Akčná dráma z atraktívneho prostredia stíhacích pilotov 1. svetovej vojny. Dobrodružstvo Lafayettovej eskadry tvorenej mladými americkými pilotmi, ktorí sa dobrovoľné prihlásili do bojov vo Francúzsku. Akčné zábery leteckých sekvencií boli vytvorené pomocou celkom nových digitálnych kamier a technologických postupov. Meno producenta Deana Devlina (Deň nezávislosti, Godzilla) sľubuje veľkolepé predstavenie. (oficiálny text distribútora)

bruceman7

Dvě třetiny filmu obsahují vyváženou dávku nefalšované US patetiky a romantiky, ve zbylé části však patetika válcuje všechno, co se tak slibně vyvíjelo. Na druhou stranu, ještě jsem neviděl (doslova) takhle dobře propracovanej film co se týče letecko-válečné tematiky z období 1.světové války. Takže výše uvedené se dá prominout. 70% ()

Ebon

Miluji stará letadla, období dřevěných koster a plátna je přímo fascinující. Letecké záběry jsou docela dobré, naštěstí tam nelétají s cvičnými letadly z padesátých let, jak občas bývá zvykem. Příběh je přímočarý, předvídatelný a bez zajímavého vrcholu. To by bylo tak na dvě hvězdičky, ale jsou tam pěkný letadýlka. ()

jirijost

Z první světové války jsem viděl pouhé čtyři filmy Bitva o Hill 60, Rudý baron, Ztracený prapor a tento. Právě Rytíře nebes beru jako nejlepší z těchto čtyř. Letecké scény jsou pravda trošku hůře zpracované než by mohly být ale i přesto se mi celý film moc líbil. Nevadí mi ani poměrně dlouhá stopáž, která utekla opravdu rychle nebyla ani chvilka po kterou bych se nějak výrazně nudil. Všem tento film podle skutečné události doporučuji, stojí za to, nekoukejte tady pouze na hodnocení. "Nevozte střelivo domů. Nábojů máme spousty, ty nechte nahoře. Ať si je vezmou Němci" ()

iXtr3m3

Slušný vojnový filmík so sympatickým obsadením. Potešilo zasadenie do prvej svetovej vojny, ktorá je vždy v úzadí druhej a ešte viac potešila tématika leteckých súbojov, ktoré v tej dobe boli úplne o inom, ako neskôr v modernej dobe. ()

cab

Jsem naprosto spokojeny s vysledkem tohoto akcniho dramatu s 1. svetove valky o americkych dobrovolnicich ucicich se letat na prvnich valecnych leteckych strojich. Jde hlavne o akcni sceny, ktere jsou s ohledem na rozpocet fascinujici, ne o herce, kteri ale filmu nijak neskodi a nebo o pribeh, ktery samozrejme obsahuje romanek hlavniho hrdiny. 70% ()

wosho

Aby se film jako jsou Rytíři nebes dostal nad průměr ve svém žánru v dnešním světě, musí se zbavit co možná největšího množství klíše a naivity. Na poprvé na mě film udělal dojem hlavně díky skvělým leteckým soubojům a podařeným trikům+velké plátno a dobrý zvuk z multikina. Na podruhé mě bohužel lehce omrzel a ztratil část svého kouzla. A to je škoda, protože kdyby se tvůrce pokusili o autentičnost a syrovost, mohli mýt zaděláno na skvělé válečné drama. Tak nám tu stvořili příjemný, klasický dobrodružný-válečný film o hrdinech na které se po skoro sto letech zapomělo. ()

joshula

Nevím jestli jde něco víc od tak nízkorozpočotvého filmu chtít. Podle mě povedené dílko po všech stránkách. Jen škoda, že vzdušné souboje jsou tak krátké a nepropracované. jinak se mi líbí jak je film dějově a charakterově vkladán do idealního místa první světové války. ()

DocBrown

Nemecka letadla v prvni svetove = rude trojplosniky. Manfred von Richthofen se musi otacet v hrobe. Ale ackoli ty letecke sceny byly slabe (z historickeho hlediska zoufale), tak porad nejlepsi na tom celem filmu, protoze ten zbytek byla naprosto pateticka vata. Technicka kvalita pocitacovych leteckych souboju jeste zdaleka nedosahuje kvalit starych zaberu s realnymi letadly. ()

Honzick

Zas tak špatné jak jsem čekal že to bude to určitě nebylo...Letecké souboje určitě nebyly zlé, se scénářem a dialogy už to bylo horší, ale pořád ne tak zlé aby se to nedalo překousnout. MIle mě překvapil James Franco který si po Spidermanovi konečně zahrál hlavní roli a určitě nepropadl. Víceméně průměrný snímek který příliš nepřekvapí ale ani nezklame.. ()

Castorr

Začátek filmu není nijak okouzlující. Špatné představování hlavních postav a příběh také není tak přehledný. Postupně se naštěstí snímek začíná zbarvovat a vzdušné souboje jsou prostě skvělé. 60% ()

Scytale

Moc jsem se na film plný leteckých soubojů strojů z první světové války těšil, ale bohužel jsem se dočkal pouze zklamání v podobě řídkého skoroneděje, otravného a nesympatického hlavního hrdiny a nedůstojně panáčkujícího Jeana Reeno. Těch pár záběrů dogfightů je skvělých, ale film z podprůměru nevytáhnout. ()

Yangus

Letadla mám rád, ale hlavně do 2. světové, těch knih co jsem přečetl, o to víc mě chyběl povedený film o válečných letadlech. Tento film mě potěšil, teť už jen natočit něco pořádného z 2. světové ( bitva o Británii) ()

Merkin

Ubila mě ta stopáž:) Nicméně konečně se někdo začal na plátně po delší době věnovat první a nikoliv druhé světové válce, což mě velice potěšilo, protože přestože chápu o kolik více možností(zbraní, bitev, velmocí a zabijáckých triků) nabízí filmařům konflikt 40.let, mnohem větší sílu ve mě vždy vzbuzují snímky zaměřené na dobu mezi 1914-18, kdy byly moderní zbraně víceméně v plenkách, dnešní hranice a státy se teprve utvářely a zachovat si čest bylo otázkou právě oné cti a nikoliv otázky, Jestli z toho něco kápne?. ()

Drc

Mohli natočit krásný duchaplný film o letcích s 1.světové, s nějakou tou hvězdou, překvapením, několika silnými momenty a skvělou atmosférou. Ale místo toho řekli NE, posbíráme jen ty nejprofláklejší momenty ze všech minulých filmů, přidámě trochu romantiky a výsledná splácanina jako podle šablony bude stačit. A přitom tohle neotřelé téma si zasloužilo mnohem, mnohem víc, jaká škoda. Vyloženě promarněná šance. Není to úplně špatný film, zejména díky letadlům a době, vzdušné souboje se celkem dají. Ale nízká úroveň atmosféry, ubohý příběh a především neuvěřitelně sračkoidní předvidatelnost a profláklost všech scén, to chce místy opravdu silné nervy. Kdyby přidali ještě na konec scénu se shledáním milenců, tak by to bylo na rozmlácení televize. Každopádně, na nic víc než průměr tento film bohužel nemá. ()

asanakis

Přestože tématika stíhaček 1. světové války na mě působí velmi lákavě, film mě celkem zklamal. "Akční" záběry na mě působily jako kdyby se digitální efekty v době natočení filmu teprve nově objevily a tématika amerického pilota, který se zamiluje do domorodé krásky, kterou pak ztratí při evakuaci nemocnice je už takové klišé, že se divím, že to autorům těchto filmů už nepřijde trapné. Ještě že tam byl alespoň ten Zeppelin. ()

kymberelyJ

Nevím,ale velmi mi to připomíná Pearl Harbor a taky trochu tmavomodrý svět.Jinak pěkný film,takpvý do pohody,ale stačí jen jednou víckrát už to vidět nemusím..... ()

Zombi

Asi to bude znít divně, ale je to takový pohodový válečný film, nečekejte realismus a drsné scény, zde šlo hlavně o lítání s dvouplošníky, vzdušné souboje a trochu romantiky. Mohlo to být kratší, ke konci jsem si při každé akci říkal, tak teď už ho sejme a ono ne, přišla akce další. Souboje jsou natočeny pěkně, některé triky dost povedené, některé slabší, romantická linka není zbytečně natahovaná, od scénáře nečekejte nic převratnýho, ale účel splnil. Vidím to na slabší 4 hvězdy. ()

mira007

Pohodový film, netradiční téma z období prvé světové války - trošku nedokonalé počítačové triky, ale vyvážené dobrým hereckým obsazením. ()

Pajčus

Na tento film jsem se těšil, nakonec byl ale pro mne zklamáním. Prvním důvodem byl, na můj vkus trochu přeslazený, příběh a druhým to, jaké vlastnosti dali tvurci dobovým strojům... Například si neumím představit, že by v té době Fokker Dr.1 dokázal stoupat téměř kolmo vzhůru bez toho, aby se mu oddělilo horní křídlo, navíc když měl v té době v porovnání s ostatními letouny nejmenší výkon... Přesto byly letecké souboje vcelku slušnou podívanou. Možná to bylo právě tou potlačenou realitou... ()

Robinson ztracený na tajemném ostrově

Robinson ztracený na tajemném ostrově

27.05.2008

Televizním seriálům se v novinkách věnujeme jen zřídka (vlastně vůbec, sypu si popel na klobouk). Jako malá náplast je tu ambiciózní nová série stanice NBC nazvaná prostě Crusoe. Ano, půjde o další z… (viac)