Náš příběh se odehrává v malém městě Willard, místě, kde se každý zná s každým a nikdo nezamyká dveře, protože zloději zde prostě nejsou. A všichni až na Timmy Robinsona (K'Sun Ray) jsou spokojení. Timmy je osamělý tichý kluk zavřený neustále ve svém pokoji. Jednoho dne si jeho maminka (Carrie-Anne Moss) koupí nemrtvého domácího pomocníka (Billy Connolly), ale Timmy je zásadně proti, protože zombiím nevěří. Když si s ním ale umrlec chce hrát a navíc ho ješte zachrání pred místními rváči, začne jej považovat za přítele a pojmenuje ho Fido. Jenomže nefunkční Fidův obojek je velký problém, a o to větší ve chvíli, kdy začnou sousedé umírat. (Filmbox)

sona123

Parodie, něco ve smyslu Stapfordských paniček. Pokud zvolit tento žánr, pak rozhodně spíš Soumrak mrtvých. Zde mi vlastně chyběl humor, originalita, logičnost...ne že by se na to nedalo dívat, určitě ano a i mne to zajímalo, ale...trocha osobitosti by neškodila. ()

rcorp

Je to fajn, takovy idealni film na nedelni odpoledne. Stylizace byla hodne dobra, ale prisla mi mirne nedotazena. Neni to treskuta komedie, ale mirny usmev na tvari dokaze vyloudit docela casto. Pripomina mi to (take kanadskeho) Meho souseda zabijaka. Prijemny film, dobry napad, ale nijak vyjimecne natoceny. A neustale jsem mel pocit, ze uz jsem neco podobneho videl- Strihoruky Edward, Fallout a urcite jeste dalsi, na ktere si ale zaboha nemuzu vzpomenout. :) 7/10 ()

chalp

Skombinovať Zachráňte Willyho a Romerovskú zombiečinu je už samo o sebe tak strelený a nereálný nápad až to paradoxne funguje.Najúchylnejšia rozprávka pre deti čo som videl. ()

waits

Jestli tenhle film videl Romero, musi byt nadseny, protoze je to presne ten mix, o ktery se snazi, a u ktereho mi u neho vzdycky kousek chybi. A z kolika pohledu se na nej da divat! Jak mi prijde intelektualni hledani skrytych vyznamu a nahledu u beckovych filmu komicke, ted se do nej musim pustit. Tak tedy: 1. Cisty horror. Notne rezervy, presto se vsak horrorovy fanda docka nekolika nechutnych momentu. 2. CIsta komedie. Rozhodne ne stoprocentni, ale podivny, trochu ujety humor si leckoho podmani. "Ty si myslis, ze nejsem dobry otec. Ale ja jsem bajecny otec. Muj otec me chtel snist, ja jsem Tima nikdy snist nechtel."..."Budu tehotna. - Aha. Jen premyslim, ze si se svym platem nemuzu dalsi pohreb dovolit" 3.Satira neboli popis neuteseneho stavu spolecnosti. A jakaze spolecnost je kritizovana? Americka, v 50. letech, v dobre zacinajiciho feminismu? Americka soucasna? Obecna, kdykoliv, kdekoliv? ("City nejsou dulezite. Dulezite je prezit") Soucasna globalni v kulisach 50.let? (Romerovske tema rozdeleni spolecnosti - a tech variant: dosadme chude/bohate, cernochy/belochy aj...Normalni lide stejne jako u Romera pusobi svym chovanim strasidelneji nez zombie). Kapitalisticka? (Ale tvurce nejsou Moore, takze doufam, ze ne:)). Zbyva mi jeste parodie (a soucasne hold, protoze tocene to je viditelne s laskou) zombie filmum. A jestli jsem se vsim totalne mimo? Nevadi. Absurdni podivana me nenudila a Carrie-Anne Moss(ach!) a Dylan Baker byli fajn. ()

arcticsky

Filmu vévodí nádherná dobová auta a skvělé kostýmy Carrie-Anne Mos. Zbytek nic moc. Jak by si s takovým příběhem poradil takový Mel Brooks? ()

lardko

Byl jsem doma a celkem dost jsem se nudil , měl jsem chuť se kouknout na nějaký film s mým oblíbeným tématem zombie. Šel jsem čsfd a do podrobného vyhledávání jsem zadal pouze nehodnocené , a do tagu zombie. Vyjelo mi to spoustu filmů , ale najel jsem na profil tohohle filmu. Z názvu jsem nic moc nevyčetl , ale hodnocení tady je dost velké , tak jsem si řekl proč ne , a koukl jsem se na to. Myslel jsem si že tam budou krvelační zombie , který v každé minutě někoho zabijí , bohužel to bylo úplně naopak. Ve filmu jsou mírumilovné zombie , kvůli jejím náramkům. Pořád jsem si říkal že se to nějak rozbije , a že pak bude pořádná válka zombie vs. lidstvo. Když jsem dokoukal celý film , tak jsem byl dost zklamaný. Nic se nestalo tak jak sem si myslel. Malý kluk se skámošil se zombíkem , kterého pojmenoval FIDO. V celém filmu zabijí pár lidí. DRAMA , KOMEDIE , HOROR , ROMANTICKÝ ???? Komediální ani dramatický to v celém filmu vůbec nebylo. HOROR ?? Možná jen to že tam byli zombie. Děj mě taky vůbec nezajímal. jednu hvězdičku za snahu. Dnes mám v plánu se kouknout na další film s tagem zombie , který má tak trochu podobné hodnocení , tak jen doufám že to nebude taková blbost jako tohle , a že tam budou pořádně krvelačný zombie. ()

Ulrich

Prijemny vymazleny filmek s uzasnou atmosferou, ktery mi tak nejak presne kapnul do noty. Vyborny napad situovat pribeh do fiktivnich 50. let a to vcetne tehdejsiho soap operoveho looku, cervenych plotu a typickych ucesu. Herecke obsazeni mrtvych i zivych je skvele, humor, ac je mozna trochu zvraceny, nepripada cloveku nechutny a peclivost, s jakou byla tato pseudorealita vytvorena je obdivujici. Snimek, ktery si nedokazu nezamilovat, protoze z kazdeho policka filmu je citit radost s kterou byl delan. Jsem naprosto spokojen. ()

Kvítek

Kdo by to byl čekal, že k filmu o zombících padne přívlastek rozkošný. Inu je to tak. Retro stylizace je překrásná a ještě jednou překrásná!!! Bizardní humor je kousavý jako zombie s nefunčním obojkem a malej Timmy je k sežrání. Fido má jednoznačně všechny atributy k tomu, aby se stal mým nejoblíbenějším zombiem. ()

Saur.us

Originální rodinná satira plná zombie zahradníků, zombie mlíkařů, zombie trávníkářu, zombie milenky! Úvod byl parádní a následující dění už bohužel tak parádní není. Až na pár okamžiků, které stojí za zapamatování. Například masakr továrny za doprovodu optimistického swingového June Time od Iana Whitcomba & His Bungalow Boys. To jsem se opravdu zasmál. Kdyby ovšem nebyla stylizace do 50. let a zombie válka, zbyl by jen obyčejný rodinný film o nefungujícím otci a klukoj co má problémy se šikanou. ()

Viperine

Drsnojemný, suchý, sofistikovaný humor, moc pěkné vizuální ztvárnění, přirozený herecký projev hlavních postav, příjemně lehká atmosféra.. parádní volba pro ..jen tak si dáchnout... ()

Mallyyy

Takovej přijemnej film, pokud to můžu říct o zombie filmu. Fakt to byl fajn. Utíkalo to pěkně. Herci výborní. Zas něco originálního. A za to šupnu 5*. ()

Unavená smrt

Unavená smrt

22.05.2006

Taky jste si říkali, kam se poděla bledotemně krásná představitelka otce, syna a ducha svatého anglicky z Matrixu Carrie-Anne Moss? Kromě toho, že se starala o své děti (první 9/03 a druhé 11/05) si… (viac)