Harry Potter a Polovičný princ

• Česko Harry Potter a Princ dvojí krve (viac)

Návrat Lorda Voldemorta zapríčiní vo svete kúzelníkov spúšť. Harry (Daniel Radcliffe) má podozrenie, že nebezpečenstvo číha priamo v Bradaviciach, ale Dumbledor (Michael Gambon) sa sústredí na prípravu poslednej bitky, ktorá sa blíži. Potrebuje, aby mu Harry pomohol rozlúsknuť dôležitý kľúč, ktorý vedie k rozuzleniu Voldemortovej obrany. Rozhodujúcu informáciu však pozná iba bývalý profesor Horác Kriklan. Medzitým útočí na študentov ešte úplne iný nepriateľ  – ich tínedžerské hormóny. Harryho dlhodobé priateľstvo s Ginnou Weaslyovou (Bonnie Wright) prerastá v hlbší cit, ale v ceste stojí jej priateľ, Dean Thomas, nehovoriac o jej veľkom bratovi Ronovi (Rupert Grint). Lenže Ron má svojich starostí dosť s romantickými pletkami – Lavender Brownová nešetrí svojou láskou k nemu a Hermiona (Emma Watson) v ústraní žiarli, ale je rozhodnutá neprejaviť svoje city za žiadnu cenu. A k tomu všetkému ešte čokolády napustené nápojom lásky, ktoré skončia v nesprávnych rukách a všetko úplne zmenia. (TV Markíza)

Dragonlanc

Príliš rozťahané, rozvláčné a dlhé ako týždeň pred výplatou. Minimum akcie a priveľa kecov. Chcelo by to celé minimálne o pol hodiny skrátiť aby to dostalo švih. ()

petrfox

Opět další povedený film o čarodějnickém klukovi - skvěle navazující na předchozí dva díly... Mým favoritem této série ovšem zůstává i nadále Cuarónův "Vězeň z Azkabanu"... ()

ekomo

Zcela nepochybně zatím nejhorší díl Harryho. Nezajímavý scénář, přebytečné nebo vynechané scény a průměrné her. výkony na pozadí poměrně zajímavé knihy. Pouze závěr filmu dělá svému knižnímu otci jakžtakž dobrou pověst. ()

Vejrrr

Harry Potter je pro mě významná filmová ikona odkazující mě na svět čar a kouzel, který zbožnuji. Je to žánrově fantasy určené pro děti školního věku, ale někteří, kteří vědí, vědí, že to tak vůbec není :)) třeba říci, že jsem knihy četl všechny asi 4x a tak muj pohled na film je bohužel z místa člověka, který musí být zákonitě sklamán, když se mu všechny jeho milované scénky neobjeví na scéně atd. To mel byt teda ten předpokládaný pohled, ten můj je jiný, protože Princ dvojí krve byl zfilmován přinejmenším "nad očekávání". Byl temný jak nikdy temný nebyl, zároveň posbíral víc humoru než možná lckajaký jiný díl. Vím, že se valila a valí kritika typu "to tam chybělo" a " to tam nebylo" .. ale nesouhlasím, protože že tam nebla zaávěrečná velká bitva chápu - a to z duvodu který neni tvůrci utajovaný - nechtěli bitvu kekonci filmu 2x za sebou. Nezazlývejte tedy Belatrix že jen rozdupala pár skleniček od máslového ležáku a sfoukla svíčky. Aby tam musel byt Brumbaluv pohreb taky nevim, prekrasny v knize, ale film tímto končil temně, na hraně unesitelnosti Harryho břémě, žádný úsměv a nasedání do vlaku .. ne.. bylo to perfektní. A sceny které si tvurci vymysleli - těm vzdávám čest. Honička v obilí - hororová, Křiklanova rybka - dojemná. Moc se mi to líbilo. Přikládám odkaz na jednu krásnou vynechanou (zkrácenou) scénku, u které se setjne jako behem celeho filmu muzeme kochat líbeznou hudbičkou: http://www.youtube.com/watch?v=VyDrF8azi2U ()

Mouzon

hodnoceno bez znalosti 6. a 7. dílu knižní série, tzn. v kontextu filmové řady, bez kontextu literárního + viděno dabované..........Předně - nechápu, proč se film jmenuje HARRY POTTER A PRINC DVOJÍ KRVE a ne třeba HARRY POTTER A VELMI KŘEHKÉ VZTAHY. Osobně jsem se za celé ty 2 a půl hodiny s tzv. Princem dvojí krve setkal celkem třikrát: 1) Harrymu se dostane do rukou jeho kniha 2) Harry a jeho přátelé se snaží přijít na to, kdo vlastně Princ dvojí krve je (přičemž se možná stačilo zeptat Brumbála, ale nerad bych hrdinům do něčeho kecal) 3) Princ dvojí krve odhalí svou totožnost. Abych byl poctivý - Harry se také díky tomuto fantómu naučí jedno kouzlo, které je poměrně nabušené a v budoucnu potenciálním nepřátelům možná nadělá pořádně hluboké vrásky. Nevím, postrádám-li jeden ze dvou klíčových prvků názvu filmu sám nebo jestli na tom jsou stejně i ostatní diváci, skončivší podobně jako já u 5. dílu knižní ságy, popř. ještě dříve. Abych ale opět nekřivdil snímku příliš - tato záležitost mi přišla na mysl, až když jsem přemítal, co filmu vytknout, během sledování mne to nenapadlo (no jo, no)..........Příběh je vyprávěn svižně, čemuž samozřejmě napomáhá klasický styl, ale určitým způsobem se na vnímání tempa podepíše i prostá zvědavost, jak to vlastně celé dopadne - alespoň v mém případě. Avšak jak tak znám ty rowlingovské tlustospisy, dokážu si představit, že se tady hodně sekalo, krátilo, vypouštělo to nepodstatné a, pokud se přidržím inkriminovaného Prince, možná i to podstatné - což lze vyvodit i z určité nedodělanosti jednotlivých linií. V tomto světle považuji rozdělení posledního dílu do dvou částí za krok více než rozumný..........Šestý Harry Potter se atmosférou pohybuje někde mezi fantasy teenage filmem a temnějším Fénixovým řádem, který zatím považuji za kvalitativní vrchol této filmové série. Neustále se tu řeší kdo, s kým, proč a jak, a rovněž se zde (alespoň v česky dabované verzi) používá slovo "muckat se" v míře, která překračuje únosnou mez. Působí to infantilně a od náctiletých, u nichž předpokládám těsné sepjetí s realitou a moderní dobou, bych očekával alespoň o něco více společensky aktuální "líbat se". Na druhou stranu, film dává nezřídka vzpomenout i na to, že je zde nějaký Voldemort a nějací smrtijedi a že by se jich hrdinové možná měli začít obávat a přestat se muckat. Některé scény by snesly pročištění, některé by snesly vyhazov, ale jsou tu i takové, co mají podstatný tah na branku (Harry a Brumbál, snažící se zničit viteál; závěr ve věži)..........Tolik negativ - proč tedy dávám tři hvězdičky? Je to průsečík. Myslete si, co chcete, ale ten film mne zkrátka bavil. A přestože by si knižní předlohy zasloužily o něco silnější zpracování (vyvozeno z minulých pěti dílů), v případě Harryho Pottera už u dojmu "bavilo mne to" nejspíš zůstanu. Nedokážu to dost dobře vysvětlit a chápu hodnocení nízká i vysoká. Nakonec jsem se rozhodl být kritický (viz výše), ale zároveň tento kritický pohled protnout s faktem, že potterovský svět rád navštěvuji a nedostatky nebyly během sledování tak markantní (až na to "muckání"), aby mi potěšení z této návštěvy zkalily. Z hlediska kritického je to za dvě hvězdičky = tento film je čistý průměr. Kupředu se pohybuje zcela přirozeným tempem, tzn. dobře odsýpá, obsahuje řemeslně zvládnuté triky (což je ale dnes u podobné produkce povinnost), typově přesné herce,...ale žádnou přidanou hodnotu (tj. abych si například u triků říkal: "WOW, to tu ještě nebylo", popř. aby mne nějaké záběry dokázaly esteticky zcela uchvátit). Z hlediska diváckého hodnotím čtyřmi hvězdičkami - jak jsem již napsal, potterworld mne baví, ale příběh shazuje pár nelogičností (např. proč Brumbál absolvuje celý cirkus okolo profesora Křiklana, když už o viteálech ví a několik jich dokonce zničil?!? Kam najednou zmizeli smrtijedi během rabování v Bradavicích?!?) = není to dokonalé, ale nemohu jinak. Vychází mi průměr - za tři.........P.S.: Ale jako velké plus beru fakt, že se tento snímek (pravda, NOTNĚ podpořen trailery na závěrečný díl) dokázal podílet na oživení mého zájmu o osudy bradavického wonderboye. () (menej) (viac)

geimz

Je fakt, že tento diel je úplne zbytočný a mohol sa spojiť rovno so 7, ale o tom potom. Keby skoro polovica filmu nebola zameraná na vzťahy medzi teenagermi a dej by obsahoval nejakú hutnejšiu akciu, ktorú si vyslovene pýtala záverečná časť, boli by to jasné 4. Takto len krútim hlavou nad nevyužitým potencionálom a celkovým odfláknutím tých najdôležitejších častí filmu. Výprava a prostredia ale samozrejme skvelé. ()

mazadlo

David Yates trochu klopýtl ve svém grandiozním pojetí Pottera pro kterého se asi tak trochu narodil. Šestý díl nám oškubal jako slepici a místo příběhových zvratů nám nabídl romantiku a poblouznění. Škoda protože tady mohl dostat Voldemort konečně prostor. Za vystřižené Gauntovy dávám poznámku do notýsku. Tohle byla chyba...i přesto si film drží kvality své zaběhlé značky. Pro čtenáře knihy je ale přeci jen trochu zásadním zklamáním ta absence vzpomínek. ()

Martin_W

Lepší než minulé pokračování, které bylo dle mého úplně zbytečné a kvalitou se zakopávalo do země. Scéna s Rubertem Grintem aka. Ronem a nápojem lásky je skvěle zábavná. Celé 2 hodiny a půl nějak utekly a určitě stály za to. 82% ()

AIMÉE

Výborný potenciál a vůbec celkové zpracování je obdivuhodné. Nebyla jsem sice tak odvázaná (jako třeba z Fénixova řádu), ale od jisté doby mě Potterova odysea baví. Všichni protagonisti parádně vžití do svých rolí působí věrohodně... Zejména Alan Rickman (ne)očekávaně postaven před hotovou věc a hraje kouzelně. Opět skvělá podívaná, mimochodem hned bych vyměnila všechny svoje brýle za ty barevné okuláry Lenky Láskorádové. ()

spiritus

Sice se kvalitativně jedná o trošku rozporuplný díl (celá série o HP je jako horská dráha), nicméně ho považuji za dějově velmi důležitý. Je pravda že snímek trpí absencí živějších momentů a zbytečným natahováním stopáže. Spíše se jedná o předehru před "velkým finále". Nejdůležitější je pochopitelně zjištění podstaty Voldemortovi životní síly, smrt Brumbála a "vyprofilování se" Severuse Snapea. Je zde patrné konečně dozrání série z pohádkového filmu, k fantasy pro dospělé, vše je náležitě temné až hororové. Film jako takový je řemeslně dobře natočený a z tohoto hlediska mu není moc co vytknout. Váhal jsem mezi 3-4, ale nakonec se přeci jen přikláním k slabším 4 hvězdám a to zejména za závěrečnou dokonalou magickou tečku profesora Brumbála ;-) ()

Ollie235

U mě hned po tom prvním nejslabší díl ságy. Ale jako všechny ostatní stále relativně koukatelný. Vynecháním tohoto filmu však nikdo moc neztratí. ()

Movie Gourmet

V porovnání s ostatními filmy o Harrym Potterovy se také zde stejně jako u předchozích jedná o poměrně zdařilý snímek. Zaujmou nás zde herecké výkony Ruperta Grinta, v roli Rona Weasleyho, Jima Broadbenta jako profesora Horacia Křiklana a Heleny Bonham Carter, coby Belatrix LeStrangeové. Ani zde se ale nemůžeme ubránit srovnávání s knižní předlohou, ke kterému když dojde, jde kvalita filmu prudce dolů. Výrazně zde zaniká Harryho a Brumbálovo cestování do minulosti skrze nashromážděné vzpomínky, které tvoří značnou část a podstatu knihy. Z učitelů na sebe strhává veškerou pozornost výborný Jim Broadbent, coby Horácio Křiklan a ve filmu je úplně opomenuta a vynechána role učitele Obrany proti černé magii, tentokráte konečně v režii Severuse Snapea. Mohlo být zajímavé vidět Harryho, jak se učí přemisťování a neverbálním zaklínadlům, stejně jako Snapea jako jeho učitele. Nejzajímavější a nejnapínavější část knihy - boje odehrávající se přímo mezi bradavickými zdmi, které jsou finálem a vyvrcholením celého 6. dílu jsou ve filmu zcela vynechány. Zcela blbě a nesmyslně působí i Harryho nečinnost při Brumbálově vraždě, která je v knize ošetřena zcela jinak atd. Výsledný verdikt: 3 a 1/2 - 4* ale pouze bez znalosti a srovnání s knižní předlohou. 75 %. ()

Marina111

... a znova raz kniha predchádzala film. A znova raz sa rozčuľujem, že sa vôbec ešte unúvam filmy s ich predlohami porovnávať. A znova raz to proste inak nejde ... Aby som však knihu priveľmi nepreceňovala - sú aj lepšie. A je ich omnoho viac. To isté platí i o filmoch. Aj tak som však svojho času pri knihe zadržiavala dych, a pri filme sa nechala úplne podmaniť jeho svetom. Chvíľu mi však trvalo, kým som rozdýchala, že zase raz je film iný, ako film, ktorý sa mi tvoril v mysli pri čítaní ... ()

TwoFace

Bradavice už nejsou to veselé místo jako předtím. Teď jsou temné, depresivní a chladné. A to je pro mě možná důvod, proč je za mě šestka asi nejslabší filmovou adaptací série. Někdo sice temnější atmosféru ocení, ale mě přišlo, že se režisér a scénárista až moc snažili působit temně a dospěle. Navíc si tvůrci několik scén úplně vymysleli a to na úkor vcelku důležitých momentů. Vedlejší postavy se vždy jen tak mihnou jako že tam jsou, spousta věcí zůstane pořádně nedovysvětlených a nedotažených, Voldemortova minulost je oproti knize značně osekána a nečtenář se tak vlastně pořádně nic nedozví, a to ani původ jména postavy ze samotného názvu filmu. Místo toho je filmová adaptace z velké části vztahové drama a jen v poslední půlhodině se děj skutečně posune dopředu. Kniha je super, ale její film působí mdle jako celý jeho vizuál. ()

spageta

Knihami jsem byla nadšená!! Ale konkrétně tenhle filmový díl, mi připadal hodně okleštěný (nejen o detaily). Takže já to nečíst, spoustu věcí ve filmu nechápu. ()

laepus

Po Ohnivém poháru a Fénixově řádu opět nastavovaná kaše o ničem - bez špetky světla nebo odlehčení. Takhle se filmy netočí. Teda rozhodně ne ty, které já mám rád, které mi se líbí a které já považuji za dobré. ()

ArthasKarfa

Akční díl, málo školy, Křiklan je sice velmi příjemnou změnou a kniha Prince dvojí krve naučí spoustu nového. Ale je to již velmi temné, šedivé a zlé. ()

Simgal

Nemám rád názory, že Princ dvojí krve je jen jakousi vyplňovací vatou mezi 5 a 7 dílem, protože to není pravda. V šestce se toho děje sakra hodně. Naplno se tu vyjevý to tajemno kolem Voldemorta, velká pozornost je tu věnovaná Snapeovi (nejlépe propracovaná postava celé série), dozvídáme se tu spoustu věcí o mnoha vedlejších postavách (Lupin s Tonksovou, Bill s Fleur, Smrtijedi...), Harry se začíná smiřovat se svým posláním, rozvíjení vztahu mezi Ronem a Hermionou a samozřejmě vše kolem Brumbála. Tak tedy aspoň vypadá kniha. Film je oproti tomu jen velice slabý odvar, který vyzní dokonce ještě hůř než předchozí díl. Pheonixův Řád má více než 800 stran a je nejdelší z celé série, a přesto jeho filmové zpracování je nejkratší z celé série!!! Ale i tak tam místy nechybí atmosféra, akce nebo dramatické momenty. To ve filmovém Princi dvojí krve se opravdu neděje vůbec nic. Mezi těmi nedostatky pak nejvíc zamrzí absence závěrečné bitvy v Bradavicích mezi Smrtijedy a studenty. Asi nejdramatičtější pasáž celé knižní série je zde totiž naprosto nevyužitá. Tvůrci to zdůvodňují tím, že nechtějí odpoutávat pozornost od té "opravdu" důležité bitvy v Bradavicích v sedmém díle (i když jsou ve svém zpracování naprosto odlišné). To je podle mě jen trapná výmluva a nad tímto rozhodnutím mi opravdu zůstává rozum stát. Vždyť kouzelnické souboje jsou něco, co fanoušci nemají možnost vidět nikde jinde a tudíž by se jim tvůrci zavděčili, kdyby jich tam naopak dali co nejvíc. Vždyť jestli jim jde jen o peníze (což dokázali přesunutím filmu z nabitého období Vánoc na léto), tak to mohli rovnou všechny díly od torjky dělat na dvě části. Na závěr tedy jen dodám, že pro mě se jedná o další zklamání letošního léta (jen Star Trek mě opravdu nadchnul) a doporučuji všem přečíst si knižního Prince dvojí krve, který je ve všech ohledech lepší. p.s. Původně jsem jsem tento film ohodnotil 3 hvězdami, ale po druhém zhlédnutí prostě musím jednu ubrat. Ve chvíli, kdy vážně uvažuju u takového filmu o tom, že některé scény prostě přeskočím, protože je to strašná nuda, tak rozhodně není něco v pořádku. ()

Zemřel herec Paul Ritter

08.03.2010

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (viac)