Kým predchádzajúce filmy trilógie X-Men sa odohrávali v nie príliš vzdialenej budúcnosti, príbeh o Wolverinovi sa odohráva v 70. rokoch minulého storočia. Dej sa vracia k počiatkom Wolverinovej (Hugh Jackman) hrdinskej kariéry i tragickým udalostiam jeho života, z ktorých ho najviac poznamená smrť osudovej lásky Kayle Silverfoxovej (Lynn Collinsová). Jej smrť spôsobí, že sa Wolverine zapletie sa s tajným vládnym vojenským programom Weapon X, ktorý mu navždy úplne zmení život. Pod velením Williama Strykera (Danny Huston) sa sformuje tajná vojenská jednotka Team X, zložená výlučne z mutantov. Jedným z nich je tiež Viktor Creed alias Sabretooth (Liev Schreiber), neskrotná bytosť s neuveriteľnou silou. A práve s ním musí Wolverine zviesť svoj najťažší súboj... (TV JOJ)

JosefTomas

Je mi líto tohle odepsat, protože to má skoro vše, co se má mít. Příběh ujde, herci taky dobrý, akce celkem obstojná, jen ty triky mohly být o dost lepší, co se s tím studiem sakra stalo? ()

Mkartaylas56

První film, který je dějově čistě o Loganovi se celkem povedl. Je zde vyzobrazen jeho původ, a vše, co se stalo před prvními X-Meny. Akce je tam tak akorát. 65% ()

Gamekeeper77

Tahle Wolveriská sólovka se teda hodně povedla.Výborný prequel X-Menovské ságy, který je kromě téměř nepolevující akce hodně sytý i po emocionální stránce. Navíc tu dostáváme i pár odpovědí na otázky z předcházející trilogie týkající se hlavně Loganovy minulosti. Jackman opět skvělý, lepší je už snad jen magor Schreiber. A to intro, nejhustější co jsem kdy viděl! Za mě velká spokojenost. 88%. ()

horor2

Film sráží dolů scénář a některé jednání postav i momenty, kdy se má člověk spojit a Ryan Reynolds ( Jako se po letech ukázalo ) nebyl správně využit. Dozvíme se, co se Rosomákovi stalo, pravdou ale je, že seznamovačka mohla dopadnout lépe. ()

ostravak30

Podstatou tohoto filmu je vlastně to, dozvědět se, jak Wolverine ke svému náčiní přišel. Náčiní, které by mu i střihoruký Edward záviděl. A to se také dozvíme. Ostatní je spíše snůška akčních bitek, které na můj vkus ale končí brzo a nejsou dotaženy do konce a efektů, které místy berou dech. Je závěrečná bitka desítky metrů nad zemí s bratrem v zádech stála za to. Scénář je lehce průměrný a k průměrnosti spěje, je však nutné říct, že k tomu přispívá především méně vtipných hlášek, které by se později staly kultovními. Wolverine je prostě jen film o jednom z X-Menů, který vysvětluje. Závažnou dějovou ani filmovou kvalitou, ale neoplývá. Možná i díky absenci dalších Marvelovských důležitých postav, těžko říct. Ve světě Marvelu se dá ale tohle považovat za pouhou odbočku, kterou díky nově nabytým znalostem historie, jež tato odbočka poskytuje, stačí zhlédnout jednou. ()

DarweyD

Nepřijde mi to tak hrozný jak každej řiká, akce je tu solidní, film baví celou dobu, je to sice dost jiný než ostatní komixárny ale v lepším slovasmyslu, a viktor ztvárněnej L. Schreiberem je jedna z nejlepších postav co kdy v x-menech byla. Jediný co bych filmu opravdu vytknul je ta věc s deadpoolem, ale ta už je teď stejně napravená, no ne? ()

mrclTV

Dosť neoriginálny film o najoriginálnejšej postave X-Menov... Taký lenivý prístup hraný na istotu, kde zápletka je tak jednoduchá a očividná so všetkými svojimi nula dejovými zvratmi, že to človeka nebaví pozerať. A ani herecké výkony, obsadenie, akcia či efekty nevybočujú z radu. Takže na filme som nenašiel nič, čo ma potešilo. NUDA. Okej, za to finále s Deadpoolom dvíham o hviezdičku. ()

adamix

Priveľa postáv, ktoré sa tu len tak mihnú a potom rýchlo s niekoľkými vetami len tak zmiznú. Okrem toho zanedbané efekty a ako tak znesiteľná akcia. V tomto prípade ma viac zaujímal príbeh o Loganovom pôvode, aj tak som sa stále nedozvedel, ako je možné, že sa na desiatky rokov ,,zasekol" v tom istom veku s rovnakou podobou. Čo už. Ale je to pozerateľné. Zo Sabertootha sa dalo viacej vyžmýkať, rovnako ako z celého filmu. Za mňa 65%. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,6/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 37%, Audience Score - 58% | FDb.cz - 81.4% | Tak tohle nás teda slušně překvapilo! Po (jenom) lehce nadprůměrné trojce jsme si mysleli, že tento film bude ještě horší. Ale tenhle Origin fakt překvapil! Hugh Jackman se se svojí životní rolí opět výborně ztotožnil a společně s jinak průměrným Gavinem Hoodem se předvedl ve velmi dobré formě. Film totiž naprosto nenudí, akce je vyvážená a konec je také super! Ale Deadpool (Ryan Reynolds:) si na svůj okamžik ještě pár let musel počkat...:-) 75% ()

subic

Tak takhle nějak to prý bylo na začátku s Wolverinem. Tady ho vytunili, nejdřív měl vysouvací drápky a něčeho křehkého a lámavého, tak teď je má z nějakého toho adiamantu. A tak může sejmou dalšího drápala, kterého hraje Liev Schreiber. Triky nic moc tak jak z roku 2000. 5/10 ()

PlysovyMacko

Ako origin movie veľmi uponáhľané a zjednodušené. Celý dej sa dá zhrnúť do jedného slova: pomsta. To by až tak nevadilo, akcia šlape, wolverine je zviera ale nechápem Viktorovu motivaciu vrazdit. Dozvieme sa o pôvode Wolverinovho mena aj ako získal kostru z adamantia. Najvydarenejsia scéna je úvodný zostrih, prierez dejinami vojen. ()

Lubakus

Pro začátek: Wolverine je béčko. Nic více nic méně. Obrovský rozpočet, perfektní (cool) herci, drsný hlášky, odvázaný humor, megahustej záporák (Liev Schreiber objevil svoji životní roli) a v neposlední v řade Hugh Jackman vlastnící muskulaturu před kterou musí každ¨ý smeknout klobouk a spousta triků. Jenže..... Ono všechno to létání a dopadání na všechny 4 není žádný odkaz 80. let, ke kterým se tento film nejen hlásí ale během těch 107 minut to člověku bije přímo vělkým adamantiovým nápisem přímo do morku kostí. Snad jen ty triky jsou staromódní a jaksi už v dnešní době vládnoucí ILM už vlastně i celkově ubohé. Singer nastavil laťku kurevsky vysoko, a to nejen pro x men universum ale hlavně pro akční film. Jeho podání reflektuje absolutní čistotu záběru, který slouží ději, nikterak puhopouhému exhibicionismu, který právě předvádí HOOD. ()

Beckett

Od dalších X-menů jsem opravdu nečekal nic a taky jsem se nespletl. Nuda, nuda, nesmysl, nuda, nesmysl. Ale jako tupý akčňák to obstojí aspoň na ty dvě hvězdičky. Důvod, proč si je tvůrci téhle obludnosti nezaslouží, je ten, že se rozhodli zničit bezkonkurenčně nejlepší postavu, kterou kdy Marvel zplodil, a sice Wadea Wilsona alias Deadpoola. Jeho přezdívka je "Merc with a mouth" a vám nestačí mu dát za celý film jen jednu SKORO vtipnou hlášku, ale ve finále mu ještě zašijete hubu! Za tohle se bude někdo škvařit v pekle! ()

jjimmy

nepindajte! tento film je fajn:) podľa mňa každému, komu sa páčí "universum" x-men-ov tak sa mu bude páčiť aj tento film... len keby to bolo R a nie PG-13.. fuuu :D to by bolo zábavy :D ale aj tak pre mna 4*! presne to som očakával! ()

Goodmen

Moc jsem se těšil a pak jsem z kina odcházel velmi zklamán. Po celkem slušném rozjezdu se film, ale začne rozpadat do slabých akčních scén s mizernými triky, plných laciných dialogů a spoustou logických nedostatků. Hood by propříště měl zapracovat na postavách, které se zde jen mihnou, aby se nám představili pro své další sólové filmy. I Ratner to snad zvládá lépe. Pozn.: A kam se proboha ztratilo těch 150 milionů. 50% ()

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

01.10.2018

Komiksový Gambit, který se krátce objevil v cameu s tváří Taylora Kitsche v nezdařilém X-Men Origins: Wolverine, a má už x let dostat vlastní film, kde tentokrát hlavní postavu ztvární Channing Tatum… (viac)

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

16.11.2015

Marvelácký chirurg/kouzelník, který se podívá na plátna kin v listopadu 2016, už má za sebou natáčení v Káthmándú, hlavním městě Nepálu. Benedict Cumberbatch (Sherlock) se hned na to přesunul do… (viac)

Kdo natočí x-menovského Gambita?

Kdo natočí x-menovského Gambita?

15.11.2015

Mutantský zlodějíček z New Orleans, který umí manipulovat s kinetickou energií a rád hází karty, dostane už za rok tvář Channinga Tatuma (22 Jump Street). Gambit se sice objevil už v comicsovce X-Men… (viac)

Jak drsný bude Deadpool?

Jak drsný bude Deadpool?

03.07.2015

11. února 2016 čeká filmový reparát Deadpoola, ukecaného žoldáka, jenž si v X-Men: Origins utrhnul slušnou ostudu. Ryan Reynolds sice do nahláškované role seděl, jinak ale filmová verze postavy s… (viac)