Vražedný vírus, ktorý ľudstvo vyvinulo netušiac, že bude jeho záhubou, nedokázal zastaviť ani skvelý vedec Robert Neville (Will Smith) – epidémia sa desivo a neúprosne rozšírilo po celej Zemi, bez najmenšej šance na vyliečenie nakazených... Z neznámych dôvodov je však práve Robert voči vírusu imúnny, a tak ako jediný človek v New York City prežil – a pravdepodobne aj ako jediný človek na Zemi... Celé tri roky neúnavne a čoraz zúfalejšie vysiela do éteru správy adresované tým, ktorí možno predsa len niekde prežili, no bez odozvy. No hoci je zrejme poslednou ľudskou bytosťou našej kedysi takej preľudnenej planéty, nie je sám – na každom kroku ho totiž sledujú svetloplachí mutanti, na ktorých sa zmenili infikovaní ľudia, ktorí nezomreli... Čakajú, kým spraví nejakú chybu – chybu, ktorá ho bude stáť život! Robert predpokladá že budúcnosť ľudstva, teda ak vôbec možno v nejakú veriť, závisí len a len od neho, a tak ide tvrdošijne za svojím cieľom – chce totiž zvrátiť ničivé následky vírusu využitím imunolátok zo svojej vlastnej krvi. No ako osamelý bojovník čelí obrovskej presile. A čas neúprosne beží... (TV Markíza)

Lukadlo

Velmi úchvatný konec, to bylo moje gusto. Film oplýval velmi zajímavou atmosférou, nebylo to, jako všechny ty rádoby Resident Evily. Vřele doporučuji! ()

beryna

Fíha...byla jsem přesvědčená o tom, že Will Smith tady bude přeživší hrdina...a ono jako ne :( Každopádně je to ale výborný film! ()

haWranka

Hodně silnej zážitek, po příchodu z kina jsem nemohla hned hodnotit, protože jsem byla trochu zhroucená. Plakala jsem a plakala. Will Smith se ve svým hereckým projevu pořád zlepšuje. ()

marusaj

Mnohokrát zpracované téma, tentokrát s bombastickými vizuály vylidněného New Yorku a bohužel prostoduchým scénářem. Ze dvou na tři to vytahuje Will Smith s fenou Samanthou. Po skončení mne napadlo.. co kdyby stejný film, se stejnou výpravou dělal místo Lawrence se Smithem Greengrass s Damonem.. to by bylo.. :) ()

Ceberus

Mezi herci, kteří mohli utáhnout valnou část filmu o samotě, jistě Will Smith patří, o jeho hereckých kvalitách nepochybuji. Nápad filmu má skvělý potenciál, který byl vyplněn přeci jen lépe než třeba u Cageova Proroctví, avšak hůře než třeba u Stalo se. Zásadní námitka má totiž jméno "zombies" - tak zkýčovitět celý film je vskutku trestuhodné. Proč se nám místo nich nemohlo dostat více jedinečných psychologických scén typu 'figuríny v obchodě'? ()

Dartdevil

První 2/3 filmu opravdu vynikající podívaná. Scény prázdného města mě dostaly, a klidně bych na chvíli s Willem měnil (samozřejmě bez těch mutantů :-), už jen kvůli té nekonečné svobodě. Ovšem ten konec.... kvůli tomu konci nakonec dávám 4*. Místo třech. Viděl jsem totiž i alternativní konec (součást bonusu DVD), a ten je ještě o tolik horší, že pak by to bylo za 3*. ()

Nekroskop

Další z mnoha filmů, kde člověk stvořil virus, který se následně vymknul kontrole. Ale i když je tu navíc pár obvyklých klišé, a některé věci (mi) nejsou tak úplně jasné, představuje pro mě I Am Legend kvalitní zážitek. Možná je to hereckým umem Willa Smithe, možná kvalitními efekty, možná obojím. Pravdou ovšem zůstává, že pokud vás podobně laděné katastrofické filmy neberou, tenhle snímek váš názor určitě nezmění. ()

mdouglas

Tenhle film se autorům zcela nepodařil. Potenciál prostředí, nápadu je veliký, ale to nestačí. Od snímku jsem neustále čekal něco víc, nic se ovšem nedělo. Na mě moc dlouhá předehra k něčemu, co nakonec nepřišlo. Neřikám že jsem se na to celkem rád nepodíval,b ovšem čekal jsem víc. 65% ()

R4D0

Jedine čo ma potešilo bola dobrá atmosféra dá sa povedať post-apokaliptického New Yorku ktorý bol vážne dobre spracovaní hodnotenie zachránilo pár dobrých/výborných scén ktoré sú videné len v málo thrilleroch škoda že film mal dosť hluchých miest ktoré znížili hodnotenie a mierne sklamali moje očakávania. ()

Kvasekus

Z hodnocení a komentářů čtu, že se robot líbil víc...Tak trochu nechápu proč. Zatímco já robot má k celkem nudnýmu a očekávanýmu ději i nudnej příběh, tak já legenda je aspon zajímavá do tý doby než se to jakoby začíná rozjíždět, tam film určitě ztrácí. Těsně před koncem bych dal určitě hvězdy tři, ale poslední desetiminutovka mi přišla celkem sympatická...tyhle konce zronva nežeru, ale tady se zase tolik na pilu netlačilo. Celkově sem měl z filmu příjemnej pocit...žádný velký efekty nebo scénář sršící samejma pitomostma. Will byl dobrá volba. ()

dEst28

Will Smith opět nezklamal a po já Robot další skvělé Scifi. Tenhle styl Willovi opravdu sedí. Film mě upoutal některými efektními scénami a hlavně příběhem. Opravdu kvalitní snímek. ()

kwaicheng

Bylo to jako zánovní kabát, kterej je na zádech záplatovanej. Scény, jak se Will Smith prochází naprosto prázdným New Yorkem, kde se prohání vysoká či kýho šlaka, nějací mufloni, z toho mě silně mrazilo v zádech. Prostřihy do minulosti do snímku skutečně pasovaly, jednak mi dali možnost oddychnout si a přenést se do světa, kde na mě ještě nebude bafat žádná potvora a jednak v kontrastu ještě víc umocňovali hrozivou atmosféru nevysloveného a nespatřeného, protože jak známo, nejistota vyvolává největší strach...nebo aspoň ve filmech to tak je. Psychická struktura toho člověka, kterýho Smith hraje, musela být opravdu dost odolná, aby vydržel takový tlak...no síla. Z čeho mi taktéž vstávaly chlupy na zádech bylo suché shrnutí filmu na konci, konkrétně ta část, kdy ještě nedošlo na obvyklý hrdinský kecy a zamačkávání slz, totiž, že "v roce 2009 se planetou prohnal smrtící virus" atd. atd. To znělo mým slechům velmi, velmi nepříjemně. Na Zemi je, abych tak řekl, přelidněno a já jenom čekám jak se s tím příroda vypořádá, případně jakým průserem lidstvo samo zredukuje svůj počet. Není to příjemná představa, ale dokud se lidstvo bude chovat jako doposud, totiž jako hejno hovad, nevidím to růžově. K tomu mě napadá spoustu jiných souvislostí jako např. obrovské sumy vydané na nejrůznější zbytečnosti až píčoviny, místo aby se investovalo do rozumných, prospěšných a nutných věcí, blablabla, bylo by toho hodně a akorát bych se pěkně dopálil. Zpátky k filmu: proč zánovní kabát, kterej je na zádech záplatovanej? Protože konec filmu byl poslepovaný ze všeho možného, co zrovna ve spíži bylo, to zaprvé, zadruhé proto, protože lidská kolonie vypadala pěkně odfláknutě a uprostřed ten kostel si taky mohli odpustit, no a zatřetí, kopice hloupých hemzů kolem boha a božích znamení a bůh mi to řekl a skoro jsme tam jako vždy - v prdeli - to jest bůh to tak chtěl, bůh si to žádá. Sympaťák Will Smith má i po třech nebo kolika letech života mezi vrahounskýma bestiema rozum v pořádku, když vysvětluje, jak je to doopravdy. Tak. Líbilo se mi to! ()

Shaleman

Po roce jsem dostal s přítelkyní chuť na něco napínavého a Já, legenda bylo jasnou volbou. Komorní příběh jednoho člověka snažícího se najít lék na zákeřný virus, který sám se svým týmem vedeným jistou doktorkou má všechno co napínavý příběh potřebuje. A když máte kvalitní repráky a dáte si je pěkně na hlas, bafací scény (kterých je film plný a které se neokoukají) vám vyrazí dech a vy se jen uslyšíte říkat "Já se poseru, já se poseru..." jak v multikině. Bohužel, ten podivný konec začínající příchodem další "přeživší" ztrácí sílu. Napětí se vypařuje a z filmu se stává rodinné drama o černochovi, který po třech letech vylezl z čertovy krabičky, aby vás tak dovedl k líbivému, avšak poněkud uspěchanému a nepodařenému konci. Určitě by si po klidné chvilce s "přeživší" zasloužil konec temnější a hlavně propracovanější, aby tak hezky zapadl do toho, co bylo před tím po celou dobu filmu. Sbohem Sam, byla jsi fajn... 8o% ()

HoR

Niekomu by sa mohlo zdať, že je fajn mať New York len pre seba. Rozhodne by sa dalo ukázať viac možností, ako premeniť moderné vyľudnené mesto vo svoj prospech. Lenže možnosti, ktoré táto situácia ponúka sa postupom času stávajú nepodstatnými a na scénu prichádzajú dôsledky takéhoto prežívania. Do chvíle, keď je tajomstvo filmu divákovi skryté je atmosféru samoty cítiť dosť značne. No v istom momente, keď Neville zistí že nieje jediný a príbeh sa preklápa do akčnej podoby je táto atmosféra preč. Pustý New York bol zvládnutý bravúrne a ani na chvíľu som nezapochyboval, že to čo vidím nieje úplná skutočnosť. Teda až na skupinku levov, ktoré na mňa pôsobili trocha animovane. ()

Design

Tenhle film nemá nějakou hlubší myšlenku, nebo něco víc co by ste si z něj odnesli. Většina z vás na něj po měsíci zapomene. Je to prostě rutina. Ale pro mě akční rutina podaná tak jak to mám rád. Jsi sám, zkus spasit svět a hlavně si Will Smith :-):-) ()

sladt

Skvělý film, tajemná atmosféra, místy až mrazení v zádech a nepřekonatelný Will Smith. Pro mě skoro dokonalý filmový zážitek. ()

Lasombra

Opravdu Will Smith zabodoval jen v MIB, nebýt tohoto filmu. Ze samoty v rozpadajícím se New Yorku jsem měla husí kůži. Příběh mohly být lepší ale nápad jsem ocenila, i když postapo. tady už bylo mnohokrát. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

Filmový BioShock našel režiséra

Filmový BioShock našel režiséra

26.08.2022

Netflix, BioShock a režisér Já, legenda nebo Hunger Games. Tak přesně tahle kombinace teď má fanoušky dnes již kultovní herní série přimět k tomu, aby se začali mírně těšit na filmovou adaptaci.… (viac)

Já, legenda dostane pokračování

Já, legenda dostane pokračování

05.03.2022

Postapokalyptický akční snímek Já, legenda, v němž si v roce 2007 zahrál hlavní roli Will Smith (Mizerové), se oficiálně dočká dvojky. Scénář opět napíše Akiva Goldsman (Šifra mistra Leonarda, Čistá… (viac)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech