Harry Potter a Polovičný princ

• Česko Harry Potter a Princ dvojí krve (viac)

Návrat Lorda Voldemorta zapríčiní vo svete kúzelníkov spúšť. Harry (Daniel Radcliffe) má podozrenie, že nebezpečenstvo číha priamo v Bradaviciach, ale Dumbledor (Michael Gambon) sa sústredí na prípravu poslednej bitky, ktorá sa blíži. Potrebuje, aby mu Harry pomohol rozlúsknuť dôležitý kľúč, ktorý vedie k rozuzleniu Voldemortovej obrany. Rozhodujúcu informáciu však pozná iba bývalý profesor Horác Kriklan. Medzitým útočí na študentov ešte úplne iný nepriateľ  – ich tínedžerské hormóny. Harryho dlhodobé priateľstvo s Ginnou Weaslyovou (Bonnie Wright) prerastá v hlbší cit, ale v ceste stojí jej priateľ, Dean Thomas, nehovoriac o jej veľkom bratovi Ronovi (Rupert Grint). Lenže Ron má svojich starostí dosť s romantickými pletkami – Lavender Brownová nešetrí svojou láskou k nemu a Hermiona (Emma Watson) v ústraní žiarli, ale je rozhodnutá neprejaviť svoje city za žiadnu cenu. A k tomu všetkému ešte čokolády napustené nápojom lásky, ktoré skončia v nesprávnych rukách a všetko úplne zmenia. (TV Markíza)

Phillo

Je to prázdne a primitívne, no úvodná a záverečná polhodina sú také našlapané a atmosférické, že až mrazí. Yates vyžmýkal z knihy, čo sa dalo, všetko previedol do dokonalej filmovej podoby, kde všetko vyzerá "potterovsky" a napĺňa predstavu mnohých čitateľov (zásadnú scénu v jaskyni som si predstavoval presne takto). Kým po minulom diely som Yatesovi neveril, teraz ma presvedčil, že na siedmy diel má. Prechodovú a uspávaciu šestku zvládol na jednotku. 80% ()

crozet

K této disciplíně jsem byl doveden, tedy jsem NUCEN se s ní konfrontovat. Kolikátý že je tohle díl? Pátý, čtvrtý..? Nevím. Každopádně pozoruji na sobě, že jsem celý žánr, ať chci nebo ne, pasívně nakonec přijal. Nejsem žádný znalec celého tohoto kultu, ale jako vzdálený a nezaujatý pozorovatel mohu říct, že herecké výkony mají s postupem let rostoucí úroveň (nepočítám-li pana Jima Broadbenta - ti "noví učitelé" v rámci všech jednotlivých dílů jsou zpravidla nějako herecky nedůvěryhodní... a herce Brumbála, jehož diagnóza je díl od dílu pokročilejší). A vůbec ti hrdinové se člověku s postupem času nakonec zdají i symptatičtí. Velký problém však spatřuju ve stopáži - film je jednoduše k neukoukání a z kina si neodnesete ucelený DOJEM a jasný přehled.. S příhledem na klipovitou formu expresívních sekvencí a přestávku mezi dvěma částmi je to asi pochopitelné, jako omluva ale nevystačí. ()

Fajla

Tohle byl první díl, který jsem nejdříve četl a pak až teprve viděl na stříbrném plátně. Knihu jsem četl před dvěma roky a tudíž není divu, že si z ní nic nepamatuji. Snad jen kousky. Co si ale pamatuji, přečetl jsem jí jedním dechem za dva dny, nejrychleji ze všech dílů. Je pravda, že byla dost upovídaná a spíše vysvětlující, ale našlo se v ní i dost napínavých momentů - třeba bitva uvnitř hradu mezi studenty a Smrtijedy. To, co mohlo tento film vynášet do nebes, jsem v něm neviděl. Zato se nám dostává spousta toho, co jej sráží do kolen. Místo emotivního a temného předstupně velkého finále jsme dostali letní komedii. Nemám nic proti scénám, kdy hrdinové poznávají, co to je láska. Nemělo jich tam však být tolik na úkor těch scén, které posouvají děj kupředu a rozvádějí hlavní zápletku. Režijně zvládnuté minimálně stejně dobře jako Fénixův řád, scénáristicky však totálně zmrvené. Tři hvězdičky za těch pár světlých momentů - scéna z jeskyně, Bellatrix, Snape a Famfrpál (60%) ()

tlkounev

Slabý pokus o vtip, slabý pokus o film. Co to vlastně je? Tohle mi jako Harry Potter nepřišlo. Nenadchlo mě to, ani mě to neuspalo, ale čekal jsem od toho víc. Knihy jsem nečetl, filmy ale miluji a v pravdě se jedná o nejhorší díl jaký natočili. I ten Ohnivý pohár je lepší a to už je co říct. ()

krusty2

Neviem,ale mne sa Princ dvoji krve pacil asi zatial najviac. Podotykam,ze nie je to zasluha len rezie,ale aj scenar nas uz konecne niekam posuva. Komicke pasaze mi tu prisli vhod a uvolnili tu tzv.detsku atmosferu aj dospelejsiemu divakovi. Uvidime kam to dospeje v dalsom spracovani Harryho. PS:Harryho moze kormidlovat hociktory reziser aj tak to stale vyzera rovnako,tym ale nechcem zhadzovat DAVIDA YATESA PS II:Vsimol si niekdo vyborneho hereckeho vykonu Hero Fiennes - Tiffina ()

Emzet

Yates nepřekvapil. Ale ani nezklamal. Vlastně, co se kvality týče, je šestka naprosto stejná jako pětka. Ačkoliv je tedy ještě o něco delší. Ne-čtenáře nejspíš nejvíc zklame konec, který, bohužel, snad ještě více než kniha ukazuje fakt, že i přes svou délku je HBP vlastně jen prologem k sedmičce. Proto ubírám hvězdu. Fanoušci knihy budou nejspíš spokojeni, nic významného snad nechybí. Filmoví fanoušci budou snad taky spokojeni, protože šestka nabízí prakticky stejné množství emocí a napětí jako pětka (a pořád ještě se Yatesovi daří i z těch nejklišoidnějších a nejstupidnějších dialogů vytřískat maximum). Vzato kolem a kolem, docela úspěch. Pokud plánuje David točit i sedmičku, nemám námitek. ()

Aldanar

Krásně komorní atmosféra. Scénáristi vybrali z knihy podstatné části (trochu mi chybělo lepší představení Raddleovy minulosti - jeho matku, děda atd), takže děj běžel fungoval bez sáhodlouhého vysvětlování. V kontrastu s komorní atmosférou byly některé scény parádně přemrštěny (Ronův zápas štěstěny, nebo Harry nadopovaný šťastným lekvarem). Co mě odrazuje od lepšího hodnocení, je několikanásobné naprosto neandrtálské prozrazení pointy, nebo souvislostí dopředu. Zváště po finální scéně jsem myslel, že scénáristovi pošlu výhružný dopis... ;-) Každopádně šestka byla jiná než předešlé - ne lepší, ale ani horší. Teď už jen stačí se dočkat dalších dvou dílů. ()

Jožin

Film sa mi celkovo veľmi páčil. Začiatok bol slušný,no potom sa to trocha začalo meniť na takú tínedžerskú komédiu. Mne osobne to nevadí,fakt tam bolo dosť veľa scén pri ktorých som sa pousmial,no ale na druhej strane som čakal viac temných scén,lebo ako vieme už od trojky sú Potterovky stále temnejšie,človek by už od 6. dielu očakával, že to bude thriller.A ten názov mohli zakomponovať do filmu aj lepšie,neviem aké to bolo v knihe, pretože tú som nečítal, ale pripadalo mi to dosť divné, že sa film volá Poloviční princ,a skoro nič sa tam o ňom nehovorí, pár scén s jeho knihou a nakoniec rýchle odhalenie, že kto to vlastne je. Po počítačovej stránke fakt zmáknutý film !!! ()

muoaner

Sám samotinký si štráduju do kina na tento filmík v doměnce, že to bude po fénixoě řádu pořádná filmařská orgie a nejlépe osamotě si to vychutnám, tak aby mi to nikdo nekazil. Ale chyba lávky, na dabing Vojty Kotka, který občas ujede, bych ani tak neupozorňoval. Ale na ten přenudělej děj, co připomíná snad nějaké náctileté sezení s promítáním sexuální výchovy v zapadlé vesničce, to opravdu nejde nezmínit. Film, který kombinuje tetelení hlavních hrdinů z dob 90210 s akční sekvencí to mi opravdu nesedí. Fakt nuda k uspání. Doufám, že ten poslední 2díl bude mít lepší spád. ()

Eristt

Dvě hodiny slibně se odvíjející děj je surově zabit neohrabaně natočeným koncem. Je s podivem, jak mohl ten samý režisér, který mistrně zvládl konec Fénixova řádu, tak trestuhodně selhat. Celý film tak vyznívá značně do prázdna a když se objeví titulky, máte nepříjemný pocit, že tomu něco chybí. ()

naxicka

Dokonalé...A nutno podotknout, že mi nestačí jen "pobíhající Daniel Radcliffe po chodbách Hogwarts School";-). Film byl svižný, vtipný, napínavý a bravurně natočený. Z pohledu skalního fanouška knižní předlohy bych nějaké mouchy určitě najít mohla, ale jestliže proběhla nějaká změna v běhu děje, tak to bylo v duchu HP a ku prospěchu věci. Stejně jako ve Vězni. Proto smekám a netrpělivě očekávám další 2 Yatesovy filmy! ()

kukentipla

O čem to je? Další školní rok v Bradavicích. Tentokrát zachycující odhalení jednoho životně důležitého tajemstvi pána zla. Navíc začínají útočit také hormony (nejen Hermiony).......Co Já NATO? Princ dvojí krve je nejsilnější v momentech, jenž měly být výplní a dějovými můstky (Bitka v Doupěti. Milostné několikaúhelníky) ke skutečným hybatelům děje, které zůstaly za mím očekáváním (přeplouvání jezera, smrt jednoho z hlaních hrdinů). Nečekaným vítězem Prince dvojí krve se pro mě stala postava Draco Malfoye. Padlý hrdina, jenž posloužil vyšší cílům, aby se v závěru vzepřel svému údělu. Suma sumárum Prince dvojí krve zazářil ve zcele nečekaných okamžicích a pohasl v místech jenž měli potenciál řeky krokodýlích slz ()

maty39

Tento film má tři zajímavé momenty, které posunují děj kupředu. Dohromady trvají asi 15 minut. Zbytek je omáčka. Sice poměrně slušná a ani moc nenudí. 70% ()

kecinzer

Myslel jsem, že první díl už nic nepřekoná. Ovšem princ dvojí krve je totální nářez. Po dlouhé době jsem se opět u Harryho královsky bavil. Pro mě zatím tedy jednoznačně nejlepší díl vůbec. ()

masiko

Tohle už ani není adaptace Harryho Pottera, ale jen teenagerovská komedie volně inspirovaná přodlohou. 1* vzhledem k tomu jsem se bavil o trošku víc než u minulého dílu. Radcliffe je sice dřevo, ale ten buk, v jakého se proměnil po požití lektvaru štěstí, byl to nejlepší co za dosavadní kariéru předvedl. Jen tak dál Danieli, třeba to jednou dotáhneš tak vysoko jako Tom Hanks (tomu to v těch červených plavečkách v bazénu letos taky seklo). ()

Zemřel herec Paul Ritter

08.03.2010

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (viac)