Akčná dráma z atraktívneho prostredia stíhacích pilotov 1. svetovej vojny. Dobrodružstvo Lafayettovej eskadry tvorenej mladými americkými pilotmi, ktorí sa dobrovoľné prihlásili do bojov vo Francúzsku. Akčné zábery leteckých sekvencií boli vytvorené pomocou celkom nových digitálnych kamier a technologických postupov. Meno producenta Deana Devlina (Deň nezávislosti, Godzilla) sľubuje veľkolepé predstavenie. (oficiálny text distribútora)

Vlkys

Přeslazený film plný klišé, úplně vidím francouzského důstojníka jak uděluje vyznamenání američanovi za to, že neuposlechl rozkaz... ()

Deywid

Tak toto je presne ten druh filmu, pri ktorom necítite nič - žiadne emócie, žiadne vzrušenie, žiadne sympatie či antipatie k postavám..jednoducho nič....a preto ho po 40 minútach vypnete....1 hviezdička za Jeana Rena a 1 za to, že som film nedopozeral a mohol sa teda postupom času zlepšiť...o čom, ale dosť pochybujem... ()

Gore

Průměrný film s celou řadou do očí bijících nelogičností jako např. jazyková bariéra mezi americkým pilotem a francouzskou holkou, a ačkoliv ani jeden z nich neumí opačný jazykk, tak si chvílemi rozuměj a chvílemi zase ne. On si zaletí za ní jen tak, aby ji nechal proletět se a nic se neděje, a když za ní letí podruhý, tak už velitel z toho dělá vědu. Potom celá aféra kolem Beagla, která vyšuměla jako pára nad hrncem. Pak při leteckých bitvách náhlý ztráty letadel v obloze ačkoliv tam ještě před vteřinou byla a najednou ne a nepřítel se blíží na hrdinu a oni se ukážou, až pozdě z ničehonic a to skoro při každé větší bitvě. A podobných blbostí tam bylo spousta, ale na druhou stranu to je víc strávitelný než třeba Pearl Harbor anebo Tmavomodrý svět (který je téměř totožný, jakoby byl přes kopírák, ale u mě i přes ty nelogičnosti vyhrávají Rytíři nebes, Tmavomodrý svět byla nepředstavitelná nuda). ()

IsaacNewton

Smutný film o mladých letcích (rozhodně nesrovnávat s Tmavomodrým světem!!), kde vévodí skvělý James Franco. Každý z vojáků má svůj "malý" příběh. Úžasná hudba Trevora Rabina jen podtrhuje letecké bitvy, kterých je ve filmu hodně, ale co bitva, to jiný průběh i konec. Milý příběh francouzské dívky, která neumí anglicky, ale i tak si s hlavním hrdinou porozumí. Milý příběh z prostředí první světové války, snad jediné mínus- přišlo mi, že na začátku scénáristé a režisér "nasázeli" mnoho postav mladých kluků a pak je pomalinku odkrouhávali, aby jako bylo napětí... ()

Hepy13

Herci nevýrazní a příběh take nic moc, ale vzhledem k tomu že válečných filmu z první světové války není tolik jako z té druhé. Se na tyto filmy vždy rád dívám. Diváka u filmu drží předeším kvalitní vzdušné souboje. ()

Johny303

Už ten samotný fakt, že se film zaměřil na letce z první světové války stačí k tomu, abychom ho mohli považovat za výjimečný. Tvůrci ale na fakt, že v tomto ohledu neměli prakticky žádnou konkurenci (až na Rudého barona a možná dva tři další) nespoléhali a dali do toho všechno. Rytíři nebes se mohou pyšnit slušným příběhem, respektive klasickým příběhem, který je ale místy ozvláštněn zajímavými bojovými i nebojovými scénami, jako je podezření pilota ze špionáže, osvobozovací akce hl. hrdiny z okupovaného města, scéna se sestřeleným letounem na území nikoho, německý Zeppelin, nebo scény, kde zrovna vystupuje ,,hodný či zlý německý pilot". Vzdušné souboje vypadají úžasně. Herci jsou vynikající, zejména pak James Franco, který tady na mě udělal veliký dojem. Zvláštní pochvalu si zaslouží také Martin Henderson. ()

Šmoula

Jó, tak nějakej ten děj to mělo. Strhující jak Pearl Harboro to nebylo. Jeana Rena, bych v tomhle filmu nečekal, ale když z toho zřejmě chtěli mít trhák, tak ho tam dosadili. Stejně neměl hlavní roli a ani nějaký prostor na veliké jerectví... Na sruhou stranu všichni natáčí filmy o druhé světové válce ne o prví, cože má i mé sympatie. Ale chtělo by to trochu víc propracovat, samotné stíhací lety celkem ušly, ale taky se určitě něco dělo na zemi. Dal bych tomu tak 60% ()

dvd-L

Pokus průhledný jak prostřílené plátno na křídlech opotřebovaného Sopwith Pupu. Velice nezdařilé rozšíření zápletky jednoho dílu Mladého Indiana Jonese (díl kdy se též seznámil s Lafayettovou squadrou). Spousta superakčních záběrů které by se možná hodili do snímku TOP GUN2, méně už pro vykreslení leteckých bitev 1.sv.války. ()

artas

Nie je to film ktorý by som túžil vidieť viackrát. A znova sú tu neohrození americkí hrdinovia ktorí po pár mesiacoch výcviku dostali najlepšie nemecké esá. Hm, také rozprávkové. ()

El-Barto

Hrdiní američtí piloti ve francouzských službách. Jo, nakonec je z toho zase film o amerických hrdinech, který je zase plný klišé a kýčovitých obrazů, akorát že Flyboys ještě k tomu působí strašně dětinsky. Akce je plná digitálních triků a válka jako taková neni, až na ruku pod hadrovým letadlem, vůbec vidět. A proto z toho neni cítit žádná naléhavost a nutnost tam do vzduchu tyhle nezkušený jogurty poslat. James Franco a zbytek herecký posádky je ok. Film by potřeboval zkrátit a já osobně bych oželel tu milostnou linku, která nikam nevede a jen nudí. ()

Saur.us

Snímků s první války je jako šafránu a o pilotech ještě míň. Problém snímku Flyboys není ani tak v příběhu, ten nebyl vlastně ani příliš hloupý ale přímočarý a nenáročný. Horší je to ale se ztvárnění příběhu do filmu. Jak už to u válečných snímků bývá zvykem, jistá dávka patetičnosti, patosu, sentimentu, romantického přikrášlování a hrdinské omáčky se v nich vždy objeví. Zde byla ta dávka na mě už bohužel příliš. Aby toho nebylo málo, stejně jako do snímku investovaných peněz, efekty také nejsou nic moc a to také kazí celkový prožitek. Americká snaha dobrá ale přístě líp! Horší 3* ()

Richie24

Poté, co jsem s "rytíři nebes" (nebo lépe Escadrille Lafayette) strávil pár posledních dní během tvorby článku pro jeden historický časopis, jsem musel zkouknout i snímek, jenž o nich má vypovídat. Inu, jsem maličko v rozpacích, jelikož film si hraje na intepretaci skutečných událostí, ale jen velmi málo věcí v něm, co do reálií, sedí. Jediné jméno a role, co odpovídá, je kapitán George Thénault (Jean Reno). Jména amerických letců byla možná zaměněna záměrně, ale nesedí ani jejich příběhy. Pokud měl pilot Cassidy zosobňovat nejúspěšnějšího z eskadry Raoula Lufberyho, tak měl 16 sestřelů celkem a nikoli 20 už ve chvíli, kdy se k němu přidali noví piloti. Krom toho ani nebyl poslední ze zakládajících členů eskadry, co přežil (William Thaw dokonce přežil válku). Whiskey nebyl dospělým lvem, ale pouze lvíčetem (navíc k němu později přibyl kamarád - Soda) a už vůbec to nebyl pouze maskot jednoho pilota, jak naznačuje film, ale celé eskadry. A mohli bychom pokračovat, až bychom skončili u toho, že Fokkery rozhodně nebyly červené (jediný červený měl ve skutečnosti pouze Rudý baron Manfred von Richthofen) a od roku 1917 už eskadra nelétala s Nieuporty, nýbrž se SPADy. Docela by mě zajímalo, koho zosobňovali přejmenovaní letci doopravdy a jestli alespoň ta fakta na konci filmu o jejich poválečné dráze vůbec sedí. Film samotný je průměrný, příběhem nenadchne ani nezarmoutí, možná dlouhatánská stopáž je už trochu na škodu. Bojové scény jsou perfektní, možná ale místy - sázkou na maximální epochálnost - už trošičku připomínají spíše PC hru než realitu. Průměr a tedy 3 ***. ()

Eluin

U filmu jsem se celkem bavil. Člověk od toho ovšem nesmí očekávat nic převratného, nic historicky extra věrohodného a realistického. Prostě takový obyčejný film plný pathosu, naivních dialogů a kýče. Nicméně přes to všechno celkem líbivý. ()

Puol

Letecké súboje su vskutku parádne a veľmi dynamicky natočené zbytok do premrštenej minutáže je len popcornová vata. Ešte že romantická linka neprerástla do milostnho trojuholníka ako býva v leteckých filmoch poslednej doby zvykom. ()

sadlokan

Já válečný filmy fakt smim.A s letadýlkama obzvlášť!Takže jsem se cca 90min dobře bavil.Ovšem do tý doby než ten chlapec zachránil ze spárů nejzlejších zlých němců svou milou a spol.Dovedete si vůbec představit,co se jí(a tim myslim i World war ll.!)mohlo stát?Možná by jim,chudera,po ránu musela prodat bagety,máslo,nebo vejce!!!No,zkrátka hrůza.AMI´S GO HOME!Anebo radši rovnou do prdele. ()

DHDV

Franco to drží nad vodou jako záchranná vesta, a love story tomu přidalo rukávky. Jinak by se tenhle počin potopil! ()

Akana

Zdá se, že jakmile se v americkém filmu počítá s jen trochu důležitou postavou francouzského původu, Jeanu Reno už vyzvání telefon. Nic proti němu, samozřejmě, ale už to začíná být únavné. Rytíři nebes ale stojí především na efektních leteckých bojových scénách, které jsou o to atraktivnější, že 1.světová není v tomhle směru tak častým námětem. Ta vztahová omáčka kolem je ale dost fádní a nijak zvlášť nezaujme. Letitý film na podobné téma Stíhači na start! byl v tomhle ohledu mnohem dál. 70% ()

GOREGASM

Lidem, kteří mají všech pět pohromadě a historikům dvojnásob se při sledování příběhu Flyboys nevratně vykrojí do tváře ironický úsměv, který si autoři scénáře bez diskuse zaslouží. Pochopím, že nemělo jít o drama, ale nevěrohodnost fungování celé letky je do očí bijící. Anebo vám připadne normální, že nepsaný šéf letky má jako svého mazlíčka lvici, která se po táboře pohybuje dle libosti a ještě k tomu poslouchá na slovo? A podobných WTF momentů je v "příběhu" víc než dost. Naštěstí to zčásti vyvažují parádní souboje dvou/trojplošníku, které jsem jako dítě zbožňoval, a jejich vzdušné piruety určitě ukously většinu šedesáti miliónového rozpočtu. Ani zde ale kreativci za kamerou neudrží své fantasmagorické nápady na uzdě, a také proto si dovolím Flyboys označit jako hloupý film. 30% ()

Robinson ztracený na tajemném ostrově

Robinson ztracený na tajemném ostrově

27.05.2008

Televizním seriálům se v novinkách věnujeme jen zřídka (vlastně vůbec, sypu si popel na klobouk). Jako malá náplast je tu ambiciózní nová série stanice NBC nazvaná prostě Crusoe. Ano, půjde o další z… (viac)