Hrdinovia

Z nakrúcania 1 - Greg Grunberg, Ali Larter, Sendhil Ramamurthy
USA, (2006–2010), 56 h 17 min (Minutáž: 43–53 min)

Tvorcovia:

Tim Kring

Jack Coleman, Hayden Panettiere, Masi Oka, Sendhil Ramamurthy, James Kyson, Ali Larter, Milo Ventimiglia, Adrian Pasdar, Noah Gray-Cabey, Kristen Bell (viac)

Genesis. Zdánlivě nahodilá skupina jedinců po celém světě u sebe začne objevovat něco, co lze popsat jedině jako "zvláštní" schopnosti. I když většinu z nich zpočátku děsí, učí se s nimi zacházet, hledají jejich hranice a brzy je jasné, že vše má nějaký vyšší smysl... (oficiálny text distribútora)

Dharter

Tento seriál doprovází poster, který skrývá subliminální sdělení (exoterický stupeň naproKLAMování mozku), stejně jako mnohé dodatkové texty v ději seriálu. Co je to ale za sdělení? New Age objednávka. :) _ _ _ Se čtvrtou sérií vůbec nejsem spokojen, takže je asi dobře, že seriál utnula televize NBC. ✔ ()

Bauer

1.řadaPoslední dobou vyhledávám jen seriály. Člověk si zvykne na hlavní postavy, čeká, co se bude dít dál a samozřejmně je mu občas smutno, když seriál skončí. Měl jsem možnost vidět kvalitní seriály jako je Bratrstvo neohrožených, 24 hodin, Ztraceni, Prison Break, Odpočívej v pokoji a Dr.House a věřím, že takto kvalitních seriálů je více. Heroes určitě patří k těm lepším! Docela jsem se na tento seriál hodně těšil, protože komentáře zde a procentuální hodnocení nasvědčovalo tomu, že to bude opravdová bomba! Po prvním díle jsem myslel, že na další díl se nevrhnu a nedám tomu šanci, jelikož první díl byl tedy naprosto nudný a téměř o ničem. Potom jsem si nakonec pustil druhý díl a ten mně dostal hodně. Opravdu to byla bomba. A další díly lepší a lepší!! Tento seriál je určitě něčím originálním a mně se vždycky libíli sci-fi filmy nebo seriály, kde mají lidé napřirozené schopnosti. Velmi mně potěšili herecké výkony, poněvadž jsem tyto herce vůbec nikdy hrát neviděl, tak podali skvělé výkony. Určitě seriálu nechybí napětí, akce a promyšlenost. Také se mi líbilo, jak všechno do sebe postupně zapadalo. Solidní byla i hudba, která byla dynamická a strhující. Vizuální efekty byli na velmi vysoké úrovni. Není, nic co by se dalo vytknout, až tedy na ten první díl. Takže dávám 5* a uvidíme, co přinese druhá řada.2.řada Ano, druhá řada potvrzuje kvality seriálu. Od prvního dílu neuvěřitelná zábavá, která je dynamická a ve které neexistujé žádná hluchá místa. Přibylo nám pár nových postav.Není nic, co by se druh řadě dalo vytknout. Možná tak jen závislost, jenž si na tento seriál dokáže člověk vytvořit. Docela mně naštvalo, když jsem zjistil, že druhá řada má jen 11 dílů. Ale co se dá dělat? Jedině tak čekat na třetí řadu!!! ()

ScarPoul

Na hrdinov sa pozerám ako na seriál, ktorý predstavuje isté spojenie medzi všednými ľudmi, ktorý nikdy o komiksoch a príbehoch v nich podávaných nikdy nepočuli, alebo sa o ne jednoducho nezaujímali, ale zapáčili sa im postavy, možnosti mať nejakú nadprirodzenú schopnosť a možno, že ich práve tento seriál prinúti siahnúť po nejakej komiksovej knižke. Lenže znalci komiksov, alebo aspoň čitatelia dobre vedia, koľká bije. Niekedy seriál ponúka doslova orgazmické scény, ktoré každého jedného fanúšika doslova nadchnú, len aby v ďalšej minute seriál vyevokoval typickú americkú sračičku, ktorá paradoxne nemá ďaleko k brazilskej telenovele. Ale ľudia od fachu hlavne Jeph Loeb, ktorý patrí mezdi jedných z najtalentovanejších komiksových tvorcov súčasnosti svojou produkčnou záštitou a dosadeným svojho kamoša Tima Saleho, ktorý sa zaslúžil o predpovedné obrazy zachraňujú v tomto svete čo sa dá. Inak nie je veľa čo vytknúť a kritizovať túto zábavku sa ani veľmi nedá. Buď vám to sadne, alebo nie. Ak nie tak to prestanete pozerať a ak áno nejakú tú chybyčku a pátos tomu odpustíte. Každopádne je to kvantum postáv, s ktorých väčšina je veľmi zaujímavá, ale strašne nevyužitá. Najhoršie na tom všetkom je fakt, že dakedy sa postavy správajú o 360 stupňov inak ako v predchádzajúcom diely a preto je veľmi mätúce neustále sledovať ich myšlienkové pochody, ale medzi moje obľúbené postavy patrí Noah, Nathan, Sylar a Ando. Najviac som mal chuť vypnúť túto sériu keď som musel sledovať, zaujímavé, ale dementne zahrané postavy ako Surresh, všetky postavy Ali Larter a Matta Parkmana, ktorý hlavne v druhej sérií tvoril doslova homosexuálnu dvojicu s pánom Surreshom. Hodnotím po kapitolách - 1- kapitola 50%, 2 - kapitola 80%, 3- kapitola 90%(cestovanie v čase a zabraňovanie následkom minulých a budúcich jednoducho zbožňujem, 4 - kapitola 40%. Som zvedavý, na piatu, ale dúfam, že budú tvorcovia rozumný a skončia skôr ako domrvia aj tých pár momentov čo stálo za to. nemastné neslané 4* ()

Lacike

Seriál, ktorý vznikol v ére Lostu, keď prišli do módy seriály s prepojeným komplikovaným dejom. Prvá séria bola fakt vydarená a relatívne uzavretá. Stačilo doriešiť pár drobností a mohla to byť bezchybná miniséria za 8/10. Lenže úspech je neúprosný a tak sa muselo pokračovať. A nasledujúca séria ukázala, že tvorcovia mali premyslenú len prvú sériu a tak sa začalo donekonečna naťahovať a čím ďalej tým nezmyselnejšie resetovať schopnosti jednotlivých superhrdinov, pretože behom prvej série niektorý z nich začali byť príliš silný a behom mrknutia oka by dokázali ovládnuť celý svet. Rozdelenie deja do dvoch časových línií seriálu tiež nepomohlo. Druhá séria u mňa bola za priemerných 5/10 a na ďalšie som už silu nenašiel. A podľa reakcií na 3 a vraj totálne nezvládnutú štvrtú sériu som urobil dobre. Z postáv ma bavili agent Bennet, ktorý ochraňoval svoju nádhernú dcéru roztlieskavačku od ktorej závisel osud celého sveta. Bratia Petrelliovi, zábavný Hiro Nakamura, zloduch Sylar a dobrák Suresh. Potešilo ma, že sa v pár dieloch objavil Eric Roberts zase raz v nejakej kvalitnej úlohe. Triková a akčná stránka bola na úrovni a keby seriál tak rýchlo dejovo nezdegeneroval, tak to mohol byť kult na úrovni Lostu. Ale bohužiaľ na kvality prvej série vraj nenaviazalo ani pokračovanie po rokoch. Takže pre mňa sú tie dve série, čo som videl za mierne nadpriemerné 3*. ()

maseer2

hltal jsem to podobně jako Prison Break.. jenže - závěr první série se těžce nepovedl a ani první díl série druhé mě nepřiměl k tomu, abych seriál sledoval dál.. ale za skvělou první sérii (až na ten závěr..) dávám 4* ()

ProjectAlice

Čo viac by sme si mohli želať ako seriál so super hrdinami? Skvelé postavy, dej, scenár, hudba, herci, proste nepoznám nikoho, kto by nebol niekedy na tomto seriáli závislý. 1.séria: 100% 2.séria: 70% 3.séria: 90% 4.séria: 40%. Najobľúbenejšie postavy: Niki Sanders & Tracy Strauss ()

Silence

Kdyby zůstalo u těch výtečných dílů první sezóny.... V náplavě rozmělněné nudy, která přišla vzápětí se těch pět hvezdiček rozpustilo až strašidelně rychle.... ()

BigDeal

Prvá séria (85%): Prepracovaný seriál, ktorý sa síce nesústreďuje na veľkolepé súboje, zato ukazuje "hrdinov" ako obyčajných ľudí, so svojimi problémami a ako im nie vždy daná superschopnosť ich trápenia zjednodušuje...skôr práve naopak. Len keby toho pátosu bolo menej. Druhá séria (75%) je slabšia, vidno na nej, že sa točila len pre úspech prvej série a v podstate svojou existenciou narúša mytológiu jednotky. Stále je to ale pozerateľné. Tretia séria-8 častí (40%): Po ôsmej časti končím so sledovaním- toľko stupidity sa proste vydržať nedá. ()

bouncer

Seriál, který je z vědeckého hlediska naprosto trapný (evoluce, některé superschopnosti). Ale dejme tomu...je to přeci jen sci-fi, jen kdyby si tvůrci aspoň nehráli na to, že tomu rozumí a nechtěli divákům svojí vědeckou vizi stále sdělit. Co se týče tempa, tak v půlce první sezóny musím říct, že se seriál rozjíždí jako stodvacítka v zimě. A ty neskutečně stereotypní postavy...jako kdyby každá roztleskávačka byla modrooká usměvavá blondýna, každý malíř zarostlý feťák, každý japonec pako žeroucí komiksy, každý politik nagelovaný parchant... Nakonec jsem zvládnul celou první sezónu a v druhé polovině se seriál hezky rozjízděl až jsem chtěl zvýšit hodnocení, ale neskutečně trapný a stupidní závěr to zase shodil zpátky. Ani se na to nekoukejte... ()

MoiJe

1. seria: Zaciatok ok, stred nudny, ... kiezby to cele bolo ako zaver. Celkovo ale kolisave herecke vykony, kolisave udrzanie pozornosti, kolisava logika, kolisava zmatocnost a dookola opakovane tie iste dilemata... V telke k veceri skvele, ale silne zavislacke fandovstvo si imho nezasluzi... Kazdopadne pre mna pozeratelne ako filmovy komiks, obrazky, ake tvorci vytvaraju, tomu odpovedaju. Pevne dufam, ze schvalne:) 2.seria: zatial kvalitou zhruba rovnaka. Najviac mi vadi, ze mi nedavaju sancu im fandit, taka Claire by si vyslovene zasluzila otravu krvi a Mohinder aby mu odpocuvali telefon...PS: Skratenie na 11 epizod prospelo... ()

McClane

po velmi solidní první série (pocitvé ****) a horší druhé sérii (tak tak ****) šel tenhle seriál do sr*ček. po 306 jsem neměl odvahu dále sledovat a co jsem slyšel, tak jsem udělal jedině dobře... ()

PanCitron

Tak z "Velké trojice" seriálů (Heroes, Lost a Prison Break) asi nejlepší, ačkoliv vzhledem ke kvalitě zbylých dvou nebylo nijak těžký "vyhrát". Co se postav týče nejvíc jsem si oblíbil Hira, Noaha, Nathana a Sylara, škoda jen že tvůrci mají trochu problémy postavy zabíjet. No uvidíme jak to bude dál. Jinak oceňuji originalitu v rámci zpracování úvodních titulků, v "minulých dílech jste viděli", psaní názvů epizod/kapitol (což je u amerických seriálů téměř unikát) a to be continued, jenž sice nemá žádný efekt, ale ono je to tam z jinýho důvodu. Po volume 1, volume 2 a prvních tří částech volume 3 zatím za čtyři. edit: Tak po konci vol 3 musím říct, že neskutečné zklamání. Tvůrci pokazili co mohli, prostě jen další natahovaní za účelem peněz na úkor kvality. ()

JohnCZ

--- PRVNÍ SÉRIE --- Genesis - Save the cheerleader, save the world. Lidé se superschopnostmi je u mě velmi vděčné téma a pokud se dané dílko snaží zachovávat jistou uvěřitelnost a reálnost, je to u mě výhra úplná. Ze všeho nejvíc se mi líbil rozjezd, kdy jednotlivé postavy poznávaly svoje schopnosti. Postupně se děj začne točit do záchrany světa, směrem mnohokrát viděným, ale seriál má pořád co nabídnout. Skvělé postavy (snad až na mírně otravnou Nikki), parádní soundtrack a nejasnou a stále zamotanější dějovou linku (zdravím Lost!). Hodnocení série: 4,5/5 --- DRUHÁ SÉRIE --- Generations - Druhá série má trochu pomalejší rozjezd a na první pohled dost nepodstatnou linku s Takezo Kenseiem, což se nakonec změní v pravý opak. Druhá půlka je pak už docela solidní jízda až do konce, který nastává výjimečně brzo - už po 11 epizodě. Naštěstí tu máme další dvě série, které doufám nebudou tak strašné, jak se povídá. Hodnocení série: 4/5 --- TŘETÍ SÉRIE --- Villains - Dobrá zprává je, že třetí série má rovných 25 epizod a dělí se na dvě poloviny. Ta první znamenají v překladu "padouši" mě ale obrovsky zklamala. Nadějně rozjetá linka podivně kolísá, postavy nelogicky díl od dílu mění svoje chování a jejich motivace je pro mě mnohdy jednou velkou záhadou (Nathan Petrelli???). Děj je zbytečně rozkouskovaný, důvodem je nejspíš velké množství postav, z nichž dobrá polovina je nezajímavá až otravná. Zatímco první série byla příjemně komorní, trojka si hraje na epickou jízdu a moc se ji to nedaří. Důvodem jsou nulové emoce a minimum úsměvných momentů. Vrcholná dvojepizoda "Eclipse" slibovala mnohé, leč zůstala pouze hořká pachuť. Čekal jsem víc. Hodnocení kapitoly: 3/5 - Fugitives - Úvodní epizoda druhé poloviny série seriál pořádně nakopla. Změnila podmínky pro nadcházející epizody a výkyvy v postavách se uklidnily. Kvalit prvních dvou sérií to sice pořád nedosahuje, ale tentokrát si seriál poměrně udržuje tempo. Navíc se zbavuje zbytečných postav a do popředí se dostávají přesně ty, které mám rád. Ale přesto mi tam trochu něco chybí, atmosféra první série je prostě fuč. Hodnocení kapitoly: 3,5/5 --- ČTVRTÁ SÉRIE --- Redemption - Čtvrté série jsem se po velice negativních ohlasech doslova děsil. A přestože mnozí tuto řadu považují za odpadovou, já ji řadím hned za parádní první sérii. Proč? Zejména proto, že se tvůrci konečně vykašlali na trapně překombinovaný děj a místo toho jsem dostal živé postavy, které mají emoce. Celá linka čtvrté série se týká začleňování se do společnosti a ačkoli se seriál úplně vykašlal na jakýkoli směr či "epickou" story o záchraně světa, mě se tohle komorní pojetí dost zalíbilo. Samuel je velmi charismatická postava, moje oblíbené staronové postavy vystoupily do popředí. Naopak ty neoblíbené prakticky zmizely. Výjimku tvoří Mohinder, kterého bylo tentokrát trestuhodně málo. Posledních pár dílů bylo skvělou jízdou až do konce, který mi naopak přišel naprosto uzavřený a drobný cliffhanger (doslova:) fungoval jako symbolická pointa jak pro seriál, tak pro postavu Claire. Neočekávané se tedy stalo skutečným - zatracovaná čtvrtá série u mě tomuto seriálu napravila reputaci tak, že tentokrát už neváhám udělit 4*. Hodnocení série: 4/5 - Brave New World - Šesté kapitoly se fanoušci už bohužel nedočkali, takže těžko odhadovat, co mělo následovat. Teď už jen zbývá čekat na plánovanou minisérii, která snad některé otázky načnuté a nedokončené v minulých sériích zodpoví. () (menej) (viac)

jahol

Další příspěvek do "nové vlny" amerických dramatických seriálů, jejíž formální podobu (podle mne) vymezila skvělá Dvacetčtyřka a dále rozvíjí Lost a Prison Break. Z hlediska dynamiky filmových prostředků, účinku a návykovosti zcela srovnatelné s prvními sériemi výše zmíněných (kromě 24, která svůj vrchol má až v mnohem pozdějších sériích). Malinko slabší v (některých) hereckých výkonech ale o to nahuštěnější dějově, kamera, střih srovnatelná, kompozice velice atraktivní. Velké plus Heroes vidím v námětu, který svou mnohoznačností dává už na počátku prostor pro několik uchvacujících sérií bez nuceného natahování a vyplňování, které v podstatě zničilo Prison Break a se kterým Lost jen dost ztěžka bojuje. Snad budu mít pravdu. ()

Suzie05

Skvělý seriál ve kterém mají, na první pohled nenápadní lidé, super schopnosti a dělají velké věci (jako třeba, že si je navzájem kradou a tak podobně). A mně se to hrozně líbí. :D ()

joehot

Skvělý seriál, využívající námět z X-menů. Bohužel, jeho kvalita je spíše sestupná a akce je zde proklatě málo, přesto se bavím.. Od druhé řady dále jsou Hrdinové scénáristicky horší a horší, hodnocení tak snižuji...Série jedna však zasluhuje absolutorium. ()

villon17

Musim upravit hodnocení i komentář. Sama od sebe jsem si seriál nikdy nepustila, sice mě občas zajímalo, jak to bude dál, ale za pár dní jsem na to uplně zapomněla a ve srovnání třeba s Misfits, neni šance na víc jak 3 hvězdy. ()

Marek1991

Kvalitné sci-fi, pri ktorom ale musím najskôr ako fanúšik dvoch postáv povedať jednu vec. Milujem herečky Hayden Panettiere a Kristen Bell, možno teda nie doslova, ale mám ich veľmi rád, najmä Hayden. Sú neuveriteľne sexy a neviem sa na ich filmy vynadívať, hltám každé ich slovo, opäť zdôrazňujem najmä klenot zvaný Hayden. Toto bol výnimočný seriál, čo sa týka deja a rôznych excesov. Čarovná vec, ktorá dala tajomnu, skúsenostiam, zážitkom, výnimočnosti a hodnotám opäť iný rozmer. ()

Crazer

Opravdu skvělý seriál. S radostí hltám každý díl .. již začínám sledovat třetí řadu a zatím hodnocení zůstává stejné. ()

Budoucnost bude průměrná

Budoucnost bude průměrná

21.03.2008

Brett Ratner a Len Wiseman jsou jako bráchové. Oba rutinéři, kteří se vyšvihli na výsluní díky úspěšným, ale nikterak zázračným akčním sériím (Křižovatka smrti a Underworld), pak dostali šanci… (viac)

Resident Evil pokračuje

Resident Evil pokračuje

24.09.2007

le no tak, snad si nemyslíte, že vás chceme upozorňovat na aktuální třetí díl zombie vybíjené?! Ten už je v podstatě minulostí. Jistě, pro české a slovenské diváky ještě nějakou chvíli ne, ale… (viac)