Harry Potter a Polovičný princ

• Česko Harry Potter a Princ dvojí krve (viac)

Návrat Lorda Voldemorta zapríčiní vo svete kúzelníkov spúšť. Harry (Daniel Radcliffe) má podozrenie, že nebezpečenstvo číha priamo v Bradaviciach, ale Dumbledor (Michael Gambon) sa sústredí na prípravu poslednej bitky, ktorá sa blíži. Potrebuje, aby mu Harry pomohol rozlúsknuť dôležitý kľúč, ktorý vedie k rozuzleniu Voldemortovej obrany. Rozhodujúcu informáciu však pozná iba bývalý profesor Horác Kriklan. Medzitým útočí na študentov ešte úplne iný nepriateľ  – ich tínedžerské hormóny. Harryho dlhodobé priateľstvo s Ginnou Weaslyovou (Bonnie Wright) prerastá v hlbší cit, ale v ceste stojí jej priateľ, Dean Thomas, nehovoriac o jej veľkom bratovi Ronovi (Rupert Grint). Lenže Ron má svojich starostí dosť s romantickými pletkami – Lavender Brownová nešetrí svojou láskou k nemu a Hermiona (Emma Watson) v ústraní žiarli, ale je rozhodnutá neprejaviť svoje city za žiadnu cenu. A k tomu všetkému ešte čokolády napustené nápojom lásky, ktoré skončia v nesprávnych rukách a všetko úplne zmenia. (TV Markíza)

Yuriko

Viděla jsem dabovanou verzi a mám na ní stejný názor jako ostatní (hrůza, děs) takže toto berte s rezervou. Přišlo mi, že do filmu chtěl režisér nacpat vše z knihy bohužel na úkor nedotažených scén. Vztah mezi Ginny a Harrym byl prostě strašný - ve filmu se neobjevilo takové to Harryho hlodání svědomí, kvůli tomu, že Ginny je Ronova sestra. Ani se tam neobjevili obavy, které měl Harry vůči tomu, co chystají Snape a Draco. Jako další nesmysl byl Princ dvojí krve - kdyby se tak ten díl nejmenoval, tak to byla úplně zbytečná a nepodstatná věc. Nemluvně o bitvě o Bradavice a pohřbu, které tam zase vůbec nebyly. Prostě se mi zdálo jakoby film moc spěchal a proto se snažil všechny části zkrátit. Jednou větou: Film byl jako výpisky z knihy. Vypíšete si to důležité, ale heslovitě a ve zkratkách. ()

maar

Tak tohle dám jen kvůli atmošce a pár dalším maličkostem...celý film jen řeší kdo s kým a kam zasune, srší "vtipy", Draco si hraje furt ve skříni a děda Brumbál přepadne přes zábradlí....něco super, něco míň...:D:D ale jsem zastáncem Harryho, takže nemám jinou možnost...btw Kotek + dabing = 16 piv a 3 rumy :D ()

Skleni

Pre každého kto čítal knihu by táto časť mala byť ako ukážka toho ako by film nemal vyzerať. Pre ostatných je to paráda vzhľadom na humor, akciu a pod. I keď... priznajme si...tej akcie tam moc nieje. Polku filmu sa nič nedeje a i keď kniha bola podobná, stála aspoň na pilieroch tajomstva, mystiky a neustáleho napätia spôsobeného myšlienakmi a kúskami pamätí dumbledora. Harry sa stal už istým idolom a hrdinom. no v knihe tomu tak nieje. Hermiona je krásna.... ron je tupý a všetky postavy sú zaškatuľkované. To taktiež v knihe nieje. No a práve to je tá najhoršia vec. Film o dĺžke dvoch hodín obsahuje asi hodinu knihy. To je strašné. Možno to tiahne na žalobu, ale to nech sa rozhodne už autorka. Ja dávam 38% a to len vďaka tomu, že poznáým predlohu. Ináč film je asi tak na 10%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Tryman

Kdybych měl film srovnávat s knihou, tak bych dal sotva dvě hvězdičky. Autor, jako by vzal knihu a po každé stránce, kterou použil, dalších deset vytrhal. Ano, chápu, že ve filmu nemůže být všechno, ale mělo by tam být aspoň to nejdůležitější. Naštvala mě absence několika celých kapitol, jež byly maximálně převedeny do dvou tří vět o šesti slovech, naštvalo mě zpracování vztahů mezi Harrym a Ginny, Hermionou a Ronem, které bylo prakticky nulové. Ale film se podle knižní předlohy hodnotit nemá, takže dávám čtyři hvězdy. Šestý díl nebyl sice nejlepší, ale zdaleka ani nejhorší ze série. Hudba se nedá nepochválit, efekty vynikající a scénarista by měl vrátit plat... ()

NiaWolf

Jsme dosti zklamaná, jelikož tento díl patří v knižním podání k mým oblíbeným. Už v první hodině jsem se modlila za konec. Ve filmu je spousta nepodstatných scén, které zacelují místo důležitějším. Režisér snad ani knihu nečetl a pojem akce mi nic neříká. Žádná pořádná akce, pořád jen puberťácké slinty. Velké zklamání. ()

lxbch

I přes délku filmu jsem se nenudil a chvílemi i opravdu dobře bavil. Trikové scény, umocněné plátnem kina, byly skvělé, chvílemi mě příjemně mrazilo. Největší zápich se povedl jednomu klukovi, který utíkal na záchod (nebyla přestávka) a zahlásil do jako na potvoru naběhnuvší tiché chvilky filmu: to bude proud, ty vole, to bude proud. Celé kino vybuchlo smíchy. ()

Jeand´Boa

Je věru škoda, že znám knihu - zážitek v kině byl tak o dost slabší...ale nehodnotím zde knihu, ani přesnost jejího přenesení na plátno, hodnotím film...a film to byl celkem povedený...pravdou je, že šlo o poněkud utahanější a dějově chudý snímek, ale což, Tenkrát na západě je také chudší na souboje a přestřelky a přesto je hodnocen jako jeden z nejlepších westernů...děj byl celkem o ničem, když se to vezme celkově, ale přesto nutno říci: všechna čest režisérovi a všechna čest Rupertovi... ()

Mashak

Ale jo. Je to vážně podle mého zatím nejpovedenější Potterovka. Princ dvojí krve je film dosti temný, který je protkán velmi zručně vedlejší linkou rozvíjení se milostných splanutí hlavních postav. A nechybí ani tolik potřebný humor(cokoliv s Ronem nebo štěstím sjetý Harry). Nyní budu s velkým očekáváním čekat, jak se nakonec vyvede poslední dvoudíl čarodějnické ságy! ()

Mr.FreeZer

Stále temnější a temnější Harry Potter, pomalu se blížíme ke konci a pořádně to graduje - vztahy, Voldemort, Snape. I když jsem čekal trochu víc akce v tomto filmu. Ale vynahradí nám to poslední dva filmy, doufám. ()

Soul

Prozatím jednoznačně nejslabší díl celé série. Kdyby měl film o hodinu kratší stopáž, možná by měl šanci, ale tohle Yates nemohl snad ani myslet vážně. Když už měl navíc v knižní předloze nějakou zajímavější látku, která by film zatraktivnila (proč třeba jednou (příležitost již nebude) nedotáhnout příběhovou linku kolem Famfrpálu včetně Ronových patáliích a posměšné písni Zmijozelu))?. O ořezaném a nedůstojném "finále", které mohlo zachránit alespoň něco netřeba mluvit. Upřímně se obávám zejména první části Relikvie smrti, která ani v knižní předloze nijak zvlášť záživná není. Pokud se bude Yates držet nastoleného trendu, pak to zřejmě bude první filmový díl, který nedosáhne v hodnocení ani na "červených" 70%. Ačkoliv vzhledem k záplavě absolutních hodnocení zde na ČSFD si kladu otázku, zda jsem náhodou nebyl na jiné produkci. ()

Hovado

Já když si tu pročítám ty komentáře tak se osobně nestačím divit. Jak můžete po tomhle fiasku oslavovat Yatese jako génia či hrdinu? Film, který měl mít premiéru už bezmála před 8 měsíci zklamal na celé čáře. Člověk je tak natěšený a nedočkavý po ukázkách, že nemůže dospat dne, kdy se na Pottera vydá do kina. Den D přijde, pohodlně se usadíte a poté už jen čumíte jak pět na šest. Začátek byl dobrý, ale nepodařilo se jim vystihnout vážnost situace, že se Voldemort netýká už jen kouzelníků, ale i lidí. Hlavní postavy jsou sice vtipné a celá linka o dospívání a seznamování je vtipná, hezká, ale taky dlouhá a v některých chvílích naprosto zbytečná a je na úkor jiných o milion důležitějších scén. A snad poslední co se mi na líbilo byla linka s Dracem, to je správnej badass. A ještě Křiklan, dobře zahraný a vtipný, vem čert jeho odlišný vzhled oproti knize. Celkově nechápu jak mohl tenhle prázdný a neakční film stát 250 milionů USD, věřil bych tomu, že to vše spolikaly honoráře. Celý film čekáte, že se něco stane, že se bude něco dít, že přijde nějaké velké finále a když přichází na scénu hlavní záporáci už už poposedáváte jaká to bude nakládačka a ono nic nepřijde. Byla zabita celá kniha i její smysl. Nešlo o to ,,jen" zabít Brumnála, ale zničit Bradavice jako poslední místo dobra. A tady to vypadlo jen na mord Brumbála. A Harryho prázdná slova na konci, jak už nemůže pokračovat v Bradavicích též ztrácí význam. Ve filmu v pohodičce na věžičce si řekne tak teda už s s Bradavicema končím, jdu hledat viteály a v knize v troskách Bradavic a mrtvého Brumbála zahlásí zoufalost své situace a naléhavost hledání viteálů. Prostě hooodně špatný film a hodně mě to mrzý, protože tahle série si zaslouží dobré filmy a nikoli tohle prázdné trozo nazývané prologem. Nejhorší potterovka, bohužel. ()

Yojimbo

Předlohu jsem nečetl - naštěstí, protože jsem si díky tomu mohl film skutečně užít a neužírat se faktem, že tvůrci vystřihli to a támhleto. Nepřítomnost Voldemorta filmu jen prospěla a problémy se zamilovanými puberťačkami taky nevadí, pokud tedy přežijete časté používání takového archaismu, jako je "muckat se"... Jen ten Daniel Radcliffe je stále stejně toporný, jako v prvním díle. ()

darkreider

Ďalší kúsok do Potterovskej série a ja zase o niečo viac viem, že sa fanúšikom nestanem. Ľudia v kine sa zasmiali a ja som nedokázal prísť na to, prečo. Smutné, vtipy mi skoro kompletne uchádzali a to si myslím, že mám veľmi veľký zmysel pre humor. Na dve a pol hodiny mi rozvláčny a dosť plytký dej prišiel často nudný a bohužiaľ som niektoré scény nechápal(útok na Weasleyovic barák???). Efektné scény, kamera a celkovo vizuálna stránka tradične výborná ale dej... Prišlo mi to hold dosť hlúpe stavať 15 minútovú scénu na "neznámom" fakte, ktorý je aj mierne zaostalému známy už po prvej minúte. ()

pepa3rd

Vzhledme k tomu, že jsem od zfilmování šesté knihy, kterou z "dospělé" pětice posledních dílů považuji za nejslabší, vlastně nic nečekal, byl jsem až neobyčejně mile překvapen. Prázdnou bublinu dějě, který se během šestého roku v Bradavicích v podstatě posouvá od nikud nikam, tu vyplnuje velmi dorbým způsobem humor, který nahrazuje těžko zfilmovatelné (a na filmovém plátně nejspíš i nudné) pátrání po Princi dvojí krve i tajemství Voldemortovy nesmrtelnosti. Když to tak vemu, tak z knihy jsem si pamatoval jen závěrečné finále, protože nic jiného není pro vývoj ságy důležité. Jak v knize, tak i ve filmu tak dostává prostor vývoj jednotlivých postav a vztahů mezi nimi, z čehož právě pramení většina humorných situací. Zatímco pátý díl knižní série považuji za nejlepší z celé série, filmová šestka ten pátý převálcovala. Bezkonkurenčně nejlepším filmem ale stále zůstává nedostižný Vězeň z Azkabánu. PS: hodnotím titulkovanou verzi, které jsem v tomto případě dal po zkušenostech jiných výjimečně přednost. ()

bif

Jako neznalec předlohy musím přiznat, že jako fantasy film se mi to fakt líbilo, hlavně hudba, KAMERA a samozřejmě Helena Bonham Carter, Yates není nakonec tak špatný režisér, ale největším problémem je paradoxně samotný představitel Harryho Posery Daniel Radcliffe, který je tak špatný herec, že se mi z něj svíraly vždy obě půlky, taky jsem si všiml, že stále dělá 4 ty stejné grimasy, jinak jak říkám, slušná fantasy. ()

LANSA

Nemůžu se zbavit pocitu, ale na mne to působilo chvílema jako tuctová teenage comedy. Z toho jejich muckání jsem trpěl pod návaly trapnosti!!! Zase musím ale připustit, že jsem se v tomhle díle nasmál, jako za všechny předchozí díly dohromady. Za solidní předehru 4 štychy. ()

Kaucuk

Nebylo to vůbec špatný to ne, sice se to nedrží úplně podle předlohy (což se dá u filmů podle knih očekávat) ale je to sakra koukatelný a to díky trikům a skvělejm hereckejm výkonům (Broadbent, Felton, Gambon, Grint, Watson, Rickman). ()

aR3Zz

Cituji přítelkyni: "Toš pěkný film, ale úplně o ničem..." A měla pravdu. Za ty 2 hodiny se vlastně nic pořádného nestalo a neudálo. Všechno bylo krásně efektní, barevné i temné, kouzelné i strašidelné, zvuky i soundtrack opět na vysoké úrovni, i herecké výkony nadprůměrné (Rupert Grint s Emmou Watson (ta byla k sežrání ;) ) s přehledem zastínili Daniela Radcliffa) a vlastně ani režie nebyla špatná. Otázkou je, jestli knižní předloha mohla nabídnout více - nezbývá, než si přečíst originál. Jsem velký fanoušek série a proto jsem si i tak film užil, ale ostatní si tu jednu hvězdičku musíte odmyslet, byl to přeci jen film o ničem... 70% ()

ex.it

Tento díl mi přišel ze všech nejslabší. Mnoho vynechaných scén (ale zásadních), míň děsivé než čtverka, víc natáhlé trojka a míň vtipné než jednička. ()

Zemřel herec Paul Ritter

08.03.2010

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (viac)