Jason Bourne, bývalý elitný agent CIA, si postupne skladá čriepky svojho života a postupne odhaľuje, že jeho minulosť skrýva rad temných miest. Teraz už konečne stojí na prahu riešenia vlastnej životnej hádanky – bol zabijakom v službách mocnej skupiny vnútri tajných služieb. Z Moskvy prechádza celou Európou až do marockého Tangeru a napokon do New Yorku. Jason sa opäť musí brániť pred vlastnými ľuďmi, ktorí ho chcú za každú cenu zabiť. V ich čele tentoraz stojí Noah Vosen, výkonný riaditeľ programu Blackbriar, poskytujúceho utajenej zložke CIA rozsiahle nelegálne právomoci. Vosen so svojím tímom je prostredníctvom najmodernejšej techniky unikajúcemu Bourneovi ustavične v pätách a likviduje všetkých „nepohodlných" ľudí v jeho okolí. Bývalý špión má však spojencov vnútri organizácie – pomáhajú mu operátorka Nicky Parsonsová a agentka Pamela Landyová. Bourne nakoniec zistí svoje pravé meno a pochopí, ako ho zmanipulovali, aby sa stal zabijakom v štátnych službách... (TV JOJ)

CinemaRanger

Tak Bourneova trilogie je za mnou. Poslední díl mi sedl nejvíce. Perfektní akce jako vždy. Takové zakončení by si přála každá série a téhle se to splnilo. Kdykoliv se k tomu mile rád vrátím. ()

Triple H

Takto sa to kurva robí! Deň po projekcii sa mi to krásne rozležalo v hlave. Greengrass dotiahol svoj štýl do absolútnej dokonalosti a výsledkom je pre mňa (zatiaľ) najlepší film roka. Matt Damon je so svojou postavou dokonale zžitý, akčné scény stoja naozaj za to, John Powell ide na plno. A vyvrcholenie je ozaj zaujímavé, dramatické a hlavne- uspokujuje obrovské očakávania. To čo znamenalo Mlčanie Jahniat pre thrillery, to podľa mňa znamená Bourneovo ultimátum pre akčné filmy---povyšuje ich na vyššiu úroveň. Ja osobne dúfam, že Akadémia na tento film pru udeľovaní cien nezabudne.//////S odstupom času - všetky superlatívy pre mňa zostávajú stále platné. Najlepší akčný film uplynulej dekády. ()

matezzz

Tak tohle jeden z nejlepších akčních filmů, jaký jsem kdy viděl. Toto je třeba shlédnout a nejlépe v multikině! Byl jsem zařezaný do sedačky a napjatý od začátku dokonce. Honička na střechách završená bitkou je snad nejlepší scéna z celého filmu. Ale takových je víc. Celý film působí velmi autenticky, nenašel jsem v něm nic přehnaného, no a Mattu Damonovi jeho roli věříte na 100 procent. ()

Decker

Z cele dosavadni trilogie, zrejme nejlepsi kousek. Jsem zvedav zdali se dockame jeste dalsiho pokracovani, tohoto novodobeho Jamesa Bonda. ()

chelseaman22

Tak třetí Bourne už je světovej. Taky bylo načase. Kombinace Powell/Damon k tomu vybízí. Tentokrát jsme zamířili i do kolébky bahna a lží - do US. Možná by bylo nejlepší, kdyby Bourne v tomto díle konečně pošel, ale ne! Prostě se musí točit další a další díly, který stěží překonají The Bourne Ultimatum. Ale nechme se překvapit, třeba Bourneův odkaz bude něčím ještě lepším. 89% ()

Doudis19

Vrchol řemesla v rámci ačkních filmů. Bourneho trilogie dokázala nemožné. Názorně předvedla, že zběsilý akční snímek se může pyšnit inteligencí i srdcem. ()

PBLead

Pěkný film, asi budu opakovat jiné, ale prostě platí, že tenhle díl je ze všech 3 (resp. možná i 4) Bournů ten nejlepší. Jinak scéna na nádraží je jedna z mých nejoblíbenějších scén vůbec - škoda, že nemohl novináře Jason navigovat o něco déle... :/ ()

LeoH

V některých stroboskopických střihových pasážích jsem se zas neubránil pocitu „to muselo dát práce, a přitom taková blbost“; přesto z bournovské trilogie nejblíž čtyřem hvězdičkám, protože ta Greengrassova patentní „rapidmontáž rozklepaných atrakcí“ je tu nejdotaženější, dějové vložení třetího dílu dovnitř druhého fakt frajeřina a vrátily se i lehké náznaky vyvažující romantiky, která mi v Mýtu zatraceně chyběla. Nicméně – trvale zachmuřený Bourne, jehož síla, mrštnost i ta trocha elegance se rodí ve střižně a zvukovém studiu, nikoli před kamerou, a u nějž zdání důvtipu nepochází z chytrého scénáře, ale z toho, že nedává divákovi vydechnout a zamyslet se, těžko někdy bude agent pro mě. ()

Saraph

Celé mi to naprosto zkazila ta příšerná kamera, kvůli které se vůbec nedalo koukat na akční scénky. Až od druhé poloviny, kdy ty kancelářské krysy přestaly sedět na prdeli, to teprve začala být zábava, ()

Motinski

Myslím že sa netreba moc rozpisovať. Greengrass opäť natočil nadupaná jazdu s nie úplne typickým strihom, ale o to intenzívnejším vizuálom pri akčných scénach. Z Bourna sa stala jedna z najvýraznejších Damonových úloh a v tomto konkrétnom prípade ide aj o jedno z najlepších ukončení trilógií aké kedy bolo. Škoda že sa v značke ešte neskôr začali znovu rípať. ()

Honzíno

Samozřejmě. Skvělá záležitost, natočená skrz úžasnou dokumentární kameru (která to občas i trochu přežene) a neuvěřitelně věrohodně zahraná - zejména Mattem Damonem, který dovádí a dotváří postavu David Webba alias Jason Bournea třetím dílem k dokonalosti. Avšak se bohužel třetí díl podobá koncepcí silně druhému, což asi ani jinak být nemůže - jsou to skoro dvojčata. Čili bez úžasného zvratu a "pochopení" náhlé pravdy zhruba někde kousek okolo půlky by to všechno ostatní dostačovalo na slabší čtyři hvězdy. Ale tímto skvělým okamžikem si ty čtyři hvězdy naštěstí potvrdí. U mě prostě stále vévodí čistá stovková jednička, pak aktuální trojka s úředchozí dvojkou dvojka (která neobsahuje v podstatě tak zásadní okamžik jako trojka i když je s ním zpětně propojena - víme o co jde). Takže dávám silnější čtyři hvězdy, prozatimní pořadová číslovka 51. u Ultimáta se mi moc nelíbí, pořadí by mělo spadnout za chvíli určitě dolů (statisticky dokázáno:) ), takhle vysoko třetí Bourne určitě netrčí. Za mě je to 85%. ()

Sfinkter

Paul nezklamal. Sice se už občas vyskytne klišovitá situace, ale ve trojce nelze originalitu udržet za každou cenu. Ale režie je bezkonkurenční. ()

SG_ever

Můj nejoblíbenější film, takže nejsem zcela objektivní. Film nemá snad jedinou chybičku. Nejvíc mě zaujal výborný výkon Matta Damona, skvělá zápletka, dynamické akční scény a skvěle zvládnuté technické záležitosti filmu. Když se ke všemu přimíchal ještě parádní zvuk a hudba tak vznikl IMHO nejlepší akční film poslední doby, kterému se přiblížil snad jen TEMNÝ RYTÍŘ. (99%) ()

rodo

Tak to byla jízda. Hodně málo filmů mě dokázalo v životě přikovat od začátku do konce do křesla jako tento akčňák. Vlastně ještě jeden film na mě zapůsobil stejně hustě, dokonce možná víc, a to Let číslo 93. Ale to je vlastně taky Greengrass :-) ()

DaUr

Menší zklamání. Zajisté skvěle natočený film, který ale po předchozích dílech nepřináší pranic nového - na vytříbenou akci jsme si už "zvykli", a scénář rozhodně není to, čím by se film mohl chlubit. Vzhledem ke zdejšímu hodnocení váhám mezi 3 a 4 *, ale ten zatracený happyend mě nutí k nižšímu hodnocení. ()

Qitek

Ukázková forma roztřesené kamery a zběsilého střihu. Maximálně dynamická záležitost bez pozlátek alla Michaela Baye. Greengras umí a jede na plný plyn. Jen ten koncept už je trochu k nasrání. Od prvního dílu až sem stále jedno a to samé- Zachytit, nechat se chytit, upozornit na sebe, aby se dostal blíž, vycvičený záporák se kterým svedeme dechberoucí bitku abychom se následně dostali k dechberoucí automobilové honičce... Prostě na Bourna už klišé, ale přesto stále perfektní ! Není možný! ()

skrblik007

Přijde mi, že během trilogie jde kvalita děje dolů a kvalita akčních scén nahoru. ----- The Bourne Identity: Akční scény dobré, děj výborný. ----- The Bourne Supremacy: Akční scény hodně dobré, děj dobrý. ----- The Bourne Ultimatum: Akční scény výborné, děj slabší. ----- Ta roztřesená kamera mi hodně vadí, pro mě to atmosféru spíš kazí. Ale celkově solidní jízda. ()

M-arta

Ze všech tří na sebe navazujících akčních jízd (Agent bez minulosti, Bournův mýtus a Bournovo ultimátum) byl tento příběh pro mne překvapivě nejsvižnější a nejzajímavější. Určitě si mě získal mnohem víc, než třeba klasický James Bond. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

19.03.2016

Jason Bourne a Tommy Lee Jones

Jason Bourne a Tommy Lee Jones

29.07.2015

Zatímco se stále doufá, že v pátém bourneovském filmu uvidíme Vigga Mortensena (měl by se ucházet o roli hlavního padoucha), špiónský comeback Paula Greengrasse a Matta Damona nabral jinou hereckou… (viac)

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

16.09.2014

Ještě před pár dny se Paul Greengrass (Kapitán Phillips) zajímal o režii nového filmu s Leonardem DiCapriem a Jonahem Hillem (Vlk z Wall Street). Teď to ale vypadá, že ho spíš čeká návrat k… (viac)