Harry Potter a Polovičný princ

• Česko Harry Potter a Princ dvojí krve (viac)

Návrat Lorda Voldemorta zapríčiní vo svete kúzelníkov spúšť. Harry (Daniel Radcliffe) má podozrenie, že nebezpečenstvo číha priamo v Bradaviciach, ale Dumbledor (Michael Gambon) sa sústredí na prípravu poslednej bitky, ktorá sa blíži. Potrebuje, aby mu Harry pomohol rozlúsknuť dôležitý kľúč, ktorý vedie k rozuzleniu Voldemortovej obrany. Rozhodujúcu informáciu však pozná iba bývalý profesor Horác Kriklan. Medzitým útočí na študentov ešte úplne iný nepriateľ  – ich tínedžerské hormóny. Harryho dlhodobé priateľstvo s Ginnou Weaslyovou (Bonnie Wright) prerastá v hlbší cit, ale v ceste stojí jej priateľ, Dean Thomas, nehovoriac o jej veľkom bratovi Ronovi (Rupert Grint). Lenže Ron má svojich starostí dosť s romantickými pletkami – Lavender Brownová nešetrí svojou láskou k nemu a Hermiona (Emma Watson) v ústraní žiarli, ale je rozhodnutá neprejaviť svoje city za žiadnu cenu. A k tomu všetkému ešte čokolády napustené nápojom lásky, ktoré skončia v nesprávnych rukách a všetko úplne zmenia. (TV Markíza)

mcb

Po rozležení v hlavě jsou dojmy převážně kladné. Je sice pravda, že se film místy nehorázně vleče a někomu se může zdát dějově plytký a špatně poskládaný, ale bohužel zde nemůžeme vinit režiséra, nýbrž scénaristu, který, podobně jako Ohnivý pohár, rozsekal film na sled epizodek, které díkybohu popořadě, narozdíl od Newella, drží režisérův vytříbený um a vlastní styl. V jeho podání je Harry Potter opravdu atmosférická temná fantasy "už-ne-tak-pohádka", která maximálně trpí apendixem akčních scén, které se dobře rozjíždějí, ale příliš brzo skončí. Ale v tak vykonstruovaném a brilantně natočeném filmu to není na obtíž. Yates zvládá přechody z naivní, až nasládlé romantické linky, která je mimochodem velmi vtipná, do hutné temné atmosféry, za kterou by se nestyděly i dospělejší thrillery (rating PG imho vůbec nechápu). Dopomáhají tomu i herci, kteří se v čele s Radcliffem, neobvykle dobrým Feltonem, Rickmanem a Gambonem doslova převtělují do svých postav. Nevadí ani absence nějakého velkého finále či zúčtování, protože šestý díl nás má "pouze" obeznámit s určitými věcmi, které jsou nezbytné pro další díl a jako přemostění či prolog (nemůžu uvěřit že to říkám:) k finálnímu dvojitému nášupu navnazuje skvěle. Opravdu je to zajímavá podíváná, která bohužel někomu po "hravé" pětce nesedne. Ale něco ve vás vám bude pořád říkat: vždyť je to Harry Potter. Ano, je to on. A bohužel se nedá nikdy stoprocentně adaptovat do filmového zpracování. Vždycky bude existovat něco, co zamrzí a naopak. Vždy bude obsahovat mnoho dějově nepodstatných scén, neprohloubené vztahy mezi postavami a jejich osudovostí v rámci příběhu a také mnoho vynechávání a přepisování. Takové věci z obsáhlé knižní série nikdy nedokáží věrně otisknout na plátno. V knize totiž v tom prostředí pořád jsme a víme, že všechny ty hlavní a vedlejší postavy někde v pozadí jsou. Bohužel na některých případech se to hodně podepíše, a tak nemáme pramenší šanci pochopit jejich prožívání a pocity. Mnohdy nám jsou cizí a z hlediska filmu nechápeme jejich významnou úlohu v příběhu. Ale to už bychom chtěli opravdu moc, v tom případě by někdo musel natočit minimálně seriál, aby všechny nedělil na dvě rozdílné vesnice. Dle mého názoru by se mělo trošku popustit uzdě předlohy a snažit se adaptovat věrně, ale volně(ji). Ale dalšího dílu se ani v nejmenším nebojím. Potter je v dobrých rukou a už si bych asi nezvykl, kdyby to natočil někdo jiný. Tenhle nenápadný televizní režisér v rukávu doufám ještě mnoho, v čem se může v závěrečném dílu trumfnout a já se budu upřímně těšit, až se mu to podaří. Zatím by měl minimálně použít Expelliarmus na Klovese a dát si pro jistotu pár kapek Felixe. Protože jestli se vydaří, kdo ví, třeba nás čeká něco vyjimečného... ()

heyda

Doposud nejslabší díl. To, co Yates skvěle zvládl ve Fénixově řádu, jako by postupně zapomínal. K tomu scénárista pojal Harryho jako nějakou teenagerovskou komedii, přitom sliboval, že půjde o nejtemnější díl. Na své si zde přijdou především mladé dívky, které budou hýkat u polibků a pubertálních výjevů, které úplně přebíjí ten nejpodstatnější děj. Yates pro mě ode dneška trochu klesnul. Jsem ochotný mu odpustit ty pubertální výjevy, protože v knížce je jich taky mnoho, ale to jak odfláknul smrt Brumbála, to mu nikdy neodpustím a kvůli závěru ale i jiným zkratům mu tu hvězdičku musím sebrat. ()

VenDulin85

Po pátém dílu to jde trochu z kopce, přesto je to v kině zážitek, obzvlášť když jste nejstarší divák a konsternovaně po pár minutách zjistíte, že kvůli dětskému publiku je to nadabované. Vem to čert, není čas se nudit, kdo četl předlohu, ten se filmem prosviští a rozumí. Jen poněkud naštve, že neznalému divákovi nemusí být na konci jasné, proč se tento díl jmenuje, jak se jmenuje... Dějově začíná jít opravdu do tuhého, Harrymu ubývají spojenci, cítí Snapeovu zradu a jsem fakt zvědavá, jaká bude dvojí sedmička, když už v šestce nedali vedlejším postavám téměř žádný prostor. Důvod pro čtyři hvězdy je skvělá hudba a Draco Malfoy, kterého mi bylo skoro líto, takové emoce u mě vyvolal :-). ()

Stanislaus

Onehdy jsem někde četl, že šestý Harry Potter bude mostem od pětky k závěrečné sedmičce. A ono to tak v celkovém zpracování vypadá. Od té doby, co je na režisérské stoličce Yates, tak tato sága nabyla ponurého vzevření a akce. To podle mého nechybí ani zde. Audiovizuální zpracování filmu včetně kamery se opravdu povedlo - zejména Millenium Bridge a scéna v jeskyni. Scénář je dle knížky, ale na povrch se vydraly i mimoknižní materiály, které chvílemi celkový výraz filmu hyzdí - viz Harry+Ginny+tkanička. Hudební doprovod skvěle pasuje ke scénám - opět se mi nejvíc líbil u jeskynní scény. Obsadit Broadbenta do role Křiklana byl výborný tah, protože tak jsem si nějak jeho charakter představoval. Celkem zklamáním byla pro mne závěrečná scéna s Brumbálem a Snapem a pak se Snapem samotným - moc hrrr, ale je to přeci jen "most". Pro mě asi nejslabší díl z celé ságy, který spíš než scénářem a hercemi vyniká v technické oblasti. ()

sharky

45% V každym druhym komentáři je tu slovo vata a ja se pod to muzu akorat podepsat. Scénáristé a režisér by měli vrátit honorář, nechápu jak je možný, že film s bombastickym rozpočtem se dostal do rukou takovejm amaterům (jak režisér tak scénárista toho kromě pottera nemají moc za sebou, proč to sakra nesvěří do rukou někomu zkušenějšímu, tohle je přece prestižní práce, kterou každej rád vezme). Tenhle film nemá absolutně žádnej drive, nic ho netáhne dopředu, jediná zajímavá napínavá scéna je ta v jeskyni, ale ta trvá jen chvilinku, jinak je to strašlivá nezáživná nuda. Z patnáctiletých teenagerů jsou tu děláni děitčky s emoční inteligencí kojence, jejich dialogy a milostný problémy jsou ubohý a nevěrohodný a hlavně naprosto nezajímavý. To co se se pak děje kolem hlavní linie s Voldemortem je tam nějak rychle odbyto jen tak mimochodem v pozadí bez většího zdržovánní. Jakožto divák neznalý předlohy jsem vůbec nepochopil, jaký význam má ten princ dvojí krve a jelikož to to stojí v názvu knihy, tak věřím že v ní o tom i něco bude. Veškerý děj kolem hlavní lidnie je chaotický a nesrozumitelný. Hudba je mdlá, nepodporuje obraz a představitelé hlavní trojice jsou stále stejně špatní. Radcliffe je herecká nula bez trochy charizmatu a roli Harryho těžce nezvládá, škoda že ji nedostal třeba představitel Draca. Nuda, bída, šeď, rutiní fušeřina, nikoli blockbuster roku - Nejslabší díl. ()

VášaVF

Omlouvám se všem fanouškům Pottera, ale pro lidi, kteří nečetli knížky a neviděli minulé díly je to kýbl nudy. Opět neuvěřitelná náhoda-knihu prince dvojí krve dostane Potter, u zakletí spolužačky taky Potter... ale vetším dětem se to možná bude líbit. Já to po hodině a půl vzdal. Sorry ale fakt blbost pro děti. ()

Jinny

Téměř z každého políčka je cítit rutina a odstup. Už jsme si zvykli, že pottersvské filmy poklonkují svým předlohám, ale šestý díl série má neskutečně odbytý scénář. Z knihy jsou vybrané okamžiky, které podle Stevea Klovese dávají dohromady příběhovou linku, ale polidšťující a logické detaily vynechává. Podobnou a nejspíš i lepší práci by odvedl každý poloamatér s trochou vypravěčského talentu. Další ranou pod pás je unylá režie. Dokonce ani potencionálně vděčná sekvence z jeskyně není děsivá, ale pouze triková. Prince dvojí krve si možná užijí zarytí fanoušci předlohy, ale pro všechny ostatní to zákonitě musí být něco, co nám dnes Hollywood servíruje jako na běžícím pásu - vyšperkovaná dojná kráva, chladný trikový blockbuster. Sympatičtější než tenhle film je i rakovina konečníku. P.S. Ke třem hvězdám donesl film hlavně Jim Broadbent, kterému Radcliffe překvapivě zdatně sekunduje. P.P.S. Pokud v žádném jiném dílu série, tak v TOMTO jsem si chtěla Alana Rickmana užít na víc než pět minut. ()

honajz

Šestý filmový Potter rozdělil tábor fanoušků na dva tábory - jedněm se Yatesovo pojetí líbí, druzí jsou naštvaní, že v knize silné scény ve filmu zcela chybějí. V Londýně "řádí" Smrtijedové - úvodní průlet městem je fantastický a skončí zkázou mostu Millennium Bridge. Poté Harry špehuje Draka Malfoye a objeví tajemnou skříň. Ve vlaku Harry opět špehuje Draka, ale tentokrát se mu to nevyplatí. A na Bradavice začnou útočit pomaličku, postupně, ale o to důrazněji síly temna. Chabý děj se ale bohužel brzy soustředí hlavně na milostné peripetie vztahů, což je na jednu stranu vzhledem ke konci Relikvie smrti pochopitelné. Na straně druhé spiknutí temných sil proti Bradavicím je zde podáno naprosto rozmělněně a nezajímavě - dvě tři stopy vedoucí k odhalení něčeho, co bystřejší divák pochopil hned v úvodu (i kdyby neznal knihu), jsou zde rozesety po 45 minutách od sebe. A i kdyby divák nečetl knihu, bude mu ve filmu něco chybět. Každý film totiž směřuje k nějakému finále, které má být jakýmsi naplněním, vrcholem toho či onoho snímku. Zde to měla splňovat v knize uvedená a akčně popsaná závěrečná bitevní scéna mezi zlými silami a mezi obránci Bradavic. Jenže když se ve filmu temnu podaří do Bradavic proniknout, nikdo ani hůlku nezvedne, nikdo se nebrání. Opuštěnými sály se proženou Smrtijedové, jak puberťáci rozkopou talíře, zhasnou svíčky, zapálí Hagridovi domeček a kdoví kam pak zmizí. A mezitím nevidíme jediného studenta, ani Hagrida, až když je po všem, stojí všichni na nádvoří a zvednou svorně hůlky... Zkrátka, pokud mrknete (v nadsázce bráno), mohli byste o vyústění filmu přijít. To je jedna z velkých výtek vůči filmu. Nedopečené finále. Další výtkou nejspíše bude ono soustředění se na milostné pletky, jež někdy přecházejí snad až v parodii. Nic na věci nemění celý temný vizuální háv filmu, který nepodpořen děním ztrácí působivost, ani nová postava profesora Horacia Křiklana v dokonalém podání Jima Broadbenta, který si svou roli vyloženě užívá. Hodně věcí je do filmu naopak přidáno, a těžko říci, zda k dobru věci - např. zničení Doupěte. V knize o něm není ani zmínka a ve filmu působí hodně samoúčelně, nemá s dějem žádnou spojitost. Otázky se honí hlavou i posléze - proč je vlastně Princ Princ? Co bylo s Brumbálovou rukou? Kdo byl Fenrir Greyback a kdo Lupin a Tonksová? Proč byl zničen most? Proč se oproti knize nedozvíme více o minulosti Voldemorta, když je to ústředním tématem knihy? Odkdy balí Harry holky z fastfoodu a Brumbál jezdí metrem? Film jako kdyby nakousl spoustu témat, ale žádné nedotáhl do konce. Místo, aby se soustředil na onu temnou linku do Bradavic pronikajícího zla, jež je nejnosnější, musí se divák spokojit s tím, že Smrtijedové pro vlastní potěšení sem tam něco zničí - ale že jde o globální hrozbu temnoty pro celý svět, to z filmu jaksi neplyne. V mnoha zbytečných scénách jsou pak doslova utopeny ty, jež mohly dějovou linku s temnotou podpořit - pokusy o otrávení Brumbála, první pokus Smrtijedů dostat se přes kouzelnou bariéru apod. Pak je zde linie milostných vztahů, která není od věci, ale je podána tak nějak divně. Slovo "muckat" v českém překladu mi bylo samotnému dlouho nejasné, než mi došlo, že jde o obyčejné "líbat". Rozchod s milovaným klukem, když ten je v komatu a jen šeptne jméno jiné dívky, mi přišel rovněž poněkud přehnaný. Trik s rozvázanou tkaničkou byl pak již vyloženě trapný. O linii mládí Voldemorta jsem se již zmínil - je mimořádně chudá, a přitom mohla hodně přispět ke ztemnění atmosféry. Navíc v knize je jí věnován podstatný prostor. S tím souvisí i linie s viteály - rovněž se jí na rozdíl od knihy nedostalo moc prostoru, i když scéna v jeskyni je skutečně dechberoucí. Ale jak Harry zjistí v sedmém filmu, kde hledat, to je otázka. Škoda oné roztříštěnosti, protože vizuál je velice zajímavý, i když někdy rovněž působí chudě (Kde jsou časy dětí a studentů plné akademie v Bradavicích, kdy tam létali duchové, obrazy mluvily a hýbaly se, a chodby se přemisťovaly samy od sebe? Pocity, jež člověk měl u prvních dílů, že je přímo uvnitř dění a v prostorách Bradavic a může brouzdat sály, se zde poněkud vytrácejí.), některé herecké výkony jsou hodny zapamatování, některé scény výborně natočené. Ale jako celek to žel příliš nefunguje, důležitým scénám chybí správné načasování, fázování i nutnost oddechových scén na vydechnutí. Šestý Harry Potter u nás vychází ve dvoudiskovém provedení. U prvního disku, jenž obsahuje pouze film, se bez nějakých zbytečností načte české menu, druhý disk je věnovaný bonusům. Prvním je pod zavádějícím názvem Obsazení Harryho Pottera průvodce po jednotlivých tvůrčích profesích (28:35). Následuje asi nejzajímavější část, Rok v životě J. K. Rowling - od chvíle, kdy dopisuje Relikvii smrti až po fenomenální prodejní úspěch (47:45), Minutový dril (6:48) prověří, jak herci znají své postavy, Co máš na mysli? (6:43) je jakýmsi minidotazníkem, co mladí herci mají a nemají rádi, Kouzelnický svět (11:41) je pozvánkou do chystaného zábavního parku Harry Pottera na Floridě, a konečně zbývá 8 dodatečných scén (6:53), většinou dialogových a nic nového nepřinášejících, protože v nich postavy jen poznovu rozebírají již známé věci. Pro mne osobně byl skutečně velmi zajímavý dokument o J. K. Rowlingové. Např. jsem netušil, že podle ní je Brumbál gay, a její rodokmen všech postav včetně jejich dětí i vnoučat (včetně Potterových) je zajímavé sledovat, když jej kreslí. Dojde i na dojímací scénu, kdy se vrací do svého "chudého" bytu, kde napsala první díl a slavná nebyla ani náhodou, a nechybí ani humor (Moderátor: "Když s vámi lidé zapředou rozhovor, neříkáte si, že chtějí požádat o peníze?" - Rowlingová: "Ani ne. Proč se ptáte? Chcete půjčit?" Bonusově nejde o nejnadupanější dvojdisk, třeba dokument o vzniku triků by mne osobně potěšil víc než zmíněné dotazníky, ale není pořád posvícení. Publikováno: 03.12.2009 () (menej) (viac)

jonyyy

Tak zaprvé obrovské zklamání, co se týče 3D. Film je v třech rozměrech promítán pouze prvních asi 15 minut, kde nejsou (kromě pádu mostu) žádné extra výrazné scény a pak další dvě a půl hodiny jsem čekal na nějakou závěrečnou 3D bitvu marně. V předchozím díle to měli vyřešené mnohem líp. Dále i když nejsem zrovna fanda Harryho, tak po IMDB hodnocení 8,3 jsem myslel, že se mi konečně jeden díl bude líbit a opět jsem se zklamal. Je pravda, že jsem se hodněkrát zasmál, např. Ron a lektvar lásky atd., atmosféra je opravdu hustá a temná, chvílema dost strašidelná a hororová, což ale furt kazí často až vtipné pobíhaní s hůlkou za řvaní zaklínadel, přece jenom u mě bude vždycky vítězit bouchačka a ne kouzelný klacek s diodou na konci a fotbal místo nějakého nahánění míče na košťatech. Taky jsem podle slušného traileru doufal, že se děj konečně bude odehrávat v reálném světě a chvíli po začátku se zase přesune do Bradavic. Na konec bych ještě napsal, že se v podstatě v celém dvouapůl hodinovém díle nic moc neděje a jako neznalec knihy bych řekl, že jenom připravuje půdu pro závěrečný dvoudíl, v tomto díle se ničeho, čemu by se dalo říkat konec nedočkáme. Nejde vyloženě o špatný film, ale za nejlepší díl série považuju Fénixův řád. Celkové hodnocení: 55% ZHLÉDNUTO V KINĚ V 3D NA PůLNOČNÍ PREMIÉŘE - 169 kč ()

HellFire

Klasický Potter. Celý film se těšíte na nějakou akci. ale řitom musíte sledovat nudný děj, který by se dal shrnout do stopáže délky několika minut. ()

MM11

Věčně toporný dospívající čaroděj tentokrát opět zažívá duševní otřes. Ale rameno kloubit od máchání s hůlkou mu moc nepomůže, protože by střílel do prázdna. Chybu nenese ještě stále neznámý David Yates, ačkoli jeho autorský vklad do série se omezuje na obratné zacházení s klady, co diktovali už jeho předchůdci. Zápor je jinde, chybí pořádný děj. Šestá Harryho cesta je prakticky opozicí k heslovité čtyřce, kde se spěchem ani nepozdravilo. Formálně velice povedené políčko pro zasloužilé fanoušky, kterým protéká nesmírná spousta veskrze únavných momentů. Postavy mají dokonce čas na špičkování, kterým Yates zase jakoby mrká na dětskou notu Chrise Columbuse. Akcí zase šetří, byť je na co koukat. Od Radcliffa už hereckou exhibici nečekám, ale film, co bourá multikina po světě by neměl být jako nepodstatná epizoda z dlouhého seriálu. Ten pocit jsem měl. ()

eraserhead666

Taky nám Harry (myslím příběh celkově, ne jen hlavní postavu) nezpochybnitelně dospěl. Všechno to dětské, co ze začátku převládalo a později tu a tam vykouklo je nenávratně pryč. Podstatnou část filmu se řeší citové problémy (Harrymu fandím, vybral si dobře :-)), čehož je však občas přemíra. Svým způsobem je to zatím nejtemnější díl a taky první díl, který netvoří ucelený celek jako všechny předcházející, které by při troše dobré vůle mohly fungovat i samostatně. Tento rozjede něco, co se ukončí až v závěrečných dílech a má v podstatě otevřený konec. Trochu mě zklamala postava Draca, on to sice byl vždycky v podstatě papínkův rozmazlený ustrašený fracek, ale čekal bych, že po jeho smrti trošku zdrsní a to co mu je uloženo vykoná a neposere se z toho. Místo toho se jeho úděl stal jen klasickým klišovitým příběhem, kterých vidíme ve filmech nespočet. Jo, a postava Heleny Bonham Carter je ještě lepší než v předchozím díle. Vynikající výkon, doufám, že v dalších dvou dílech dostane více prostoru. 3,5* ()

Pítrs85

David Yates podruhé a vlastně hodně podobně- bohužel anebo bohudík- vyberte si. Dospívá nejenom sám příběh, ale především jeho kdysi dětští hrdinové, kteří se s každým dalším dílem vyhrávají ke stále lepším výkonům (nejpatrnější rozdíl vidím nejspíše u Hermiony, resp. Emmy Watson). Často se kritizuje ta část filmů, kdy se nám studenti více věnují svým hormonům než boji dobra se zlem. Já na to nemám vyhraněný názor, tuto dějovou linii roztočil ve čtvrtém dílu Newell a těžko říct, jestli je či není ku prospěchu věci. Na jednu stranu dokáže příběh odlehčit (což mi třeba u Pána prstenů hrozně chybělo, jeho postavy jsou po skoro celou stopáž filmu neustále hrozně vážní a takoví utrápení), někdy však tak činí ve scénách, kde humor není zrovna to pravé a příběh jako takový tím shazuje (což je případ především dílu posledního). Efekty jsou opět o něco vybroušenější (především závěrečná část- boj s nemrtvými), přesto se dost možná jedná o nejslabší film HP od Davida Yatese. ()

Sofia

Hodnotím veskrze pozitivně, protože šestý díl knižní série patří k mým nejoblíbenějším. Jen ten scénář...chtělo by to méně puberťáckého muchlování, které je pro vývoj dalšího děje naprosto zbytečné, a více faktických částí předlohy. Kde zůstala historie Voldemortovy rodiny nebo linie se Snapem a princem dvojí krve? Nemluvě o Nenalezitelné komnatě, která tady byla zmíněna opravdu jen jako z rychlíku. ()

Ilicka

Trvalo mi dlouho rozhodnout se, jestli se mi šestý Potter líbil nebo ne, ať už mluvím o knížce nebo filmu. I David Yates si uvědomil, že nemá dostatečně pevné základy, na kterých stavět, (obzvláště s Klovesem v zádech), a proto tuhle něco ubral, tuhle něco přidal a zvýraznil především dvě hlavní linie, vztahové jiskření v Bradavicích a seznámení se s Voldemortem. Narozdíl od Fénixova řádu nebyl zbaven minizápletek typu "Ron je fakt dost hustý brankář", které natahovaly stopáž do astronomické délky. První polovina filmu (mimochodem umístění přestávky se povedlo, úplně rozpoltilo film do dvou) se líně posouvá kupředu v rytmu milostného tokání, druhá oproti tomu nabírá nevídanou rychlost, kterou si udrží až... no do konce. S atmosférou režisérovi mocně pomáhá rozmáchlá kamera (jen kvůli tomu úvodnímu průletu londýnem bych si pořídila televizor velikosti plátna v kině), a neméně rozmáchlá hudba. Nicholas Hooper se tentokrát rozjel, s přehledem za sebe skládá romantické, žertovné a vážné motivy, stihne vykrást mimojiné i Fireworks z pětky. Absolutní špička je Journey to the Cave.I triky se od minulého dílu zlepšily... Herci předvádějí svůj standard, starou gardu vede Michael Gambon, zbavený nálepky pohádkového strýčka, Jim Broadbent a Alan Rickman s Helenou Bonham Carter. Mezi mladými kralují dva blonďáci a jeden zrzek, Felton jako pochybami a strachem zmítaný Malfoy, Evanna Lynch - éterická Lenka Láskorádová a Grint, který dle všeho pobral z ústřední trojice nejvíc hereckého a komediálního talentu. Výrazně se zlepšila i Watsonová, konečně jsem jí po pěti dílech Hermionu uvěřila... Závěr: Šestá kniha je "hluboký nádech před skokem do vody." Je třeba ujasnit si poslední detaily před rozhodující bitvou a rozetnout milostné víceúhelníky. Že to trvá dvě a půl hodiny? No a! PS: Četná pomrknutí na čtenáře sedmičky beru jako velké plus. Kdyby nic, malá vložená scéna Snapea a Brumbála před odletem do jeskyně, se Klovesovi povedla. A miluju absurdní situace (Snape přeje se zhnuseným výrazem Harrymu "Štastné a veselé" a Levandulin hysterický záchvat před nastoupeným učitelským sborem). ()

ARI50

Soundtrack je dokonalý každým dílem každý díl bere svoji atmosféru víš a víš a celkem houstne napětí a tak si tuhle jízdu skoro dospělých školáku užívám ještě víc. ()

Jenda

Je pravda, že tento díl, ač do počtu stránek nejdelší, nemá ve svém ději příliš mnoho silných zvratů a je spíše vysvětlující vatou pokládající základy všemu, co se stane v poslední knize. Filmaři se ale zřejmě rozhodli pošetřit, protože naprosto odflákli i to málo z akčních zvratů, které kniha nabízela. Nejtěžší ranou je pro mě asi absence závěrené bitky, tak jak je v knize (výsledek je vlastně vidět v traileru celý), správné rozvedení vztahů hlavních hrdinů nebo další důležité výjevy z myslánky. Yates si to do příštích dílů hoodně ulehčil. Přijde mi, že to co jsem v kině viděl byl nějakej studiem dotlačenej sestřih. ()

Zemřel herec Paul Ritter

08.03.2010

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (viac)