Vražedný vírus, ktorý ľudstvo vyvinulo netušiac, že bude jeho záhubou, nedokázal zastaviť ani skvelý vedec Robert Neville (Will Smith) – epidémia sa desivo a neúprosne rozšírilo po celej Zemi, bez najmenšej šance na vyliečenie nakazených... Z neznámych dôvodov je však práve Robert voči vírusu imúnny, a tak ako jediný človek v New York City prežil – a pravdepodobne aj ako jediný človek na Zemi... Celé tri roky neúnavne a čoraz zúfalejšie vysiela do éteru správy adresované tým, ktorí možno predsa len niekde prežili, no bez odozvy. No hoci je zrejme poslednou ľudskou bytosťou našej kedysi takej preľudnenej planéty, nie je sám – na každom kroku ho totiž sledujú svetloplachí mutanti, na ktorých sa zmenili infikovaní ľudia, ktorí nezomreli... Čakajú, kým spraví nejakú chybu – chybu, ktorá ho bude stáť život! Robert predpokladá že budúcnosť ľudstva, teda ak vôbec možno v nejakú veriť, závisí len a len od neho, a tak ide tvrdošijne za svojím cieľom – chce totiž zvrátiť ničivé následky vírusu využitím imunolátok zo svojej vlastnej krvi. No ako osamelý bojovník čelí obrovskej presile. A čas neúprosne beží... (TV Markíza)

IPajule

Sice je to téma často používané, ale můj názor zní, že tato verze je nejlepší. Kdo nemá rád tenhle film, nikdy neviděl tenhle film jak se často píše. Robert v hlavní roli žije v New Yorku se svým věrným čtyřnohým přítelem, kterého mu zde zanechala jako malé štěně jeho dcera, která při opouštění nakažené části umírá i s její matkou ve vrtulníku hned při startu. Robert hledá lék pro lidstvo, které samozřejmě vytvořilo. Dále ho pak vyvíjí a zkoumá na myších a poté i na obětech viru. Tak nesmírně velká odvaha a samostatnost, ale také spolupráce v každé scéně. Nepopsatelný. Fandím tomuhle filmu. Dokázala bych se na něj dívat pořád dokola, ale často vynechávám scénu se smrtí psa, je to moc emotivní a vždy mi ukápne slza i když jí přeskočím. Je to sice jenom film ale Robert měl spoustu odvahy, aby zachránil ostatní, protože závěr filmu to značně dokazuje. Věřím v to, že pokud bude konec světa, bude to naše vina. Nás všech jako lidstva. ()

chrispe

Ze zásady se dobrovolně nedívám na nic, kde už je od začátku patrný, že by nějaký zvíře mohlo přijít k úhoně. Ano, spousta mých přátel si kvůli tomu klepe na čelo, ale je to tak. Tady jsem udělala výjimku a musím uznat, že se jedná o vážně dobrý snímek. SPOILER: Přestože v něm ten pes dopadne tak, jak dopadne. // Will Smith předvedl standardně dobrý výkon a škoda jen, že tam nebylo nějaké to WOW a konec nějak vyšumí do prázdna. ()

VyViteKdo

Poutavý příběh, zajímavé téma. Osobně mám moc rád postapokalyptické filmy, seriály i knihy. Láká mě ta atmosféra. Tenhle film má mnohem víc než atmosféru. Má i docela zajímavou myšlenku o vyhlazení "lidstva" s vyjímkou několika přeživších, kteří se snaží všemi prostředky zjednat nápravu. Přijde mi, že už to tady jednou bylo, ovšem v takovémto zpracování to nabírá nový rozměr. FIlm docela pěkně psychologicky rozebírá změnu chování člověka, který žije sám (viz scéna s videopůjčovnou). Bohužel, musím pozměnit své hodnocení z pěti na čtyři hvězdičky. Nesnesl jsem totiž to, že film ztratil smysl po tom, co se tvůrci rozhodli nepoužít původní konec, který by film mnohem lépe uzavřel. Takhle je to vlastně zdlouhavá a velkolepá příprava na nic, dá se říci. Takže 4/5 ()

sackrebleu

Will Smith ma síce herecky veľmi príjemne prekvapil, nič to však nemení na tom, že vo filme sa až ku koncu nič nedialo (pokiaľ teda nerátam tie až tie príliš očividne na city hrajúce flashbacky). Ale vzhľadom na to, že som to pozerala po World War Z, čo bolo de facto to isté len oveľa horšie, dávam dve hviezdičky. ()

geek.ondra

Nejdřív atmosférické a procítěné a poté brakově béčkové. Super práce se skvělým Smithem a několika odzbrojujícími momenty. K dokonalosti tomu chybí opravdu málo. 7,5/10 ()

AbelXavier

Jeste bych se rad dival hodinu, tenhle napad a potencial mel byt vyzdiman do posledni kapky. O nemoci nevime temer nic o postupu jeho sireni take ne. New York je velkem mesto, jeho vetsi zpustoseni by veru zavdalo hodne potu a driny grafikum, ale ja bych presto rad videl i dalsi monumenty zarostle travou, vice divociny a vice boje. Skoda ze je vzdy potreba hlidat rozpocet, pristupnost a americkou spokojenost stastneho konce. Will je frajer a doufam ze jeho kariera bude vest nastoupenou cestou. Snad se 18.1.2008 potesime vice. ()

Chauncey

Díky Willovi, pěkně vylidněnému New Yorku a odvážné "komornosti" filmu se jedná o nadstandardní podívanou. Nicméně jinak film příliš nepřekvapí. Standardní story, která rychle vyšumí. ()

jda23

Hlavne trochu prepálené kvalitou efektov a tamtí bezdomovci mohli vizerať aj inak ako sa im dostali šarmu. Možno ešte dotiahnuté hrdinové rozhodnutia v urč.momentoch (logicky). Myšlienka je geniálna, Mr. Smith, ak chcete, nemá problém, nemá mať ani s čím a everything s gonna Be Alright ! Fascinujúci pohľad na Svet ak všetko Zlo už požralo čo sa dalo. Krásne scifi for real. Určite zožral aj mňa a určite check ! ()

Ajvngou

Bezpochyby pěkně natočené, ale čím víc čtu ty nadšené komentáře (a především víc přemýšlím na příběhem) tím více mi dochází bída, co se odehrála na plátně. Jistě začátek navnadí a když se objeví zombák/upír co EVIDENTNĚ chce dostat svojí družku (TAK TO PROSTĚ VYZNĚLO), člověk si říká, hmm, teď to asi trochu pomotá děj, ale ouha... vlak plný klišé jede dál. Narážka na poměrně větší inteligenci + HLAVNÍho ŠÉFa zomboupírů je taky příjemná.. ale ouha.. N I C. Následuje 60 minut trapných scén uzavřenou tou netrapnějsí .... Jednoznačně ZKLAMÁNÍ 2,5* ()

BačaXXX

Po prvním zhlédnutí verze kino-rip jsem byl dost zklamaný, ale po čase jsem dal šanci dvd a pustil si film s alternativním koncem který tak celku dotváří nový rozměr, a proto musím svoje hodnocení zvýšit na čtyři *. ()

Raili

Tenhle film má v sobě velkej nevyužitej potenciál. I přes vynikající záběry vylidněnýho Manhattonu a suprovej hereckej výkon Willa Smithe mi během sledování (a hlavně po skončení) filmu přišlo, že moh bejt ten příběh mnohem líp natočenej. Za ideální bych považoval rozšíření filmu o víc scén z minulosti, nějakej ten šok na konci (jak to uměj třeba tvůrci Ztracenejch) a když už má Will k dispozici kompletní vybavení americkejch mariňáků, tak i nějakou megaúchvatnou akční scénu ve stylu Michaela Baye. ()

Dovlatovka

3,5 hvězdy. Scénář je pohříchu špatný, kulisa prázdného NY ostudně nevzužitá a triky špatné (opravdu záměrně?). Uměle nastavovaný přesah a odporně pánbíčkovský konec. Ale přesto se člověk neubrání pocitu, že je to krásné a že Will Smith je fantastický. a to na nějakých těch 6/10 kupodivu stačí. ()

SMJSmoK

No já měl "výhodu", že sem od začátku čekal dost tupou kopii "Quiet Earth"(což mimochodem patří mezi moje nejoblíbenější filmy). No, ale nakonec to nedopadlo zas tak hrozně...Smith zahrál dobře(i když Lawrence v QE líp:-D ), prostředí se celkem povedlo, ale co se hodně nepovedlo je animace "nočních příšer", to bylo fakt hrozný...trošku mě taky zamrzelo, že tam neni tolik propraconej "rozklad osobnosti" bez sociálního zázemí, jako tomu bylo v QE...konec bych bral bez toho následnýho happyendu, kterej na mě působí, že tam byl dost násilím zapasovanej...no, ale jinak sem si film užil a na odreagování ho rozhodně doporučuju...původně sem chtěl dát 3, ale protože zbožňuju Boba Marleyho, tak 4 :-D ()

turbou

28 dni pote 4* Ja,legenda 3* ...doufam, ze nebude takovych podobnych veci pribyvat bo bych musel jit pravdepodobne na 2 popripade 1 * ()

Jablek

Velice zajimavy film z atraktivniho prostredi opusteneho New Yorku. Will Smith to zahral celkem obstojne a do pribehu se docela hodil, jeho "rozhovory" s figurinami me pobavily a dokreslovaly atmosferu mrtveho mesta. Co me bohuzel dost zklamalo, bylo nadmerne vyuzivani pocitacovych efektu (hlavne u zvířat to vypadalo divne, u mutantu se asi nic jineho delat nedalo..). Take mi chybelo vice vysvetlujicich flashbackovych scen, ktere by lepe objasnily situaci. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

Filmový BioShock našel režiséra

Filmový BioShock našel režiséra

26.08.2022

Netflix, BioShock a režisér Já, legenda nebo Hunger Games. Tak přesně tahle kombinace teď má fanoušky dnes již kultovní herní série přimět k tomu, aby se začali mírně těšit na filmovou adaptaci.… (viac)

Já, legenda dostane pokračování

Já, legenda dostane pokračování

05.03.2022

Postapokalyptický akční snímek Já, legenda, v němž si v roce 2007 zahrál hlavní roli Will Smith (Mizerové), se oficiálně dočká dvojky. Scénář opět napíše Akiva Goldsman (Šifra mistra Leonarda, Čistá… (viac)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech