svojí geniality. Taky jsem moc nepochopil, proč tam cpali vztah Gosliga a Pike, působilo to na mě jako pouhé natahování času. ()

Aqualung

Život se periodicky opakuje, nuda a vzrušení.Manželka najde milence, či cosi na ten způsob. Nevěra se provalí. Banální situace. Nicméně nikoliv banální pokud jde o způsob řešení.Hopkinsova postava brilantním způsobem promíchá okolnosti vraždy, či přizabití, přizná se, je uvězněn a dává se do práce.Arogantní právnický hejsek se do kausy pustí a postupně je vyveden z omylu, či uveden do reality reprezentované Hopkinsovým scénářem.Je veden jako pes na procházce, uvědomuje si svou úlohu šaška.Nebudu dál popisovat běh děje.Jde o vítězství brilantní logiky a analýzy s precizně připraveným scénářem nad mechanismem justice, která se medvědím způsobem snaží dosíci spravedlnosti.Šaškárna justicie....Běsnící peripetie při odpojení nešťastné ženy od životní podpory jen podtrhuje výše uvedené.Běhal mi mráz po zádech.Brilantní mozek zvládne ledacos.........I rozhovor na závěr.....Slušná detektivka navečer...Není-liž pravda? ()

ethos

Musim povedat, ze som bol celkom prijemne prekvapeni. Pekna myslienka slusne prepracovana. Chybalo tomu trochu viac emocii a akcie. Ale inac to bolo velmi dobre. ()

Soweek

Přijde mi, že film se chce celou dobu tvářit jako hodně inteligentní a herecké obsazení tomu i odpovídá, ale celkový dojem z něj je trochu chabý. ()