Jason Bourne, bývalý elitný agent CIA, si postupne skladá čriepky svojho života a postupne odhaľuje, že jeho minulosť skrýva rad temných miest. Teraz už konečne stojí na prahu riešenia vlastnej životnej hádanky – bol zabijakom v službách mocnej skupiny vnútri tajných služieb. Z Moskvy prechádza celou Európou až do marockého Tangeru a napokon do New Yorku. Jason sa opäť musí brániť pred vlastnými ľuďmi, ktorí ho chcú za každú cenu zabiť. V ich čele tentoraz stojí Noah Vosen, výkonný riaditeľ programu Blackbriar, poskytujúceho utajenej zložke CIA rozsiahle nelegálne právomoci. Vosen so svojím tímom je prostredníctvom najmodernejšej techniky unikajúcemu Bourneovi ustavične v pätách a likviduje všetkých „nepohodlných" ľudí v jeho okolí. Bývalý špión má však spojencov vnútri organizácie – pomáhajú mu operátorka Nicky Parsonsová a agentka Pamela Landyová. Bourne nakoniec zistí svoje pravé meno a pochopí, ako ho zmanipulovali, aby sa stal zabijakom v štátnych službách... (TV JOJ)

ybuko

Potreti s Bournem a ve stejnem stylu v jakem probihala predchozi dve setkani. Akcnejsi nez jednicka a mozna i dvojka, coz bych nutne nepovazoval za vyhodu. Bohuzel to jede zase ve stejne sablone, tzn. uteky, souboje s ostatnimi singlujicimi vyslanymi agenty, dalsi uteky, honicky v autech, sefovska pretlacovana uvnitr tajne sluzby, dalsi cizi zeme a kohorty jejich policistu a svou nechybovatelnosti a neznicitelnosti stale vic Bonda pripominajici Bourne, ktery tim vsim proplouva a smeruje za svym cilem. Technicky stejne dobre jako predchozi filmy, ale invencne nejslabsi. Co se ale povedlo velmi je propojeni s minulym dilem. Kdo videl, vi, ostatnim spoilovat nebudu. Stale je to na ctyri hvezdicky, ale podivat se na dalsi stejne natocene pokracovani, asi uz bych sel dolu. ()

haj

Pro mě prakticky úplně stejný jako druhej díl, stejně zábavný, napínavý, zamotaný, s rychlym tempem od začátku do konce. Ale trochu nechápu, proč pěstní souboje (naštěstí na ně nepřijde ve filmu řada moc často, prakticky pouze jeden delší) jsou natočený tak extrémně nepřehledně, kamera skáče všemi směry a k tomu střih desetkrát za vteřinu, aby náhodou nebylo něco vidět, pak by bylo lepší vybrat jako Bournova soupeře černocha, aby divák rozeznal, kdo vlastně koho mlátí. Ale jinak výborný zakončení výborný série. ()

Brandon

Tak buďto 95% lidí na čsfd při sledování poloboha Bournea moc hulilo ganžu a nebo já jsem ňákej přetaženej. Mně tahle "ultimativní adrenalinová suprtrůpr jízda" připadala jako úplně obyčejná, ničím nevybočující akčňárna (dobře, trošku se rozvrkočila kamera), obyčejnej hon na lišku. 2,5* Update 29.9.2014: S odstupem času sedmi let a zkouknutím předchozích dílů zvedám hodnocení ulti-bourňáka na 3,5*. Trochu jsem přestřelil :-) ()

Tomesh

Asi bude nejlepší, když už konečně zapomeneme na všechny Bondoviny a jim podobné škváry, protože Jason Bourne je jen jeden. Marně si lámu hlavu nad tím, jak to ten Greengrass dělá. Ten našlapaný Moby v závěru Vás nutně musí donutit sedět až do posledních titulků. Střih za střihem, podmanivá hudba. Napětí, akce.. a pět hvězd. ()

dANo

Dokonalejšie zakončenie hľadania identity Jasona Bournea si ani neviem predstaviť! Paul Greengrass bol jednoducho skvelá voľba a kvalitatívne prekonal už aj tak vysoko postavenú laťku prvej časti. Našlapaný príbeh bez zbytočných postáv, scén, či dialógov a to všetko skvele doplnené hudbou a geniálnym strihom, no proste akčný film so všetkými pozitívami, ktoré mohol mať. Celá trilógia sa pre mňa v tejto chvíli stáva kultovou záležitosťou a odporúčam zhliadnutie všetkých troch filmov v čo najkratšom období, lebo viacero detailov a odkazov na predošlé diely si tak vychutnáte oveľa lepšie... ()

JohnSmith

Aby byl závěrečný díl trilogie nejlepším kouskem ze všech jsem ještě nezažil.Spousta akce,flashbacků,napětí,prostě všechno co jsem očekával. ()

Aven

Takhle má vypadat pořádná jízda. Bournovo ultimátum mě udrželo v napětí celou stopáž, všichni herci jsou maximálně uvěřitelní, žádné přehrávání. K tomu dokonalá hudba a Greengrassova mistrovská režie - tenhle režisér opravdu umí a to jak celou trilogii zakončil je na nějakou speciální cenu (závěrečná scéna a Bourne ve vodě, stejná scéna jako začátek Agenta bez minulosti). ()

Mihail123

Úchvatný, super, neuveriteľný, akčný film so super réžiou Paula Greengrassa, ktorá vás priklincuje do sedadla. Tento film hádam ani nemé chyby, keby som mohol, dal by som 6*:D ()

Millanium

Jedna z mála trilogií, která se vůbec nemusí stydět za žádný ze svých dílů. Spanilá akční jízda s vynikajícím Mattem Damonem. ()

KimmyJ

Po prvním dílu Bourneova identita, který mi přišel spíš jako snaha o novodobého Jamese Bonda, jsem od dalšího pokračování už vůbec nic nečekal. Dá se říct, že jsem se díval jenom ze zvědavosti, jestli bude i Bourneovo ultimátum tak špatné jako Agent bez minulosti. Co jsem ovšem viděl, bylo něco naprosto jiného. S prvním dílem má společného snad jen hlavního hrdinu. O sto procent víc akce, skvělá kamera, žádná snaha o romantickou zápletku a spousta dalšího. V době mnoha neúspěšných pokusů o natočení dobrého thrilleru je tenhle film velmi milým překvapením. ()

swe

Brutální tempo a vynikající akční scény (miluju honičku po střechách) dělají z Bourne Ultimatum jeden z nejlepších zástupců svého žánru. Akce je tu ale tolik, že už není prostor pro nějaký originalnější příběh, proto není možné plné hodnocení. ()

Nyck

Vynikající, po celou dobu uvěřitelná a překvapivá série vrcholí perfektním snímkem. Klobouk dolů před Mattem Damonem a celým týmem tvůrců. Geniální. ()

Brain-D

Lépe to dopadnout ani nemohlo, zde už jsem si zvykl an šílenou kameru Paula Greengrasse a jen jsem si užíval. Jeden z nejlepších akčních filmů posledních let. ()

Emerelle

Opravdu jsem nechtěla být ta, která nějak vybočuje z průměru hodnocení nějakého filmu, ale bohužel u této trilogie je to pro mě jen lehký nadprůměr, co bych tomuto filmu vytkla? No jednoznačně až moc akce a snad nic jiného, a plusy tohoto filmu? Zatím jednoznačně bojové scény, které jsou dokonalé a herecké výkony. Teď netrpělivě čekám na 4. pokračování a jsem zvědavá, jak to zvládne Jeremy Renner a už podle traileru to vypadá velmi dobře :) ()

hroubek

Nejlepší díl, který byl o Bourneovi natočen.Režisér Paul Greengrass dovedl svůj rukopis do dokonalosti.Film si bere to nejlepší z Bouroneova mýta a všechny jeho chyby opravuje v geniálním zakončením trilogie.Greengrass přesně ví co nám chce ukázat a podle toho skládá úvodní záběry.Představuje nám s elegancí nové postavy, které dokonale zapadají do příběhu bez nejmenšího problému.Konečně se podařilo vyřešit problém s vedlejšími postavy, které konečně působí jako lidské postavy a né stroje.Matt Damon je skvělý a jeho výkon táhne film.Nepřekvapil mě kvalitní výkon herců z předchozích filmů Joan Allen a Julie Stiles, ale výkon ústřední záporáků v podání chladných Alberta Finneyho a Davida Strathairna.Technická stránka je úžasná.Každá scéna působí strašně realisticky ať už jde o scénu v Londýně nebo honičku v New Yorku.Akce, kterou nastavil druhý díl byl překonán hned první větší akcí, která dostává mnohem osobnější dojem.Jediná věc co mi přišla trošku slabší bylo závěrečné vyrovnání Bournea se svými tvůrci, jenž bylo parádní, přesto potom všem čím si prošel za celou trilogii mi prošli prostě jiné.To, ale nemění nic na tom, že Bourneovo ultimátum je geniální zakončení velmi dobré trilogii, ale taky skvělý špionážní film, který jen tak něco nepřekoná. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

19.03.2016

Jason Bourne a Tommy Lee Jones

Jason Bourne a Tommy Lee Jones

29.07.2015

Zatímco se stále doufá, že v pátém bourneovském filmu uvidíme Vigga Mortensena (měl by se ucházet o roli hlavního padoucha), špiónský comeback Paula Greengrasse a Matta Damona nabral jinou hereckou… (viac)

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

16.09.2014

Ještě před pár dny se Paul Greengrass (Kapitán Phillips) zajímal o režii nového filmu s Leonardem DiCapriem a Jonahem Hillem (Vlk z Wall Street). Teď to ale vypadá, že ho spíš čeká návrat k… (viac)