Ahmed & Salim

Izrael, 2009, 3 min

Réžia:

Or Paz, Tom Trager

Kontroverzní animovaný seriál o sourozencích z teroristické rodiny, kteří se více zajímají o Facebook, Guitar hero, Call of Duty a GTA než o zabíjení lidí. Není divu, že každá teroristická mise, co jim otec zadá, skončí katastrofou. (jonyyy)

Rondell

Ano, je to zbytečně vulgární. Ano, motív neni nikterak obšírný a rozmanitý, tak se rychle vyčerpá. Objektivně si to asi nezaslouží výrazně dobré hodnocení, ale mně to z nějakýho důvodu fakt sedlo. Salimovy histercký výlevy a stupidní zápletky pobavěj a absurdní zextremizovanej výklad islámu + satira = LIKE IT. Ne snad proto, že by to ldiem otevíralo oči a bylo nějak převratný. O problematice terorismu víme každej svý, ale málo kdo si otevře "hubu" tak nahlas, jako tvůrci tohodle seriálku. ()

bouncer odpad!

Kdysi jsem tenhle "výtvor" zkoušel, ale nevěděl jsem, že takové sra... se dávají na čsfd. Srovnání se South Parkem je hrubá urážka...pro South Park. Je až neuvěřitelné, kolik ukradených nápadů jsou tvůrci Ahmeda a Salima schopni vměstnat do tří-minutových dílů a nepobavit ani jednou za hlasitého umělého smíchu. Kvalita dílů klesala exponenciálně a když první díl byl na 1*, tak si asi dokážete domyslet celkové hodnocení. ()

NeosinneR

[Letní filmová škola 2011, Uherské Hradiště] Na LFŠ premietali 3. epizódu Facebook Friends, ktorú dávali pred filmom United 93 (čo bolo celkom trefné). Pôvodne som myslel, že to je nejaký špeciál zo South Parku, keďže podoba je tam viac než jasná, po sekunde googlenia sa však z toho vykľuľ vlastný seriál a tak som ho celý hneď zhliadol. Hodinku si snáď nájde každý. ()

Subjektiv

Vypadá to jako South Park, ale hlavní hrdinové jsou dva palestinští hoši, z nichž by jejich otec měl nejraději sebevražedné atentátníky (což se v Palestině skutečně stává). Aláhužel, vždy se něco pokazí a většinou se tomu dá smát, byť se jedná o vtipy převelice levné. Není divu, když Ahmed a Salim raději než výbušniny mají svůj profil na Facebooku a hraní Guitar Hero (s rukojmím). Nejvíc se terorismu přiblížili při paření Counter Strike. Opravdu originální je arabština obou hochů, která je směsí nesmyslné hatmatilky, angličtiny, španělštiny, různých vlastních jmen a lecčeho dalšího. A jak se arabsky řekne "mír"? John Lennon. Uvnitř? Insajdíja. Navenek? Autsajdíja. Přítel na Facebooku? Amigo de la Facebook. Ač islamofob, přes silné ** to tentokrát přeci jen nepřeleze. ()

kenkaku

Vypadá to jako South Park ale není to South Park? Asi tak by šla uvést série šířená hlavně internetem (chápu že po tom poprasku co způsobily nejmenované karikatury otištěné v jednom nejmenovaném zahraničním deníku se hned tak někdo k satiře na toto téma mediálně neodhodlá). Vtip a hlavní "kouzlo" série není jen nekompromisní posmívání islámským teroristům a jejich fóbii z židů, ale i způsob prezentace. Postavy totiž mluví "arabsky" a jsou titulkované což je zdrojem další roviny vtipu. Ta "arabština" je totiž zcela smyšlená a v kontextu co sem tam slyšíte a čtete přichází ona další rovina vtipu. Někdy je to "přes závit" někdy je to fakt prča, sem tam zase tak trochu trapný... přesto snahu cením na plný počet. P.S.: kochejte se https://youtube.com/c/tomorsketches ()