Harry Potter a Polovičný princ

• Česko Harry Potter a Princ dvojí krve (viac)

Návrat Lorda Voldemorta zapríčiní vo svete kúzelníkov spúšť. Harry (Daniel Radcliffe) má podozrenie, že nebezpečenstvo číha priamo v Bradaviciach, ale Dumbledor (Michael Gambon) sa sústredí na prípravu poslednej bitky, ktorá sa blíži. Potrebuje, aby mu Harry pomohol rozlúsknuť dôležitý kľúč, ktorý vedie k rozuzleniu Voldemortovej obrany. Rozhodujúcu informáciu však pozná iba bývalý profesor Horác Kriklan. Medzitým útočí na študentov ešte úplne iný nepriateľ  – ich tínedžerské hormóny. Harryho dlhodobé priateľstvo s Ginnou Weaslyovou (Bonnie Wright) prerastá v hlbší cit, ale v ceste stojí jej priateľ, Dean Thomas, nehovoriac o jej veľkom bratovi Ronovi (Rupert Grint). Lenže Ron má svojich starostí dosť s romantickými pletkami – Lavender Brownová nešetrí svojou láskou k nemu a Hermiona (Emma Watson) v ústraní žiarli, ale je rozhodnutá neprejaviť svoje city za žiadnu cenu. A k tomu všetkému ešte čokolády napustené nápojom lásky, ktoré skončia v nesprávnych rukách a všetko úplne zmenia. (TV Markíza)

Eleanor05

Podle mého názoru, nejhorší díl z celé filmové HP série a to navzdory výborné knížce. Nejde o to, že by byl film špatný jako celek, jde o to, že snímek VŮBEC JAKO CELEK NEFUNGUJE. Působí dokonce, jakoby se skládal ze dvou úplně odlišných filmů, z nichž jeden je neskutečně trapná romantická komedie a druhý fantasy thriller a tvůrci se je urputně snaží dát dohromady, ačkoli to není možné. Dobré nebo dokonce velmi dobré temné scény jsou prokládány otřesnými pubertálními výlevy a zmatený divák se tak ocitá naráz ve dvou různých, od sebe izolovaných světech. Vrcholem trapnosti je potom neuvěřitelná postava Levandule Brownové, při jejíchž výstupech máte chuť rozbít obrazovku. A tak ani přes veškeré snažení dospělých herců (především brilantního Alana Rickmana coby Snapea - scény s ním jsou zde jasnými vrcholy snímku) z toho zkrátka nevyšel dobrý film. ()

Sany33

Tento diel čarodejníckej ságy je v mojich očiach najslabším. Celý čas sa tu iba riešia lovestory na pozadí skutočných problémov čarodejníckeho sveta a na koniec, kedy má prísť veľké finále sa odohrá iba to, na čo všetci čakali a nič viac. Moc veľa efektov tu ani netrebalo použiť. Zas na druhej strane je diel veľmi potrebný pre svoje pokračovanie lebo vykresľuje hlavných hrdinov a dodáva celku oveľa väčší zmysel. Aj napriek tomu hodnotím plným počtom na základe toho že som fans a jednoducho filmy HP budú mať u mňa vždy plný počet. Love of the Ever. 90% ()

fabecc1222

Už knižní předloha je krokem zpět, a tak logicky muselo přijít zhoršení i ve filmové podobě. Princ dvojí krve nabízí až moc "romantických" scén, které se do vyznění série vůbec nehodí... V knižní předloze jsou zas problémem časté flashbacky o Voldemortovi, které sice film ve většině případů ignoruje, ale zase tím ochuzuje diváka o větší vstup do mysli hlavního záporáka. ()

Bagr_007

Tohle nedopadlo zrovna šťastně. Yatesovova režie je dobrá, chvílemi i skvělá, výprava párkrát zamrzí a Klovesův scénář je úplně mimo. Při takhle dlouhé stopáži by mohla být předloha adaptována daleko zručněji. Vůbec to nemá tempo, přitom kniha ho v závěru chytne náramně, pitvá se nepodstatné, ale to důležité zůstává nevysvětleno, a to co dělalo z příběhu detektivku, je vlastně pryč. Pořád mě to baví, a například scéna v jeskyni je jedním z vrcholů celé filmové série, ale nebýt fanouškem a čtenářem, tak by mě asi Klovesův příběh moc nezaujal. 70% P.S. Občas by to chtělo nějaké barvičky. Filtry klidně ano, ale nic by se nemělo přehánět. ()

Mr.Dogman

Tak jsem se dočkal. Hned jak se na plátně objevilo logo Warnerů, zamrazilo mě v zádech a já věděl, že to bude jízda. Hned úvodní útok smrtijedů byl super, ale mohl být delší a bylo na něm znát PG13, protože když se zřítí most, tak musí někdo zemřít, a já neviděl ani jedno tělo padat dolů. Děj není slabší, je jen prostě protáhlejší a jak se říká, je to TICHO PŘED BOUŘÍ. Ale mě osobně to ticho nevadilo a rád jsem si zavzpomínal na první díl, kde bylo hodně učení a takový každodenní život studentů. Toť k ději, teď k hercům. Hlavní trio se díl od dílu zlepšuje a Ron pod vlivem Nápoje lásky byl excelentní. Dabing na filmu neubírá až tak moc, jak se vždy strachujeme, naopak Alanu Rickmanovi přidává. Celkový pocit je výborný, a Yates si u mně zpravil reputaci a jsem rád, že mu připadli i poslední dva díly. Šestku teď mám v mém žebříčku na stříbrném místě, protože Vězeň stále přebírá trůn. ()

Gerret

Na tenhle film jsem se těšil už půl roku, a tak jsem samou nedočkavostí spěchal co nejdřív to šlo do kina. Nebyl jsem tím zas tak moc ohromen, podle traileru jsem spíš víc odhadoval že tam bude víc bojů se smrtijedy a tak, ale bylo toho tam fakt moc málo. Naštěstí tam byla i špetka humoru, ale rozhodně si nemyslím že to pro mě byla ztráta času. Počítám to mezi ty slabší díly celé ságy. Hodnocení 80%. ()

strelenaL

Jedním slovem jsem unešená. Opravdu velmi dobrý díl Harryho Pottera. Skvělý efekty, super herci hlavně Alan a Helen. Neočekávala jsem od příběhu moc mnoho, zato mě zcela překvapil a unesl mou fantazii s příběhem opravdu do hloubky. Velmi dobře prokrelený děj. Knihu jsem četla a myslím si , že film byl dobře natočený. Ano, na knižní předlohu to nemá, ale film nikoho (aspoň mě) nenaštve ani neomrzí. Po skončení dílu jsem chtěla v Imaxu zůstat a sledovat film znovu. Zážitek v Imaxu byl veliký, super scéna byla ta na skále uprostřed oceánu, kdy jsem měla pocit , že na skále stojím vedle Brumbála já a né Harry. Jo velký plátno je 100% skvělý. ;-) Jediný co mi zkazilo tu super podívanou, byla ob dvě sedadla nějaká divačka, která prozradila v napínavé scéně dobředu děj. Chtěla jsem jí zlostí zapíchnout deštík do krku.. Knihu jsem četla, takže jsem samozřejmě věděla co se stane, ale v té chvíli jsem myslela, že se pomstím a něco jí fakt udělám. I přes tento nepříjemný fakt, se mi film hrozně mooc líbil a proto nemohu jinak než hlasovat 5*. ()

MNTB

škoda že Yates netočil pottery už od prvního dílu, lidi by si možná zvykli, že filmy točené podle knih nejsou jejich přesně kopie ale pouze vodítko. ()

MI-380

Sláva, vrátilo se kouzlo prvních dílů, k tomu humor, výrazný nový profesor a ostrá a překvapivá poslední čtvrthodinka. Z děvčátek jsou půvabné slečny a herecké výkony ústřední trojice o stupínek lepší než v pětce. 80%. ()

JoseBenes

Za Fénixův řád zaslouží Yates absolutorium, za Prince dvojí krve zaslouží...co vlastně? Nakopnout do zadku? Nebudu zastírat, že šestý díl je mojí nejoblíbenější knihou a její zpracování mi rozhodně nejde pod vousy. Způsob, jakým je film ve třech čtvrtinách předkládán snad ani není Harry Potter, to se vymyká realitě. Když Hagrid pohřbíhal Aragoga, celá scéna mi svojí ujetostí připomněla Bláznivou střelu a to asi není ten pravý film, ke kterému by měl mít Harry Potter blízko. Máme tu romantickou komedii, huličskou komedii (vypití Felixu Felicis, který měl mít podle knihy opravdu trochu jiné účinky, než že ze sebe Harry bude dělat absolutního trotla) a na závěr trochu horroru. Výsledek není úplně špatný, je jiný. Problémem jsou absolutně debilní vtípky v romantických pasážích, kdy na deset špatných připadá jeden dobrý a slovo muckání, které doufám už nikdy neuslyším. ()

Guzo

Zatím asi nejlepší díl Harryho Pottera, ale možná to u mě bude tím, že předlohu jsem neuměl zpaměti i pozpátku :) tak třeba příští dvojdíl bude ještě lepší.. ()

FrajerTom

Princ dvojí krve se víceméně snaží jít ve stopách Fénixova řádu, což se mu sice ne uplně daří, ale v Potterovském měřítku nijak výrazně nepropadá. Pořád jde o skvělou zábavu, která je ale tradičně každým dílem o něco méně pro děti.. Film si určitě nejvíc užijou ti, co četli předlohu protože se muselo hodně škrtat a tak ve filmu ne všechno dává úplný smysl.. Naštěstí to však dopadlo lépe než u Ohnivého poháru. Kolem a kolem je pro mě 'Princ' po Fénixovu řádu a Vězni z Azkabanu asi nejlepší filmové zpracování a čtyři hvězdičky jsou naprosto zasloužené... ()

svobik

Je to takových všelijakých 70% a to samozřejmě díky Yatesovi, který dokáže dějovou prázdnotu v Bradavicích (sorry, ale víc se toho za školní rok udá i na našem gymplu) podat tak, že se člověk nudí jen těžko. S postavami pracuje na jedničku, herci jsou pod jeho vedením opět velmi obstojní a i ta triková stránka se oproti pětce zlepšila. Tentokrát tedy putuje facka k Rowlingové, potažmo scenáristovi, poněvadž prázdnější film na papíře aby člověk vážně pohledal. Na vyvrcholení celé ságy se ale těším pekelně. P.S. Český dabing mi přišel relativně povedený, nebo jsem ni na něj aspoň rychle zvykl. I když taková postava Ginny v něm byla každopádně dost zabitá. ()

PollyJean

David Yates je hrobařem Harryho Pottera. Šestá část se pod jeho taktovkou stala naprosto průměrným filmem, který nezanechá hlubší nebo silnější dojem, naopak se mu docela často daří diváka nudit. Už předloha není žádný zázrak, šestý díl je z celé série skoro nejslabší, scénárista Kloves z něj ale navíc vyškrtal téměř všechny silné scény, popřípadě je nahradil méně účinnými. Tak namísto strhujícího souboje členů Fénixova řádu se Smrtijedy sledujeme skupinku Smrtijedů, kteří přijdou na hrad (proč vlastně? doprovodit Malfoye?), pokonverzují a zase odejdou. Smrtijedi zničí most, zničí Doupě, zapálí Hagridův srub (kde vlastně byl v tu chvíli Hagrid?) ale vůbec nevíme proč, vypadá to jen, že se chtěli bavit. Na detailnější rozkrývání Voldemortovy minulosti nezbyde čas, natožpak na detaily o viteálech (odkud se o nich Harry v sedmičce dozví?), kdo je titulním Princem dvojí krve se dozvíme ve dvou větách pár minut před koncem filmu, ale na zdůvodnění zase nezbyde čas. Krátilo se tolik, že některé činy herců zcela postrádají logiku (mj. dost divný nápad - rozejít se s někým v bezvědomí). Trikové sekvence jsou skrovné (kam dali ten obrovský rozpočet?), spousta silnějších momentů okamžitě zapadne, protože děj se nezastaví a jednolitě plyne dál, jakýkoli potencionální pocit zla nebo temnoty, stahujících se nad říší kouzel, se naprosto nepovedlo navodit, protože byl ihned nahrazen rádobyvtipnými sentencemi nebo rozjímáním o citech hrdinů (viz např. závěr na věži). Taky nechápu, proč se zlé postavy v tomto příběhu (Belatrix) musí chovat jako vyšinutí psychopati (viz i tik Bártyho Skrka ve čtvrtém díle). "Normální" zlo by patrně nebylo dostatečně vizuálně atraktivní. Příšerné jsou na filmu ale jen dvě věci - přeslazená a často nevhodně použitá hudba a pak (a za to ale Yates nemůže) strašné české slovo "muckat" - dost pochybuju, že by je normální teenager použil. Šestka mě utvrdila v pocitu, že přenést na plátno "fenomén" Potter by dokázal jen sakra talentovaný režisér, ale s takovouhle kasičkou peněz se v Holywoodu zásadně neexperimentuje, zisky jsou přednější než kvalita. Na dvojsedmičku jsem zvědavá z jediného důvodu - jak se jim z té seškrtanosti, vynechávek a nepřítomnosti některých vedlejších postav povede vytvořit smysluplný celek. Že to budou dva dobré filmy si už netroufám očekávat. ()

R´Hell

Hned na začátku chválím hudbu. Možná Hooper opravdu nepřinesl nic nového od úchvatných začátků Johna Williamse, nicméně děj a zvláště závěrečné scény skvěle podtrhovala a já jsem si ji dokonale užívala. A teď už k ději. První část filmu je nudná. Nedokázala upoutat a já jsem i přesto, že jsem nechtěla, automaticky odbíhala myšlenkami jinam, druhá část už byla jiné kafe. Princ dvojí krve je můstek k závěrečnému finále a i když někteří kritici tvrdí, že to byl spíš nudnější díl, sama si to nemyslím. Vlastně se mi líbí, že neprobíhá "standartní" bradavický rok a na konci vyvrcholení, ale že je to tak hezky rozprostřeno do celého dílu. Uvidíme čeho se dočkáme ve finále a pevně doufám, že laťku David Yates zvýší tak, aby všem kritikům za tu letošní kritiku spadla brada. Ve zkratce: Tento díl je uslzený, neakční a chybí mu obvyklá kouzelná atmosféra, jakou známe z knih. Přesto není natolik špatný, aby si zasloužil méně než tři hvězdičky. PS: Rupertu Grintovi předpovídám filmovou budoucnost v hávu komických rolí. ()

Scar

Z prefiltrovaného obrazu som nadšený a nadchla ma aj úvodná scéna. Vlastne sa mi z nej v kine zdvihol a prevrátil žalúdok a zatočila hlava. Vierohodnosti efektov som sa nedokázal ubrániť ani pri iných scénach. Nie je to najlepší kus série, ale stojí za to ho vidieť. Mimochodom je fajn postupne sledovať, ako nám Hermiona zreje. ;) ()

IvyH

Byla by to strhující podívaná (dokonalá úvodní scéna), kdyby mi po hodině a půl nedošlo, že je to vlastně střídání: Harry a trable s viteály, Harry a trable s láskou. A kupodivu byla věrohodnější ta první dějová linka, ke konci jsem se však stejně neubránila dojetí kvůli smrti Brumbála. ()

Zemřel herec Paul Ritter

08.03.2010

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (viac)