Funny Games USA

• Česko Funny Games USA (viac)
Dráma / Thriller / Horor / Psychologický
USA / Francúzsko / Veľká Británia / Rakúsko / Nemecko / Taliansko, 2007, 111 min

Chcete se vsadit, že v devět ráno budete mrtví? Prodloužený víkend s rodinou v luxusním venkovském sídle? Proč ne! Funny Games USA je průzkumem dnešní brutální společnosti a jak násilí ovlivňuje naší kulturu. Anna vypráví příběh své rodiny, která byla fyzicky i psychicky týraná dvěma neočekávanými návštěvníky. Peter a Paul se s milým úsměvem a v bílých rukavičkách objeví u dveří jejich chaty. Anna s rodinou nemá ani tušení, jak drsná hra na ně čeká! Vše začne nabírat rychlé otáčky, když se Paul vsadí, že rodina nepřežije do zítřejšího rána… (oficiálny text distribútora)

Lottr

Opravdu krutý, až šílený film a přitom podávaný s takovou lehkostí, jako předkrm na rautu s rodinou. Opravdu skvělý mi připadal ten rozpor mezi dokonalou uhlazeností a naprostou brutalitou. Ti dva načesaní a dokonalí gentlemani jsou tak odporně precizní a úlisní, až mi z toho běhal mráz po zádech. A jinak, když se soused zastaví pro čtyři vajíčka, raději ho sundám hned ve dveřích... Varování pro všechny :) ()

giovanni3

Teror a brutalita skrze pár vajíček a chuť se bavit? To je velmi zajímavé téma, ale celkově mne to spíše připadalo jako věčná diskuze o ničem s pár sázkami. Ovladač mne v druhé půlce filmu naštval, protože to přetočení stálo pěkně za prd. Občas nefungovala ani logika viz zastavování aut - auto jede kolem, tak se schovám a až projede kolem tak běžím a mávám, ač je tma a vidět fakt nebudu... Jede další auto a už se uráčím běžet mu naproti... Herecké výkony nebyly zlé, ale z toho scénáře moc udělat nešlo. V hlavní roli potěšila Naomi Watts. 3z5 ()

TroiMae

Dvě hvězdičky proto, že jsem viděl Hanekeho původní verzi, která něco do sebe měla (rozhodně legendární scéna s ovladačem, kdy svévolné mediální násilí na divákovi vrcholí)… a neměl jsem chuť trávit večer hrou "najdi deset rozdílů". Že by remake vlastního filmu jako dárek k desátému výročí první verze? ()

obivan568

Pochvalný komentář sem, velké hodnocení do středu a pochvalný komentář tam aneb jak nasrat zkurvenýho sadistickýho zmrda. Člověk je celý utahaný po těch romatnických blbostech a rádoby "psycho" filmů, kterých je všude dostatek, a tak hledá "psycho" film, který by nejen dělal čest pojmu "psycho" (nebo aspoň nedělal ostudu), ale aby se u něj divák cejtil jako u zasranýho "psycho" filmu!! Proto jsem šel do tohoto drsnýho "psycho" filmu s vědomím, že se budu dívat na drsnej "psycho" film. Upřímně... jsem sadistickej zmrd a tak mě tento "psycho" film nevtáhnul, protože jsem čekal, že to bude mnohem nepříjemnější. Naprosto nevyužitej potenciál! Haneke se zase bál, že by po něm šli federálové, a tak do uhrál do poloviny a doufal, že těm citlivějším (bez urážky) to bude způsobovat deprese. A uspěl! Ale na ty, jenž jim v žilách koluje krev Satanova nemyslel. Ale nebylo to nejhorší :-) "Psycho" film, jaký si já představuju to není, ale ani žádný rádoby "psycho". Je to prostě film pro citlivější diváky, kteří budou s tou dobře zahranou rodinou soucítit. /// P.S.: Ať už nikdo nikdy netrýzní moji milovanou Naomi :-) ()

DeathTheKid

Řekl bych, že je to z pohledu více lidí, velice rozporuplný film. Zejména ta brutálnost a psychické deptání. Na mě to působilo ale velice slabě, psycho šikana na mě prostě nedolehla a to měla ještě hudba (která skoro nebyla) a střihy (nápodobně) navodit mnohem více beznadějnou situaci. Co mohu opravdu velmi kladně hodnotit jsou herci, záporáci neskutečně slizcí a ti "hodní" byli posraní až na půdu. To bylo naprosto bez chyby, prostě bez výtek, navíc mě velmi potěšilo promlouvání "sázkařů" k obecenstvu u obrazovek, prostě skvělé. Co mě ale iritovalo byl ovladač alá Klik: život na dálkové ovládání. Rozumím, básník nám chtěl říci, že někdy to prostě nekončí dobře, ale to ho nemusela vůbec pifnout. Nevadí, snímek zajímavý, nicméně pro mě nudný. Hlavně si pamatujte, že tak dlouho se chodí s vejci na koláč, až se rodina vybije. [FILM VIDĚN DÍKY ČSFD] ()

Pipes

Skvěle natočená parodie. Možná to není uplně parodie, ale když to berete v nadsázce a s nadhledem, královsky se pobavíte. A musím zmínit hodně zajímavou kameru. ()

blackkocour

Opět se mi potvrdilo, že lidi dost přehánějí, pokud se jedná o filmy, kde se vyobrazuje všelijaké násílí, a psychologické napětí v rozkroku. Já, napnutý jako kšandy, se hodně těším na fakt kulantní a nepřijemný horor, no v tomhle případě použiju hodně ošklivý slovíčko "thriller", a dostal jsem jen teplé hošánky Cvaldu a Waldu, v krásných golfových rukavičkách. Jediné, nad čím mi bylo nepříjemně, bylo při půjčování vajíček. To byste se mi fakt divili, jak je kurevsky nepřijemné rozbít po několikáté vajíčka, a Vy jste ještě tak štědří, že nad tím jen mávnete rukou, ale těm hošánkům to prostě nestačí. Moje obsedantně kompulzivní porucha řádila jak divá, a srdíčko mi bušilo, jak kapota u Chevroletu. A moje další porucha, která ze mě dělá chladnokrevného zabijáka (hovno porucha, to je realita), zase chtěla ty dva chlapíky zastřelit puškou, ale kurva, film chce prostě nasrat. Už mi bohatě stačila ta scénka s tím posraným ovladačem, a veškerá vážnost z filmu odpadala, jak moje erekce. Takhle jsem si fakt film nepředstavoval, nemám rád, když vítězí šmejdové, a žádná revenge od nevinných nepřijde. Moje zabijácké choutky zůstali nenaplněné, tak nenaplněný nezůstane ani hodnocení. ()

Soweek

Rozhodně nebudu hodnotit, protože dojmy z tohoto filmu se bohybují někde mezi jednou a pěti hvězdičkami. Rozhodně velmi chladnokrevný počin, který si netroufám k ničemu přiřadit, ovšem způsob zpracování je právě ta velká kulička, která se kutálí z jedné strany na druhou. Michael Pitt je rozhodně skvělý, podle mne jsou tyto role přesně tím pravým pro něj. Na jednu stranu vám přijde, že film je děsně roztahaný a zbytečně dlouhý a na straně druhé si uvědomíte, že právě toto je nezbytně nutné k zachování intelektuální chladnokrevnosti.Např. u jedné posledních scén s televizním ovladačem nevíte, jestli tu kravinu máte už fakt vypnout, nebo jestli máte jásat nad originálností. ()

bloodvomit odpad!

Tak asi takhle... buď můžete téměř dvě hodiny koukat na psa se skvrnu na oku jak očuchává a očůrává keřík poblíž... nebo můžete strávit večer plný nesmyslné nudy u tohoto dementního dílka. Opravdová katastrofa, kterou dokoukáte jen s největším sebezapřením protože není v podstatě na co koukat. Nuda, debilní scénář, naivní a nedomyšlené scény plus spousta logických chyb. Hnus! ()

DeLaMorte

Toužíte ve filmu viďět pravé násilí,ponížení a bezmoc?Ano tím jsou Funny Games...příběh rodiny,která padne do klepet dvou psychopatům.Zbytek už jen koukáte a nemáte vůbec jak komu pomoci.Výborně vybrané herecké role jak Naomi Watts tak Tima Rorha tak hlavně herecký výkon obou psychopatů je fakt výborný až děsivě jsem jim to věřil!Neskutečně dobrá práce kamery hlavně hned na začátku filmu,kde mě některé kamerové pasáže opravdu dostali jako třeba záběr pouze na nohy...ruce apod...Celkově opravdu výborné psycho drama!....P.s:Odcházím k sousedům pro vajíčka... ()

skinnee

Mozno pre tych co videli US verziu ako prvu to bude vcelku pecka. Pre zvysok co si to davaju druhy krat je vsetko odhalene a nema zmysel si vsadit na jednu zo stran. Proste len sleduje nejake detaily a rozdiely medzi originalom a kopiou, ktorych je vsak minimum. US beriem skor ako alternativu pre americky trh, pretoze nieco ako rakusky film by v miestnych kinach nezabodovalo. Inak sa mi tento film zda zbytocny. Herecky mu ale pomohol Roth. Kvalitnejsi ako rakusan. Na druhej strane Watts mi tam nesadla vobec. S rakuskou kolegynou som sucitil ovela viacej a to ma ani neovplyvnoval eroticky pohlad na nu. Alebo mozno prave preto. Celkovo ked zhrniem obsadenie, spracovanie a atmosfera este horsie ako original. Nieco medzi 2-3*. ()

Looser

Velmi zneklidujici film, tezko se mi hodnotí, protoze vetsinu film jsem si rikal jestli se neco takoveho muze opravdu stat... Celou dobu jsem mel pocit, ze obsah filmu je opravdu hodne zvraceny. Posledni pulhodina uz mi prisla trochu zbytecna, ale budiz. Film mi hodne pripomnel Strangers i kdyz je o necem jinem, v necem jsou si filmy hodne podobne. ()

BMAJTZ

Original jsem nevidel ale tohe me naprosto minulo ucinkem. Psychoustvi obou hlavnich zaporaku je genialni ale tim to asi tak vsechno konci. Nejen ze mi byly oba dva naprosto nesympaticti tak vubec psychologie celeho filmu sla mimo me. Pripoustim jistou originalitu ale stejne jako u vsech hororu i tenhle postrada naprostou inteligenci obeti. Tezko rici jak by se clovek choval v podobnych situacich ale verim ze ani nahodu ne tak jak nam je prezentovano v tomhle filmu. Dalsim naprostym minus jsou emoce, emocne je to opravdu slabe a kde by clovek cekal gradaci dostava jenom prehravani hrdinu. Dalsi co me naprosto obtezovalo byla jakasi interakce s divakem a scena s ovladacem byla taky hodne mimo. Nevim no proste tuctova zabava s originalnim nametem ktery se dal vyuzit lepe. Nicmene zaver svou naprostou neoptimisticnosti me docela nadchl. ()

Forsberg11

Musím sa priznať, že málokedy sa človek stretne s takýmto zvláštnym snímkom. No byť zaujímavým pre mňa osobne ešte nestačí na vysoké hodnotenie. Filmu nechýba napätie, spád, či dobrý scenár, no ja sa priznám, že mne osobne tam chýba viac brutality, viac násilia. Totižto podľa tunajších komentárov som bol pripravený na krvavú rezbu v štýle európskych moderných hororov, no a nedostalo sa mi takmer nič. Keďže som nevidel pôvodný rakúsky film, nečakal som sústavný psychologický teror, ale trochu toho gore, ... No ale aby som len nehanil musím pochváliť vynikajúcu atmosféru, super réžiu, a taktiež niektoré scény, ktoré boli unikátne, ako napr. scéna s ovládačom. Zaujalo ma taktiež to, že veľa scén sa točilo na jeden záber bez akéhokoľvek strihu a že hudbu sme počas filmu takmer vôbec nepočuli. A samozrejme musím pochváliť vynikajúce herecké výkony Naomi Watts, Tima Rotha a Michaela Pitta. ()

sedm.1

Tak tohle ale vážně už neni prdel!Nepamatuji si,že bych po nějakém filmu čuměl ještě další půl hodinu do prázdna a byl naprosto mimo.Michael Haneke do mě narval takovou dávku nekompromisního temna a zla,že jsem byl bez přehánění v šoku.Jám moc nevím,co zde vlastně okomentovat,Funny Games US je prostě typ filmu,který se musí vidět,protože jakékoliv popisování stejně ani na zlomek nepřiblíží člověka k tomu děsivému zážitku,který v sobě má po shlédnutí tohoto totálního psychoinferna.Obrovským kladem je herecké obsazení,především "chlapci v bílém" si své role dokonale užívají,Michael Pitt je pak novým,nekorunovaným králem zla.Funny Games naprosto šokuje každou vteřinou,každou svou scénou mě dostával čím dál víc do kolen,absolutní absence hudebního doprovodu je pak naprosto fantastickým nástrojem pro vybudování té nejděsivější atmosféry,párkrát jsem se z toho všeho málem i zkrátka s prominutím připosral,celé je to svým způsobem neuvěřitelně extrémní,že to prostě nemá obdoby.A přitom je to především jen díky tomu,že je zde pouze doslova a do písmene zobrazeno reálné zlo.Bez příkras,bez přehánění,bez upravování,jen prostě pouhá lidská zrůdnost.Děsivé,šokující,nekompromisní...DOKONALÉ!!! ()

mohamedsfinger

Co může člověk čekat od takových slizáků, že? No, ale teď vážně takový psychothriller, u kterého jsem si notnou chvíli říkal, co to ku... je, jsem už dlouho neviděl (a asi neuvidím, dokud se nepodívám na původní verzi). Beznaděj a sarkasmus prosakují celým filmem, ale vrcholu dosáhnou při scéně s ovladačem (která podle mě rozhodně není samoúčelnou uměleckou onanií). Výběr herců se povedl, zvláště pak u obou záporáků, kteří, jak už jsem napsal, byli slizcí a odporní, ale přitom dbali na etiketu (nepřipomíná vám to spoustu kravaťáků?). A samozřejmě kamera a její dlouhé záběry, která mám tak ráda nemohu nezmínit zběsilý jazzík Johna Zorna, který mě opravdu potěšil. Panu Hanekemu se tímto snímkem povedlo mě velmi znepokojit a profackovat. ()

Fresh Film Fest začíná již ve středu

Fresh Film Fest začíná již ve středu

28.08.2012

Fresh Film Fest nabídne od 29. srpna do 2. září téměř 120 filmů. Proběhne v kině Světozor, Kině 35 – Francouzském institutu, FAMU, Studiu Béla – Maďarském institutu, a také pod širým nebem v… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz