Loose Change 2nd Edition

Réžia:

Dylan Avery

Scenár:

Dylan Avery

Loose Change 2nd Edition je dokument, který popírá oficiální verzi útoků z 11. září 2001 a z těchto útoků obviňuje vládu Spojených států. Autoři popírají teorii o nárazu letadel do WTC, naopak předkládají teorii o umístění výbušnin do Dvojčat. Dalším tématem filmu je Pentagon. Režisér Dylan Avery předkládá fotografie, na kterých nejsou vidět trosky Boeingu a zpochybňuje otvor v Pentagonu. Dokonce předkládá vizi, že do Pentagonu mohla narazit řízená střela. Ve filmu se vyskytuje mnoho otázek a oficiálních nesrovnalostí např. let č. 93, pojištění WTC těsně před útoky, žijící atentátníci, záběry Usámy bin Ládina... Tento dokument je distribuován převážně po internetu a sami tvůrci nabádají k jeho stahování a vypalování. (culas)

tomeek

Nevím, kolik pravdy tu je a co je schválně vyvozené tak, jak si autor přál, aby bylo chápáno, ale působí to tak silně, že se klidně a bez ostychu přikloním k jeho verzi. Nikdo mi totiž naopak neukazuje, jak to NEBYLO. Bin Ládin je loutka a basta, jinak mi nikdo netvrďte při všech těch Delta Force a Rangers, že ho prostě "nejde najít". Výmluvy. Chci se dožít dne, kdy vyjde pravda najevo, fakt. ()

baruss

Bohužiaľ som typ človeka, ktorý viac verí faktom zachyteným na videokamerách a prehrávačoch ako oficiálnym vyhláseniam nejakých podivných vyšetrovacích agentúr. Som rád, že niekto má toľko odvahy a spochybní naoko "nemenné" "historické" fakty... Neverím na teroristov z chudobných krajín, ktorí priam beštiálne zavraždia niekoľkotisíc nevinných obetí. Svetom hýbu peniaze a nie fanatici... Jedine v prípade, že fanatici majú prístup k peniazom (viď napr: 김정일 - ale toho sa všetci boja). Jediné upokojujúce, čo film mne ako človeku priniesol je fakt, že machinácie, ktoré sa robia v mojom futbalovom klube (FC Petržalka) sú absolútne neporovnateľné s tými čo sa robia v politike... Teda aspoň do teraz na to nikto nedoplatil životom... ()

xerno

Naprosto dokonalé ! Takto si představuji dokument, a ta nepodložená fakta ??? tomu s těma výbušninama se uvěřit dá... ()

smolicek04

Odpad hodnotia len tí čo tomu nechápu, alebo tomu ani nechcú chápať. No niečo na tom predsa len bude. V momente keď som zbadal prvých 10min. som a nechcel odlepiť od obrazovky...toto fakt odporúčam. Dá sa to pozrieť aj na Video stránke, vy asi viete ktorej no tej najlepšej čo sa tíka videa ;) ()

toyrider

A napadlo tě Limo, že Averyho dokumentární tvorba nemusí být důsledkem jeho zhrzenosti, nýbrž se stejnému žánru věnoval i před neúspěšnými přijímačkami na vysokou?Třeba se tam přihlásil s podobným filmem a právě proto neuspěl.Hold kdo jde proti proudu, létají mu klacky pod nohy.A jinak ...další z řady skvělých konspiračních filmů. ()

Krasus

Kontroverzní dokument,který převracuje všechny dosud známé fakta a mýty o 11. září.Je jedno jestli je to co se zde říká pravdou nebo lží,ale je to natočeno mistrně.Skvělé prostřihy,výtečné hudební pasáže,škoda jen těch nepřehledných a nahromaděných informací,díky tomu se tento "filmový projekt"může jevit jen jako další vymývání mozků...Typická Amerika! ()

Dromed

Velice přesvědčivý dokument o 11. září, který vám úplně změní nejen pohled na tuto událost, ale na celý svět! Pohádky se očividně netočí jen v Hollywoodu! Lžou ná všem, pořád a o všem. ()

Firebug

Filmek jsem viděl už před pár lety, takže hodnotím zpětně. Nadchlo mě to, i když jsem k tomu přistupoval s notnou dávkou skepticismu. Párkrát jsem si říkal, že to je až příliš přitažené za vlasy, ale hlavní argumenty ohledně pádu WTC a údájného "nárazu" letadla do Pentagonu jsou tak silné, že jejich naprosté ignorování by byl hřích. Jasně že spousta uvedených faktů byla neúplná, možná i trochu překroucená a mnoho z nich následně vyvrátila řada odborníků i samotná americká vláda. Ale vždyť to dělal student s omezenými financemi a tudíž i omezeným přístupem k informacím! Rád bych mu za jeho snahu šoupnul i ty 3*. To bych ale nesměl vědět, že další verze jeho filmu (Loose Change: Final Cut ) je o tolik povedenější... pokračování příště ()

Forsberg11

Jeden z prvých a hlavných predstaviteľov takzvaných konšpiračných dokumentov, ktoré však v skutočnosti nie sú ani tak konšpiračné, ako skôr pravdivé. Je to druh alternatívy k oficiálnym správam mainstreamových médií, ktoré vo väčšine patria do rúk ľudí, ktorí za všetkým týmto svinstvom stoja. Každý takýto snímok má svoje miesto v obrovskej mozaike udalostí a pomáha zmätenému pozorovateľovi vnímať svet z druhej strany barikády a takisto, dúfam, otvára oči úbohým ovciam včleneným do stáda. Je mi však nesmierne ľúto, že určitým ľuďom ani takto na tácke naservírovaná pravda nie je dosť dobrá na to, aby si uvedomili, čo sa okolo nich vlastne deje. Radšej budú s falošnou hrdosťou hádzať špinu na každého a na všetko, čo sa prieči ich jednoduchému a kolektívnemu spôsobu myslenia. Takéto dokumenty potom pre nich pôsobia ako päsť na ich slepé oko, čo je viac ako smutné, pretože do situácie, v ktorej sa práve nachádzame nás dostalo práve takéto ľahkovážne a naivné zmýšľanie nezmyselne hrdých jedincov. ()

SG-1

"Kolaps byl příliš metodický na to, aby byl způsoben nárazem letadel." O deset dní později: "Pád budov byl jistě způsoben ohněm." -Van Romero, viceprezident Institutu těžby a technologie v Novém Mexiku ()

Frankie

Tvurčí mustr všech konspiračních "dokumentů" byl zcela naplněn. Aneb "každý rozumný člověk přeci musí uznat, že to bylo oúplně jinak, tak poslouchejte a kruťte hlavou..." ()

noctambule

V podstatě ztráta času. Sorry, ale dávám přednost podloženým informacím před bulvárními dohady. "Dokument" je točen stylem "sbírám informace, které podporují moji teorii". Autor neshromažďuje fakta, aby se dobral jakési pravdy, jemu je pravda ukradená, on už má svou "pravdu" (silně mi to připomínalo Religulous). Mohla bych své hodnocení zvolit z opačné strany, protože na poli manipulace je to ukázkový příklad, prostě nádherný vzor pro vymývání mozků v praxi. Ale ono se to tváří jako dokument, takže nemůžu jinak, takhle přesně imho vypadat dokument nemá. Řekla bych, že je do očí bijící, jak Dylan argumentuje, na jak "kvalitních" informacích staví, Wiki byla samozřejmě vrchol, ale mě nejvíc pobavil Hunter S. Thompson, který byl asi vynikající novinář, ale já od něj nějak nedokážu odstřihnout nemalé drogové zkušenosti, takže u něj tu paranoiu chápu. Poznámečka na závěr: konspirační teorie nemám ráda, nechápu, kde se v lidech bere touha být paranoidní. A samozřejmě, že Vláda USA neřekla všechno, protože politici nikdy nemůžou říct celou pravdu, protože voliči nechtějí znát celou pravdu:-) ()

wosho

Velice znepokojující(což je hodně používaný výraz k tomuto dokumentu). Velice. Na začátju musím přiznat, že patřím k příznivcům agresivní politiky Bílého domu, to mě však nebrání tomu, aby se mě tento pseudokument nelíbil. Tvůrci velice poutavě, chytře a důkladně mixují pravdu a lež, spoustě nejasnostem bych zde věřil, ale něčemu rozhodně ne. Celé to zavání politikou opozice( nemýslím přímo demokraty jako stranu, spíše obyčejné odpůrce Bushhe). Po technické stránce to nelze, než pochválit. Po té ideové je to diskutabilní, záleží na jaké straně je divák. Buď jej to jen potvrdí v názoru, nebo zhnusí. A to je krásné na demokracii, kdyby v USA byl umoci opravdovej zmrd( jak je zde představovenej Bushh a jeho bratři ve zbrani), tak todle to nespatří světlo světa a Dylan Avery někde hnije v poušti. ()

sleepcz odpad!

Takže vláda provede spiknutí proti vlastní zemi při kterém zahynou tisíce vlastních lidí , zapojí do ní stovky spiklenců ( agentů , policistů , hasičů , všech novinářů , atd. ) kteří to všechno musí naplánovat a provést . Přitom nic z toho neunikne do médií ?! A následně nechají přežít a vypovídat svědka který prý viděl budovu kde sídlí CIA prázdnou , evidentně urychleně evakuovanou . Nebude nejpravděpodobnější to nejjednodušší vysvětlení , že do těch mrakodrapů narazila letadla která mívají na palubě 20 tun paliva , a po takovým táboráku prostě musí sebevětší barák spadnout ? ()

Greedo

V každém případě jde o dokument s odvážnými názory, které nás nutí k zamyšlení. Největším problémem je to, že asi nikdo nezná dostatek přesných fakt, které by osvětlily a uvedly události z 11.září na pravou míru. Přes to se mi tato teorie velmi líbí, protože ve všem vidím rostoucí vliv moci a pěněz. Obrázek o USA ať si každý udělá sám...Já osobně se přikláním k názoru jednotlivce, který své dílo prezentuje pouze k podání možné pravdy. Neschopnost zkorumpovaných orgánů podat přesné a uspokojivé vysvětlení a hamživost USA po ropě mi mnoho nepřidává na tom, abych věřil této straně. Ve všem je něco pravdy, ale přikláním se spíše na stranu, na které stojí tento dokument. - Ale musím upozornit, že se nenechám ovlivnit i z jeho strany, protože tento dokument je zpracován velmi podmanivě. Pouze chci ocenit zajímavou myšlenku, která se mi líbí a je velice nepravděpodobná. Zkrátka další nepřesné vysvětlení. ()

Moskoe

Právě jsem film viděl, nestlihl jsem se tedy ještě seznámit s kritikou/krititckým rozborem filmu - co nejdříve tak učiním. Neřekl bych, že věřím, ale.. A pokud si po přečtení kritiky řeknu, že je to manipulace? Tak si to hodnocení zaslouží možná ještě lepší, ne? ()