Ajťáci

Ukážka z filmu 9
Veľká Británia, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (viac)

V přeplněném a nevzhledném suterénu, hluboko v útrobách budovy Reynholm Industries se skrývají Roy a Moss - pracovníci oddělení informačních technologií, zlořečení i vysmívaní svými bezohlednými kolegy. Jejich život ve světě serverů a protipožárních překážek je násilně přerušen příchodem nové personální manažerky Jen, která toho ví o počítačích asi tolik jako lama (nebo kterýkoliv jiný sudokopytník). Jen nemá zájem pracovat v ubohém suterénu a Roy s Mossem nechtějí pracovat pod někým, kdo nerozumí BASICu a nikdy neslyšel o dvojkové soustavě. Časem však přijdou na to, že mít jako vedoucí ženu, může mít i své výhody. (oficiálny text distribútora)

Tommassi3

A zase ten Linehan, údajný spasitel chcípajícího britského sitcomu !! A já jsem opět na rozpacích.. Opravdu nejvíc mě mrzí skutečnost, jak ohyzdně zůstal nakonec celý ten svět geeků, nerdů a hackerů při komunikaci, respektive právě onen potenciálně neskutečně silný střet dvou odlišných světů, s běžným smrtelníkem nevyužit a nevytěžen.. Většina dost jednoduchých gagů naopak vychází z naprosto banálních a běžných situací, v čemž lze mimo kvality a hustoty dialogu spatřovat zásadní rozdíl mezi Ajťáky a tématicky blízkou, leč světelné roky co do zábavy vzdálenou, Teorií velkého třesku.. ()

malylada

Naprosto geniální seriál, na který tak trochu navázala Teorie velkého třesku. Ústřední duo nemá chybu a ostatní postavy statně sekundují. Dalo by se říci, že žádná série nemá hluchá místa, snad krom posledního dílu a je jen škoda, že dílů není tolik. Pro neználky IT doporučuji, dostanete odpovědi na pojmy jako internet a mnohem víc......9/10 ()

bouncer

Zatím to nejlepší, co se v tomhle tisíciletí urodilo v žánru sitcomu či britcomu. Neuvěřitelně zábavné s nezapomenutelnými hláškami. Bohužel třetí série začala tak příšerně, že se mi ani nechce věřit, že Linehan je stále tvůrcem a ještě se nebojí se pod to podepsat (i když je pravda, že úplně stejně zazdil ve třetí sérii Black Books). Výbuchy smíchu vystřídal pocit trapnosti...snížil jsem zatím na 4*, které se drží jen díky výborným prvním dvěma sézónám. (1. sezóna - 100%, 2. sezóna - 90%, 3. sezóna - 50%, 4. sezóna - 60%) ()

Avalon820

Povedený britský sitcom, kterému porozumí i ti, kteří netuší, co je to BIOS, router, PHP, socket, nebo java. Je to zkrátka zábavná podívaná, která se (kupodivu) díl od dílu zlepšuje, a které podle mého ani český dabing (narozdíl od tvrzení jiných) neuškodí, ba naopak. Vtipné, až absurdní situace jsou skutečně humorné, a už sama komická podstata postav k tomu vyloženě směřuje. Téma kaceláře IT bylo vyždímáno maximálně, co bude dále. ()

Dale

Škoda, že sa seriál viac nedržal IT narážok, ako tomu bolo zo začiatku (skúsili ste vypnúť-zapnúť po čase omrzí). Väčšina častí tak produkuje len obyčajný sitcomový humor, síce trochu odlišný od toho amerického, no nedá sa povedať, že je lepší. Dvaja podivíni a ich šéfka, dosť jednoduchý nápad, z ktorého sa toho veľa vyťažiť nedá. Pár vtípkov dobrých, inak priemer. ()

moviesfan

Partičku IT tvoří Moss, Roy a Jen. Tahle trojice k sobě ladí dokonale. Přesto nejlepší postavou je pro mě Moss, který má skvělé hlášky. Každý díl je vyšperkovaný skvělými situacemi a vtipy. Je to seriál u kterého se bavím od začátku do konce. Nic víc nepotřebuju. ()

villon17

Fire exclamation mark fire exclamation mark:D I´m looking forward to hearing from you:D...Are you sure?:D Nevím, co dodat. Richmonda ale mohli vynechat. Roy s Mossem se svými vibracemi v telefonu bohatě stačí. ()

jahol

Kvalit těch nejlepších (Red Dwarf, Yes Minister atd.) tenhle sitcom nedosahuje, ale jde o svěží novou věc, která nepracuje jen s již stokrát převařenými motivy, ale našla dost invence na to, být v každém díle párkrát originální. Některé segmenty jsou až příliš uřvané, ale postupem času jde kvalita spíš nahoru a hrubší humor se transformuje v jemnější. Práce ajťáků byla ideálním odrazištěm k vytvoření prima kompaktní atmosféry cáklých počítačových nadšenců (něco jako IT varianty atmosféry na RD nebo v Downing street 10), se kterými se budeme cíti dobře od titulků do titulků - tohle se sice zcela nepodařilo, ale vybrané skeče jsou geniální a vyrovnají se těm z nejlepších sitcomů - namátkou uvádím vstup Góta Raymonda do děje, Gay muzikál, požární screensaver, skvělou párty u Yen a především naprosto úžasný antispot proti softwarovým pirátům. Obě dvě série stojí za vidění. ()

M.Macho

"Proč to zase funguje a je to tak vtipné, že z toho zas brečím?" "Hmmm..." "Je to označkováno - Made in Britain..." Tihle šílení kluci vtipkují jedna radost. Ve svém útulném sklípku prožívají pracovní poměr a jde jim to jedna báseň... Skvělý seriál, v němž fanjšmekři rozpoznají nejen adrenalinovou pecku F.E.A.R ale i nezadržitelný pocit, že Jen - Katherine Parkinson vypadá jako jedna JOYLIS nejmenovaná uživatelka csfd.cz :)... ()

Marek1991

Je to britský humor, je ako čierny humor, nepobaví každého. Tento štýl ma nebral, ale občas to ozaj pobavilo. Pamätám si ako sme to mali počúvať na angličtine na strednej škole a neskôr to dávali na českom programe a bolo to celkom príjemné, pre mňa však miestami veľká nuda. ()

Crazer

Výborný sitcom, jeden z nejpovedenějších, které jsem kdy viděl. Od házení monitoru ze stolu přes šéfa co mluví se svým počítačem .. no to nemá chybu. Těším se na další díly! ()

Torision

Tak tohle je fakt šílenej a neuvěřitelně vtipnej britcom,kterej si mě totálně získal. A jestli se Vám to nelíbí,tak to zkuste vypnout a zapnout. ()

liquido26

První dvě série tohoto seriálu, to je neskutečná jízda od začátku až do konce, všech 12 dílů je vyvážených a stejně luxusně vtipných. Je těžké vybrat si oblíbenou postavu, protože Jen, Roy, Moss, Richmond, pan Renhem i jeho nástupce a syn sexuální maniak Douglas jsou rovnocenně skvělí a každý z nich dodává tomuto seriálu neopakovatelné kouzlo. Bohužel nedávno odvysílaná třetí série jde s kvalitou už trochu dolu. Díly se odehrávají čím dál tím více mimo "kancelář IT oddělení" (sklep) a kvalita jednotlivých dílů se rapidně liší. Po té, co jsem je všechny viděl jednou si myslím, že nejlepšími jsou 1.,2. a 4. Navíc zmizela postava gotha Richmonda, který, jak bylo řečeno, je nemocný (má kurděje), a šéf Douglas se sice objeví v pěti dílech ze šesti, ale ve dvou z nich pouze coby krátký štěk na konci. No ale myslím, že za první dvě série si Ajťáci pět hvězd plným právem zaslouží. ()

Cubinho

Teda, dlouho jsem odolával seriálům, jen co je pravda. Ale včera si mě našli Ajťáci... A já následující večer probrečel smíchy nad první řadou. Nic tak geniálního jsem dlouho neviděl! Rozjezd byl zprvu - jak to u seriálů bývá - takový "o sžití se" s novými postavami, ale s dílem "Červené dveře" jsem se až do posledního dílu první řady nepřestal smát... Uf, ještě teď mě bolí břicho (možná pozůstatky ze 2 dny čerstvé střevní chřipky, kdo ví...), ale každopádně obě hlavní mužské postavy jsou dokonalé a skvěle jim sekunduje i ta jedna ženská. Musím podotknout, že první 4 díly jsem viděl s dabingem a vůbec nebyl špatný. Hlavně hlas Richmonda mě dostal do kolen (přeháním, ležel jsem v křesle...)... Kvalitu potvrdil i první díl řady druhé... Tak už mám všechny tři řady za sebou a musím dodat pár vět... Po perfektní první řadě jsem nečekal, že by jí ta druhá mohla konkurovat, ale ona byla ještě lepší... Hned úvodní díl z divadla je geniální. Roy na vozíku, Moss za barem - škoda slov... Bohužel, co podle mého názoru seriálu ublížilo, je výměna "syna" za "otce". Ale v některých scénách jako např. v té s ukousnutou rukou alias Prázdniny v Říme nemá Dougals chybu, ale pravda, že mi v dosti případech i vadil. Nechápu, co Linehama vedlo k tomuto kroku...aha, tak prý ten herec odmítl pokračovat... Na celkovém dojmu seriál moc neztrácí ani třetí řadou, kde mě hodně pobavil "fotbalový" díl s geniálním loupežným přepadením. Bohužel však třetí série přidala až moc na vulgárnosti a v mnoha momentech to humoru spíš ubírá. Ale přesto britský humore, miluju tě! P.S.: Nedávno jsem viděl 4. řadu, která je už průměrná a za ostatními hodně zaostává a kazí tak výsledný dojem z prvních dvou sérií. Proto si přeju, ať Linehan neuvažuje nad dalšími pokračováními a raději se vrhne na nějaký nový seriál. 9,5/10 ()

PauloZ

Nemůžu hodnotit jinka :) Poctivá britská práce se pozná, tvůrci dřívějšího seriálku Black books se opět pustili do práce s chutí a výsledek je prostě skvělý. Když to srovnám, tak oproti Black books zde nejsou určitě tak výrazné, silné a společensky vyjímatelné charaktery postav. It crowd je prostě víc v normálu, i když, jak kdy :-D. Některá epizoda lepší, jiná slabší, ale tak je to u všeho. Každopádně zábava skvělá a Jen je mnohem hezčí než Fren, škoda že to má jenom 4 série... ()

spaceboyCZ

Tohle je proste trida. Amatersky vypadajici sitcom, o to lepsi podivana, ten pravy, casto cerny, britsky humor....pro ty, co delaji ITiky (jako ja), povinnost :D ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake