Jason Bourne, bývalý elitný agent CIA, si postupne skladá čriepky svojho života a postupne odhaľuje, že jeho minulosť skrýva rad temných miest. Teraz už konečne stojí na prahu riešenia vlastnej životnej hádanky – bol zabijakom v službách mocnej skupiny vnútri tajných služieb. Z Moskvy prechádza celou Európou až do marockého Tangeru a napokon do New Yorku. Jason sa opäť musí brániť pred vlastnými ľuďmi, ktorí ho chcú za každú cenu zabiť. V ich čele tentoraz stojí Noah Vosen, výkonný riaditeľ programu Blackbriar, poskytujúceho utajenej zložke CIA rozsiahle nelegálne právomoci. Vosen so svojím tímom je prostredníctvom najmodernejšej techniky unikajúcemu Bourneovi ustavične v pätách a likviduje všetkých „nepohodlných" ľudí v jeho okolí. Bývalý špión má však spojencov vnútri organizácie – pomáhajú mu operátorka Nicky Parsonsová a agentka Pamela Landyová. Bourne nakoniec zistí svoje pravé meno a pochopí, ako ho zmanipulovali, aby sa stal zabijakom v štátnych službách... (TV JOJ)

Wormboy

Superadrenalinove sialenstvo v genialnom hypertempe, ktore nas necha vydychnut skutocne len na par okamihov. Greengrass natocil akcny thriller nevsednych kvalit. Vsetko bolo super, len Bourne sa mi uz zacal niekedy podobat na neznicitelneho Terminatora :) Inak fakt super :) 4,5/5* ()

zette

Podobne dobry jako Bournuv mytus,az na par vyjimek se tomu neda moc co vytknout ( uz trosku fantasmagorie ). Jedna se o velice povedenou trilogii. ()

kusper

Bohužel Ultimátum není nejlepší Bourn. Ztrácí energii i nápaditost obu předcházejících dílu, rozuzlení není ničím zajímavé a u karatistické scény s jedním z "čističů" jsem se s chutí zasmál. ()

pakobylka

Agent bez minulosti hraje vysokou hru - tu nejvyšší ... a nejde mu jen o pomstu. Jeho příběh je možná maličko odsunutý do pozadí AKCÍ. Akce je zase maličko pohlcená překotným střihem - ale v zásadě mi to nevadí, protože Jason Bourne je pořád naživu ... a má skvělou kondici. Nelze si nepovšimnout, že je o něco málo starší. Má to logiku - nikdo nedokáže běžet proti proudu času. Jenomže on zestárnul i ve svých vzpomínkách - v neúplných útržcích vzpomínek na svůj vlastní výcvik, na své vlastní zrození. To už žádnou logiku nemá, ale na druhou stranu jde jen o drobný a bezvýznamný detail, který mi nemůže zkazit náladu. ()

agathon

Dotřetice a asi nejlépe, i když tady už se ztrácí byť jakákoli snaha motivovat zákruty ve vyprávění hluboko v jednání postav a okolnostech filmového prostředí. Bourne jde od akce k akci a sama "chůze" od bodu jedna k bodu dva a pak dál je tu smyslem. Doslova myslící akční film, kdy je každá další scéna hrdinou jakoby "připravena" už ve scéně předcházející, kdy jste to zdaleka ještě nevěděli (honba po střechách v Africe). Co na tom, že na okřídlenou otázku "What connects the dots?" snímek odpovídá poněkud rozšafně: co by, baví nás to. Věrnější následovník Hitchcockových rad, než by se mohlo na první ultramoderním pojetím poznamenaný pohled zdát. Viscerální narace ve špičkové formě a čisté potěšení z fyzického prožívání informací. ()

necisty

Do detailu vypiplaná dokonalost. Herci, režie, hudba... prostě zde nemám co vytknout. Bohužel tvůrci už na Bourna pohlížejí ne jako na Bonda, ne jako na Batmana nebo Supermana, pohlížejí na něj jako na boha, který je nejen nesmrtelný, ale už občas ani nemusí popisovat jak se například dostane do nejvíc hlídané kanceláře v ústředí CIA. Tohle mě na tom vážně mrzí, je to velká škoda. ()

Pajky3

A závěr skvělé akční trilogie s Jasonem Bournem. Potřetí to vyšlo asi nejlépe. Děj pokračuje tam, kde skončil v předchozím díle a od první až do poslední minuty nezastaví, aby vám dal možnost se nadechnout. Nejvíc se mi asi líbila pasáž s reportérem na Waterloo station. Ale celkově nejen tenhle film, ale celá tahle série stojí za podívání. ()

Davosh

Skvělé zakončení nejlepší akční trilogie. Opět sice spadla úroveň scénáře, kdy se vlastně nic podstatného už nestane a film po příběhové stránce trochu pusobí jako natahovaná kaše. Jenže všechno ostatní je vypilované tak, že trochu slabší příběh prostě musím odpustit. Hlavně Greengrassova práce dosáhla v trojce vrcholu a Damon už jen pokračoval v tom, co mu šlo stejně skvěle i díly předtím. Celkově hodnotím všechny 3 díly na stejnou úroveň, kdy každý boduje v trochu jiných věcech, ale jedná se o nejlepší akční trilogii a právě trojka všechno zakončuje v nejlepším akčním stylu, jaký si dokážete v dnešní době představit. P.S. Doufám, že se už do pokračování nepustí. ()

c.tucker

Nečekal jsem, že překoná Bourne Supramacy. Jak je vidět spletl jsem se. Akce našláplá od začátku do konce, dech beroucí akční scény. A to vše pod taktovkou Paula Greengrasse. Nejlepší akční film poslední doby, který jsem viděl. Prostě a jednoduše LUXUSKA. P.S. Na konci při písni Mobyho jsem zůstal přikovaný do křesla a z údivu nad skvělím filmem jsem skoro ani nemhl dýchat. ()

BoXBe

Po prvních dvou dílech bylo očekáváno nemožné. Ovšem způsob jakým Bourne profičel v kině plátnem je nezapomenutelný zážitek. Jakékoliv obavy jsem ztratil prakticky s prvními dvěma tóny známého motivu a užíval si jeden z nejlepších akčních thrillerů svého života. Trilogii Jasona Bournea pozlatit. 2020: Pořád to platí :) 2024: No comment, skvělé završení trilogie. Srdcovka. Ne, že bych si neužíval i pokračování Jason Bourne. ()

emo

Skvelé vyvrcholenie Bourneovskej trilógie. Záverečné rozuzlenie mi síce pripadalo ako vycucané z prsta ale aj napriek tomu patrí film medzi špičku špionážnych akčných thrillerov. ()

O´Hara

I do třetice se Bourneovi podařilo upoutat moji pozornost. Je to nevídané, aby trilogie byla tak úspěšná, ale v tomto případě nad tvůrci smekám klobouk. Podle mě dokázali to, co málokdo čekal. ()

DominikV

Parádní a svěží film plný akce a infartových honiček. Ještě do roku 2006 jsem nevěděl kdo to Agent bez minulosti alias Jason Bourne vlastně je. Poté jsem viděl oba předcházející filmy na DVD a už mě to chytlo a nepustilo. A ultimátum je třešnička na dortu této skvělé trilogie. Paráda! ()

Icefist

Podle mě nejlepší díl trilogie. Akce střídá akci a odkrývají se dříve nezodpovězené otázky. Jen doufám, že ještě Bourne nevěší vybavení na hřebík a brzo se nám opět ukáže. 90 % Oblíbená část- naháněná na vlakovém nádraží ()

WolfR

Moderní akční film, který dokonce srší inteligencí. Dokonalé završení Bourneovi trilogie. Matt Damon je Jason Bourne a Paul Greengrass je bůh! 5 hvězd. ()

forsythia

Čím dál tím lépe. Jestli předchozí díly skončily moc brzy, tenhle snad skončil ještě dřív, než začal. Divoký tanec plný skvělých záběrů, detailů svištících v rychlém střihu a závěr, který mě donutil se rozesmát. Dobře, Matte Damone, beru zpět všechno, co jsem o tobě kdy nelichotivého vypustila z pusy či z klávesnice a do smrti smrťoucí slibuju, že už to neudělám! ()

TomPrusik1

Co si budeme povídat, James Bourne je prostě borec. A skoro bych řekl, že tady je borec největší. Nevím, v jakém filmu jsem takové triky, které předváděla ta liška mazaná Bourne. Když jsem viděl tu nádražní scénu, začal jsem tleskat a smát se zároveň. Takovou scénu jsem si nemohl ani ve snu představit (a asi ani Kája). Takže jsem byl nadšen a myslel jsem si, že překoná už tak dokonalou jedničku. Ale nakonec ne. I přes libové akční scény, promyšlené Bournovi triky, a skvěle padnoucí hudbu se skvělým soundtrack (který si musím při psaní tohoto komentáře pustit), tak mi vadila jedna věc. A byla stejná jako u dvojky. Nebyla tak celkově dobře promyšlená, a měl jsem prostě problémy s tím, (SPOILER) že se najednou Bourne objevil kanclu bosse a bez problému mu otevřel trezor (KONEC SPOILERU). Ok, je to borec. Věřím, že by to dokázal. Ale ve filmu jsem neviděl, jak se tam dostal. Nevim jestli si režisér říkal, že tohle nikoho nebude zajímat, nebo už neměl prachy, ale já bych prostě snesl větší odkrytí toho příběhu. A vůbec by mi nevadilo, kdyby kvůli tomu byl film delší. Každopádně je to kvalitní akční film a myslím, že budete po všech stránkách spokojeni. 80% ()

KajusaK

Film jsem měla nachystaný téměř dva roky na shlédnutí .. A jako vždy jsem po shlédnutí litovala, že jsem ho neviděla dříve :). Jeden z nejlepších akčnáků :). A pravdepodobně nejlepší film s Mattem Damonem. ()

mortak

Třetí díl série posouvá pojem "movie chase" na nový level. Nikoliv jen pár scén zakomponovaných do příběhu, ale samotný příběh jako jedna velká naháněčka. A divákovo srdce tepe se soundtrackem. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

19.03.2016

Jason Bourne a Tommy Lee Jones

Jason Bourne a Tommy Lee Jones

29.07.2015

Zatímco se stále doufá, že v pátém bourneovském filmu uvidíme Vigga Mortensena (měl by se ucházet o roli hlavního padoucha), špiónský comeback Paula Greengrasse a Matta Damona nabral jinou hereckou… (viac)

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

16.09.2014

Ještě před pár dny se Paul Greengrass (Kapitán Phillips) zajímal o režii nového filmu s Leonardem DiCapriem a Jonahem Hillem (Vlk z Wall Street). Teď to ale vypadá, že ho spíš čeká návrat k… (viac)