Borat: Nakúkanie do ameryckej kultúry na objednávku slavnoj kazašskoj národa

• Česko Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu (viac)

Nebude ušetrený nikto! Borat Sagdijev je šiestym najznámejším Kazachom a najlepším televíznym reportérom Kazašskej štátnej televízie, ktorá ho vyšle do USA, aby tam natočil dokument o tejto "krajine neobmedzených možností". A prípadne si našiel novú manželku, pretože tú starú tučnú mu znásilnil a roztrhal medveď... (TV JOJ)

Experiment

Sasha Baron Cohen je proste brutalny chlapik, či už Borat, alebo Ali G, to musi uznať každý. Vždy keď som to pozeral tak som mal záchvaty smiechu. Aj keď to nie je cele take dobre, ale keby som tomu nedal 5* tak by som sa hanbil sam ped sebou. A som strašne rád, že som to videl s titulkami, lebo keď mi kamoši citujú dabovaného Borata, tak mi je na zvracanie. ()

KimmyJ

Borat je velice zajímavý projekt, ve kterém se člověk velmi často zasměje, ale někdy taky ne... Každopádně by mě mimo jiné zajímalo, kolik scén bylo točeno spontánně a kolik bylo předem domluvených a třeba nacvičených (např. únos Pamely apod.). ()

Všivák

Totální masakr, u kterého jsem se popadal za břicho. Některé scény jsou neuvěřitelné (Zpívání Kazašské hymny na melodii americké. Nahá rvačka a honička v hotelu). To se prostě musí vidět:-) ()

Brain-D

Ali-G se transformoval na Borata a tu je výsledek :D, spolu se svým tlustým přítelem z Kazachstánu do Ameriky a udělají tam nemalí poprask :D ()

sskrblik

Konečně po bídném Ali G role, která Cohenovi sluší a připadá mě v ní, alespoň trochu normálnější. Vtipná komedie, narážky na spousty věcí a ještě k tomu prvky absurdity. Tohle je jiný druh komedie, než na kterou jsem zvyklý, je to takový zábavný průvodce napříč Amerikou. ()

H.Gordon odpad!

Ještě mnohem horší než Bruno a tomu jsem dala nekompromisně odpad. Je to jeden z nejblbějších filmů, co jsem viděla. Film je trapný, bez kapky soudnosti a není ani trochu vtipný. A to jsem si říkala, že byl Cohen v Brunovi stupidní. ()

VanTom

Mám takový pocit, že nechat si o Boratovi vyprávět nebo číst o jeho způsobu natáčení může být zábavnější, než ho vidět. Já nevím, většina epizodek vyznívala tak nějak "hluše". Například, když řeknete feministkám, že podle vašeho národního doktora mají ženy mozek menší než veverka, tak… hm, tak se zvednou a odejdou. Nebo když přijdete do luxusního hotelu s kalhotami u kolen, tak… tak vás ochranka vyvede. Krátké nevytěžené střípky, nedávající dohromady žádný "obraz skutečné Ameriky". Navíc bylo často patrné, jak moc je to celé prostříhané a z jakého množství (mála?) materiálu výsledek vznikl. ()

lykan9

Já osobně jsem určitě větším příznivcem Diktátora, ale i u Borata se člověk, pokud má rád jistý druh humoru, pobaví. Abych řekl pravdu, tak některé vtipy jsou poměrně povedené jako rozhovor s feministkami (chudáci ženský, ty to museli rozdýchávat hodně dlouho), ale rvačka nahých odporných chlapů na pokoji, byla již přes čáru. I když, když se přesunuli do jiných prostor hotelu, tak představa, že ostatní neměli ponětí, co se děje, byla úsměvná. Závěrem, jako u všech filmů Sachy Barona Cohena, každý si musí udělat svůj názor sám. ()

liuk

Ne, tohle prostě nedokážu ohodnotit. Sice jsem se na jedné straně při některých situacích smál tak, že kdybych se takhle bavil o jakékoli jiné komedie, tak by musela dostat 8/10 minimálně, bohužel pár scén, hlavně ta jedna, znalí vědí, mi zakazuje dát víc než hvězdičky 3*. Neříkám, že jsem se u ní párkrát nepousmál, ale jinak byla nesnesitelně dlouhá s trapností úrovně American Pie 2 a podobných. A moje druhá námitka patří těm proklamovaným skutečným reakcí Američanů. Je možné, že v Ali G Show skutečné jsou, neznám ji, ale u Borata se mi to opravdu nezdá. Jak by asi mohl natočit scénu, kde bourá starožitnosti z regálů, když jsou v ní střihy a když se okolo něj motá "překvapený" majitel obchodu? Asi by se dalo oponovat tím, že kolem dění mohlo být připraveno více kamer. Jenže zde máme i scény rozhovoru mezi Boratem a dalšími postavami, kteří sedí naproti sobě. A v nich se střídají záběry na oba aktéry naráz a na jejich obličeje. Všechny postavičky, které Borat potkává tedy museli být defakto herci, kteří čekají na klapku a kterým Cohen nebo režisér přikazovali, co mají říkat. Asi těžko se s domnělým reportérem Boratem bavili na pokračování a čekali, až se přesune kamera. Té "autenticitě" prostě nevěřím a nedivil bych se, kdyby i všechny ty žaloby "nechtěně zúčastněných" byla jedna velká marketingová bublina ala Blairwitch. Ale jinak si málokterá komedie zaslouží spojení dvou akronymů: IMHO LOL, ať už odtažitě ironicky nebo upřímně ;) Jo a lidé, co na film prskají, jak je rasistický a xenofobní, by se na něj měli radši nejdřív podívat, to totiž opravdu může říct jen člověk, co film vůbec neviděl a nebo zabedněnec. ()

Právnička

Ještě jsem snad u žádného filmu tak dlouho nepřemýšlela, jestli dát "odpad" nebo pět hvězdiček :) Něco tak kontroverzního, ujetého, šíleného a nechutného se hned tak nevidí. Čekala jsem hodně, ale tohle ne! Nemám k tomu víc co dodat, to se prostě musí vidět. Dženkuji :-) ()

p6qwre

Plus: Borat se naváží do čehokoliv a kohokoliv bez servítek. Mínus: 50% vtipů mi přišlo trapných, 40% je nuda, 10% to je těch pár dobrých hlášek. ()

IvyH

Po prvním zhlédnutí bych tomuto filmu, kdyby to šlo, dala hvězdiček i šest. Ale asi po roce, když jsem Borata viděla znovu, dojem z originální komedie, která se až nečekaně "realisticky" strefuje do omezeného chování Američanů, pohasl, až se bojím, co se mnou udělá třetí repríza. ()

cross

Borat je prostě fenomén - jinak to co jsem viděl popsat nelze....Upřímně řečeno, opravdu jsem se pobavil, smál se až mi tekly slzy a nevěřícně kroutil hlavou nad realitou amerického způsobu života.... Kdybych byl Kazach, asi bych byl dost nakrklej, ale ve výsledku - vždyť Borat si nedělá srandu z Kazachů, on si dělá srandu hlavně z USaA...A dolá si ji zatraceně dobře...Bylo to na 4*, ale když si uvědomíte jak se film vlastn natáčel a že spousta toho co na plátně uvidíte není nahrané, ale reálné, dávám 4 a 1/2 a jsem příjemně pobaven, potěšeň a zároveň opět reálně zhrozen celou Amerikou.... ()

Elrond88

90%, uznávám, že se to nemusí Kazachům líbit, stejně tak některým nechtěným účastníkům filmu, a některé scény jsou slabší, ale celkový dojem který to na mě udělalo převládá... film je komedie a protože mě dokázal v kině nahlas rozesmát (jako většinu kinosálu) a dohnat skoro k slzám smíchu, musím dát zaslouženě takovéto hodnocení ()

Druhý Borat má velmi dlouhý název

Druhý Borat má velmi dlouhý název

29.09.2020

Před pár týdny přišla zpráva, že herec Sacha Baron Cohen (Chicagský tribunál) nejenže natáčel pokračování Borata, on už ho dokonce stihl i dokončit, takže velice brzy dorazí na některou ze… (viac)

Dvojka Borata potvrzená?

Dvojka Borata potvrzená?

09.09.2020

Minulý měsíc byl herec Sacha Baron Cohen (Diktátor) spatřen v kostýmu Borata kterak natáčí scénu v autě. Vzhledem k absenci oficiálního oznámení se tak spekulovalo buď o tajně natočeném pokračování,… (viac)

Pokračování Borata na cestě?

Pokračování Borata na cestě?

20.08.2020

Ačkoliv herec a komik Sacha Baron Cohen nechce nic potvrdit, má v současnosti rozpracovaných hned několik projektů. Před pár měsíci byl spatřen jak zpívá na jistém kontroverzním srazu ve Washingtonu… (viac)

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

17.02.2012

Jeho kariéra už není, co bývala. Pan Popper a jeho tučňáci ale obstojně vydělali a právě natáčený kouzelnický souboj se Stevem Carellem The Incredible Burt Wonderstone rovněž vypadá na slušný úlet,… (viac)