Loose Change 2nd Edition

Réžia:

Dylan Avery

Scenár:

Dylan Avery

Loose Change 2nd Edition je dokument, který popírá oficiální verzi útoků z 11. září 2001 a z těchto útoků obviňuje vládu Spojených států. Autoři popírají teorii o nárazu letadel do WTC, naopak předkládají teorii o umístění výbušnin do Dvojčat. Dalším tématem filmu je Pentagon. Režisér Dylan Avery předkládá fotografie, na kterých nejsou vidět trosky Boeingu a zpochybňuje otvor v Pentagonu. Dokonce předkládá vizi, že do Pentagonu mohla narazit řízená střela. Ve filmu se vyskytuje mnoho otázek a oficiálních nesrovnalostí např. let č. 93, pojištění WTC těsně před útoky, žijící atentátníci, záběry Usámy bin Ládina... Tento dokument je distribuován převážně po internetu a sami tvůrci nabádají k jeho stahování a vypalování. (culas)

pulDag

hustýýýýýýý... už vidim jak za 50 let zveřejní tajné informace týkajících se 11.9.2001, ale v té době to bude všem fuk =) ()

Gardenboy

AKo dokument je to výborne spravené. Či je to naozaj pravda, to neviem, ale ... predkladá veci a poukazuje na fakty, ktoré sú väčšinou nevyvrátiteľné ... v každom prípade stojí za pozretie ()

chaturga

Vše co se týká 9/11 má u mě 5. Ikdyby v tom dokumentu bylo x polopravd a výmyslů, totéž dělá americká vláda. Nikdo si nemá co vyčítat. Tento dokument stejně jako řada jiných (ikdyž také neukáží to, co jim nesedí a x věcí poserou) se alespoň snaží o to, aby pitomci a dementi hltající českou televizi, primu, novu a všechny tyhle sajrajty, začal přemýšlet a né věřit blábolům a vystřihaným lživým záběrům. Naše média o tom 6 let mlží, tají a cenzurují. ()

Wencek

Po dalším shlédnutí musím upravit hodnocení na 2*. Sice se dokumentu nedá upřít zapálení do odkrývání pravdy, ale nedá se tomu ani věřit. Je pravda že některé odpovědi vypadají velice věrohodně a dalo by se jim za určitých okolností i uvěřit ale... Ale nedá. Je to celé dost přitažené za vlasy a přijde mi to jako matení lidí. Z toho dokumentu vyplývá že si to celé američani uděla sami a že vlastně to bylo celé uděláno samotnou vládou, alespoň tak mi to přišlo z toho dokumentu. Já si nemohu pomoct ale jsou to zase argumenty z jedné strany kde druhá strana má minimum příležitostí obhájit svůj názor. A zapadá to do kontextu antiamerikanizmu který je v posledních letech dost módní. Tím teda nechci říct že jsem fanoušek americké politiky ale prostě takto udělané jednostrané dokumenty mě prostě štvou a to i když jsou dobře zpracovány. Nemohu si pomoct pokles na zmiňované 2*. ()

Jimy odpad!

Pravděpodobně nejznámější "dokument", který má za cíl zpochybnit oficiální pohled na události z 11. září 2001. Lidé, kteří předkládáným závěrům chtějí věřit, jim také uvěří. Těm ostatním doporučuji, aby si informace využité v tomto filmu ověřili. Zjistíte tak, že tento film s informacemi manipuluje a předkládá vám hromadu lží a polopravd. ()

Mocoft

Je jisté, že do Pentagonu žádné velké dopravní letadlo nenarazilo. Potom se nesmí nikdo divit, že vznikají konspirační teorie kolem celého 9/11. Tento dokument Vám nezkouší vymýt mozek, ale předkládá alternativní verzi a podkládá ji důkazy. Je to jen na Vás. ()

D.I.G

Naozaj pútavé. A ak niekoho neprijmú na filmovú školu tak NEZNAMENÁ, že nemá talent!!!!! Tto len tak pre niektorých nedonosených jedincov............ ()

RedRose

Jeste nedavno jsem byl vuci temto vecem celkem chladny a navic me tupi americani nijak neberou, takze jsem se o udalosti z 9/11 uz zpetne nijak nezajimal a ani nechtel... Ovsam nazazil jsem na web 911.yweb.sk ktery jsem si trochu prosel a nasledne me to privedlo k shlednuti dokumentu Loose Change 2nd Edition, 911 Mysteries Demolitions a 911 In Plane Site! Kazdy kdo ma alespon trochu zdravy rozum a shledne tyto nejasnosti (zamerne nepouzivam vyraz "dukazy"), musi mu byt jasne ze tady opravdu neni v poradku zkoro nic z toho, co jsme pred lety videli v primych prenosech! A pokud nic jineho, urcite se udalosti 9/11 nestaly tak, jak to v oficialnich zpravach tvrdi americka vlada a vysetrujici urady (FEMA a spol)! Nabizi se otazka, jestli by opravdu byla americka vlada schopna spachat na svych vlastnich lidech takove zverstvo a s klidnym svedomim si odpovim, ze by me to nijak zvlast neprekvapilo, jen je skoda ze uplnou pravdu se asi nikdy nedovime... Nebudu tyto dokumenty hodnotit podle kvality zpracovani ale podle obsahu a proto plny stav! Jeste doporucuju tem ktere tyto veci alespon trochu zajimaji, shlednout i dokumenty The Power of Nightmares a Zeitgeist, ktere se netykaji primo udalosti 9/11, ale castecne se jich dotykaji taky. ()

wOOzIe

Na doporučení jednoho známého jsem se na tento film podíval a nestačil sem opravdu všechny ty informace co na vás v jednom okamžiku chrlí zpracovávat. Ano neříkám, že budou všechny ty informace pravdivé, ale většina těch informací do sebe tak užasně zapadají, že byste tomu tak rádi věřili a já bych tomu i věřil. Amerika vždycky hledala jen vlastní cíle a neohlížela se na ztráty a tady to je, tak dokonale všechno vykreslené, všechno souvisí se vším, pro člověka jako já, kterého tyhle záhady moc zajímají je to moc povedené. Je spousty teorii o různých věcech , ale zde je to všechno tak dokonale dotažené. Tento film u mě silně posiluje to co si o USA dlouhodobě myslím, ale jak to bylo doopravdy se už asi nikdy nedovíme.. Čemu věřím? Dnes se nedá věřit ničemu a rozhodně oficiální verzi nevěřím, jelikož má řadu vad, které jsou očividné i bez tohoto dokumentu a je naprosto jasné , že oficiální ta správná není... Netvrdím, že tomuto dokumentu věřím na 100% , ale bohužel tam jsou i fakta a zákonitosti(třeba fyzikální) , které nelze vyvrátit. ()

dewil21

Média s námi manipulují, každý den nám podsouvají upravené, nekompletní informace, na jejichž základě něčemu věříme, něčemu fandíme a něco nenávidíme... Na to si, myslím, už všichni zvykli. Je jen na nás, nakolik nás to, co vidíme a slyšíme, ovlivní... Proč tedy tolik povyku kolem téhle konspirace? Je to v celku slušně a sugestivně poddané, dokument by měl sice popisovat události, tak jak se staly, ale co vy víte? Třeba od začátku byly ty informace upravené a nekompletní... Tvůrcům rozhodně nelze upřít odvaha a velice mistrné vyvracení faktů, jeden by tomu hned věřil... No a o to jde, každý si na to koneckonců může udělat názor, ale pravda může být někde úplně jinde... Perfektně natočený, dobrá práce... ()

Maxwell28

Neříkám, že tomu věřím, ale některý "fakta" byly zajimavý a těch 82 minut uběhlo rychle, ale musí se to brát trochu s rezervou. ;-) ()

MutantMarana

Vse je pravda. Dnes si snad uz nikdo nemuze myslet (ikdyz par pomalejsich jedincu koukam je), ze si to vse neudelali amici sami OMG proberte se ovecky! Ne, oni to vlastne byli ti zli teroriste boze boze ()

TomasB

Perfektni demagogicka prace. Vsadim si vsak, ze druha strana by dokazala natocit naprosto stejne kvalitni film jen s jinym pohledem, presto take s perfektnimi argumenty... Clovek si nevybere. ()

masik

Je to skutečně vynikající dokument, skvěle natočen, i když informace se na můj vkus na diváka chrlí příliš rychle. Nám nepřísluší hodnotit, zda-li je tato předkládaná verze možná či nikoli, my zde hodnotíme pouze dokumentární stránku. Četl jsem si spoustu dobrých komentářů, avšak ten, kdo dává hodocení odpad a jemu podobná, jednoduše není schopen objektivně hodnotit tento dokument, protože se mu předkládaná verze prostě příčí. P.S. Kdyby to bylo tak, jak je zde předkládáno, vůbec bych se nedivil! ()

Bratr

Nebudu hodnotit šokantní obsah, který i mě, velkého skeptika, přinutil k přemýšlení. Celkově je dokument nesmírně nepřehledný a zamtený, to stačí k utvoření obrázku. ()

Bobofon

Samozřejmě že je to naprosto jednostranné a zcela neobjektivní a jako asi každý divák bych uvítal, kdyby dostala prostor k vyjádření druhá strana, tedy zástupci "zlé" vlády, která to celé měla zkonspirovat. Nicméně několik vážných námětů k zamyšlení to nadhazuje a některé otázky, které film klade, by zasloužily poctivou odpověď. ()

dG!

Čirá propaganda. A nejhorší na tom je, že lidi to Averymu fakt baštěj. Upřímně jsem se při sledování "dokumentu" docela dobře bavil, sestříhané to má pěkně, emotivně, hudba sedí. Ale snad nikdo nemůže tento počin brát vážně. Takových teorií tu už bylo... Přesto zopakuji již několikrát napsané: na každém šprochu pravdy trochu. Jedna hvězdička za formu. ()

pl4nt

Naprosto strhující film, který jsem viděl bez titulků (takže sem tak polovinu filmu pochopil tak na půl :)) a přesto mě totálně dostal. Je v něm sice zachyceno opravdu hodně NElogičností u jednotlivých útoků, ale stejně tak bude asi hodně věcí překroucená pravda (nebo se amicí totálně zbláznili :x). Nicméně i kdyby všechno ostatní byla pravda, tak po shlédnutí tohoto snímku už prostě neuvěřím tomu, že do Pentagonu narazil Boeing. Do té 6-7m široké díry by se asi hodně těžko soukal Boeing s rozpětím křídel 28m (krom toho ta díra měla tvar přibližně čtverce -- křídla letadla nic?). Stejně tak maximální možná teplota leteckého paliva při hoření a tedy i ohně na místě po nárazu, mohla být max nějakých 1100°. Minimální teplota nutná pro roztavení leteckých motorů je minimálně 1600°, přesto ani jeden motor nenašli (prej se roztavily) ... ()