Keď starnúci Ted Crawford (Anthony Hopkins) zistí, že ho jeho prekrásna a výrazne mladšia manželka Jennifer (Embeth Davidtz) podvádza s iným, naplánuje jej vraždu – dokonalú vraždu! Medzi policajtmi, ktorí prídu na miesto činu, je i detektív Rob Nunally (Billy Burke), skúsený vyjednávač v rukojemníckych drámach, ktorý ako jediný získa povolenie vstúpiť do Crawfordovej rezidencie. A hoci sa mu Crawford k vražde manželky okamžite prizná, Nunally mu prakticky nevenuje pozornosť, pretože nedokáže prestať civieť na umierajúcu ženu na dlážke v stále sa zväčšujúcej kaluži krvi – je ňou totiž jeho milenka, ktorej pravú identitu doposiaľ nepoznal! Crawforda následne uväznia a obžalujú. Obžaloby sa ujme mladý a ambiciózny Willy Beachum (Ryan Gosling), asistent okresného prokurátora Joea Lobruta (David Strathairn), ktorý verí v rýchly proces a ľahké víťazstvo. Ibaže nič nie je tak jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá – a tak si zakrátko nielen Crawford, ale i Willy bolestne uvedomia, že v živote každého človeka raz nastane „okamih zlomu", v ktorom sa naruší aj tá najdokonalejšia fasáda... (TV Doma)

uiu

Anthony Hopkins zastřelí svou nevěrnou manželku. Na místo činu přijede policista, s kterým mu byla manželka nevěrná. Soudní případ dostane mladý a sebevědomý právník. Problém je ovšem v tom, že jediný důkaz proti staříkovi je mrtvá žena v domě - žádné cákance krve na oblečení, vražedná zbraň chybí a přiznání k vraždě z něj dostal milenec manželky. Podaří se případ rozplést a najde si spravedlnost viníka? Ke konci film pokulhává, ale na psychopatického Hopkinse se moc dobře dívá. Trochu mi připomínal svým klidem Hannibala Lectera. ()

Pavlínka9

Hopkins se ideálně hodí na postavy, které oplývají inteligencí, bystrostí, sebejistotou, dávkou elegance, silným charismatem a vychytralostí. Je na něm vidět, že si je od začátku jistý, že všechny trumfy má v rukou on ;) Ale Gosling jakoby byl jeho mladší následovník, který také zachází do detailů a je rozhodnutý přijít na to, co se v tom domě stalo a nechce se daného případu jen tak pustit, i když tím ohrožuje svou kariéru. Kuličky, které se na začátku i v průběhu film - nebo tedy spíše až na konci filmu objevují - jen podtrhují to, s jakou lehkostí a precizností to Hopkins zahrál a jak jeho postava dokáže elegantně, ale zároveň surově zamávat s celým soudním dvorem :) ()

terunka003

Zajímavé, napínavé, psychologické, zabijácky chladné, vypočítavé, promyšlené. Dobrý to bylo. Anthony byl strašidelný, s jeho chladnou tváří a ještě chladnějšími činy. Zajímavý děj, když víte kdo je vrahem, který manipuluje s prostředím. Jde teď jen o to, jak ho usvědčit. Herecké výkony skvělé. Jak jinak. V takovém hereckém složení. Zajímavý krimi film na sváteční večer. ..a jako vůbec mu to nebylo blbý.. ()

PiLgRiM

V rámci žánru tuctová záležitost. Vyzdvihovat zde herecký výkon pana Hopkinse by bylo jako radovat se nad tím, že zmrzlina je studená a sladká. O to víc mě zklamalo, že zde nebyl v úplném popředí snímku a na místo toho se do popředí prodal osobní život Goslinga jež ve finále s hlavním děním filmu nemá pranic společného. Ušlo to. ()

Mihail123

Hopkinsov face je stále strašidelný, Gosling prekvapivo dobrý. Celkom hutná atmosféra, k tomu dosť dobrý, zamotaný príbeh a máme z toho film, ktorý neurazí. ()

PanFilmov

Výborná story, kde to mal hopkins všetko od začiatku pekne premyslené, naplánoval vraždu bez dôkazov, úplne obišiel systém a Gosling na ňho nemal:) nakonci ma dostalo ako sa to všetko pekne zvrtlo a nakoniec ho dostali, pekne vymyslené! ()

Tomatáš

Tvůrci tohoto snímku vsadili všechno, co měli v rukávu, na jednu kartu...tou kartou je samozřejmě Anthony Hopkins. Nebýt jeho výkonu, ze kterého jsem měl občas husí kůži (jak jinak), tak bychom tu možná mluvili o dvouhvězdičkovém braku, který jen bezmyšlenkovitě kopíruje desítky podobných rádoby thrillerů..bohužel!!Vivat Anthony. ()

dANo

Zvláštna koncepcia krimi thrilleru, kedy divák od začiatku vie, kto je vrahom, ale netuší, akú tajomnú hru s vyšetrovateľmi si prichystal... Hopkins hrá síce hlavnú rolu, ale mám pocit, že ho vo filme vidno menej, než Rosamund Pike (asi to bude tým jej šarmom:). Záver filmu ma trochu sklamal a "vďaka" nemu som uvažoval aj nad nižším hodnotením... ale nakoniec som ostal pri 4*, ktoré sú spravodlivé hlavne kvôli tomu nápadu "dokážte mi vinu!". ()

skretik

Výborný film, výborné herecké výkony... a strašný pocit z filmu, keď od samého začiatku viete, kde je chyba, čo sa deje "zle"... Nemám rada filmy, keď viete, kto de robí chybu... ()

JohnSmith

Celkem příjemný thriller,který však vyčnívá z normálu jen výkonem Anthonyho Hopkinse. Bohužel jsem hodně dopředu tušil jak Hopkinse dostat a nechápu, že na to Gosling nepřišel dřív. ()

Natabar

Neuvěřitelně chabý scénář, plný logických děr a nesmyslů, který nezachrání ani Hopkins. Z hovna holt kaviár neuděláš. Smutné ohlédnutí za slávou Hannibala Lectera. ()

Pump

Velmi dobře postavené na charismatu Anthony Hopkinse, kterému docela slušně sekunduje Ryan Gosling. Výborná hudba a propracované interiéry. Bezchybná kamera i scénář. Dlouho jsem se nemohl k filmu odhodlat, ale rozhodně mě příjemně překvapil. Film mohu jen doporučit. Výborné kriminální drama, kde se neztrácí děti a netečou potoky krve. Me gusto! :) ()

Jacob23

70% Hopkins stale umi a Ryan Gosling je nejlepsi mlady herec soucasnosti-jen diky nim se tento pomerne dobre vymysleny thiller dostal z vod prumeru ()

cross

Solidní thriller se solidní atmosférou, originální zápletkou která je reálnějšího charakteru než by se mohlo zdát, dobrou hudbou skvělým obsazením... Proč tedy ***? Protože Fracture mě až na pár chvil nepřišel vůbec napínavý, z mého pohledu obsahoval několik logickcýh chybiček a celkově mi přišel takový nedotažený... Ale rozhodně to není film, který by nestál za vidění - i mé hodnocení je na samém vrcholku své kategorie... ()

Blackberry

Milujem dokonalé filmy s výborne obsadenými zapamätateľnými tvárami, čo spĺňajú všetky tri hlavné postavy. Ja tu na rozdiel od mnohých vás nevidím výraznejšie chyby, ba i prostredie je tak uhladené, že je to až nereálne. Jediná nevýhoda je tá, že tento film vychádza v čase, keď sme zaplavení a zahltení kriminálnymi seriálmi zobrazujúce podobné "neriešiteľné" prípady, vrátane tých zo súdneho prostredia. ()

klima777

Old school, která se mi hodně líbila. Ad zakončení: Vážně pochybuji, že by odpojení od podpůrných přístrojů (byť za daných okolností), mohlo v americkém právním systému vyústit v tak závažné obvinění. A pokud ano, Crawforda z celé záležitosti vyseká pár schopných advokátů, dříve než řekne: Fracture. 3,5* ()